MOTOR ARIZA LAMBASI.

MEVKU946

Onursal Kocaeli Yöneticisi
Adı
MEVLÜT KÜÇÜKTİFTİK
Modeli
Renk
GÜNBATIMI
SAYIN RAPTOR RUMUZLU ARKADAŞIM SON YAZINIZI İKİ SEFER OKUDUM. GEBZE DEKİ YETKİLİ SERVİSE 2010 S0N AYINDA GÖTÜRDÜM ARAÇ 4 GÜN KALDI TELEFON ETTİM GEL ARACINI AL DEDİLER GİTTİM ARAÇ BİLGİSAYARA BAĞLI DURUMDAYDI. 4 HATA KOTU VARDI SİLDİK BAŞKA BAŞKA BİR ARIZA BULAMADIK DEDİLER PARA ALMADILAR ARAÇ SIFIT ALINDIĞIN BU YANA AYNI SERVİSDE BAKIM GÖRDÜ .TEKRAR YANARSA GETİRİRSIN DEDİLER.ARACI ALDIM 500 METRE SONRA LAMBA YANDI BENDE GERİ DÖNMEDİM. Bİ 4 GÜN DAHA ARAÇ ORDA KALACAKTI.BEYİN ARIZALI DİYEN SERVİS YETKİLİ SERVİSDEN AYRILAN ARKADAŞLARIN KURDUĞU Bİ SERVİS BEN ONLARA YETKİSİZ DİYORUM.BSÖYLEDİĞİNİZ GİBİ BEYİN ARIZALI OLSA BU ARAÇ 4000 KM DEN FAZLA YOL YAPTI YOLDA BIRAKMADI.SİZLERİN ÖNERİLERİ İLE BEN BU SORUNA ÇARE BULACAĞIM BULAMAZSAM LAMBANIN ÜZERİNE GÖRÜNMESİN DİYE BAND YAPIŞTIRACAĞIM.SELAMLAR MEVLÜT

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
MEVKU946 tarafından yazılan metin:
SAYIN RAPTOR RUMUZLU ARKADAŞIM SON YAZINIZI İKİ SEFER OKUDUM. GEBZE DEKİ YETKİLİ SERVİSE 2010 S0N AYINDA GÖTÜRDÜM ARAÇ 4 GÜN KALDI TELEFON ETTİM GEL ARACINI AL DEDİLER GİTTİM ARAÇ BİLGİSAYARA BAĞLI DURUMDAYDI. 4 HATA KOTU VARDI SİLDİK BAŞKA BAŞKA BİR ARIZA BULAMADIK DEDİLER PARA ALMADILAR ARAÇ SIFIT ALINDIĞIN BU YANA AYNI SERVİSDE BAKIM GÖRDÜ .TEKRAR YANARSA GETİRİRSIN DEDİLER.ARACI ALDIM 500 METRE SONRA LAMBA YANDI BENDE GERİ DÖNMEDİM. Bİ 4 GÜN DAHA ARAÇ ORDA KALACAKTI.BEYİN ARIZALI DİYEN SERVİS YETKİLİ SERVİSDEN AYRILAN ARKADAŞLARIN KURDUĞU Bİ SERVİS BEN ONLARA YETKİSİZ DİYORUM.BSÖYLEDİĞİNİZ GİBİ BEYİN ARIZALI OLSA BU ARAÇ 4000 KM DEN FAZLA YOL YAPTI YOLDA BIRAKMADI.SİZLERİN ÖNERİLERİ İLE BEN BU SORUNA ÇARE BULACAĞIM BULAMAZSAM LAMBANIN ÜZERİNE GÖRÜNMESİN DİYE BAND YAPIŞTIRACAĞIM.SELAMLAR MEVLÜT

amca biz son mesajı senin sorununa yazmamıştık.(gerçi senide ilgilendiren yerleri var.)sercan araya mesaj yazdı ona cevap yazdık.

senin sorununa daha yukarlarda hem ben hemde baki abi birer mesaj yazdık.ikimizin ortak görüşü senin arabandaki gaz pedali sensörü ve debi metrenin (akış ölçer) arızalı oluşudur.ayrıca baki abi pompanında elden geçmesi grektiğini düşünüyor.bende baki abiye katılıyorum.

Önceki mesajlarıda iyice okumanı tavsiye ederiz amca.

MEVKU946

Adı
MEVLÜT KÜÇÜKTİFTİK
Modeli
Renk
GÜNBATIMI
SELAM RAPTOR YAŞ 65 OLUNCA ALGILAMADA ZAYIF OLUYOR YAZILANLARIN TAMAMINI ENAZ İKİ SEFER OKUYORUM .BANADA BEYİN BOZUK DEMİŞTİ YETKİSİZ SERVİS SİZİN YAZINIZ BENCE DOĞRU BEYİN BOZUKSA BU ARABA EVİ NASIL BULUYOR. BU SERVİSTEKİLER BEYİN HAKKINDA İYİBİR EĞİTİMDEN GEÇMESİ LAZIMKİ BİZİM ARABALARDAKİ BEYİN SORUNUNU ÇÖZEBİLSİNLER DERİM .SELAM. MEVLÜT

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
MEVKU946 tarafından yazılan metin:
SELAM RAPTOR YAŞ 65 OLUNCA ALGILAMADA ZAYIF OLUYOR YAZILANLARIN TAMAMINI ENAZ İKİ SEFER OKUYORUM .BANADA BEYİN BOZUK DEMİŞTİ YETKİSİZ SERVİS SİZİN YAZINIZ BENCE DOĞRU BEYİN BOZUKSA BU ARABA EVİ NASIL BULUYOR. BU SERVİSTEKİLER BEYİN HAKKINDA İYİBİR EĞİTİMDEN GEÇMESİ LAZIMKİ BİZİM ARABALARDAKİ BEYİN SORUNUNU ÇÖZEBİLSİNLER DERİM .SELAM. MEVLÜT

amca çoğu servis işi çözemeyince suçu beyine yıkıp kestirip atıyor.şimde şöyle düşünelim,servis beyin bozuk dedi...seninde kenarda birikmiş paran var,verdin 2-3 bin lirayı değişin beyini dedin ve beyini değiştin,sorun düzelmezse ki ben düzelmeyeceğini adım gibi biliyorum ne olacak?sorunun düzelmediğinemi yanacağız yoksa boşa giden 2-3 bin liraya mı?

MEVKU946

Adı
MEVLÜT KÜÇÜKTİFTİK
Modeli
Renk
GÜNBATIMI
SLM ARKADAŞLAR.BENİM DÜLDÜLÜN MOTOR ARIZA LAMBASI HALA YANIYOR SÖNÜYOR. ARTIK TAKMIYORUM KAFAYA GİTTİĞİ YERE KADAR GİTSİN DİYORUM.NE ZAMAN STOP EDERSE O ZAMAN TAMİRCİYE GİDERİM .ÇÜNKÜ ARIZAYI, NE TÜZEL NEDE ÖZEL SERVİS NET TEŞHİS KOYAMADI. BİLGİ İÇİN YAZDIM. SLM MEVLÜT AMCA.

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
inşallah kendi kendine söner mevlüt amca. sen pes etmişsin artık inşallah o da pes eder de söner artık :)

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
SLM ARKADAŞLAR.BENİM DÜLDÜLÜN MOTOR ARIZA LAMBASI HALA YANIYOR SÖNÜYOR. ARTIK TAKMIYORUM KAFAYA GİTTİĞİ YERE KADAR GİTSİN DİYORUM.NE ZAMAN STOP EDERSE O ZAMAN TAMİRCİYE GİDERİM .ÇÜNKÜ ARIZAYI, NE TÜZEL NEDE ÖZEL SERVİS NET TEŞHİS KOYAMADI. BİLGİ İÇİN YAZDIM. SLM MEVLÜT AMCA.

en güzeli.nerede durursa o zaman bakarsınız çaresine.gerçi sinek küçüktür belki ama mide bulandırıyor işte.

htezyal

Aktif Üye
bir ara benim jtd dede antalya ya inince lamba yanıyordu.yetkili servis bilgisayara bakıp turbo arızası var değişince düzelir dedi itiraz ettim öyle kullandım daha sonra devamlı yanmaya başlayınca antalya birmot yetkili servise gittim.bilgisayara bağladı teşhis basınç sensörü.

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
hüseyin abi bi başka yere daha göster bakalım o ne dicek :).
her gittiğin yer başka şey söylemiş. geçmiş olsun diyelim. inşallah pek bi masraf açmaz sana.

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Ahhhh be baba ben senin arızayı teşhis ettim ya beyin soketinde sorun var. Gel bana ben çözücem dedim sana gelmiyorsun ki. Tarif ettim yapmıyorsun aylarca sana yalvardım sök soketi kontak spreyle temizle yerine tak düzelecek
Tariflerim üzerine sen demedin mi soketin kabloları ile oynayınca lamba sönüyor diye. Yapma kurban olam

htezyal

Aktif Üye
her gittiğin yer başka şey söylemiş. geçmiş olsun diyelim. inşallah pek bi masraf açmaz sana.
olay 5 yıl önce oldu o zaman birmot teşhisi doğru çıktı.sensör orda olamdığı için dışardan alıp yine başka ustaya değiştirttim .birdaha lamba yanmadı şükür.pahalı parçalarda dikkat edip hemen değişime gitmemek lazım.arıza or da çıkmadığı zaman parçayı geri alsalar tamam.

MEVKU946

Adı
MEVLÜT KÜÇÜKTİFTİK
Modeli
Renk
GÜNBATIMI
olay 5 yıl önce oldu o zaman birmot teşhisi doğru çıktı.sensör orda olamdığı için dışardan alıp yine başka ustaya değiştirttim .birdaha lamba yanmadı şükür.pahalı parçalarda dikkat edip hemen değişime gitmemek lazım.arıza or da çıkmadığı zaman parçayı geri alsalar tamam.
SLM HÜSEYİN BEY. BU BAHSETTİĞİNİZ SENSÖRÜN ADI NEKİ.ONU ÖĞRENEBİLİRMİYİM.Bİ DE BAKİ BEY SPREY DEMİŞTİ O İŞİDE YAPTIK USTA SOKET ÇOK TEMİZ DEDİ.AMA BEYİNİ BİRAZ ZORLAYINCA OLUYOR.ARKADAŞ BEYİN Cİ ADRESİ VERDİ. BEN DE STOP ETMEDEN ARTIK UĞRAŞMAM DEDİM.YENİSİNE Bİ DEVE YÜKÜ PARA DİYORLAR BENDE BENİM BEYİN 66 SENEDİR BENİ GÖTÜRÜYOR. DÜLDÜL DAHA12 YAŞINDA. SLM MEVLÜT AMCA.

mus55

SAMSUN YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Doblo
Adı
MUSTAFA
Kan Grubu
0 +
Meslek
Mobilya
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Koyu gri
süpersin mevlüt amca.

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
alemsin mevlüt amca *hehe*

mali_55

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri
SLM HÜSEYİN BEY. BU BAHSETTİĞİNİZ SENSÖRÜN ADI NEKİ.ONU ÖĞRENEBİLİRMİYİM.Bİ DE BAKİ BEY SPREY DEMİŞTİ O İŞİDE YAPTIK USTA SOKET ÇOK TEMİZ DEDİ.AMA BEYİNİ BİRAZ ZORLAYINCA OLUYOR.ARKADAŞ BEYİN Cİ ADRESİ VERDİ. BEN DE STOP ETMEDEN ARTIK UĞRAŞMAM DEDİM.YENİSİNE Bİ DEVE YÜKÜ PARA DİYORLAR BENDE BENİM BEYİN 66 SENEDİR BENİ GÖTÜRÜYOR. DÜLDÜL DAHA12 YAŞINDA. SLM MEVLÜT AMCA.

Hani vardı ya bi ara nette " Beyin bedava ".. O misal olmuş Mevliüt amca...*haha**haha*

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
iyiydi *hehe*

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri

Hani vardı ya bi ara nette " Beyin bedava ".. O misal olmuş Mevliüt amca...*haha**haha*
:D :D

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ

*tup*

htezyal

Aktif Üye
bu bahsettiğim sensör manifold basınç sensörü.egr valfi solunda bulunuyor.20 gün önce tekrar bozuldu.antalya daki ustam parça dahil 50 tl ye değiştitdi.motor arıza lambası yanıyordu .değişince düzeldi