MOTOR ARIZA LAMBASI.

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
Dogrudur dobloda olmaya bilir mevlüt emmi ben genede bi araştırayım bakalım farklı birşey bulabilecekmiyiz

MEVKU946

Onursal Kocaeli Yöneticisi
Adı
MEVLÜT KÜÇÜKTİFTİK
Modeli
Renk
GÜNBATIMI
@Alirüzgar
SLM.ALİRÜZGAR ARKADAŞIM. SIKINTI MAZOT HATTINA HAVA NERDEN GİRİYOR.DEPODAKİ ŞAMANDIRADAN ŞÜPHELENDİM USTAYA SÖKTÜRÜP TEST ETTİK ORDAN GELMİYOR. MAZOT FİLTRESİNE TAKILIP KALIYORUM.ORİJİNAL İTALYAN D1 FİLTRESİ BULDUM İNTERNETDEN, ONU ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM. SLM MEVLÜT AMCA.

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
Mevlüt emmi filitreden yapmaz diyemem ama pek sanmıyorum oring lerde sıkıntı olabilir çatlak v.s varsa bütün boruları tek tek denemek lazım tabi yakıtın gittigi yöne doğru,niye böyle söylüyorum yakıt dönüş hortumlarına yanlış hava verilirse sonuç alamayabilirsin benimkinde böyle yanılmıştık elcik denen alette çek valf oldugu için depodan gelen hortumlara basınc uyguladıgımızda hiç hava kaçagı görememiştik ters hava vermek gerekiyormuş yanlız senin sorun tamamen yakıt hortumları yada sistemiyle ilgili oldugu kesin beyin sadece mazottaki havadan dolayı hata veriyor bence beyine hiç dokundurma bir önceki mesajımda dedigim gibi biraz araştırayım belki işe yarar bilgiler buluruz inşallah

safak

Azimli Üye
Adı
safak
Meslek
ELEKTRİK ELEKTRONİK KAMERA UYDU
Modeli
Renk
BEYAZ
bendede aynı problem söz konusu ama farklı tarafı var tabikide motor arızası dediği an hararet düşüyor sıfıra farlar dikkat edilirse az kısılıyor olay bu ama bu bende sadece uzu yolda oluyor kısa mesafelerde değil
tekrar düzelince söylediklerim aksine tekrar düzeliyor tabiki 2 kere servisine gitti çözüm yok bulamadılar anlaşılan varmış bir kaç kişi

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@MEVKU946
kesinlikle dene mevlüt amca.ondan değilse bile zarar etmezsin. orijinal fitre çok önemli.

MEVKU946

Adı
MEVLÜT KÜÇÜKTİFTİK
Modeli
Renk
GÜNBATIMI
@Alirüzgar
SLM ALİRÜZGAR ARKADAŞ.DAHA ÖNCE YAZDIĞIM GİBİ.ŞAMANDIRA VE DEPONUN İÇİNDE KALAN BORULARI USTA KONTROL ETTİ. OLMAZ DEDİ BEN ISRAR ETTİM ŞAMANDIRAYI SÖKTÜ VE KONTROL ETTİ .USTA HAKLI ÇIKTI.DEPODAN FİLTREYE KADAR GELEN BORU SERT PLASTİKTEN YAPILMIŞ. BEN YİNEDE KAPUT ALTINDAN GEÇEN KISIMDAN KESTİM VE ŞEFFAF HORTUM TAKTIM FİLRTREYE KADAR.GELEN MAZOTDA HAVA YOK FAKAT FİLTREDEN POMPAYA GİDEN ŞEFFEF HORTOMDA HAVA HABBECİKLERİ VAR. FİLTREDEN DEPOYA DÖNÜŞ HATTINDADA ŞEFFAF HORTUM DA ARA ARA HAVANIN DEPOYA GİTTİĞİNİ GÖZLEMLEDİM. BU HAVA YA FİLTRENİN Bİ YERİNDEN GİRİYOR YADA POMPA Bİ YERİNDEN HAVA EMİYOR. AŞAĞIYA KAPUT ALTI GÖRÜNTÜ YÜKLÜYORUM.KAFAMA TAKILAN MAZOT FİLTRESİNİ 20 TLYE ALMIŞTIM DÜLDÜL.jpg . DÜN İNTERNETDE İTALYAN ORİJİNAL FİLTRE 70 TL GİBİ Bİ RAKAM. YİNEDE YANILMIŞ OLABİLİRİM AMA HAVA FİLTRENİNİN GERİ DÖNÜŞ BAĞLANTSINDAKİ ORİNGLERDEN POMPA EMİŞ YAPINCA BİR MİKTAR HAVA GİRİYOR . BUGÜN ORİNGLİ KISMI ÇEKOMASTİKLE DOLDURDUM. YARIN BİDAHA DENEYECEĞİM. SAĞOL SLM MEVLÜT AMCA.

MEVKU946

Adı
MEVLÜT KÜÇÜKTİFTİK
Modeli
Renk
GÜNBATIMI
@safak
SLM. ŞAFAKCIĞIM. BENİM SORUN 4 SENEYE AYAK BASTI . MOTOR HİÇ STOP ETMEDİ ARIZA LAMBASI DA DEVAMLI YANMIYOR ROLANTİDE BİLE 3000 DEVİRE ÇIKYOR 900 DEVİRE DÜŞÜNCE LAMBA SÖNÜYOR 1100 DEVİRDEDE YANIYOR. SENİN KİNDE BAŞKA SORUNLARDA OLUYORMUŞ. SAĞOL SLM MEVLÜT AMCA.

MEVKU946

Adı
MEVLÜT KÜÇÜKTİFTİK
Modeli
Renk
GÜNBATIMI
@MEHMET78
SLM MEHMETCİĞİM.ARIZAYA Bİ ÜZÜLÜYORUM, BİDE SEVİNİYORUM. TEAM DOBLOYA BU ARIZA NEDENİ İLE ÜYE OLDUM. SAĞOLSUNLAR BU KADAR SÜRE İÇİNDE ÇÖZÜM ÜRETMEYE ÇALIŞTILAR. HALADA KONUYA MESAJLARLA DESTEK OLUYORLAR.SAĞOLUN VAROLUN. HEPİNİZE SAYGILAR SEVGİLER. SLM MEVLÜT AMCA.

MEVKU946

Adı
MEVLÜT KÜÇÜKTİFTİK
Modeli
Renk
GÜNBATIMI
SLM ARKADAŞLAR YUKARIDAKİ RESMİ FİAT GÖRÜRSE. KESİN DÜLDÜLÜ D4 İLE TAKAS YAPAR. ÇÜNKÜ YETKİLİ SERVİSLERİDE 4 GÜN UĞRAŞTI SORUNU ÇÖZEMEDİ. SLM MEVLÜT AMCA.

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
Mevlüt emmi merhabalar ışık yandıgında arıza tespit cihazına bağlattınmı sonuç ne cıktı

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@MEVKU946
ne demek mevlüt amca.benim d1 de de çalışınca gaz yememe stop edip tekrar çalıştırınca düzelme sorunu vardı.pompa ankaraya servise gitti sensör bozuk diye değiştirildi ama tekrar aynı arızayı yapınca ankara mazot filtresi orjinal mi o araç hava alıyor dediler.filtreyi orjinali ile değiştirince bir daha yapmadı.inşaallah seninkide düzelir bakarsın.

MEVKU946

Adı
MEVLÜT KÜÇÜKTİFTİK
Modeli
Renk
GÜNBATIMI
@MEHMET78
SLM MEHMETCİĞİM. SAĞOL. 98000 KM YE YAKLAŞTI FİLTRE DAHA ÖNCE SERVİS TAKTI (YETKİLİ) İNŞALLAH FİLTREDENDİR. SON FİLTREYİ BEN KENDİM TAKTIM. SORUNDA Bİ DEĞİŞİKLİK OLMADI. AMA SİZE KATILIYORUM HAVA KESİLİRSE SORUN ÇÖZÜLECEK GİBİ. SAĞOL SLM MEVLÜT AMCA.

MEVKU946

Adı
MEVLÜT KÜÇÜKTİFTİK
Modeli
Renk
GÜNBATIMI

SLM ALİRÜZGAR ARKADAŞ. ARAÇ YETKİLİ SERVİSDE 4 GÜN CİHAZA BAĞLI KALMIŞ ARIZALARI SİLMİŞLER FAKAT SORUNU BULAMADIK DEDİLER TEKRAR YANARSA GEL DEDİLER. ARABAYI ALDIM 500 METRE GİTMEDEN TEKRAR YANDI. YOLA GİDECEKTİM DÖNMEDİM DAHA SONRA YETKİLİ SERVİSTEN AYRILAN İKİ ARKADAŞIN AÇTIĞI ÖZEL SERVİSE GİTTİM.HER GİTTİĞİMDE PARA ALDILAR. SONUNDA BEYİN ARIZALI DEDİLER. 2750 TL ÜCRETİ VAR MIŞ. BENDE BU ARABA BU ARIZA İLE HİÇ STOP ETMEDİ. KASKOLU STOP EDENE KADAR BU ŞEKİLDE KULLANIRIM YOLDA KALIRSAM KASKO ÇEKTİRİR DEDİM. YİNEDE MAZOT FİLTRESİNİN GERİ DÖNÜŞ VALFİNİ DEĞİŞTİRDİLER. 250 TL ALDILAR. ESKİSİNİ GERİ ALDIM. ÇÜNKÜ ARIZALI OLDUĞUNA AKLIM YATMADI.LAFI UZATTIM AMA. BU USTALAR 2000 DE DOBLOLAR İÇİN YETİŞTİRİLİP GÖREVLENDİRİLMİŞTİ.. PARÇANIN BOZUK OLDUĞUNU NASIL ANLADIN DEDİM. VALFİN BİTARAFINDAN ÜFLEDİ ÖBÜR UÇTAN HAVA ÇIKTI. BAK BOZUK DEDİ. BENDE EVE GELİNCE ÜFLEDİM BENDEDE HAVA ÖBÜR UÇTAN ÇIKTI. DÜŞÜNDÜM BU VALF IN GÖREVİ GERİ DÖNEN MAZOTU TEKRAR FİLTREYE VERMESİ ZORLANINCADA DEPOYA YÖNLENDİRMESİ. VALFA ÇEŞMENİN HORTUMUNU TAKTIM AZ AÇTIM. BORUNUN İÇİNDEKİ HAVA DİĞER TARAFTAN ÇIKTI. SU DA FİLTREYE YE GİREN KISIMDAN ÇIKTI. BASINÇ ARTINCA DİĞER UÇTANDA ÇIKMAYA BAŞLADI. DİYECEĞİM USTA TESTİ YANLIŞ YAPTI. DİĞERİNİDE SÖKTÜM AYNI TESTİ UYGULADIM VE AYNI SONUÇ. OLAN BİZİM 250 TL YE OLDU. Bİ DAHADA GİTMEDİM. SLM MEVLÜT AMCA.

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
Mevlüt amca bugün ustamla görüştüm olanı anlattım yanlız devirin kendi kendine 3000 devire cıktıgını söylemyi unuttum bana söyledigi şu hortumlarda bir miktar hava olması normal ama pompaya kadar olanı.eger gelen bu havadan kaynaklı arıza olsa araç silkeleme yapar yada çalışmaz stop eder dedi tabi uzaktan uzaga yorumu bu ama bizim icin önemli olan arıza tespit cihazının vermiş oldugu kodlardır onları ögrenebilirsek daha çok yardıncı oluruz dediler sen istersen tekrar bi tespit cihazına baglat ışık yandıgında ustam telefonumu ver beni arasınlar yardımcı olurum dedi istersen telefonunu vereyim

MEVKU946

Adı
MEVLÜT KÜÇÜKTİFTİK
Modeli
Renk
GÜNBATIMI
@Alirüzgar
@Alirüzgar
SLM ALİRÜZGAR ARKADAŞIM.LAMBA DEVAMLI YANMIYOR, NE ZAMAN YANACAĞIDA BELLİ OLMUYOR YETKİLİ SERVİSDE 4 GÜN CIHAZA BAĞLI KALDI. ÖZEL SERVİSDE BEYİN ARIZALI DEDİ.BU GÜNE KADAR BU SORUNDAN STOP ETMEDİ. YÜKLEDİĞİM RESİMDENDE GÖRDÜĞÜN GİBİ MOTORUN ÜSTÜ KALP KRİZİ GEÇİRMİŞ KİŞİNİN ÜSTÜ GİBİ.TEK GÖRÜLEN SORUN POMPAYA ARA ARA GİDEN HAVA NERDEN GELİR ÖNCE ONU ÇÖZMEMİZ İÇİN BU GÜN MAZOT FİLTRESİNİN GERİ DÖNÜŞ VALFİNİN HERTARAFINI ÇEKOMASTİKLE DOLDURDUM. YARIN MOTORU ÇALIŞTIRIP BAKACAĞIM. USTANA SELAMIMI SÖYLERSİN.SAĞOL SLM MEVLÜT AMCA.

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
Selamını iletirim mevlüt amca pompaya kadar giden hava belli bir ölcüye kadar normal deniyor pompadan sonra olursa sıkıntı oluşuyormuş yakın zamanda arıza lambası yandıysa zaten beyine arıza kodunu atmıştır cihaza bağlatırsan orada cıkar sonucu söylersen burdan yardımcı olmaya çalışalım

MEVKU946

Adı
MEVLÜT KÜÇÜKTİFTİK
Modeli
Renk
GÜNBATIMI
@Alirüzgar
SLM ALİRÜZGAR ARKADAŞIM İKİ SERVİSDE CIHAZA BAĞLADI ARIZANIN KODUNU SÖYLEMEDİLER. DOBLO 2001 1.9 D SX YANİ İLK ÇIKANLARDAN.SON USTANIN SÖYLEDİĞİ.(15 SENEDİR DOBLO TAMİR EDİYOR) BEYİN ARIZALI DEDİ. FİYATIDA 2750 TL ARBANIN KASKO DEĞERİ 9750 TL. VE HİÇ STOP ETMEDİ. YİNEDE SENİN DEDİĞİN GİBİ MAKİNAYA BAĞLATMAK GEREKECEK SAĞOL SLM MEVLÜT AMCA.

asaglam

Onursal Üye
Adı
Ahmet
Meslek
Makine Mühendisi
Modeli
Renk
Siyah
abi son olarak aklıma rail borusu ve sensörü geliyo.