Doblolara Periyodik Bakımda Neler Yapılır?

globetroter

Saygın Üye
Arkadaşlar arabanın yağını filitresini başka yerde değiştirmenin arabayı garantiden çıkaracağını sanmıyorum. Yetkili servislerin aldatmacası bunlar. kendim tamirciyim garantiden çıkmasın diye servisemi kösülecem. çok ama çok saçma. dediğim gibi servisin korkutması bu olay. ben ilk ve tek olarak ilk 10.000 bakımına servise gittim aynen köstüler birdaha tövbe. ondan beri sanayide ustama götürürüm. şimdi 80 binde aracım. Nazar değmesin yagını suyunu değiştir devam ederim. Bir arıza cıkmadı bu güne kadar.

geremy

Onursal Kurucu
servislerin parça fiyatları fena değilde işçilikden çok kösüyorlar buda insanları servisden soğutuyor.
fiyat politikaları değişmediği sürece bu devam eder.

Dark Knight

Fenomen Üye
geremy tarafından yazılan metin:
servislerin parça fiyatları fena değilde işçilikden çok kösüyorlar buda insanları servisden soğutuyor.
fiyat politikaları değişmediği sürece bu devam eder.

Doğru söze ne denir *clap*

cnkshn

Saygın Üye
bakiergul tarafından yazılan metin:

Gösterge tablolarında ne varmış ki iyileştirme yapıyorlar................

abi görünürde bişi yokda yazılım güncellemesi yapılacakmış. daha gidemedim servisede. gidince sorcaz ama net bir cevap verebileceklerini sanmıyorum.

cnkshn

Saygın Üye
bende yaptırdım ilk 10 binde. yağ-yağ filtresi hava filtresi değiştim. 220 lira civarında tuttu.

10 binde yağ değiştirecem diyorsanız yetkili servise gitme zorunluluğunuzda yok. tercih sizin.

zararı olmaz faydası olur.

fatih27

Azimli Üye
bugun 1.3 doblomun periyodik bakımını yaptırdım yag+yag filtresi mazot filtresi hava filtresini degiştirdim 120 lira tuttu:)

geremy

Onursal Kurucu
yağınızı verilen km öncesi değiştirirseniz motorunuz daha sağlıklı olur.

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
Kesinlikle katılıyorum..............

teknosasa

Yeni Üye
Arkadaşlar 1.6 yeni doblom için yıllık bakım için fiyat aldım.Eskişehir birmat 650 lira dedi.Şaşırdım.Sonra Bursa Banotoyu aradım ve bana verilen fiyat 400 tl idi.Aradaki 250 tl lik fark nerden doğuyo biliyor musunuz.

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
dreamhits tarafından yazılan metin:
Baki abi neye katılıyorsun 10 binde gidip değiştireyim mi? : ))

bakiergul tarafından yazılan metin:
Kesinlikle katılıyorum..............

Kardeşim şuna katılıy0rum.....bakım zamanını beklemeye gerek yok 20000 de mi bakımın git 15000 de değiştir yağını.......motor denilen mekanizmanın uzun ömürlü olmasını sağlayan şey yağdır.........Bu değişimlerdede mutlaka iyimarka yağ kullanın.....

geremy

Onursal Kurucu
arkadaşlar tüm marka ve servislerde telefonla fiyat alma çok gerçekci değil.muhtemel değişecek parça fiyatları ve bunların işçiliklerinide ekliyorlar.mesala 20 bin bakımı için telefon açınca balatalarıda hesaba katıyorlar.

cnkshn

Saygın Üye
teknosasa tarafından yazılan metin:
Arkadaşlar 1.6 yeni doblom için yıllık bakım için fiyat aldım.Eskişehir birmat 650 lira dedi.Şaşırdım.Sonra Bursa Banotoyu aradım ve bana verilen fiyat 400 tl idi.Aradaki 250 tl lik fark nerden doğuyo biliyor musunuz.

yıllık bakımdada yağ ve filtreler değişecektir. yağ ve filtre değişimi yaptırmak istiyorum diyin 220 lira civarında olması lazım. (yakıt ve polen filtresi hariç) yakıt filtresi 59 tl

mfaydin

Daimi Üye
2 Hafta Kadar önce 10 Bin Bakımını yaptırdım. Motor yağı (4 Lt) Yağ ve Hava filtresi Değişimi, Motor temizleyici (Tunap Marka) işçilik toplam 175 TL ödedim. Araç 2011 1.3 Elegance + ESP.

dreamhits

Azimli Üye
mfaydin tarafından yazılan metin:
2 Hafta Kadar önce 10 Bin Bakımını yaptırdım. Motor yağı (4 Lt) Yağ ve Hava filtresi Değişimi, Motor temizleyici (Tunap Marka) işçilik toplam 175 TL ödedim. Araç 2011 1.3 Elegance + ESP.

Selamlar,

Hangi servis?

dreamhits

Azimli Üye
cnkshn tarafından yazılan metin:
bugün servisden aradılar, memnuniyet hesabına. dedim fazla geldi ücret olarak. kdv yi çık, balansı düş 370 lira oluyor dedi, onuda böl 2 ye 185 tl eder. her onbin kmde giden 1.3 lere göre baya ucuz muhabbeti yaptı. neyse şemsiye açıldı bi kere.

benim kullandığım seride geri çağırma varmış. gösterge tablolarında iyileştirme varmış. yeni yazılım yüklencekmiş. bi sorunla karşılaşmadım ama yükleme yapılacakmış. internet üzerinden yapılıyormuş.

Bu gösterge olayı ne oldu güncellendi mi?

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
geremy tarafından yazılan metin:
arkadaşlar tüm marka ve servislerde telefonla fiyat alma çok gerçekci değil.muhtemel değişecek parça fiyatları ve bunların işçiliklerinide ekliyorlar.mesala 20 bin bakımı için telefon açınca balatalarıda hesaba katıyorlar.

aga hangi balatayı 20 binde hesaba katıryormuş?banada 20 binden beri balata balata dediler...abi aha 50 bin oldu hala balata değişirse diyor adamlar...

beyler bu arabaların ön balataları 70 arka balatalı 140 bin km yapıyor...tabi normal kullanırsan!

mfaydin

Daimi Üye
mfaydin tarafından yazılan metin:

Selamlar,

Hangi servis?

Elazığ, Metinler Otomotiv...

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
cnkshn tarafından yazılan metin:
bugün servisden aradılar, memnuniyet hesabına. dedim fazla geldi ücret olarak. kdv yi çık, balansı düş 370 lira oluyor dedi, onuda böl 2 ye 185 tl eder. her onbin kmde giden 1.3 lere göre baya ucuz muhabbeti yaptı. neyse şemsiye açıldı bi kere.

benim kullandığım seride geri çağırma varmış. gösterge tablolarında iyileştirme varmış. yeni yazılım yüklencekmiş. bi sorunla karşılaşmadım ama yükleme yapılacakmış. internet üzerinden yapılıyormuş.

Bu gösterge olayı ne oldu güncellendi mi?

Bugün beni çağırdılar gösterge yazılımı için gidip yaptırdım....yolcu airbag ı arıza veriyormuş ve birkaç detay daha 25 dakikada hallettiler...