Kazıkçı yetkili servisler!!!

ali0635

Onursal Üye
Adı
ali aydın
Modeli
Diğer Model
@www.akdenizelektronik.org
Yazalı baya oldu ama adminlerden hiçbir yanıt gelmedi heralde onlar çok memnunlar bu durumdan
Anasayfada bir sabit yazı yazmak zor degil

Ultralion

Saygın Üye
Adı
KAYHAN GÜMÜŞ
Modeli
Renk
BEYAZ
Evet genel olarak servisler protesto edilmeli arkadaşlar.Nasıl oluyor da dışarıda yarı fiyatına bakım yapılabiliyor? Ancak şu da var bazı yetkili servisler örneğin Kavaklıdere Oto 300 TL daha düşük fiyat verebiliyor Ali Uğurluya göre.Nadir de olsa insaflı olanları da var yetkili servislerin...

tutasferdi

Azimli Üye
Adı
Ferdi
Modeli
Renk
Beyaz
baskı balatam 150 binde fiat arma bayii 740tl fiyat verdi kendi ustamda şanzuman kulakları dahil + baskı balata 490 tl bitirdik aracım fişek oldu. garanti ayağına milleti kazıklıyolar. 2 tane sıfır km doblom oldu ikisindede malesef aynı sıkıntıları yaşadım yazıktır günahtır haksız kazançtır bu

ustabirol-35

Fenomen Üye
Adı
birol yazaroglu
Kan Grubu
0 +
Meslek
SGK EMEKLİ
Modeli
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
Bundan bir ay önce izmir poyraz ı tefonla aradım aracın 2012 model 16500 km de 0ldugunu ve 20 bin bakımını fiyatını sordum 750 tl fiyat söylediler yağ filtreler 4 lastik sökülüp takılacak sanırım ekstra bir şey yok bizleri iyi soyuyorlar garantisi bitmiş araç tabiki yaptirmadim

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
yani şu demek oluyo servis gelişi güzel kafasına göre yapmıyor bu işi önce keşif yapıp herseyi servis fişine döküyor ister yaptır ister yaptırma hürsün.servise bakıma bırakacağım aracı önceden tüm servislerle görüşüp soruyorum kardeşim 20bin km bakımını kaca yaparsın oda söylüyor zaten 7 8 servis içersinde fiyat analizi yapıyorum en sonki analizde süper iskontolu yapan servise aracı teslim ediyorum bu iş heryerde aynı rıza pazarı.kimse benim balatamı bana sormadan değişim hakkına sahip değildir.

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
servisler kurumsal bi firmadır fiyatları sabittir lakin bazı fiyat iskontoları vardır bunları istemek sormak tüketicinin başlıca görevleridir.herkese her istediğini verirsek evin yolu bulunmaz.diğer mini işletmeler ise kendi bulunduğu muhitlerden sorumlu sen burdan karsada gitsen imdadına yetişmez.ama servis garantisi biten bi aracı garanti dışı ücretlede yapsa garanti her ilde geçerlidir değiştirdiği parça icin.

Son düzenleme:

Ultralion

Saygın Üye
Adı
KAYHAN GÜMÜŞ
Modeli
Renk
BEYAZ
Benim hatam hiç fiyat sormamam oldu.Acemiliğimize geldi.Aracı Ali Uğurlu Otodan aldık ya ilk bakımı oraya yaptıralım dedik.Allah için aracı ilk alırken indirim yapıp kolaylık sağlamışlardı.Biz de garantisi bozulması ayağına gidip orada yaptıralım dedik.balataları gerekirse değiştireceklerini söylediler balata değişmeden 740 TL fiyat verdiler.Aslında iyiydi balatalarım bir sorunum yoktu ama söz konusu fren gibi önemli bir parça olunca sesimi çıkarmadım.
Sonuçta fahiş bir fiyat ödedik malesef...

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
paranın önemi yok herzaman tercihim kurumsal olan fiat yetkili servisleridir pazarlık ise benim elimdedir.yoksa eller yukarı teslim olu kesinlikle ve asla yapamaz.

Son düzenleme:

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
bugün aynı sağlık gibidir hastane gibidir hertürlü şikayetini sağlık bakanlıgına diyebiliyosun serviste böyle bişey olsa servisi satın alır gibi borun öter fiat türkiyenin nezaket ilgi ve alakasından faydalanabiliyosun servisinkide dahil.ama sanayide öyle bi durum yok ustaya ters bişey de levyeyle kovalar ve talep rica edeceğin bi yer yok tüketici mahkemesine gitsen aylarca sürüyor.oyüzden kurumsal firmalar iyidir iyi iyi

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
yapacak bişey yok her hata bi aydınlığa delalet eder tecrube kazandırır.önemli olan servis eylemi değil.dahada önemlisi devlet hükümet sigorta kasko tüv muyane mazot benzin lpg mazot yapılacaksa eylemi bunlara yapalım.ayağımıza giydiğimiz ayakabının pabuç eylemi değil bunları toprağa taşa değdiriyoruz ama nasıl doğru yolda doğru ayakkabıyı giyerekmi acaba.konu benim için kapanmıştır.atını seven yemine katlanır.hatamızda olduysa affola.herkes görüşlerinde özgürdür saygı duyarım.iyi akşamlar.

Son düzenleme:

satelcom

Aktif Üye
Adı
Mehmet
Meslek
Em.Asb./Elektronik teknisyeni/Siyasetci
Modeli
Renk
Beyaz
Garanti falan fasa fiso.Fabrikanın ve maliyenin üstüne bir de servislere vatandaşı soydurma olayı bunlar.Garanti dahilindeki doblonuzu yetkili servise götürdüğünüzde ön balatsı bittiğinde bedavamı değiştiriyorlar neyin garantisiymiş bu?Ben artık D1 doblomda yağ değişimi için gidip yağcıdan 45 lira verip 15/40 Castrol Turbomax yağ alıyorum 4,5 litr.Gidip bosch servisinde veya başka bir özel tamir servisinde yağ değişimi ve filtrelerin değişimini işçilik dahil 100 liraya işi bitiriyorum.Yağımı da 10 binde değil 20/25 bin km de değiştiriyorum.Mercedes tır kamyonları bile garantiliyken servisçe 50.000Km de bir yağ değiştirilirken 10bin km de bir yağ değiştirmem ben dobloda.2 yıldır doblomun yağını 20/25 bin km de de değiştiriyorum.

ali0635

Onursal Üye
Adı
ali aydın
Modeli
Diğer Model
servisin en kötü yağı piyasanın en iyi yağından 3 katı fiyatına satması "atını seven yemine katlanır" "benim için paranın önemi yok" diyen ve yılda bir keyfi bakım yaptıran bir kişi için önemli olmasada, her 2 ayda bir bakıma giren ve bu lafları söylemeyecek kadar çok zor şartlarda para kazanan o kadar insan varki, servis istediği kadar kurumsal olsun,herkes maalesef kazık yeme konusunda aynı düşünceye sahip değildir.

ferrariyede binsen şahinede binsen vergisini mecbur vereceksin,yakıtını mecbur koyacaksın...bunları protesto etmek en azından birlik olmak çokta kolay değil maalesef.Ama servisin yaptığı bu kazıkçı zihniyeti birlik olmak kolay, protesto etmek ve fiyatların bu kadar abartılmamasını sağlamak en azından litresini 45 liradan motor yağı satmasını ve birde "ben bunu 2 saatte değiştiririm diyip saat başı 100 lira" hiç bir yerde örneği olmayan işçilik almasını önleyebiliriz...Kıyassa kıyas buyrun en büyük firmalarla hatta en pahalı alman Fransız firmalarla işçilik fiyatlarını yağ fiyatlarını kıyaslayın ,hiç biri fiat kadar acımasız değil bu konuda.mutlu aküyü kendi bayisi 150 ye satarken fiat neden 240 tl ister özel altın kaplamamı?kurumsallık üç katı para kazanmakmıdır?
birebir aynı balata tamamen orijinal dış piyasada 55 tl ye sattırabilirken,servise girince 120 tl oluyorsa bunda iyi niyet yoktur.işçiliğide cabası...
herkes gidip gitmemekte özgürdür tabiki ben gitmiyorum ama keşke bu zihniyet değişse bizde gitsek diyorum.malesef bundan şikayet etmeyip tersine savunuculuk yapanlar sayesinde daha çok kazıklar yer bu fiat kullanıcıları....

ali0635

Onursal Üye
Adı
ali aydın
Modeli
Diğer Model
@satelcom
yağın erken değişimi hem motor hem turbo için iyidir.ama erken derken en az 10 bin km'de en çok 15 bin km'de değişim şart...Mercedes koskoca kamyon motoruyla 1.3 veya 1.9 multıjet motoru kıyaslama....hava filtresi dahada önemli her 5binde değiştir.her değiştirmediğin km yakıttan zarar etmene sebep olur yani kar'ın olmaz.

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Bilgisayar Destekli Üretim (CNC)
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
Geçen hasan abinin otoparkta sahibi scirooco bakıma sokmuş 45.000 balatalar dahil 700 lira gibi bişey tutmuş :D

ademozkaragul

Saygın Üye
Doblo
Adı
adm
Kan Grubu
B RH -
Meslek
Gümrük Komisyoncusu
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
bordo
istanbulda anlaşmalı yetkiliservis hangisi

ademozkaragul

Saygın Üye
Doblo
Adı
adm
Kan Grubu
B RH -
Meslek
Gümrük Komisyoncusu
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
bordo
ama neyse ben liuqi moly 5-40 yağımı aldım. filitre kitimide aldım. artık %100 indirimli olarak bakımını kendim yaparım:D:D:D