20-22 Bin Tl Ye Hangi Doblo ?

ugurbahcelı

Azimli Üye
Adı
ugur
@ofas

ben makas sadece ford ta var diye biliyordum çok şasırdım şuan araştırdımça neler öğreniyorum ya sayenizde sağolun

sanırım bu aracın makaslarla oynayıp yükseltmişler yada tam tersi ön tarafı hafif indiemişler öyle bişeyler var anladığım

legendgokcer1997

Daimi Üye
Doblo
Adı
Gökçer
Kan Grubu
0 -
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.4
Araç Yılı
2007
Renk
Safari beji
@ugurbahcelı
Abicim nacizane fikrim abimizinde dedigi gibi boya farki cok net on sag tekerlege dikkatli bakarsaniz farkli durdugu belli olur sanki daha geride gibi aracta önden düzgün durmuyor km si az olsa bile yipranmis arac ailemizdensiniz guzel bi arac almanizi isteriz ben 19 yasindayim ama kendimi bildim bileli bu islerde kavruldum

Ay2791

Azimli Üye
Modeli
Renk
Beyaz
Selamın aleyküm eğer araç almadıysanız hâla benim aracımda satılık 2006 model 1.9 multijet 22.000 tl

Dosyalar

• 20161122_190826.jpg
    20161122_190826.jpg
    82,8 KB · Okunma: 6

hasankaya

Yeni Üye
Adı
Hasan
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2005

Yok malesef bu hafta olur ama.

ugurbahcelı

Azimli Üye
Adı
ugur
@ofas

hocam çok yardımcı oldunuz ama bir konuda daha yardım isteyeceğim bana eskişehirde bir expertiz önerebilirmisiniz özellikle alacağım aracın motoruna baktırmak istiyorum bildiğim kadarıyla bilgisayarlı sistemle motorun % kaç olduğunu net olarak söylüyorlar varmıdır bildiğiniz bir yer

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
@ugurbahcelı
@Ethem il yöneticimizle bi görüşün

Ethem

ESKİŞEHİR YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Doblo
Adı
Ethem GÜN
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2009
Renk
granit gri
@ugurbahcelı
Oto galericilerin arka tarafında iki adet expertiz yapan yer bulunmaktadir. Ben oto doktoru tercih ediyorum.

Ethem

ESKİŞEHİR YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Doblo
Adı
Ethem GÜN
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2009
Renk
granit gri
Ayrica arac bulamadiysaniz. Üyemiz de d1 kasa beyaz 118 bin km civari cift surgulu arka tek kapak ve klimalidir. 22 civari istiyosu sanirim ama konsuruz pazarlik yapariz

ugurbahcelı

Azimli Üye
Adı
ugur
@Ethem

aslına bakarsanız d2 kasaları daha çok beğendim daha yakışıklı duruyor bence ve şu iki araç arasında gidip geliyorum

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-model-doblo-premio-1.3-mjet-399454633/detay/

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-den-2008-model-doblo-premio-395761435/detay/

bu iki araçta gerçekten hoşuma gitti araçların içleri falan çok temiz deforme minimum seviyede
nerdeyse 1 haftadır araştırıp her gün bir kaç arabaya bakıyorum artık sıkılmaya başladım diyebilirim belki biraz acele ediyorumdur bilmiyorum

bu iki aracında rakamları ortalama 24 bin gibi bitiyor ben km düşük olanı yarın bi expertize götürmek istiyorum
buradaki değerli arkadaşlarında son önerilerini alıp öyle hareket edicem

Ethem

ESKİŞEHİR YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Doblo
Adı
Ethem GÜN
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2009
Renk
granit gri
@ugurbahcelı
Expertiz konusunda dediğim yere gidin. Oto doktor, galericilerin arkasinda. Bence gayet guzel bakıyolar. Orda noterde var isinizi halledersiniz carsıya git gel yapmazsınız. Akliniza takilan konu olursa sorabilirsiniz. Ayrica sulatnderede oturuyorum ben herhangi sorunda galerilere gelebilirim

ofas

Daimi Üye
Adı
Oğuzhan
Kan Grubu
0 +
Meslek
Çiftçi
Modeli
Araç Yılı
2008
Bende rastgele bir expertiz noktasına götürdüm. İlgi ve samimiyetten memnun kalmıştım.
Meğer oto doktor muş. :)

Buradaki en önemli kriter içinize sinmesi. Aldığım araç içime sindi. Alalı 1 ay olmadı. 3.000₺ fark verilse satmam.

Eğer içinize sindiyse ucuza almak elbette iyi ama bu şekilde bir alışveriş 2-3 bin TL fazla olsada en azından manevi olarak rahatsız etmez.

Sonucu merakla bekliyorum.

Ethem

ESKİŞEHİR YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Doblo
Adı
Ethem GÜN
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2009
Renk
granit gri
@ofas
Bende rastgele gitmistim ama.memnun kaldım. Sarıklı abi duruyomu hala orda ☺:). Arkadaslarima hep orayi tavsiye ettim giden herkesde memnun. Isini iyi yapıyo

ofas

Daimi Üye
Adı
Oğuzhan
Kan Grubu
0 +
Meslek
Çiftçi
Modeli
Araç Yılı
2008
@Ethem
Ben hafta içi erken gittiğim için belki daha gelmemiş olabilir. Aile işletmesi gibi geldi bana, baba ve 2 oğluydu sanki.

ugurbahcelı

Azimli Üye
Adı
ugur
@Ethem

@ofas

arkadaşlar merhabalar bu gün neredeyse tüm gün araç peşinde koşturdum daha eve yeni geldim
öncelikle konu ile ilgilenmeniz beni çok memnun ediyor siz bu kadar ilgi gösterdikçe içim daha rahat bir şekilde araç bakıyorum en azından danışabileceğim birileri var diye düşünüyorum bu ilginiz için çok çok teşekkürler

son linkini attığım aracı sabah ilk iş olarak expertize tavsiyeniz üzere otodoktora götürdük galericiyle beraber araçta hiç değişen olmadığını söylüyordu galerici ancak expertizden sonra aracın motor kaputunun değiştiğini ön sağ sol çamurluk kısmen macunlu + her iki çamurlukta komple boyalı olduğunu ve arka bagaj kapagında aşağıdan yukarı doğru yarıya kadar boya olduğunu öğrendik motor testinde ise motor durumu % 90 çıktı galerici bu rapor üzerine çok şaşırdı gerçekten bilmediğini söyledi belkide biliyordu ama bana ayak yaptı bilemedim ama şöyle bir durum var expertiz ücretini 120 tl kendisi karşıladı bu durum bi taraftan hoşuma giderken diğer taraftan aracı almam için beni baskı altına sokacağını hissettirdi ve nitekim galeriye döndükten sonra 26.500 ilan fiyatı olan aracı zaten peşinde 24.500 e inmişti rapordan sonra ise fiyatı 23.500 e indirdi bu araç için durum bu şekilde ancak düşünmek için zaman isteyip ordan ayrıldım gün içerisinde bir kaç araç daha baktım ama diğerleri galerideki araç kadar içime sinmedi ( içime sinmedi derken galerideki aracın süspansiyonu çok güzeldi en ufak ses gelmiyordu hareket halindeyken motor sesi falan çok sadece ve ritimi hiç değişmiyordu ve aracın içi sanki sıfır araç hissi verdi bana ) sahibinden baktığım aracın bir tanesini de expertize götürmek istedim araç sahibi benim zamanım yok ustanı buraya getir dedi ondan vaz geçtim bir diğeri ise çalışırken bana sesi çok çıkıyor gibi geldi galerideki araca göre daha yüksekti sesi ısınamadım ona lafı çok uzattım kusura bakmayın ama içimi döker gibi oldu lafın kısası halen bir araç alamadım ilginize ve zaman ayırdığınız için tekrar teşekkürler

ugurbahcelı

Azimli Üye
Adı
ugur
@Ethem

@ofas

arkadaşlar merhabalar bu gün neredeyse tüm gün araç peşinde koşturdum daha eve yeni geldim
öncelikle konu ile ilgilenmeniz beni çok memnun ediyor siz bu kadar ilgi gösterdikçe içim daha rahat bir şekilde araç bakıyorum en azından danışabileceğim birileri var diye düşünüyorum bu ilginiz için çok çok teşekkürler

son linkini attığım aracı sabah ilk iş olarak expertize tavsiyeniz üzere otodoktora götürdük galericiyle beraber araçta hiç değişen olmadığını söylüyordu galerici ancak expertizden sonra aracın motor kaputunun değiştiğini ön sağ sol çamurluk kısmen macunlu + her iki çamurlukta komple boyalı olduğunu ve arka bagaj kapagında aşağıdan yukarı doğru yarıya kadar boya olduğunu öğrendik motor testinde ise motor durumu % 90 çıktı galerici bu rapor üzerine çok şaşırdı gerçekten bilmediğini söyledi belkide biliyordu ama bana ayak yaptı bilemedim ama şöyle bir durum var expertiz ücretini 120 tl kendisi karşıladı bu durum bi taraftan hoşuma giderken diğer taraftan aracı almam için beni baskı altına sokacağını hissettirdi ve nitekim galeriye döndükten sonra 26.500 ilan fiyatı olan aracı zaten peşinde 24.500 e inmişti rapordan sonra ise fiyatı 23.500 e indirdi bu araç için durum bu şekilde ancak düşünmek için zaman isteyip ordan ayrıldım gün içerisinde bir kaç araç daha baktım ama diğerleri galerideki araç kadar içime sinmedi ( içime sinmedi derken galerideki aracın süspansiyonu çok güzeldi en ufak ses gelmiyordu hareket halindeyken motor sesi falan çok sadece ve ritimi hiç değişmiyordu ve aracın içi sanki sıfır araç hissi verdi bana ) sahibinden baktığım aracın bir tanesini de expertize götürmek istedim araç sahibi benim zamanım yok ustanı buraya getir dedi ondan vaz geçtim bir diğeri ise çalışırken bana sesi çok çıkıyor gibi geldi galerideki araca göre daha yüksekti sesi ısınamadım ona lafı çok uzattım kusura bakmayın ama içimi döker gibi oldu lafın kısası halen bir araç alamadım ilginize ve zaman ayırdığınız için tekrar teşekkürler

ofas

Daimi Üye
Adı
Oğuzhan
Kan Grubu
0 +
Meslek
Çiftçi
Modeli
Araç Yılı
2008
Günahını almayalım ama galerici genelde araba alırken fiyat kırabileceği hiçbir noktayı atlamaz.
Şahsen bir kez yalan söylemesi benim için o kişiden araç almamak için yeterli bir sebep.

Arabasını satacak kişinin o anda vakti olmaya bilir. Ben satacak olsam. Arabanın bildiğim herşeyimi söylerim. Expertize goturmek isterlerse uygun bir zamana randevu veririm. Zamanı olmayan satışı nasıl yapacak?

Aceleniz varmı bilmiyorum ama yoksa sabırlı olmanızda fayda var. Gün geçtikçe satılık araçlara daha bilinçli bakıyor olacaksınız. Hem piyasa hakkında fikriniz netleşir.

Sadece Eskişehir den mı bakıyorsunuz?

ugurbahcelı

Azimli Üye
Adı
ugur
@ofas

galericinin expertiz ücretini ödemesi beni şaşırtan nokta oldu halbuki giderken herhangi bir konuşma yapmamıştık eğer bir sorun çıkarsa sen karşılarsın vs gibi ama orda şaşırdı ve ücreti kendisi ödedi araç takasta gelmiş onlara dediğine göre daha çok ww ve bmw gurubu satıyor bir ihtimal gerçekten bilgisi yoktu bilemiyorum

şahısdan olan aracı expertiz dediğimde adam direk ustanı buraya getir diyor hani dese bu gün olmaz yarın gidelim diye veya daha uygun zamanda diye eyvallah ama kati suretle ustanı getir deyince soğudum adamdan kaldıki benim götürebilecek bir ustam yok :)

çok acele etmek istemiyorum ama mümkün olan en kısa sürede aracı alırsam işime bakarım düşüncesindeyim ( broadway den de soğumuş hissediyorum şuan )

şuana kadar eskişehirden baktım hep aslına bakarsanız sık sık ankaraya gidip geliyorum ( geniş araba istememin bir sebebide bu ) ve ankaradaki ilanlara baktığımda buraya göre beğendiğim modeller arasında net olarak 2-3 bin tl fark var yani ankara daha ucuz ama nedense oradan veya başka bir şehirden gidip araç almaya cesaretim yok o yüzden eskişehirde olan 7-8 araç arasında sıkışıp kalıyorum malesef

bu arada size göre 1.3 m.jet bir doblo en fazla kaç bin kmde alınabilir tabiki iyi bakılmış 200+ km de sorunsuz motorlarda olabilir bu sanki birazda nasip işi ama ilk etapta siz olsanız kaç km ye kadar değerlendirirsiniz aracı ayrıca bu araçlarda km kolayca sıfırlabilirmi vede expertiz yapan yer bu km sıfırlama / düşürme olayını anlayabilirmi yaptığı testte

ofas

Daimi Üye
Adı
Oğuzhan
Kan Grubu
0 +
Meslek
Çiftçi
Modeli
Araç Yılı
2008
Km düşürme ve maç kaç km Doblo alınır sorunuza yeterli bilgim olmadığı için bir şey diyemem. Ama şu var. Kullanıcı ve kullanım şekli/yeri çok önemli. 100.000km motor öldürmek mümkün olduğu gibi, 300.000km saat gibi motor olmasıda mümkündür.

Büyükşehirlerde ve sahil kentlerinde arabalar nispeten daha ucuzdur.

Bunun uzun uzun yazılacak sebepleri var. Nette hangi şehirlerden araba alınır/alınmaz diye bir tarama yaparsanız Ankara'daki araçların Eskişehir'e göre neden ucuz olduğu hakkında fikriniz olur.

İstisnalar olmakla birlikte iç kesimlerde ve orta-kucuk illerde fiyatlar yüksektir.

Dobloyu başka ilden alacaksınız araç geçmişi ilçe ve çok küçük illerde kullanıldığını gösteriyorsa biraz daha dikkatli bakın. Bu yerlerde düzgün usta bulma ihtimali düşük oluyor. Birde kırsal alanda kullanım fazla olabilir vs vs bu uzun konu. Ben nereden alınır, ne zaman alınır gibi konuları araştırıp okudum. Sonuç seçicilik arttı. Bu sonuçta iyi olabilir ama karar aşamasın çok sancılı oluyor.

ugurbahcelı

Azimli Üye
Adı
ugur
@ofas

kesinlikle kafa karışıklığı hat safhada malesef araştırdıkça yeni şeyler çıkıyor her yeni şeyde bir soru işareti doğuyor ve kafa karışıyor belki çok alakasız olacak ama ben yaptığım araştırmalar içerisine ister istemez connect ve kangoo modellerinide soktum onlarda kötü araba değil bence ama hepsinin kendine göre + ve - leri var mesela connect aşırı sağlam deniliyor ama yakıtı doblo ve kangooya göre yüksek olduğunun altı defalarca çizilmiş kangoo da motor açışından kolay kolay sıkıntı çıkarmaz deniliyor fiyatıda doblo ve connect e göre daha uygun ama sanırım oda çok fazla tutulmuyor belki estetik açıdan beğenilmiyordur uzun lafın kısası kafa çok karışıyor sizince çok başınızı ağrıttım kusuruma bakmayın