Kazıkçı yetkili servisler!!!

arda2000

Saygın Üye
Adı
Arda
Modeli
Renk
Saklı Bahçe
@Ultralion

Sizin yerinizde olsam. Yağ katkısı kullanmam. Tamamiyle para tuzağı.
Zaten selena yada opar marka yağın içinde FIAT grubunun belirlediği standart mevcut. Yağ çok önemli. Bor - nano vs gibi katkıları yağın içine koymayin. Bunlar para tuzağı. Yagin kimyasal ozelligini bozmayin. Zaten dünyada 2-3 yağ ureten firma var. Ornegin castrol encok reklamı yapılan markadır ama yağı başkasından alır paketler. Bizde castrola yaptığı reklam paralarını yağ alırken oderiz.

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
@arda2000 tebrik ediyorum sizi aynen katılıyorum

rahatsuz61

Saygın Üye
Adı
Recep Kuzu
Meslek
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Matematik-Bilgisayar Öğrencisi
Modeli
Renk
Çöl Grisi
@arda2000

şimdi oparın yağını mı kullanmamızı öneriyorsunuz ?

arda2000

Saygın Üye
Adı
Arda
Modeli
Renk
Saklı Bahçe
@rahatsuz61

Opar selena . çok iyi yağlar.

FIAT dizel motor yağı
FIAT 9.55535-N2 SAE sertifikası var.
Kucumsemeyin gözünüzde, hor gormeyin :). İnanın yazdıklarım tecrübeye yıllara ve deneyimime dayanıyor.

Bedava dahi versen castrol kullamam.
Yada nano teknoloji ürünleri .
Yakıt katkısı hele asla kullanmayın.
Enjektör ve piston başına zarar verirse.
10 bin TL verip motor yaptirirsiniz .
Selena çok kaliteli. Görevini layıkıyla yerine getiriyor.

Arkanıza yaslanin ve kullanın .:harika:

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Olmaz başkanım benim maxiye castrol koyduk ses gitti kendine geldi

arda2000

Saygın Üye
Adı
Arda
Modeli
Renk
Saklı Bahçe
@yunus063SAE

İnan psikolojik , simdi siz alismissiniz
9000 km aynı yağı kullanmaya . 10.000 bakımında hangi yağı koysan. Ses gitti dersin. Ben bunu bizzat test ettim.
Yazın +30 ,kışın -7 derece de hangi yakıt , hangi yağ daha performanslı ve sessiz calistiriyor diye. :). Elektronik aletle ölçüm dahi yaptim. Çok uzun konu .

Yani castrol kötü degil ama önemli olan yağın sertifikası fiatin koyduğu koşulları yerine getirmesi FIAT 9.55535-N2 SAE

vethkm

Azimli Üye
Adı
ömer
Meslek
Veteriner hekim
Modeli
Renk
Mavi
Hayirli aksamlar cümleten.. bi konuda yardim almak istiyorum; 1.3 multijet dobo var 2 senedir yaklasik 60.000 km kullandim simdiye kadar 10bin km de bir sadece yag degisimi ve filtreleri degistim motora nasil bir bakim yaptirabilirim yardimci olursaniz

arda2000

Saygın Üye
Adı
Arda
Modeli
Renk
Saklı Bahçe
@vethkm

Esas önemli olani zaten yapmissiniz.
Tavziyem yetkili serviste 60 bin km bakımını yaptırmanız. Aracinizi
Onlar mekanik ve elektronik kontrolü yapip gerekli patlrcalari değiştirirler .
Ayrıca servis yetkilisine
.carbon clean da yaptirmak istediğinizi söyleyin .

vethkm

Azimli Üye
Adı
ömer
Meslek
Veteriner hekim
Modeli
Renk
Mavi
Cok tesekkurler peki kaca mal olur bana bide bahsini ettiginiz carbon clean hakkinda bilgi alabilirmiyim

arda2000

Saygın Üye
Adı
Arda
Modeli
Renk
Saklı Bahçe
@vethkm

Simdi standart km 'e bakım yapsalar 200-300 arası. Ama ornegin debriyaj ve gergi rulmani vs bozuktur fiyat 1400 TL ye kadar çıkar. Yani km bakımı yapılır. Ama kontrol sırasında arıza bulunursa . mekanik arıza .
Parça değişimi olursa fiyat artar.
Servise gidin hiç çekinmeyin. Pazarlikta yapin.

Carbon clean yakıt sistemini temizler. Bqzi kurumları da temizler. Motor nefes alır. 60 -80 TL + KDV dir .

Neye yaradığını tam olarak netten bakabilirsiniz. Aracinizin carbon clean vakti de gelmiş.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
İtalya da 1.6 mjetin bakım aralığı 35 bin km de Türkiye deki yol şartlarından dolayı 20 bine düşürülmüş bende 10 binde bir bakım yaptıracaktım servtekiler hiç gerek yok boşuna paranı harcarsın dediler bende fiatın italya sitesinde doblo kullanıcı kitabını inceledim bakım aralıkları 35 bin kmde bir görünüyor

arda2000

Saygın Üye
Adı
Arda
Modeli
Renk
Saklı Bahçe
@doblo vip premio

Aslında yağ 20 bin km götürür.
Bozulmaz. Biz sanki 10500 km olunca yolda kalcaz hissine kapiliyoruz. :D.
35.000km de çokmuş. :D.
20 bin ideal aslında.

rahatsuz61

Saygın Üye
Adı
Recep Kuzu
Meslek
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Matematik-Bilgisayar Öğrencisi
Modeli
Renk
Çöl Grisi
35bin km bakım yapmamak için 35 bin km yi 5-6 ayda yapmak lazım heralde. Biz aracımızı binek olarak kullandığımız için yılda zaten 10 bin km yi ancak yapıyoruz bu yıl biraz fazla kullandım 15 bin km yaptım. Benim bakım yapma periyodum ortalama 9-10 ay gibi oluyor bence o kadar zamanda bir bakım yapmak da gerekli artık.

ali0635

Onursal Üye
Adı
ali aydın
Modeli
Diğer Model
@Ultralion
Fiyat konusunda eğer pazarlık yaparsanız en uygunu tan oto veriyor ben komple baskı balatayı dışarda 800 fiyat verdiler tan otoda pazarlıkla 500 e yaptırdım

Ama fiat servislerinin tamamı kazıkçı olduğundan ben bakımlarını hep dışarda yaptırırım
Mesela servis balata değişimi için yaklaşık 200-230 istiyor ben dışarda orjinal opar alıyorum değişimi ile 75 tk veriyorum

ali0635

Onursal Üye
Adı
ali aydın
Modeli
Diğer Model
@rahatsuz61
Yağ değişimini 20 binde veya yılda bir yapılması uygun

Ama hava filtresini ben 5 bin kmde değiştiririm hiç bakmadan hava filtresini 1 yıl kullanmak doğru değil zaten aracın fazla yakmasının en önemli sebebidir
Ayrıca kirli hava fitresi turbonunda düşmanıdır

Ultralion

Saygın Üye
Adı
KAYHAN GÜMÜŞ
Modeli
Renk
BEYAZ
@arda2000

Arda kardeşim yağ katkısı konusu tartışılabilir tabi.Mesela MOTOR SİLK denen katkı yağa konuluyor ama normalde yağ değil metal katkısı olarak geçiyor.Sürtünmeyi önleyip aşınmayı azaltıyormuş ve oldukça güvenilir olduğu söyleniyor.Mucidi de bir Türk bilim adamıymış.
Yağ konusuna gelince şimdi Opar yağın Castrol Magnatec ve Mobil1 ESP den daha mı kaliteli olduğunu söylüyorsun? Bu yağlar dünya markası sonuçta.Bir de demişsin ki yakıt katkısı da kullanmayın.Peki serviste Carbon Clean işlemi aynı şey değil mi? Yakıt katkılarını çok sık kullanmak belki zararlı olabilir ama 5-6 bin km de bir kullanmak (tabi kaliteli olanı) bence faydalı olur diye düşünüyorum.Ben denedim Würth,ROM gibi markaları gerçekten aracın gidişi iyileşiyor.Sonuçta Türkiyede satılan dizellerle yurtdışındakiler aynı kalite mi tartışılır.

Ultralion

Saygın Üye
Adı
KAYHAN GÜMÜŞ
Modeli
Renk
BEYAZ
@ali0635

Bu pazarlık bakımlarda da geçerli mi acaba? Şimdi Kavaklıdere Oto 580 TL fiyat verdi balatalar dahil.Bence en uygunu bu servis gibi gözüküyor.

arda2000

Saygın Üye
Adı
Arda
Modeli
Renk
Saklı Bahçe
@Ultralion

Tekrar ediyorum Fiat için sertifika uyuyorsa kullanırsınız. FIAT için . fiatin şartnamelerine yerine getiren yağ opar - selena dır. Dunyada yağ ureten iki uç firma var. Hepsi onlardan alır. Castrol yağı fason alır. Ambalajlar. Reklam ypar.

Motor silk , bor. Vs vs katkılar yağı bozar.
Tekrar ediyorum. Kullanmayın.
Heleki yakıt katkısı felekat , uzak durun.

Enjektor temizleme ve ayar islemini , Carbon clean yapmaz.

Yukarıdaki iki işlemi ; yakıt katkısı hele hiç yapmaz. Pompaciya - enjektircuye işini bilen sorun. Yakıt katkısı için be diyecek .
Aman uzak dur der. Ben uyaririim.
Kalanı size kalmis. :)

ali0635

Onursal Üye
Adı
ali aydın
Modeli
Diğer Model
@Ultralion
Tan otoya git ben bakım için servisin adını vermeyim ama 500 tl fiyat verdiler siz kaça yapacaksınız diye sor inanki kaçırmamak için daha düşük fiyat veriyorlar