Doblo Chip Tuning Uygulaması

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
Bu da benim araca takarken videosu..

[youtube]8QxHZCEWTYA[/youtube]

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
süper...

ToeXicT

Onursal Üye
Adı
Gökhan
Modeli
Renk
Metalic Gri
kardelenkurt tarafından yazılan metin:
Bu da benim araca takarken videosu..

[youtube]8QxHZCEWTYA[/youtube]

Ya ben de düşünüorum bu chip i ama maliyeti ne kadar tutar ki acaba

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
firma 380 euro diyor bize özel hediye paketi ve 12 taksit imkanı var..

arayın bi görüşün isterseniz..

Chirmicty

Onursal Üye
Başka Araç
Adı
Koray HARMAN
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2018
400 - 600 arası var bir sürü var serviste tanıdık var ona danıştık yaptırcaksan box yaptırma yazılım atanlar var dedi onu yaptır kaputu açmadan hiç birşey takmadan çıkarmadan sadece yazılım atıyorlar beylikdüzü civarında birtane buldum adamlar konuştuk dedik dyno testlerine sokacaz çıkmazsa nolcak dedim :D

verdiği cevap dyno girişi yapın çıktı alın biz uygulamamızı yapalım tekrar dyno çıktısı alalım belirttiğimiz rakamlar testte çıkmazsa bize yaptığınız ödemeyi ve dyno testinin tüm masraflarını biz karşılıyacaz dedi :D

bakalım bitane takıntılı arkadaşım var illa yaptırcam diyor yaptırcaz bakalım inşallah o zaman da burda paylaşırız artıları eksileri :)

Chiptuning06

Yeni Üye
mali kacar tarafından yazılan metin:
arkadaşlar merhaba
chip tuning uygulamaları ile ilgili yorumlarınızı ve firmanın sitesini videolarını inceledim.aynı cihazı 2006 model d1 1,3 multijet 70 hp arabama 2008 yılında uyguladım.işin özü bu cihaz rail sensörü üzerinde bulunan hava basıncı ölçümü ve basınca göre yakıt beslemesi yapan sensörü; basıncı daha az göstererek bir nevi kandırmakta ve turbonun daha fazla açık kalmasını sağlamak sureti ile motora daha debili hava girişi ve bu debi sonucu daha güçlü patlama yaratmaktadır. cihaz asıl performansını torkun max ulaştığı devirde göstermektedir.1,3 lerde bu 1850 rpm idi.1,6 larda 1500 rpm de.bu cihazlı ve cihazsız dinamometre testlerinide birebir uyduladım.cihaz olmadan aracım 4000 rpm de 62 hp güç üretirken cihazla 4000 rpm de 70 hp güç üretti.8 hp lik artış daha alt devirlerde dahada belirsiz oluyor.ancak 180 nm lik aracım max tork devrinde 200 nm tork üretti.buda o anda çekiş olarak sürücüye yansıyor.reklamlarda verilen yüzdelik artışlar daha yüksek tork ve hp sahip araçalarda mümkün olabiliyor.ayrıca bu tork artışıda kısa bir süre sonra normale dönüyor.bir nevi düşük devirde overboost yapıyor araç ancak yüksek miktarda değil.cihazı iade nedenimde belitilen oranlarda performans alamamış olmamdı.
Benzer bir cihazdir ama ayni urun olmasi mumkun degil.
Saygilar

Chiptuning06

Yeni Üye
gecekondu_3rdi tarafından yazılan metin:
Fiyat box için çok çok fazla 600 TL'ye megachips mehmet gazihan'a yaptırmayı düşünüyorum.
Biz urunumuzde gayet iddialiyiz yazilima kotu demeyiz ama Geridonusu ve yeni arabada tekrar kullanimi ve 12 taksit gibi bir secenek yok
bugun itibariyle 910 tl tutuyor .310 tl boyle bir avantaj icin degmezmi o da size kalmis

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
katılıyorum..arabayı değişince 600 zarer edeceğine 300 fazla ver arabaların arasında taşı...

FireExit

Onursal Üye
Chirmicty tarafından yazılan metin:
400 - 600 arası var bir sürü var serviste tanıdık var ona danıştık yaptırcaksan box yaptırma yazılım atanlar var dedi onu yaptır kaputu açmadan hiç birşey takmadan çıkarmadan sadece yazılım atıyorlar beylikdüzü civarında birtane buldum adamlar konuştuk dedik dyno testlerine sokacaz çıkmazsa nolcak dedim :D

verdiği cevap dyno girişi yapın çıktı alın biz uygulamamızı yapalım tekrar dyno çıktısı alalım belirttiğimiz rakamlar testte çıkmazsa bize yaptığınız ödemeyi ve dyno testinin tüm masraflarını biz karşılıyacaz dedi :D

bakalım bitane takıntılı arkadaşım var illa yaptırcam diyor yaptırcaz bakalım inşallah o zaman da burda paylaşırız artıları eksileri :)

O takıntılı insan benim... :D:D:D

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE

merakla bekliyoruz

iyide 1,6 105 hp doblo neyine yetmiyor neden 2,0 135 hp multijet almadın

Chirmicty

Onursal Üye
Başka Araç
Adı
Koray HARMAN
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2018
doblo vip premio tarafından yazılan metin:

merakla bekliyoruz

iyide 1,6 105 hp doblo neyine yetmiyor neden 2,0 135 hp multijet almadın

neden vergi ödeyeyim ;)

FireExit

Onursal Üye
Aynen vergiden... Ve... Çok paraydı maxi elegance... Bide 4 ay bekliyordum... :)

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
FireExit tarafından yazılan metin:

O takıntılı insan benim... :D:D:D

heheheh...obsesif komposif seni:DD::D

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
ozaman bununla yetinin :D

ali_ztrk

Azimli Üye
ben sipariş verdim taktırdım transporterim vardı ona yazılım attirmıştım 600 tl ye ama satınca gitti sökme şansım yoktu ondan bunu taktırmayı düşündüm inşallah iyi olur hemen yakıtı düşük göstermeye başladı ama seriliği artmadı aradım sordum içini aç dedi değerini yükselt dedi yükseltim bide böyle deneyeceğim inşallah artar

kemalgulden

Yeni Üye
Chiptuning06 tarafından yazılan metin:
mali kacar tarafından yazılan metin:
arkadaşlar merhaba
chip tuning uygulamaları ile ilgili yorumlarınızı ve firmanın sitesini videolarını inceledim.aynı cihazı 2006 model d1 1,3 multijet 70 hp arabama 2008 yılında uyguladım.işin özü bu cihaz rail sensörü üzerinde bulunan hava basıncı ölçümü ve basınca göre yakıt beslemesi yapan sensörü; basıncı daha az göstererek bir nevi kandırmakta ve turbonun daha fazla açık kalmasını sağlamak sureti ile motora daha debili hava girişi ve bu debi sonucu daha güçlü patlama yaratmaktadır. cihaz asıl performansını torkun max ulaştığı devirde göstermektedir.1,3 lerde bu 1850 rpm idi.1,6 larda 1500 rpm de.bu cihazlı ve cihazsız dinamometre testlerinide birebir uyduladım.cihaz olmadan aracım 4000 rpm de 62 hp güç üretirken cihazla 4000 rpm de 70 hp güç üretti.8 hp lik artış daha alt devirlerde dahada belirsiz oluyor.ancak 180 nm lik aracım max tork devrinde 200 nm tork üretti.buda o anda çekiş olarak sürücüye yansıyor.reklamlarda verilen yüzdelik artışlar daha yüksek tork ve hp sahip araçalarda mümkün olabiliyor.ayrıca bu tork artışıda kısa bir süre sonra normale dönüyor.bir nevi düşük devirde overboost yapıyor araç ancak yüksek miktarda değil.cihazı iade nedenimde belitilen oranlarda performans alamamış olmamdı.
Benzer bir cihazdir ama ayni urun olmasi mumkun degil.
Saygilar

arkadaşlar ben satıcı değilim alıcı da değilim...
ama bundan 2 sene önce bende aracıma yazılım uygulaması yaptırdım. yalnız bun yaptırmadan önce yaklaşık olarak 3 ay araştırdım. reklam olmasın ama adresindeki arkadaşlar sağolsunlar Ankara dan Adana ya kadar gelip yazılımı benim araca yüklediler. elbette ki garanti verdiler. dyno için ise araçtaki farkı ben görünce hissedince dyno ya çıkmaya gerek kalmadı. bunun için elbetteki ArtTuning deki Cemal Bey size daha fazla bilgi verecektir; ama şunu söylemek isterim ki, dünyanın hiç bir yerinde üretilen bir motor %100 performansla son kullanıcıya sunulmaz. bunun bir kısmı kapatılır saklanır. yazılım ile yapılan ise bu saklanan performasın bir kısmını yeniden kullanılır hale getirmektedir. daha detaylı bilgi için Cemal Arslan Bey tüm sorulanıza cevap verecektir.

mbsah

Yeni Üye
arkadaşlar öncelikle selamlar bende bir doblocu olarak aranıza katılmaktan mutluluk duyuyorum ki yapılan açıklamalar ve deneyim paylaşımlarınız için teşşekkür ediyorum.neyse asıl paylaşmak istediğim ve merakımında olduğu bi konu bu chip tuning meselesi üçyıl önce transporter aracıma yazılım atılarak bu olaya dahil oldum ve yaklaşık 2 hafta kadar kullanabildim sebebi ise bu süre zarfında aracımın hararet yapması bi motor yemiş oldum
neyse sormak istediğim şu ki kit olarak takılan bu aleti kullanan arkadaşların ne kadar süredir bunu kullandığı
en önemlisi motoru yorup yormadığı taktırmak niyetindeyim ama yorumlarınızı ve deneyimlerinizi öğrenmek isterim ;)