D3 için aux giriş yapımı

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
pardon abi, hangi kasa olduğunu anlamamışım, :|

Usb 'li dobloların el freninin altındaki plastiği komple alsalar grup olacağı için o dediğiniz tüm teferruat da gelmez mi? Usb girişi, kablosu vb.
aracım yeni doblo olmadığından net bişey söylemek zor. İnceleyip bakmak gerek
estağfrullah siz benim abimsiniz :)

arsenlupen

Daimi Üye
Modeli
Renk
beyaz
gaza geldim soktüm teyibi yaptım ama olmadı hele şu lehim olayı öldürüyo insanı akşama kadar uğraştım ama olmadı. ilk mesajdaki resimlerle aynı yolu izledim aynı çünkü benim teyp. ama media dan aux u görmedi kafayı yiyecem yaw.
varmı yapabilen.

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
gaza geldim soktüm teyibi yaptım ama olmadı hele şu lehim olayı öldürüyo insanı akşama kadar uğraştım ama olmadı. ilk mesajdaki resimlerle aynı yolu izledim aynı çünkü benim teyp. ama media dan aux u görmedi kafayı yiyecem yaw.
varmı yapabilen.
data in ve data out u köprüleyin (birleştirin)
stereo kablolarınıda renklerini farklı farklı lehimleyin toprak olan hangisi belli olmuyor o yüzden deneme yanılma yoluyla bulursunuz orta uca takılacak.

Aux çıkmıyorsa (media tuşuna basınca çıkar yada 2 sn basılı tutunca çıkar) dediğim gibi data in ve data out u birleştirin olucaktır.

arsenlupen

Daimi Üye
Modeli
Renk
beyaz
varmı yapabilen.
stereo kablolarınıda renklerini farklı farklı lehimleyin toprak olan hangisi belli olmuyor o yüzden deneme yanılma yoluyla bulursunuz orta uca takılacak.

Aux çıkmıyorsa (media tuşuna basınca çıkar yada 2 sn basılı tutunca çıkar) dediğim gibi data in ve data out u birleştirin olucaktır.

köprülenecek olan datalar resimdeki D-in D-out. olan soketlermiydi.
(resimde)
benim aux kablosu sesler zaten farklı renklerde idi toprak ise açık gelliyordu bariz belli toprak olduğu ki onu lehimlemek için çok uğraşlar vermiştim olmayınca söktüm attım herşeyi o_O
ilk mesajda köprüleme olayı yoktu diğer mesajlarda vardı ki ondada bosh marka teypler için geçerlidir falan diye yazı okudum sanırım o yüzden pek takmadım köprü olayını.
yarın gene deneyecem :D

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
varmı yapabilen.

köprülenecek olan datalar resimdeki D-in D-out. olan soketlermiydi.
(resimde)
benim aux kablosu sesler zaten farklı renklerde idi toprak ise açık gelliyordu bariz belli toprak olduğu ki onu lehimlemek için çok uğraşlar vermiştim olmayınca söktüm attım herşeyi o_O
ilk mesajda köprüleme olayı yoktu diğer mesajlarda vardı ki ondada bosh marka teypler için geçerlidir falan diye yazı okudum sanırım o yüzden pek takmadım köprü olayını.
yarın gene deneyecem :D
evet teypler birebir aynı olmasına rağmen 2 farklı teyp kullanıyor fiat.
siz data in ile data out u köprüleyip denerseniz bana teşekkür edersiniz :)

arsenlupen

Daimi Üye
Modeli
Renk
beyaz
keşke saatlerce uğraşıp yaptığım lehimleri o sinirle söküp atmayaydım :D
yarın tekrar aynı işkenceyi çekip bağlayınca teşekkür ederiz sıkıntı yok.
birşey daha sendin galiba kabloyu teybi sökme deliklerinden çıkartan. kabloyu geçirdiğin deliğin arkasındaki kilidi iptal ettinmi ?

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
keşke saatlerce uğraşıp yaptığım lehimleri o sinirle söküp atmayaydım :D
yarın tekrar aynı işkenceyi çekip bağlayınca teşekkür ederiz sıkıntı yok.
birşey daha sendin galiba kabloyu teybi sökme deliklerinden çıkartan. kabloyu geçirdiğin deliğin arkasındaki kilidi iptal ettinmi ?
yok o ben değildim başka ir üyeydi.
Benim aracım d2 olduğu için yapamadım :)

sizler faydalanın diye bunu paylaşmıştım d3 te kesin işe yarıyor. O üye teybi yerinden tekrar nasıl sökecek diye bende merak ediyorum çünkü kilide ulaşmak için kabloyu kesip feda etmek gerek. Bana kalırsa teybin arkasından yol bulup o kabloyu vitesin altına dolaştırmak yada torpidonun içine kadar çekmek hem ortada kabloda olmaz.

not: data in ile data out un sağ tarafındaki pinleri birbirine değdirme sakın kısa devre olup sigortası atıyor teybin yanlışlıkla kabloyu bağlarken başıma geldi :D

arsenlupen

Daimi Üye
Modeli
Renk
beyaz
ben kablomun olduğu kilidi iptal ettim taşladım sildim onu.
millet baktım balata disk taşlatıyo bende bunu taşlasam sıkıntı olmaz diye düşündümo_O

arsenlupen

Daimi Üye
Modeli
Renk
beyaz
dostum ben bu olayı yaptım ama ses alamadım ses geliyo ama çok az neredeyse hiç gelmiyo denecek seviyede oda tizlerden geliyodu sanırsam. söktüm bende serviste bi tanıdık var ona söyledim oraya uygun soketi getirecek bana
çok uğraştım boşuna beleşe adam getiriyo :D

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
dostum ben bu olayı yaptım ama ses alamadım ses geliyo ama çok az neredeyse hiç gelmiyo denecek seviyede oda tizlerden geliyodu sanırsam. söktüm bende serviste bi tanıdık var ona söyledim oraya uygun soketi getirecek bana
belki kablo sorunludur, ses az geliyorsa muhtemelen ya kablo dandik yada bağlantı kablolarının yerini değişmeniz gerekirdi, ama kablo sorunlu gibi.
kablo fiyatı yanlış hatırlamıyosam 50 ile 65 tl arasında değişiyor.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ

iyi taşlayamamışsın demek ki.servise gitseydin hallederlerdi.işleri taşlamak:D:D:D

hayırlı olsun soketinde.gelince resmini koy bakalmda piyasada kolay bulunan bir parça mı?millette boş yere taşlayacam diye uğraşmasın.

kadir366

Yeni Üye
Adı
kadir
Arkadaşlar Merhaba,

Konuyu okudum aracımız d3 internetten aux kablosu aldık ancak takmamıza rağmen çalışmadı. Media ve fm tuşlarına 2 şer saniye bastık vs. resimler attım yardımcı olabilir misiniz?

d5ZXpr.jpg

2gNjGN.jpg

yunussemre

Aktif Üye
Adı
yunusemre
kadir bey iki saniye filan basmanıza gerek yok bağlantıları yapıp sadece media tuşuna bir kere basın aux diye geliyor

kadir366

Yeni Üye
Adı
kadir
Yunus Bey,

Yaptık ancak hazır kablo olmadı. internetten almıştık. Önemli olan bu teypte aux gerçekten var mı yoksa kabloları parçalamaya başlayıp şemadakiler gibi yapmayı deneyeceğim. :)

yunussemre

Aktif Üye
Adı
yunusemre
kadir bey kabloları parçalamak derken inşallah teybin kendi soketini parçalamıyorsunuz :) aux kablosu oyle sıkıntılı birsey değil 5 lira birşey herhangi bilgisayarcıda elektronikcide temin ede bilirsiniz.

kadir366

Yeni Üye
Adı
kadir
Yunus bey aux kablosunu parçaladım :) 3 tane uç yaptım resimde ki gibi bu uçları resimde ki yaptığımda teyp aux u otomatik mi algılayacak?

yunussemre

Aktif Üye
Adı
yunusemre
dikkat edin sokete takarken birbirine yakın uçları yan yana olarak kısa devre olmasın aynen 3 kabloyu bağlıyorsunuz ve orda d out d in bunları kısa devre yani köprü atıyorsunuzn sonra tmmdır

kadir366

Yeni Üye
Adı
kadir
Yunus bey ben hazır kabloyu taksam sadece d out ve d in i birleştirsem olur mu dersiniz? bu birleşim esnasında kısa devre mümkün mü?

yunussemre

Aktif Üye
Adı
yunusemre
kablo uçları taktıgınızda diger soketlere deymedigi sürece hiç bir sıkıntı teşkil etmiyor