D3 için aux giriş yapımı

ncpfzlkz61

Daimi Üye
Recep fiat 2 farklı markadan teyp kullanıyor biri blaupunkt diğeri bosch. muhtemelen seninkinin markası bosch olduğu için o işe yaramadı. Sana söylediklerimi aynen yap aux modu devreye girecektir.

bu resimde gördüğün yerdeki en soldaki yere kulaklıktan gelen 3 kabloyu bağla (1-2-3) ve data in ile data out u köprile (4-5) (birleştir) bu kadar basit teyp aux modu bu şekilde aktif olacaktır.

evet dediğiniz gibi olabilir ve verdiğin bilgiler için teşekkürler

ancak benm aklımda sorular var

teype hiç bir müdahale yapmadan aux moduna geçirmek mümkün değilmi çünkü geçmiyor

konuyu açan arkadaşın yüklediği resimlerdeki gibi benm teypimdede bağlantı şeması var bağlantı şeması aynı benimkiyle
4 ile 5 i yani data in ve data out u birleştirince media tuşuna basınca aux yazısı çıkıyor arkadaşım. Aux modunu aktif etmen için bu ikisini birleştirmen gerek. teyp soketleri birebir aynı teypler bile birebir aynı ama dediğim gibi blaupunkt ve bosch markasının üretim farklılığı bu. dediğimi yap olucaktır. amadikkat et başka yerleri sokette birbirine değdirme yoksa sigorta atar.

dediğiniz gibi yaptım aux modu açıldı ancak kulaklıkdan gelen 3 kabloyuda bağlıyorum ses alamıyorum sadece teypden sesi en sona alınca cızırtılı kısık olarak şarkı çalıyor bunun sebebi ney olabilir

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
Recep fiat 2 farklı markadan teyp kullanıyor biri blaupunkt diğeri bosch. muhtemelen seninkinin markası bosch olduğu için o işe yaramadı. Sana söylediklerimi aynen yap aux modu devreye girecektir.

bu resimde gördüğün yerdeki en soldaki yere kulaklıktan gelen 3 kabloyu bağla (1-2-3) ve data in ile data out u köprile (4-5) (birleştir) bu kadar basit teyp aux modu bu şekilde aktif olacaktır.

evet dediğiniz gibi olabilir ve verdiğin bilgiler için teşekkürler

ancak benm aklımda sorular var

teype hiç bir müdahale yapmadan aux moduna geçirmek mümkün değilmi çünkü geçmiyor

konuyu açan arkadaşın yüklediği resimlerdeki gibi benm teypimdede bağlantı şeması var bağlantı şeması aynı benimkiyle
4 ile 5 i yani data in ve data out u birleştirince media tuşuna basınca aux yazısı çıkıyor arkadaşım. Aux modunu aktif etmen için bu ikisini birleştirmen gerek. teyp soketleri birebir aynı teypler bile birebir aynı ama dediğim gibi blaupunkt ve bosch markasının üretim farklılığı bu. dediğimi yap olucaktır. amadikkat et başka yerleri sokette birbirine değdirme yoksa sigorta atar.

dediğiniz gibi yaptım aux modu açıldı ancak kulaklıkdan gelen 3 kabloyuda bağlıyorum ses alamıyorum sadece teypden sesi en sona alınca cızırtılı kısık olarak şarkı çalıyor bunun sebebi ney olabilir
o zaman kulaklıktan gelen 3 kablo yanlış sırayla bağladın :) doğru yoldasın sadece kulaklıktan gelen kabloları tek tek dene, muhtemelen şase kablosunu yanlış yere bağladın. genelde kırmızı, beyaz ve başka bi rek daha olur, kırmızı sağ beyaz sol hoparlördür kalan renkte ortaya takılır şasedir o. dene onları oldu sayılır :)

ncpfzlkz61

Daimi Üye
sonuç başarılı:) oldukça kaliteli ses alıyorum aux'dan ancak bazı şeyleri söyliyim

eklediğim resimdeki işaretlediğim yerleri kullandım

aux yazan çıkışlardan ses alamadım bide diğer taraftaki AF R felan yazan yeri bağlıyım dedim hiç bi sorun kalmadı

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
keyifli dinlemeler :) bende bugün biraz daha çalıştım aux yapmak için ama yine olmadı :) d2 lerde aux yapan kimse yok ama çalışmalarım devam edicek :)

ncpfzlkz61

Daimi Üye
keyifli dinlemeler :) bende bugün biraz daha çalıştım aux yapmak için ama yine olmadı :) d2 lerde aux yapan kimse yok ama çalışmalarım devam edicek :)

inşallah sizde halledersiniz:) cd den kurtuldum:) dediğim gibi konuyu açan arkadaşın yaptığı gibi yaptım çalışmadı başka bi yere bağladım çalıştı belki sizdede öyle bi sorun vardır

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ

inşaallah sen yapacaksın.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
hanefi tek olacan

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
bi olursa zaten herkese benden aux :D

gokhanpala

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Adı
Gökhan PALA
Kan Grubu
0 +
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz

Geçen gün aracıma tesisat yaptırırken bunu da yaptım.
Şuan mükemmel çalısıyor.
Teyibin üzerindeki şemaya göre değil de bu resimdeki şemaya göre yapmanız gerekli

Bilgi ve paylaşım için çok teşekkürler.

burakumur

Azimli Üye
Arkadaşlar 2013 safeline d3 te bendede media tusuna basinca sadece fm cd secenegi var aux yok o kablolari dediginiz gibi baglayinca oluyo dimi yanlis anlamadim bosuna ugrasmayalimda .

gokhanpala

Yetkili Kişi
Adı
Gökhan PALA
Kan Grubu
0 +
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
Arkadaşlar 2013 safeline d3 te bendede media tusuna basinca sadece fm cd secenegi var aux yok o kablolari dediginiz gibi baglayinca oluyo dimi yanlis anlamadim bosuna ugrasmayalimda .

Burak bey selam,

Valla bende senin gibi düşünüyordum ama söküp yaptım.
İlk başta teyibin üzerindeki AUX şemasına göre yapmıştım ama baktım tık yok.
Sonra bu resimdeki gibi yaptım çalıştı.

bilginize..

burakumur

Azimli Üye

Burak bey selam,

Valla bende senin gibi düşünüyordum ama söküp yaptım.
İlk başta teyibin üzerindeki AUX şemasına göre yapmıştım ama baktım tık yok.
Sonra bu resimdeki gibi yaptım çalıştı.

bilginize..

Tesekkurler bugun deniyeyim bakalim

burakumur

Azimli Üye

Kardesim allah razi olsun bende hallettim simdi valla çok iyi oldu :)

enesguvendi

Aktif Üye
Doblo
Adı
Enes GÜVENDİ
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Mobil Cihazlar Onarım Uzmanı
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
Hepimizden inşaallah. Yardımcı olduysam ne mutlu *tup*

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
resimdede gösterdiğim gibi aux yazısı çıkmayanlar için data in ve data out u birleştirin aux kabak gibi çıkacaktır :)

iissoo

Onursal Üye
Adı
İsmail
Meslek
iklimlendirme
Modeli
Renk
Beyaz
resimdede gösterdiğim gibi aux yazısı çıkmayanlar için data in ve data out u birleştirin aux kabak gibi çıkacaktır :)

hallettin herhalde abi :)

FireFrost

Aktif Üye

abi bizim doblodaki teyp mp3 adlı teyp. cd tuşuna 2 saniye basık tutunca aux moda geçiyor. 1 tane yarım metrelik aux kablosu alıp senin şemayı oto elektrikçiye göstersem yapabilir mi? bu işlerden anlamam da :)

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ

abi bizim doblodaki teyp mp3 adlı teyp. cd tuşuna 2 saniye basık tutunca aux moda geçiyor. 1 tane yarım metrelik aux kablosu alıp senin şemayı oto elektrikçiye göstersem yapabilir mi? bu işlerden anlamam da :)
dostum ben yapamadım ara verdim
sendeki teybin rica etsem bi resmini koyar mısın? bende aux yazmıyor eğer sende yazıyorsa o teypten alırım

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
hanefi teyp aynı sadece track değil mp3 çalıyor ben 2009 un sonundan sonraki d2lerde var diye biliyorum