Doblo İskeleti

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
abi çevremizde başkalarınında serviste bu denli büyük işleri oluyor ama 1 hafta içinde hallediliyor. sigortacı-expert çıkarma işlemi 1 ay sürdü onun haricinde 5 aydır parça toplamda 6 aydır araç serviste.
sonuçta uydurmadım ben bunu araç 5 aydır parça toplam 6 aydır hala serviste. açık ve net parça yok yapamıyolar

metekose

Saygın Üye
Adı
Mete Köse
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Esnaf ve Sanatkar
Modeli
Araç Yılı
2005
Salih ve Hanefi kardeşlerim, foruma kattığınız bu değerli bilgilerden dolayı da ayrıca teşekkürler.

slhle_d

Daimi Üye
abi çevremizde başkalarınında serviste bu denli büyük işleri oluyor ama 1 hafta içinde hallediliyor. sigortacı-expert çıkarma işlemi 1 ay sürdü onun haricinde 5 aydır parça toplamda 6 aydır araç serviste.
sonuçta uydurmadım ben bunu araç 5 aydır parça toplam 6 aydır hala serviste. açık ve net parça yok yapamıyolar

Hanefi doğrudur kardeşim sana bişey dediğimiz yok.Hangi servis olduğunu söyleyebilir misin bana?
Bir de bugibi durumlarda kasko size araç temin etmeliydi etti mi?

Şimdi araç son kasa S60 olsa, ya da ne bileyim 90 yılların 960-850-940 gibi eski modelleri olsa anlayacağım ama S40..
Sizin gittiğiniz servis Otokoç falan mı?Ford servisi olup Volvo'ya da hismet verenler var onlardan mı?

Hangi servis olduğunu söylersen parça tedariki konusunda yardımcı olurum.

Bu arada Mete Bey, biz teşekkür ederiz böyle güzel bir ortamda vakit ayırdığınız için

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
salih abi yaını okudum teşekkürler

volvo nun s60 s80 nin kullandım gerekten yürüyen kara gemisi çok güzel bi araba

slhle_d

Daimi Üye
Evet Oğuz gerçekten öyle.Bindiğiniz zaman anlıyorsunuz aracın farkını...En son aracım S80 idiİki gün önce de sahibinde.com da vardı çok güzel bi araç ama aynı gün satıldı..Aklımda halen var bir Volvo'ya dönüş.Hayırlısı..

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
abi aracın ahngi serviste olduğunu tam olarak bilmiyorum ümraniyede volvo servisinde denmişti bana emin değilim.
-sadece bayramda 1 haftalığına clio verdiler ama onun haricinde hiç araç tahsis etmediler.

mygokhan

Daimi Üye
Paylaşım için teşekkürler..

Ancak doblo'nun şasesi, ve kaportası gerçekten çok zayıf..Hadi kaportanın koruyucu özelliği yok ama şasi zayıf..

Zaten sağlam olmadığı içindir belkide D3'ün NCAP çarpışma testi yok..D2 şasisi üzerine oturtulmuş ve kaportası ciddi anlamda şişirilmiş bir araç..

Zaten yollarda görüyorsunuzdur ön çamurluklar hafif el ile itlemede bile göçüyor.Kağıt gibi resmen..

Allah'tan araç rahat..Sorun çıkarmıyor.Tam ticaret aracı..

Ancak bazı kritik parçaları hala neden paslanmaz yapmazlar anlamıyorum.

Doblo serilerine sağlam diye yazan arkadaşlar gördüm.Alınmasınlar ama gerçekten güvenliği kötü bir araç..

D1 ve şimdi D3 kullanan birisi olarak bunu söylüyorum. D3 0 kilometreden beridir bende. Doblo'yu seviyorum ama crash test açısından kesinlikle güvensiz.

anka2556

Onursal Üye
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
Lojistik uzmanı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl Gri

Ancak doblo'nun şasesi, ve kaportası gerçekten çok zayıf..Hadi kaportanın koruyucu özelliği yok ama şasi zayıf..

Zaten sağlam olmadığı içindir belkide D3'ün NCAP çarpışma testi yok..D2 şasisi üzerine oturtulmuş ve kaportası ciddi anlamda şişirilmiş bir araç..

Zaten yollarda görüyorsunuzdur ön çamurluklar hafif el ile itlemede bile göçüyor.Kağıt gibi resmen..

Doblo serilerine sağlam diye yazan arkadaşlar gördüm.Alınmasınlar ama gerçekten güvenliği kötü bir araç..

D1 ve şimdi D3 kullanan birisi olarak bunu söylüyorum. D3 0 kilometreden beridir bende. Doblo'yu seviyorum ama crash test açısından kesinlikle güvensiz.

Araç güvenliğini, şase ya da çamurluğun sertliği olarak ölçerseniz yanılırsınız.

Artık araç güvenliği sertlik olarak değil, can güvenliği olarak ölçülüyor.

D3 d2 şaseli değildir, yepyeni bi şasedir ve şasedeki kaynak sayısı oldukça yüksek tutlmuştur, bu da şasenin ömrünü uzatmakteduır
Kazalı araçlara baktığ

mygokhan

Daimi Üye

Araç güvenliğini, şase ya da çamurluğun sertliği olarak ölçerseniz yanılırsınız.

Artık araç güvenliği sertlik olarak değil, can güvenliği olarak ölçülüyor.

D3 d2 şaseli değildir, yepyeni bi şasedir ve şasedeki kaynak sayısı oldukça yüksek tutlmuştur, bu da şasenin ömrünü uzatmakteduır
Kazalı araçlara baktığ

d2 şaseli olduğuna dair elimde net bir bilgi yok o yüzden iddia edemem anca eski dobloya ait şase kolları var gibi duruyor.Oldukça aynı yapıda. Net bilgim yok o yüzden iddia edemem ancak zaten eski doblo yürüyeni olduğundan mütevellit aracın aşağısı dar yukarı doğru genişliyor.Bu da eski doblo saşisi üzerinemi inşa edildi düşüncesini hakim kılıyor.

Zaten aracın güvenliğini kaporta sertliğine bakarak tayin etmiyorum.Ancak kaportanın kağıt gibi olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

EuroNcap te teste araç sokmamalarının sebebini çok merak ediyorum..

mfaydin

Daimi Üye
Mygokhan abi Re na ult'un kaportasına hiç baktınız mı? Kazalı bir tane denk gelirse bir bakın. Ben çoğu Re na ult'ta kağıt gibi yırtılmış kaporta gördüm. Evet resmen yırtılmış gibi. Anka2556 arkadaşımızın dediği gibi araçlar artık kazayı insan bedeninin en az hasarla atlatması için üretiliyor. Çarpışma testinden yana sıkıntı olsaydı Avrupa'da satılmazdı diye düşünüyorum. Büyük ihtimalle ABD'ye satış başlamadan çarpışma testine girer. O zaman ne olduğu ortaya çıkar.

DoBLo_cU

Daimi Üye
Adı
Doblocu
Modeli
Renk
Siyah
D1 ncap'de iki airbag ile 3 yıldız almış bir araç.

D3 de ilave olarak boyun ve gövdeyi koruyan yan airbag,aktif koltuk başlıkları var.Esp,asr,ebd ncap testlerinde dikkate alınıyor.

Ncap testleri malumunuz belirli bir hızda yapılıyor,bizim otobanlarda hafif ticariler 170-180 allah ne verdiyse kapatıp gidiyor.Bu hızlarda tank bile olsa kaza anında içinden sag kurtulmak imkansız...

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
geçenki tofaş ebursa eğitimimde bu konuya değindik d1 doblo vaurduğunu yıkar diyorlar ama yaya güvenliğinden dolayı puan kaybetmiş d3 5 yıldız alırmış ama bu testler için 10 tane araba o mankenler için 10bin dolar civarı para ayrıyetten katılım ücreti yani çok masraflı bi olaynış ki ben iyice inceldim üretimide çok kaliteli ve son teknoloji ile üretiliyor

dediğiniz gibi o hızlarda ne olursa olsun yok olursunuz nette 300 km hız ile focusun testi var resmen paket oluyor

ALLAH korusun

serkanortanca

Onursal İzmir Yöneticisi
Başka Araç
Adı
YİĞİT SERKAN ORTANCA
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Özel kolluk
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2007
Renk
Metalik Gri
allah korusun kardeşim doblo D1 udak bi kazasını gördüm korktum şahsen

anka2556

Onursal Üye
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
Lojistik uzmanı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl Gri
geçenki tofaş ebursa eğitimimde bu konuya değindik d1 doblo vaurduğunu yıkar diyorlar ama yaya güvenliğinden dolayı puan kaybetmiş d3 5 yıldız alırmış ama bu testler için 10 tane araba o mankenler için 10bin dolar civarı para ayrıyetten katılım ücreti yani çok masraflı bi olaynış ki ben iyice inceldim üretimide çok kaliteli ve son teknoloji ile üretiliyor

dediğiniz gibi o hızlarda ne olursa olsun yok olursunuz nette 300 km hız ile focusun testi var resmen paket oluyor

ALLAH korusun

Firmamızda Yeni doblo'nun tasarımında çalışan mühendisler var. Doblo'nun kaynak sayısının çok fazl olduğunu bununda şaşenin yaşlandırmasını yavaşlattığını söylediler.
Ayrıca şasenin en baştan tasarlandığını d1 ve d2 ile bi alakası olmadığınıda birinci ağızdan biliyorum.
Gerçi bunun için aracın şase aralıklarına,iz genişiliğine bakmak bile yeterli olacaktır.

Tam bağımsız süspansiyon bağlamak için bile bambaşka bi şase gerektirir,

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
tabikide d1 ve d2 den çok farkli ben direk üretim yerinde gördüm d3 bence çok güvenli bi araba

d1 ve d2 de bence kötü değil çarpışma testinde a sutunu sağlam çok hfif bir kasma var bence o yıla göre güzel