Doblo İskeleti

mfaydin

Daimi Üye
Merak eden Arkadaşlar için. Bakıma gittiğimde serviste çekmiştim.

tt36pbj.jpg

PyIMk.jpg

38ZKz.jpg

FY9zf.jpg

cOwbX.jpg

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
doblonun iskelet yapısı veşşasesi gerçekten güçlü serviste detaylı inceledim ayrıca kaza yapan d3 lerin hepsi yaşam alanını korumayı başrmış

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
dobloların hepsinin şasesi iyi sayılır.

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
paylaşım için teşekkürler

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Güzel paylaşım teşekkürler

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
paylaşım için teşekkürler.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
d1 ve d2 ninde kuvvetli fakat ön direkleri biraz zayıf kalmıştı testte ama kasası sağlam önemli olan yaşam alanı koruması çok önemli

erkans

Azimli Üye
en sağlam kasa doblo 2 lerindir arkadaşlar imalatında çalıştım
doblo 2ler seri olarak üretilirdi ve şase bağlantıları gazaltı kaynağıyla birleştirilirdi yeni doblo malesef manuel olarak toplanıyor gövdede ve ön şase kolu puntayla birleştiriliyor çarpma traversi falan eski doblo daha sağlam kesinlikle eminim ,yeni doblo ayrıca bantta değil manuel olarak gövde bölümü caraskallar yardımıyla birleştiriliyor.

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
bilgilendirme için sağol erkan abi. d3 ün narin olduğu her halinden belli :)

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
:korsan:*hehe*

fethi hepten kiboş oldu bizim d3ler yahu.taklalı d3 görmüştüm direklar çok sağlam duruyordu en azından.yaşam alanında da hiç sıkıntı yoktu.

anka2556

Onursal Üye
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
Lojistik uzmanı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl Gri
doblo 2ler seri olarak üretilirdi ve şase bağlantıları gazaltı kaynağıyla birleştirilirdi yeni doblo malesef manuel olarak toplanıyor gövdede ve ön şase kolu puntayla birleştiriliyor çarpma traversi falan eski doblo daha sağlam kesinlikle eminim ,yeni doblo ayrıca bantta değil manuel olarak gövde bölümü caraskallar yardımıyla birleştiriliyor.

Şasenin sağlamlığı sadece et kalınlığı ya da birleştirilme şekliyle belirlenemez.
Yeni doblo'da 3000 civarı punto kaynağı var, connectte bu sayı 2000 civarı ama bu connectin şasesini daha kötü yapmaz.
Ayrıca araçlar artık kendilerini korumak için yapılmıyor, içindeki indanı korumak için özellikle yamulup enerjiyi ememcek şekilde yapılıyor.
Buna bizim halk yumuşiak burunlu diyor ama can kurtarıyor.

erkans

Azimli Üye

Şasenin sağlamlığı sadece et kalınlığı ya da birleştirilme şekliyle belirlenemez.
Yeni doblo'da 3000 civarı punto kaynağı var, connectte bu sayı 2000 civarı ama bu connectin şasesini daha kötü yapmaz.
Ayrıca araçlar artık kendilerini korumak için yapılmıyor, içindeki indanı korumak için özellikle yamulup enerjiyi ememcek şekilde yapılıyor.
Buna bizim halk yumuşiak burunlu diyor ama can kurtarıyor.

bu sizin görüşünüz ancak otomotiv işinden anlayan ve tofaşta çalışan veya herhangi bir mühendise sorarsanız doblo 2 nin daha sağlam olduğu cevabını alırdınız her yönden sadece önden çarpma değil iyi forumlar..
not:bu soruyu yeni doblo projesinde (263) çalışan gövde bölümünde bir mühendise sormuştum cevabı doblo mk2 den yana olduğu
ama siz haklısınız diyelim ..

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
:korsan:*hehe*

fethi hepten kiboş oldu bizim d3ler yahu.taklalı d3 görmüştüm direklar çok sağlam duruyordu en azından.yaşam alanında da hiç sıkıntı yoktu.

yok abi hepten kiboş değil de üzerindeki herşey emanet duruyo. yani en azından benim daha önce yaptığım kazaların aynını yapan d3lerle karşılşıyorum. hepsi haşat. ama dediğin gibi yaşam alanında sıkıntı yok. gel gelelim araçlar kullanılamaz halde. benim sadece tamponun bir tırnağının kırıldığı kazada daha yavaş çarpmasına rağmen kaput çamurluk vs. çöp olan d3ler var :) yandan çarpmaları söylemek bile istemiyorum :)

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
d3 ler d1 d2 den daha salamdır nedeni d1 euroncuptan 3 yıldız aldı yılına göre başarılıydı

d3ün şasesi sağlam görünüyor ayrıca ağır hasarlı d3lerde yaşam alanını koruması ise çok başarılı tamam kendi dağlıyor ama yaşam alanı sağlam kalıyor nemli olanda bu bugün mesla kamyonun altına girmiş d3 geldi arabanın kaput çamurluklar ezilmiş ama yaşam alanında sıkıntı yok arabada çalışıyor özellikle tampon demiri işini yapıyor

metekose

Saygın Üye
Adı
Mete Köse
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Esnaf ve Sanatkar
Modeli
Araç Yılı
2005
hepinize paylaşımlarınız ve değerli bilgileriniz için teşekkürler.
şimdilerde, nasıl 'bu millete yıllarca araba diye teneke R+++ları sattılar' deniliyorsa 10 seneye kalmadan doblo, kango, nemo vs. vs. için de aynısı söylenecek. Türkiyemizin de dünyanın da durumu maalesef bu. insanlar arabaya binecek; 30.000 e de araba var 300.000 e de.. kimisi buji değiştirirken düşünür, kimisi jeepini elemanla servise yollar. devlet, araba alanların sırtına biner, fabrikalar da ürün yalpazesini ona göre açar. ama bir gerçek var ki,
otomotivde pahalı olan, insanları kazıklamak için üretilmiş değildir. hatta ucuzu satan üretici daha zengindir.

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
bu dobloyu neden o hale getirmişler ??