Kazıkçı yetkili servisler!!!

melrock

Saygın Üye
Doblo
Adı
Enis
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Conformatic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl Grisi
Şimdi bir malın üreticisi olmakla , patentinin sahibi olmak aslında farklı şeylerdir. Örneğin dünyada lcd panel yada elektronik kart vs üreten üretici sayısı çok çok sınırlıdır. neredeyse tüm markalar bu birkaç üreticiden alırlar (yaptırırlar) ürünlerini. Ancak bu demek değildir ki hepsi aynı yada benzer ürünlerdir. Her markanın kendi ar-ge'si kendi patentleri vardır. gider başkasına ürettirir o ayrı. örneğin Foxcoon firması Apple iphone'ları da üretir Samsung x model telefonları da. Her iki firma da aynı yere ürettiriyor diye iphone ve samsung telefonların aynı yada benzer olduklarını söyleyebilir misiniz?
Yada hafıza kartlarında misal class10 standardı vardır. 2 kart düşünün, ikisde de class10 diyor. yani ikisi de min. 10mb/sn yazma standardını destekliyor. ama kartlardan biri 10mb/sn yazarkan diğeri 18mb/sn yazıyor. sırf aynı standardı destekliyorlar diye 2 kartın da aynı kalitede yada özellikte olduğunu söyleyebilir misiniz?

ali0635

Onursal Üye
Adı
ali aydın
Modeli
Diğer Model
@Ultralion
Aynen öyle ara sıra yakıt katkısı kaliteli marka atmanın hiç bir zarar yok servis carbonuda zaten senin atacağın katkı ile yapıyo özel birşey yok
Oparın içinde koçun firması olan opetin en dandik yağı var seni ona alıştırıp kazıklamaak için yapılan ticari faaliyettir aynı şekilde mazotu opetten al demeleride koça para kazandırmak içindir

Neden başka bir marka araç aldığında şu petrolden al demiyorlar?

Yağ ve mazot işi böyle fiat markasında

Dışarda değişim yapacaksan kesinlikle Oparın 3.2 lt yağına 130 tl vermeyin gidin 4 litre mobil alın kalan 800 gr larda biriktirince 4 kerede 1 kere yağa para vermezsiniz ben öyle yapıyorum

ali0635

Onursal Üye
Adı
ali aydın
Modeli
Diğer Model
@melrock
Tabiki aynı durum mazottada var her firmanın petrol kuyusu yok hepsi aynı rafinerilerden alırlar ama her firmanın attığı katkı farklı olur kimisi hiç katkı atmaz ucuz satar

kimisi 10 numara karıştırır daha pahalıya satar sende pahalıdır iyidir diye alırsın

gökhangün

Daimi Üye
Adı
Gökhan
Meslek
Öğrenci
Modeli
Renk
siyah
bana da 1600 tl çıktı periyodik bakım ve balatalar 20000 km de ben serviste yaptırmadım sanayide ustam var götürdüm 300 tl ye hepsini hallettim
sırf garant idevam etsin diye 1300 tl fazladan veremezdim ki 1400 tl ye 3 hafta önce trafik sigortasını yaptırdım saçma ilk sene 960 a yapılan sigorta kaza olmadığı halde bu fiyat 1065 tl de kasko 900 küsürde mtv si var hgs zamlandı zaten mazotun hali ortada harbiden otomobil lüksmüş gibi gösteriyorlar..

Ultralion

Saygın Üye
Adı
KAYHAN GÜMÜŞ
Modeli
Renk
BEYAZ
@gökhangün
Gokhan kardesim sen ne diyorsun 1600 TL ye bakim olur muymus ben 880 TL odedim kaziklandim diyorum bu fiyati veren servis kafayi mi yemis yoksa milleti iyice enayi yerine mi koyuyor? Vallahi ayiptir...

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz

gökhangün

Daimi Üye
Adı
Gökhan
Meslek
Öğrenci
Modeli
Renk
siyah
@gökhangün
araç 1,6 oldugu için filtresi büyükmüş 1,3lere göre fiyat farkı varmış tek yerden fiyat almadım bir kaç fiat servisle görüştüm hepsi aynı ortalamam 100 tl oynuyordu .
doblodan öncede hyundai accent admire vardı onada servisi 350 tl civarı çıkarıyordu sıfır aldıgım zamanda ilk bakımıydı sanayıde 90 yaptırmıstım audi bmw mercedes volvo gibi üst kalbur araçlar dışındaki araçları servise götürmem benim düşüncem budur .

Ilkankrk

Daimi Üye
Adı
İlkan
Modeli
Renk
beyaz
@Ultralion
Kartaş otoda d4 1.6 20000 bakımına 720 lira ödedik Balatalarla beraber. Sizin fiyat biraz yüksek. Ali uğurlu servisi bana bedava bakım yapalım dese yine gitmem

Ultralion

Saygın Üye
Adı
KAYHAN GÜMÜŞ
Modeli
Renk
BEYAZ
@Ilkankrk

720 TL de az degil valla Kavaklidere Oto 580TL fiyat verdi ayni bakim icin.Ben 40000 bakimina oraya goturecegim insallah...

Yolgezer

Onursal Üye
Adı
Salih YILDIRIM
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Elektronik Servisi
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Beyaz
@kardelenkurt
Arkadaşlar,
Benim aracında 40 000 km bakımına pek bir şey kalmadı
40 000 bakımında neler yapılıyor ortalama kaç tl masraf gidiyor bende serviste kazıklanmaktan korkuyorum :D
Antalya'da anlaşma sağladığınız uygun fiyata bakım yapan bir servis varmıdır ?
Fiyat ve servis konusunda yardımlarınızı bekliyorum

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
40000km bakımını Çankırı il yöneticimiz 550tl ye yaptırmıştı 1.6 urban maxiye

ali0635

Onursal Üye
Adı
ali aydın
Modeli
Diğer Model
Fiat yetkili servisler herkesin yerli ve uygun gözüyle baktığı ama arabayı alıpta servise uğradığında durumun tam tersi olduğunu gördüğü yerdir malesef ki 150 bin TL lik bir passat sahibi yağ değişimini serviste 520 tlye yaptırırken 30 bin TL lik bir doblo linea sahibide aynı parayı ödemektedir
Bu durum insanları önce servisten sonrada markadan soğutmaktadır inşallah bu siteyi fiat yetkilileri okuyordur

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
@ali0635 düşünce yorum analiz perfect.

ali0635

Onursal Üye
Adı
ali aydın
Modeli
Diğer Model
vw doğuş bakım faturasında castrol edge 7 litre yağ 202 tl yazılmış.işçilik saat ücreti 50-60 tl
fiat servis faturasında opar yağ 5 litresi 196 tl+kdv yazılmış..işçilik saat ücreti 100 lira

fiat servise sorsanız biz vw'den daha kaliteliyiz diyebilirler onun için sormadım

serviste 60 amper mutlu akü 240 tl fiyat verildi.aynı akü mutlu bayisinden 150 tl ye aldım.

sırf servis pahalılığı,söhüşlenmek tekrar fiat almamak için bir sebep benim için aslında..

eğer destek verirseniz ve katılırsanız servisleri protesto edebiliriz.

ana sayfada sabit bir yazı yazarak pahalılık sebebiyle fiat servislere gitmiyoruz yazarak bir protesto başlatırsak ve bundan on numara fiat sitesini veya başka bir haber sitesindede duyurursak fiat servisleri için bir çeki düzen verebilir ve buda hepimizin faydasına olabilir yönetici adminlerden böyle bir faaliyet istiyorum @bakiergul @RAPTOR

Son düzenleme:

jerikho

Aktif Üye
Adı
CİHAN
Meslek
öğrenci
Modeli
Renk
BAROK KIRMIZI
bence servis para tuzağından başka birşey değildir. yaklaşık 6-7 kadar sıfır arabamız oldu farklı farklı markalar. servise ağır bakımı dışında götürmedim işimi hep sanayide hallettim. garanti bozulmasıda umrumda değil allaha şükür arabalarda garantilik hiç bir durum olmadı.

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
araç bakımından onarımından ziyade vergi sigorta tüv muayene bunlarıda hesaplamak gerek @ali0635 sadece yetkili servisle bitmiyoki işler

ali0635

Onursal Üye
Adı
ali aydın
Modeli
Diğer Model
@yunus0635
Doğru ama onlar her markada geçerli,yani devletin uygulaması ama servis pahalılığı fiyatına oranla sadece fiatta geçerli

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
topyekûn yapılırsa çoğunluk olduğu için daha ses getirir

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Bilgisayar Destekli Üretim (CNC)
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
@www.akdenizelektronik.org
Normal bakımdan farklı olarak carbon clean + mazot filtresi + polen filtresi + şikayetin varsa trimlere bakılır + kapı ayarlarına bakılır. Fiyat olarak bi bilgim yok :D ama çok tutmaması lazım en fazla 600 olsun.

Yolgezer

Onursal Üye
Adı
Salih YILDIRIM
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Elektronik Servisi
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk