Doblo Chip Tuning Uygulaması

ali_ztrk

Azimli Üye
bende taktırmayı düşün,ürüm de aradım 936,00 tl dediler fiyatta bi indirim olsa bende doblodan önce 105 lik transporter vardı ona chip attırmıştım çok fark etmişti arabaya gerçekten güç katıyo ama fiyat pahalı

FireExit

Onursal Üye
ali_ztrk tarafından yazılan metin:
bende taktırmayı düşün,ürüm de aradım 936,00 tl dediler fiyatta bi indirim olsa bende doblodan önce 105 lik transporter vardı ona chip attırmıştım çok fark etmişti arabaya gerçekten güç katıyo ama fiyat pahalı

Fiyat biraz pahalı... Ama referanslar sağlam... :)

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
kesinlikle...işe yarayacağına emin olacaksınız hiç olmassa.kafanızda acaba sorusu olmayacak,en güzelllerinden biri de portatif olması,araba değiştiğinde sök al başkasına tak...

Dark Knight

Fenomen Üye
serdarengin tarafından yazılan metin:
kesinlikle...işe yarayacağına emin olacaksınız hiç olmassa.kafanızda acaba sorusu olmayacak,en güzelllerinden biri de portatif olması,araba değiştiğinde sök al başkasına tak...

Herşey bir tarafa, Kesinlikle en büyük artısı bu *tup*

power64

Daimi Üye
yönetici arkadaşlara çoooook teşekkürler zaman harcamışlar emek harcamışlar bilgiler çok güzel

fakat benim gibi şahir içi 1. 2. viteste araç kullanıyorsanız uzun yoldada hem kendi hem karşı tarafın güvenliğini düşünerek meçmur kalmadıkca 90 ve 100 km yi geçmiyorsanız kişisel fikrimdir gerekli değil
bendeki 1.6 105 beygir araç zaten fırlak ve güçlü trafikte sıkıştıgında sürüçüsünü zorda bırakmıyor sonuçta
yarışa çıkmıyoruz ferrariyede binmiyoruz ki zaten türkiye şartlarındada 105 veya 135 ne farkeder ha yük çeken arkadaşlar düşüne bilir tabi günümüz ekonomisinde 1000 tl gibi bi para düşündürüyor bence gereksiz . saygılar

vedatbj9238

Azimli Üye
bencede fiyatı çok yüksek tamam yakıt tasarrufu çekiş felan ama 1000tl de çok bence değmez 1000tl lik mazot alsak türkiyeyi dolaşırız bence çok yazık o paraya ama 300- 400 filan olsa belki yaptırılabilir benim fikrim böyle tabiki herkesin kendi bütcesi mantığğğğğı farklı olabilir

FireExit

Onursal Üye
vedatbj9238 tarafından yazılan metin:
bencede fiyatı çok yüksek tamam yakıt tasarrufu çekiş felan ama 1000tl de çok bence değmez 1000tl lik mazot alsak türkiyeyi dolaşırız bence çok yazık o paraya ama 300- 400 filan olsa belki yaptırılabilir benim fikrim böyle tabiki herkesin kendi bütcesi mantığğğğğı farklı olabilir

Yine Alman malı 400 TL 'ye çok var piyasada...

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
e tabi farklı seslere saygımız var..ama dedim ya ucuz etin yahnisi yenmez...biz bu firmayı test ettik onayladık..işe yarıyor..
Bir Yahudi Atasözü der ki: Ucuz Mala Para Verecek Kadar Zengin Değilim........

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
biz yaptırmak isteyenlere söylüyoruz.yaptırmak istemeyenler,ihtiyaç duymayanlar için diycek bişeyimiz yok.Biz doblomuzzu böylede seviyoruz zaten...

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
serdarengin tarafından yazılan metin:
desteğin ve paylaşımların için ben seni alkışlarım abi..gecenin bu saatinde soru cevaplayıp milletin parayla sattığı bilgilerini sadece bir teşekkür karşılığında veriyorsun...bunu yapmak yürek ister....raptor ahmet murat mustafa ve can la birlikte koray ozan gökhan ve şahinede teşekkür ederim...

Ne demek kardesim.....biz bildigimizi paylasmak.......tum uye kardeslerimize yardimci olmak icin burdayiz....asla cikar kar fayda gutmedik gutmeyecegiz.............

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
*clap*

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
benim aracımda hala takılı şuan bu cihaz ve yararı kat kat gördüm.

aracım bayılmıyor sollamaya girdiğimde yığılmıyorum seri bir hale geliyor..

aracımda bi sorunda meydana gelmedi..

ayrıca bu cihaz turbo devreye girdiğinde de devre dışı kalıyor.. 2500 devire kadar devrede yani araç çok seri oluyor yani 200 ibresi olan bir araçta 250 km hızı yapamazsınız..

titreme olayı da kalktı..

1.3 multim ile kapışacak yiğit aranıyor diyebiliyorum :D:D:D ama ben kuralllara uyan bir doblocuyum..

dediğimiz gibi 30 gün para iade garantisi veriyorlar oğlumun düğünü var de paranı geri al 30 gün içinde..

burası ticari bir site değil lakin forum mesajlarına bakarsanız;

aracım çok yakıyor
performans istiyorum
titreme sizde de oluyor mu

gibi sorular çok ve chip uygulaması da türkiye de henüz çok yaygın değil..

ben de gittim denedim taktırdım video bile çektik takarken onu da yükleyeceğiz..

isteyen varsa bu olabilir diyoruz.. ister taktır ister taktırma..ister git 300 400 luk taktır.. o kötü bu kötü demiyoruz kullandık test ettik alabilirsiniz diyoruz

saygılarımızla

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
kardelenkurt tarafından yazılan metin:

ayrıca bu cihaz turbo devreye girdiğinde de devre dışı kalıyor.. 2500 devire kadar devrede yani araç çok seri oluyor yani 200 ibresi olan bir araçta 250 km hızı yapamazsınız..

1.3 multim ile kapışacak yiğit aranıyor diyebiliyorum :D:D:D ama ben kuralllara uyan bir doblocuyum..

dediğimiz gibi 30 gün para iade garantisi veriyorlar oğlumun düğünü var de paranı geri al 30 gün içinde..

aracım çok yakıyor
performans istiyorum

ben de gittim denedim taktırdım video bile çektik takarken onu da yükleyeceğiz..

isteyen varsa bu olabilir diyoruz.. ister taktır ister taktırma..ister git 300 400 luk taktır.. o kötü bu kötü demiyoruz kullandık test ettik alabilirsiniz diyoruz

saygılarımızla
*clap**tup*

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
*clap*

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
kardelenkurt tarafından yazılan metin:

aracım çok yakıyor
performans istiyorum

saygılarımızla

*clap*

S@MeT38

Saygın Üye
anka2556 tarafından yazılan metin:
Konu ile ilgili bi yazıyı sizinle paylaşmak isityorum....

http://www.opelim.net/forums/archive/index.php/t-38965.html
bence alt devirlerde canlılık istiyorsan powerbox üst devirlerde canlılık istiyorsan chip yaptırmalısın uğur..bizim H cdti astralarada 2 si birden uygulanır sanıyorum .yapılırsada tadından yenilmez...neticelerini mehmet bey daha iyi bilir.

Mehmet Gazihanın yazılarından alıntıdır..bilgi için

Boxlar Analog ve (http://forum.donanimhaber.com/m_11834393/mpage_4/key_/tm.htm#) Dijital olarak temelde 2 ye ayrılır..

Analog box lar üzerlerindeki bir potansiyometre ile ayarlanırlar veya hiç ayarlanmazlar ve sensörün voltaj beslemesi ile çalışırlar..

Dijital box ları set lemek için özel bir ayar konsolu gerekir ve aküden ekstra besleme alırlar..3-4 farklı parametresi ayarlanabilir(arttırım dozajı, devreye girme zamanı, grafik peak seviyesi, devreden çıkma zamanı v.s.) bu ayarlar box üreticileri tarfından araca özel refere edilir..

Dijital box lar aralarında bir kaç çeşittirler..

kimisi Rail Basınç Sensöründen sisteme dahil edilir ki bu tip sistemler özellikle alt devirleri canlandırır.çünkü sistemin mekanik olarak kaldırabileceği basınç sınırı bellidir, üzeri regüle edilir.sınırın altındaki basınç değerlerini sınıra kadar (http://forum.donanimhaber.com/m_11834393/mpage_4/key_/tm.htm#) yükselterek eksta basınç ve ekstra tork elde edilir..ama üst yüklerde zaten normaldede basınç sınırdadır box bu durumda sisteme müdahale edemez..çünkü basınç mekanik olarak düşürülecektir..

Kimisi direk enjektör sinyallerini üzerinden geçirerek konsolla girilen ayar parametreleri doğrultusunda sinalleri optimize eder..Bu tür boxlar zaman zaman chiptuning den daha fazla güç artışı da sağlayabilirler..örnekleri mevcuttur..

Dijital yani mikroişlemci (http://forum.donanimhaber.com/m_11834393/mpage_4/key_/tm.htm#) kontrollü box ların üzerinde herhangi bir ayar potansiyometresi bulunmaz..Box a özel ayar konsolu ile setlenirler..

İşte box lar böyle çalışır..Sinyalleri işlerler..Chiptuning bu sinyalleri daha oluşum aşamasında boxın değiştirdiği gibi üretilmesini sağlar..Yani aradaki tek fark box sadece tek bir parametreyi işler, chip kontrol edilebilen her parametreyi..dır

Chiptuning ile Rail(Enjeksiyon) basıncına müdahale edemiyoruz..Ve bu yüzden Alt devirlerde sağlık (http://forum.donanimhaber.com/m_11834393/mpage_4/key_/tm.htm#)lı bir tork artışı sağlanamıyor..Yani turbonun doldurmasını bekliyorsunuz chipsiz halindeki gibi..Ama bir box ile rail basıncına müdahale edip daha erken artmasını sağlarsak, Araçtaki o turbo bekleme zamanını nerdeyse yok ediyor..Box sadece alt devirlerdeki torku adeta bir overboost gibi peak yaptırmaya yarar..işte üç beygir box 5 beygir chip diye düşünülmemeli..Bunlar birbirlerini tamamlıyorlar..Chip motorun daha çok orta ve üst devirlerdeki kararlılığını etkiliyor..1700 rpm den 4500 rpm e kadar 205 Nm tork basmasının önünü açıyor..

http://forum.donanimhaber.com/m_18359972/mpage_1/key_//tm.htm#20887345
kardeş eline saglık 10 numara bi paylaşım yapmışsın ..*clap**clap**clap*

S@MeT38

Saygın Üye
arkadaşlar chip i yakıt tararrufu olarak düşünmeyin.çünkü o ivmeyi illaki kullanacaksınız bir yerlerde mutlaka gaza basıp fişekliceksiniz ve verdigi keyiften vazgeçmek istemiyeceksiniz bu size kalmış tabiki.şahsen yakıta olan etkisi şudur:kış şartlarında şehir içi binek araba gibi sürünce km de 30 krş yakıyorum(bu şekilde seri araç kullanırım)digeri ise 2000-2500 devir arası seyderek yavaş yavaş gazı ezerek sakin bi şekilde 24 krş yakarım 1.3 safeline 35000 km de

kurt

Daimi Üye
Kardelenkurt arkadaşım aracın cihaz takıldıktan sonra kaç beygir oldu?Kalkışlarda ve rampalarda farkı hissedebiliyor musun ?

mali kacar

Azimli Üye
arkadaşlar merhaba
chip tuning uygulamaları ile ilgili yorumlarınızı ve firmanın sitesini videolarını inceledim.aynı cihazı 2006 model d1 1,3 multijet 70 hp arabama 2008 yılında uyguladım.işin özü bu cihaz rail sensörü üzerinde bulunan hava basıncı ölçümü ve basınca göre yakıt beslemesi yapan sensörü; basıncı daha az göstererek bir nevi kandırmakta ve turbonun daha fazla açık kalmasını sağlamak sureti ile motora daha debili hava girişi ve bu debi sonucu daha güçlü patlama yaratmaktadır. cihaz asıl performansını torkun max ulaştığı devirde göstermektedir.1,3 lerde bu 1850 rpm idi.1,6 larda 1500 rpm de.bu cihazlı ve cihazsız dinamometre testlerinide birebir uyduladım.cihaz olmadan aracım 4000 rpm de 62 hp güç üretirken cihazla 4000 rpm de 70 hp güç üretti.8 hp lik artış daha alt devirlerde dahada belirsiz oluyor.ancak 180 nm lik aracım max tork devrinde 200 nm tork üretti.buda o anda çekiş olarak sürücüye yansıyor.reklamlarda verilen yüzdelik artışlar daha yüksek tork ve hp sahip araçalarda mümkün olabiliyor.ayrıca bu tork artışıda kısa bir süre sonra normale dönüyor.bir nevi düşük devirde overboost yapıyor araç ancak yüksek miktarda değil.cihazı iade nedenimde belitilen oranlarda performans alamamış olmamdı.

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
kurt tarafından yazılan metin:
Kardelenkurt arkadaşım aracın cihaz takıldıktan sonra kaç beygir oldu?Kalkışlarda ve rampalarda farkı hissedebiliyor musun ?

bana dedikleri cihazın 3 te 1 oranında açıldığı.. bu kadar açılmasına rağmen hem yakıtta hem de performansta çok farketti.. biner binmez farkediyorsunuz.. aracım bayılıyor yokuşta filan diyorsanız güzel bir uygulama bu.. parçalıyor asfaltı..