Doblolara Periyodik Bakımda Neler Yapılır?

S@MeT38

Saygın Üye
cAn 3436 tarafından yazılan metin:
istanbuldakizmirli tarafından yazılan metin:
S@MeT38 tarafından yazılan metin:
benim km 18500 de yakıt ve perfonrmans açısından 20000 bakımını yaptırmak istedim km nin gelmesini tavsiye ettiler.ne kadar diye sordum 400 tl yi bulur dediler.sanayiye gittim aradaki fark nedir acaba neden bu kadar fark çıkıyor malzememi işçilikmi diye opar ın orjinal malzemelerini sordum kaydadeger farkeden bi mazot filitresiymiş oda orjinal olsun ustadedim sanayide yaptırsam kaça çıkar : 220 tl fiyat verdi.aradaki farkı kıyaslayın işte araba garantili olsa ne olur olmasa ne olur ofarkı verdikten sonra.bu araç avrupa olsaydı bunu hiç düşünmezdim bile ama yerli oldugundan şuanda kararsızım servis konusunda.

Servisler'in bu kadar paragöz olması son derece can sıkıcı bir durum *pissed*
ama başkada güvenilir yer yok ki :)
illaki vardır soran dagları aşmış sormayan düz yolda şaşmış.sanayiye gidip araştırma yapman gerekiyor

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
benim km 18500 de yakıt ve perfonrmans açısından 20000 bakımını yaptırmak istedim km nin gelmesini tavsiye ettiler.ne kadar diye sordum 400 tl yi bulur dediler.sanayiye gittim aradaki fark nedir acaba neden bu kadar fark çıkıyor malzememi işçilikmi diye opar ın orjinal malzemelerini sordum kaydadeger farkeden bi mazot filitresiymiş oda orjinal olsun ustadedim sanayide yaptırsam kaça çıkar : 220 tl fiyat verdi.aradaki farkı kıyaslayın işte araba garantili olsa ne olur olmasa ne olur ofarkı verdikten sonra.bu araç avrupa olsaydı bunu hiç düşünmezdim bile ama yerli oldugundan şuanda kararsızım servis konusunda.

Servisler'in bu kadar paragöz olması son derece can sıkıcı bir durum *pissed*
ama başkada güvenilir yer yok ki :)
illaki vardır soran dagları aşmış sormayan düz yolda şaşmış.sanayiye gidip araştırma yapman gerekiyor
ara ara nereye kadar arıcan sanayide usta :)

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Bakalım bizim ilk bakım olan 20000 de bize ne kaptıracaklar.....

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
bakiergul tarafından yazılan metin:
Bakalım bizim ilk bakım olan 20000 de bize ne kaptıracaklar.....
Senin daha çok var 20000 e baki abi sen bunları hiç düşünme :D :D :D

melih43

Azimli Üye
benim sormak istediğim arkadaşlar..

yeni doblo 1.3 elegance aldım daha arac 1300 km.'de... alırken fiat bana 5000 km'de gel bi genel kontrol yapalım, 10.000 km yağ ve filtre değişiumi ve 20.000'de de periyodik bakım yapalım dedi...

20.000'de yapılacak bakım ne olacak... çünkü yol bilgisayarında servis kısmında kalan km 20.000'den geriye doğru sayıyor. eğer esas önemli olan bakım 20.000'de olacak olansa yağ ve filtre değişimlerini sanayide yaptırmam garantiyi bozar mı?

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
melih43 tarafından yazılan metin:

yeni doblo 1.3 elegance aldım daha arac 1300 km.'de... alırken fiat bana 5000 km'de gel bi genel kontrol yapalım, 10.000 km yağ ve filtre değişiumi ve 20.000'de de periyodik bakım yapalım dedi...

20.000'de yapılacak bakım ne olacak... çünkü yol bilgisayarında servis kısmında kalan km 20.000'den geriye doğru sayıyor. eğer esas önemli olan bakım 20.000'de olacak olansa yağ ve filtre değişimlerini sanayide yaptırmam garantiyi bozar mı?

1.3 motor araçların peryodik bakımları 10.000 km de bir yapılır.aracınız garanti dahilinde ise bakımlarınızı serviste yaptırmalısınız.aksi taktirde aracınız garantiden çıkar!

Dark Knight

Fenomen Üye
Arkadaşlar merak ettiğim bir konu var. Periyodik bakım 10bin de bir yapılıyor ancak bana aracı teslim ederlerken zorunlu değil ama 5bin de yağ kontrolü için gelmenizi öneriyoruz demişlerdi. Araç 4bin küsürde şu an 5binde kontrole gitmelimiyim yoksa yıllık bakımı mı bekliyeyim ?

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
Arkadaşlar merak ettiğim bir konu var. Periyodik bakım 10bin de bir yapılıyor ancak bana aracı teslim ederlerken zorunlu değil ama 5bin de yağ kontrolü için gelmenizi öneriyoruz demişlerdi. Araç 4bin küsürde şu an 5binde kontrole gitmelimiyim yoksa yıllık bakımı mı bekliyeyim ?
bizede öyle demişlerdi abi biz 9900 küsürde gidip 10.000 bakımı yaptırmıştık......

S@MeT38

Saygın Üye
bizede öyle demişlerdi abi biz 9900 küsürde gidip 10.000 bakımı yaptırmıştık......
5000 de gel demelerinin sebebi malum aracın motoru yeni oldugundan aşınmalardan kaynaklanan yag kirlenmesi.yapacakları işte yag filitresi ile yagı degiştirmek.yeni motorun normalden 1 lt fazla yakması normal dafa fazlası zarar,eger bu toleransa sahipse yagı degiştirmene filan hiç gerek yok çünki kendini amörti etmez.ama 10 tl verip bi hava filitresi alıp filitreni degiştirmeni tavsiye ederim abi

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
dostlar,Mobil1 Bölge müdürü çok samimi arkadaşım,kendisi Mobil1 kullanırsan 15bin rahat gidersin ama filtreler değişmeli muhakkak diyor.millet filtre değişmez,üşenir diye 10binde bir diyoruz diyor.Mobil1 i denedim cidden değiştiriyor motor sesini ve performansı..fiyatı 20-30 fark ediyor ama bence değer..

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
serdarengin tarafından yazılan metin:
dostlar,Mobil1 Bölge müdürü çok samimi arkadaşım,kendisi Mobil1 kullanırsan 15bin rahat gidersin ama filtreler değişmeli muhakkak diyor.millet filtre değişmez,üşenir diye 10binde bir diyoruz diyor.Mobil1 i denedim cidden değiştiriyor motor sesini ve performansı..fiyatı 20-30 fark ediyor ama bence değer..

bizde daha önce un-yem-kepek sevkiyatları için kullandığımız mercedes 2521 vardı.ona mobil delvac kullanıyorduk.fena yağ değildir.

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
ewet dostum aynen.ama Mobil1 aşmış kendini.adamlar sentetik 10-40 olayını bitirmiş tüm yatırımlarını organik Mobil1 e yapıyolar..bi bildikleri vaRdır diyorum..

S@MeT38

Saygın Üye
ewet dostum aynen.ama Mobil1 aşmış kendini.adamlar sentetik 10-40 olayını bitirmiş tüm yatırımlarını organik Mobil1 e yapıyolar..bi bildikleri vaRdır diyorum..
kesinlikle katılıyorum ismi gibi 1 numara bir yag

geremy

Onursal Kurucu

10 bin dizelde 20 bin banzinlide ilk bakım öncesi sıfır verilen araçları 4-5 bin km de çağırıyorlar.
yağ ve sıvı kontrolleri için.yapılan işlemi siz gözü kapalı yaparsınız ancak ücretsiz olan bu işlem için vaktiniz varsa servise uğrayın zaten çayınız gelene kadar bu işlemler biter.en azından motorun sesini filan dinlerler bir sıkıntı varsa zamanında müdahale olur.

birde bu işin ticari yönü var her servise uğradığında.
-aksesuar alma durumun
-aracı bir üst model veya kasa ile değiştirme hevesin gibi şeyler.

geremy

Onursal Kurucu
melih43 tarafından yazılan metin:

evet bozar.

geremy

Onursal Kurucu

bne şuan magnetik kullanıyorum memnunum

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
agalar ben serviste yaptırdığım için selenia ya devam.aslında eski tofaşlara castrol kullanılıyordu.şimdi ne olduda bu selenia işi ıktı anlamadım.ben castrolden çok memnundum.hele hele bu yeni magnetics serisi epey güzel.doğana 12 senedir hala castrol kullanıyorum.

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
RAPTOR tarafından yazılan metin:
agalar ben serviste yaptırdığım için selenia ya devam.aslında eski tofaşlara castrol kullanılıyordu.şimdi ne olduda bu selenia işi ıktı anlamadım.ben castrolden çok memnundum.hele hele bu yeni magnetics serisi epey güzel.doğana 12 senedir hala castrol kullanıyorum.
aynen bizde selenia kullanıyoruz.....serviste görevli söylemişti bize fabrikanın önerdiği yağı kullanmazsan turbo çabuk bitiyomuş.......