Doblolara Periyodik Bakımda Neler Yapılır?

sener_bey

Yeni Üye
SLM herkse bence ben aracımı kolay kolay sanayide yaptırtmam eger sorun varsa yetkili servisine giderim bunu boyle dusunmemin sebebi sanayideki arkadasların kotu tamirci olmasından dolayı degildir
bir fiat yetkili servisi ortalama ayda 150 tane dobloya bakım yaparken normal bi usta ayda 10 tane bile bakım yapmıyordur ayrıca yetkili servis en guncell bilgilere sahiptir ve bir okadar profesyonel ve hızlı zaten her onune gelene servislik vermezler

geremy

Onursal Kurucu
araçlarımızın kullanma kitapçıklarında belirli km ve yıllarda kontrol edilmesi ve değiştirilmesi gerekli parça listeleri var.
buralara bakarak kontrol zamanlarını belirleyebiliriz.

cnkshn

Saygın Üye
20 bin km bakımı 520 tl olunca ister istemez soğuyorsun yetkili servisten.

yapılan işlem 5 litre yağ değişimi ve filtreler haricinde
ön-arka lastik değişimi+rot balans. lastik işide 50 lira.

10 bin kmde bakım olmamasına rağmen kendi isteğim üzerine yağını, yağ filtresini, hava filtresini değiştirmiştim 220 lira civarında tutmuştu.

20 binde ekstra olarak yakıt filtresi ( 59 tl ) polen filtresi (9 lira galiba) bide lastiklerin yer değişimi var.

nakit ödeme yaparsanız %10 indirim var. sırf garantiden çıkmasın diye 477 tl ödedim ama içime oturdu.

sonuç olarak 40 bin km ye garanti devam ediyor ama bir daha servise bakıma gitmicem.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
cnkshn tarafından yazılan metin:
20 bin km bakımı 520 tl olunca ister istemez soğuyorsun yetkili servisten.

yapılan işlem 5 litre yağ değişimi ve filtreler haricinde
ön-arka lastik değişimi+rot balans. lastik işide 50 lira.

10 bin kmde bakım olmamasına rağmen kendi isteğim üzerine yağını, yağ filtresini, hava filtresini değiştirmiştim 220 lira civarında tutmuştu.

20 binde ekstra olarak yakıt filtresi ( 59 tl ) polen filtresi (9 lira galiba) bide lastiklerin yer değişimi var.

nakit ödeme yaparsanız %10 indirim var. sırf garantiden çıkmasın diye 477 tl ödedim ama içime oturdu.

sonuç olarak 40 bin km ye garanti devam ediyor ama bir daha servise bakıma gitmicem.

serviste yağın litresi 30 lira,5 litre yağ 150 lira
yağ filtresi de en kazığından olsun 20 lira
yakıt filtresi biraz tuzlu 60 lira
polen filtresi 10 lira
hava filtresi 20 lira
arka tekerlekler sökük iken tezgahta bakım (böyle bişeyde var) 20 lira
toplam parça...280 lira
%15 işçilik....42 lira
toplam...322 lira
%18 KDV...59 lira
Toplam fatura tutarı...381 lira

477 TL ne oluyor?

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
özelde...

yağın litresi 20 lira..5 litre yağ 100 lira
yağ filtresi 10 lira
polen filtresi 10 lira
yakıt filtresi 40 lira
hava filtresi 10 lira
tekerlek sök tak 20 lira
toplam parça 190 lira
%15 işçilik...28.5 TL
toplam...218.5 TL
%18 KDV...39.33
fatura toplamı...257.88 TL

477 ile arada 220 lira var! senin servise helal olsun.senin servis süpermiş!hatta süpermenmiş!

cnkshn

Saygın Üye
fatura dükkanda. fatura tutarı 477 tl değil 520 küsür lira. nakit indirimi yaptılar öyle 477 oldu.

20 bin bakıma 105 lira direk yazmışlar.
balata temizleme spreyi 20 lira
cam temizle sprey 4 lira
rot-balans 50 lira.

yarın ayrıntılı yazarım.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
fatura dükkanda. fatura tutarı 477 tl değil 520 küsür lira. nakit indirimi yaptılar öyle 477 oldu.

20 bin bakıma 105 lira direk yazmışlar.
balata temizleme spreyi 20 lira
cam temizle sprey 4 lira
rot-balans 50 lira.

yarın ayrıntılı yazarım.

way arkadaş!balans da ne ola ki?lastikleri jantlardan mı değiştiler?

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
20.000 ....bakım..............447 lirami G İ T M E M M M M M M..........................bu ne lan soygun kuran çarpsın......................

Dark Knight

Fenomen Üye
bakiergul tarafından yazılan metin:
20.000 ....bakım..............447 lirami G İ T M E M M M M M M..........................bu ne lan soygun kuran çarpsın......................

Moruk garanti bitene kadar seve seve ama ondan sonra ise servise götürmeye kalkanı ben sevecem :D

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
biz sadece yağ deyişmesine 65 lira veriyoruz

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
istanbuldakizmirli tarafından yazılan metin:
bakiergul tarafından yazılan metin:

Moruk garanti bitene kadar seve seve ama ondan sonra ise servise götürmeye kalkanı ben sevecem :D

Yavrucum elbette garanti bitene kadar kendimizi öptürecez.....................

cnkshn

Saygın Üye
bugün servisden aradılar, memnuniyet hesabına. dedim fazla geldi ücret olarak. kdv yi çık, balansı düş 370 lira oluyor dedi, onuda böl 2 ye 185 tl eder. her onbin kmde giden 1.3 lere göre baya ucuz muhabbeti yaptı. neyse şemsiye açıldı bi kere.

benim kullandığım seride geri çağırma varmış. gösterge tablolarında iyileştirme varmış. yeni yazılım yüklencekmiş. bi sorunla karşılaşmadım ama yükleme yapılacakmış. internet üzerinden yapılıyormuş.

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
bugün servisden aradılar, memnuniyet hesabına. dedim fazla geldi ücret olarak. kdv yi çık, balansı düş 370 lira oluyor dedi, onuda böl 2 ye 185 tl eder. her onbin kmde giden 1.3 lere göre baya ucuz muhabbeti yaptı. neyse şemsiye açıldı bi kere.

benim kullandığım seride geri çağırma varmış. gösterge tablolarında iyileştirme varmış. yeni yazılım yüklencekmiş. bi sorunla karşılaşmadım ama yükleme yapılacakmış. internet üzerinden yapılıyormuş.

Gösterge tablolarında ne varmış ki iyileştirme yapıyorlar................

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
abi bu serviş işi bi muamma...yeminle söylüyorum...

D2 1.3 mjetin 50 bin bakımı mersin boranlarda 150 lira,erzincan serviste 175 lira,trabzonda gitsem en az 200 lira giydirirler,cnkhsn ın servis zaten gelene 447 lirayı kitliyor...

velhasılı kelam ben kafaya koymuşum edip eyleyip 50 bin bakımını boranlarda yaptıracam...

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Bu ne iş ya herkez kafasına göremi takılıyor.....enterasan yaaaa...................

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
mersinde genel olarak yetkili servisler çok kaliteli...hatta mersin reno servisi kalite ödüllü ve Türkiye birincisi!

bizzat denedim.megane II 1.5 DCI 86 HP authantic araç götürdük.70 bin bakımı 310 TL.(renonun parçası en pahalı araçlarından biri megane)hem kalite süper hem fiyatlar uygun!

bu arabanın sadece rot kolunun teki 110 TL

S@MeT38

Saygın Üye
bende şu 30bin bakımı bi yaptırırsam bir daha seervise adım bile atmayacagım oda garantiden dolayı yoksa onuda yaptırmayacagım.geçen tam evin önüne geldim mazot bitti.gittim 4 lt aldım koydum bastım çalışmadı hava yaptı al lan sana dedim açtım depo kapagını bastım kontaga hırr diye aldı.sonra sensör arızası göstergi bilgisayar bugünde gittim servise şunu silermisiniz diye dakika sürmeyecek işe benden utanmadan 20 tl istediler.şöyleki 1 hafta önce adamların kapısının arızasını için geldim şarteli attırmışlar ne yaptınızki deyip servis ücretini vermediler.zihniyete bak.bunlarıda geçtik gitti geldi araba oldumu dedim oldu ama bidaha yazarsa parça degişecek dedi gitti usta.bastım kontaga gene yazıyor arıza işim aceleydi çektim gittim.

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
RAPTOR tarafından yazılan metin:

D2 1.3 mjetin 50 bin bakımı mersin boranlarda 150 lira,erzincan serviste 175 lira,trabzonda gitsem en az 200 lira giydirirler,cnkhsn ın servis zaten gelene 447 lirayı kitliyor...

velhasılı kelam ben kafaya koymuşum edip eyleyip 50 bin bakımını boranlarda yaptıracam...
abi bi bakım için mersinemi gidicen...

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
cAn 3436 tarafından yazılan metin:

can ben mersine sürekli gidiyorum zaten...

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
cAn 3436 tarafından yazılan metin:

can ben mersine sürekli gidiyorum zaten...
o zaman sorun yok :D