Doblo Chip Tuning Uygulaması

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
mbsah tarafından yazılan metin:
arkadaşlar öncelikle selamlar bende bir doblocu olarak aranıza katılmaktan mutluluk duyuyorum ki yapılan açıklamalar ve deneyim paylaşımlarınız için teşşekkür ediyorum.neyse asıl paylaşmak istediğim ve merakımında olduğu bi konu bu chip tuning meselesi üçyıl önce transporter aracıma yazılım atılarak bu olaya dahil oldum ve yaklaşık 2 hafta kadar kullanabildim sebebi ise bu süre zarfında aracımın hararet yapması bi motor yemiş oldum
neyse sormak istediğim şu ki kit olarak takılan bu aleti kullanan arkadaşların ne kadar süredir bunu kullandığı
en önemlisi motoru yorup yormadığı taktırmak niyetindeyim ama yorumlarınızı ve deneyimlerinizi öğrenmek isterim ;)

öncelikle siz kendinizi tanışma bölümünde tanıtırsanız size yardımcı olunacak

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
ben 3 aydır kullanıyorum en ufak bir sorunum yok arkadaşlar.. hala takılı.. aracım 126.000 de..

gezende

Yeni Üye
Bu ürünün orjial Almanya web sitesinin adresini bilen varsa verebilir mi acaba?

ali_ztrk

Azimli Üye
bende transporter de 3 yıl kullandım bi sorun çıkmadı senin motor suyun kalmamıştır :)

mbsah

Yeni Üye
motor suyu derken :) radyatör olmasın o neyse
anlamak istediğim olay şu araçların motor yapıları bu yükseltilen tork ve güçlere karşı ne kadar dayanabiliyor onu öğrenmek avantajlarını dezavantajlarını yazan arkadaşlar oldukça daha uygun sonuçlara ulaşabilirz

Chiptuning06

Yeni Üye
motor suyu derken :) radyatör olmasın o neyse
anlamak istediğim olay şu araçların motor yapıları bu yükseltilen tork ve güçlere karşı ne kadar dayanabiliyor onu öğrenmek avantajlarını dezavantajlarını yazan arkadaşlar oldukça daha uygun sonuçlara ulaşabilirz

Merhaba Arkadaşlar TUV ve CE mevzuatı geregi Avrupada otomobıl üreticilerinin TUV ve CE sını alabilmesi için beyan ettigi HP nin 2 katında tolerans tesiti yapılır. Buna benzer testler TSE mevzuatındada böyledir.
örnek: satıcı bu cıhaz 3 barda çalışır diyorsa TUV,CE ve TSE de 6 barda test edilir.

Umarım yukarıdaki sorulara cevap olur.

58nl839

Azimli Üye
doblo vip premio tarafından yazılan metin:
arkadaşlar öncelikle selamlar bende bir doblocu olarak aranıza katılmaktan mutluluk duyuyorum ki yapılan açıklamalar ve deneyim paylaşımlarınız için teşşekkür ediyorum.neyse asıl paylaşmak istediğim ve merakımında olduğu bi konu bu chip tuning meselesi üçyıl önce transporter aracıma yazılım atılarak bu olaya dahil oldum ve yaklaşık 2 hafta kadar kullanabildim sebebi ise bu süre zarfında aracımın hararet yapması bi motor yemiş oldum
neyse sormak istediğim şu ki kit olarak takılan bu aleti kullanan arkadaşların ne kadar süredir bunu kullandığı
en önemlisi motoru yorup yormadığı taktırmak niyetindeyim ama yorumlarınızı ve deneyimlerinizi öğrenmek isterim ;)

bakıın hep yanlış yapıtosunuz kit taktırmak zararlıdır
faydalı olsa fabrrikası yapardı
beygir yüklemek güzel ama dozunda yani şöle diyeyimm ben im dobloya [y doblo 1.6 vip]105 beygirdi italyadan fabrikadan aldığım yazılımı yükledim
şu anda arabam140 beygir oldu gayet güzel arabada yorulmuyor bi aksilikte yok
benim depo boş haliyle 800 km gidiyordu şu an 1200 km yol yspıyorumm
düşünün nasıl bi şey olduğunu
ben yaptım

kurucusu tamammen benim
bana maliyeti 725 felan geliyor istediğim zaman geri çevirebiliyorum
hemde fabrikası bile anlamıyor beygirle oynandığını

dontplay

Daimi Üye
tokyo tarafından yazılan metin:
doblo vip premio tarafından yazılan metin:

bakıın hep yanlış yapıtosunuz kit taktırmak zararlıdır
faydalı olsa fabrrikası yapardı
beygir yüklemek güzel ama dozunda yani şöle diyeyimm ben im dobloya [y doblo 1.6 vip]105 beygirdi italyadan fabrikadan aldığım yazılımı yükledim
şu anda arabam140 beygir oldu gayet güzel arabada yorulmuyor bi aksilikte yok
benim depo boş haliyle 800 km gidiyordu şu an 1200 km yol yspıyorumm
düşünün nasıl bi şey olduğunu
ben yaptım

kurucusu tamammen benim
bana maliyeti 725 felan geliyor istediğim zaman geri çevirebiliyorum
hemde fabrikası bile anlamıyor beygirle oynandığını

35 beygir güzel :) birde daha fazla gitme maşallah :)

vedatbj9238

Azimli Üye
anladığım kadarıyla chip tuning yaptırıpta dyno ya çıkıp araba şu beygire çıktı diyen yok bunu yapan varsa videosunu koysun chip yokken 75 bg çip varken 100 bg gösteren cihazda ancak ozaman güvenilirliği ispatlanmış olur bence çekişi farketmekle olmaz resmi belgelendirmek lazım 2200dvr de turbo açan aracı 1600dvr de turbosunu açarsanız çekiş yükseldi zannedersiniz en sağlıklısı dyno da videolu tanıtım bende yaptırıcam ama endişeliyim gözümle görmeden dynodaki bg gücü artışını inanamıyorum

yaserEU211

Azimli Üye
anladığım kadarıyla chip tuning yaptırıpta dyno ya çıkıp araba şu beygire çıktı diyen yok bunu yapan varsa videosunu koysun chip yokken 75 bg çip varken 100 bg gösteren cihazda ancak ozaman güvenilirliği ispatlanmış olur bence çekişi farketmekle olmaz resmi belgelendirmek lazım 2200dvr de turbo açan aracı 1600dvr de turbosunu açarsanız çekiş yükseldi zannedersiniz en sağlıklısı dyno da videolu tanıtım bende yaptırıcam ama endişeliyim gözümle görmeden dynodaki bg gücü artışını inanamıyorum

katılıyorum.*tup*

S@MeT38

Saygın Üye

katılıyorum.*tup*
araca chip takmak motoru modifiye etmek anlamına gelmiyor motor aynı motor.sonuçta sadece bir yazılım degişikligi.bir nevi motorun silindir basıncını belirli bir miktar daha arttırıp turboya biraz yüklenip performans artışı saglamak.kardelenkurt arkadaşın bahsettigi ayarda bi chip le deneme sürüşü yapabilirsen bunların hiç düşünmeden alır ve kullanırsın.

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
arkadaşlar özel mesaj ile son zamanlarda birçok tuning ile mesaj almaktayım..

hala aynı verim var mı diye..

evet arkadaşlar cihaz hala aracımda takılı ve performans ve yakıtta dedikleri verimi almaktayım..

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
çıkarttırmayacaksın değilmi kardeş

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
yok çıkartmayacağım sanırım satın alacağım bende.. yatırım gibi yeni doblo aldığımda da takabiliyorum aracıma.. dursun cebimde :D

mus55

SAMSUN YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Doblo
Adı
MUSTAFA
Kan Grubu
0 +
Meslek
Mobilya
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Koyu gri
yok çıkartmayacağım sanırım satın alacağım bende.. yatırım gibi yeni doblo aldığımda da takabiliyorum aracıma.. dursun cebimde :D

murat kardeşim chip taktırdığın yere bir sorarmısın.ben geçenlerde 2009 model safelinenin üzerinden çıkartıp benim 2007 premioya taktım benim araba olduğu yere yığıldı.tekrar 2009 a taktık araba uçtu bunun sebebini öğrenebilirmisin.yoksa premioyla safeline arasında yazılım farkımı var.

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
olabilir

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
yazılım farkı olabilir evet..doblonun her modeli için ellerinde kendi yazılımları var..

örneğin şimdi benim araçta takılı olanı yeni alacağım dobloya takmadan onlara geri gönderecem, onla yeni araca göre sıfırdan yazılım yükleyecekler ve bu işlem tamamen ücretsiz..

polat_24000

Yeni Üye
Adı
KERİM
Modeli
Renk
LAL KIRMIZI
yeni doblolar içinde bir takılım videosu hazırlarsa cok iyi olur birde tam fiyatlarını ve güç degerlerini tam olarak verebilirse memnun oluruz....:)