20-22 Bin Tl Ye Hangi Doblo ?

doblo3535

Fenomen Üye
Adı
m.i
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Gıda toptancısı
Modeli
Araç Yılı
2017
@ugurbahcelı
Fiyat iyi gösterip alın bence

Model düşük ama kartal fiyatına dizel doblo çok iyi
1.9 düz dizeller performans olarak multijet gibi değil daha hantal fakat daha sorunsuz diyebilirim on numara yağ bile yaksan sıkıntı yaratmaz anlayacağın

unal karadas 37

Fenomen Üye
Adı
unal karadas
Kan Grubu
A RH +
Meslek
kaynakcı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
(Turk) kahverengi
@ugurbahcelı
Evet multijetletler fazla tutuluyor
Sorunsuz
Bakimini yap depoyu doldur araliklarla gelen bakimlari yaptir sikinti yasatmaz devam et diyen bir aractir

unal karadas 37

Fenomen Üye
Adı
unal karadas
Kan Grubu
A RH +
Meslek
kaynakcı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
(Turk) kahverengi
Arac bulabildiniz mi acaba 1.3 multijet bakin rahat edersiniz

ugurbahcelı

Azimli Üye
Adı
ugur
@unal karadas 37

malesef halen bi araç bulmuş değilim ama kesinlikle bir doblo alıcam nasip oursa

ugurbahcelı

Azimli Üye
Adı
ugur
@ugurbahcelı

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-van-panelvan-fiat-fiat-doblo-dizel-391861879/detay

şu araca baktım 19 bin e kadar iniyor rakamı araç güzel duruyor ama işte motoru nasıldır anlayamıyorum bir ustaya götürmem lazım bu zamana kadar hep benzinli araç kullandım dizeller beni daha çok korkutuyor yani bir yerinde bir şey varmıdır tek başıma anlayamıyorum baktığım her satıcıda ustaya gitmeye yanaşmıyor müsait değilim uzak vs. gibi bahanler çıkıyor

doblo3535

Fenomen Üye
Adı
m.i
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Gıda toptancısı
Modeli
Araç Yılı
2017
@ugurbahcelı
Böyle araçlara hiç bakmayın bu araçların ölüsünü çıkarana kadar kullanıp satmadan önce cam koltuk takılıp süslenip satılan araçlardan...

Arkası çift kapı olanlar genelde böyledir

Arkası tek kapı olan orjinal combilere bakın

ugurbahcelı

Azimli Üye
Adı
ugur
@doblo3535

haklısınız o aracta cam otomatıgı bıle olmayısı benı sogutmustu tesekkurler

ofas

Daimi Üye
Adı
Oğuzhan
Kan Grubu
0 +
Meslek
Çiftçi
Modeli
Araç Yılı
2008
@ugurbahcelı
Ucuz olana bir takım lastik almanız gerekecek. Birde arkası çok kalkık geldi. Sebebi ne acaba? Yüklü kullanıldığı için mı böyle yapıldı? Gorselde bence iyi duruyorlar.
Araçlara bakın ve pazarlığınızı yapıp computeste götürmek istiyorum deyin. Kabul edilebilir bir problem çıkarsa ekstradan fiyatı düşürme ihtimaliniz olur.
Pahalı olan Premio değilde dinamic sanki. Ama bildiğim kadarıyla donanım farkı yok. Sadece ön konsol çift renk Premio da.
Üst donanım almanin bir avantajıda daha özenli üretim olmasıdır. Dobloda var mı bilmiyorum ama baz donanımdan farklı olarak ses izolasyonu olabilir.

ynsdgn06

Azimli Üye
Adı
yunus
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
ilanlarınızın ilk olanı harita gibi o araç alınmaz doblo 2 alacaksanız birazda kilometresi düşük olana bakın derim 199 bindeki aracı alıp kaç bin km yapacaksınız bide 2008 modelmiş benim kuzenimde bunun turkuazı var 124 binde 2007 model bence birazda sizin kararsızlığınız var ben aracımı burda ilana koydum gözünüze iyi gelirse fiyatta anlaşırız yardımcı olurum karar sizin görünğme önem veriyosanız d1 ve d2 de iç görünüm farklı değil sadece kasa ve motor farkı var yanlış karar verip gidip ölü araçları almanızı istemeyiz :)

ugurbahcelı

Azimli Üye
Adı
ugur
@ofas

peki bu araçların premio yada dinamik oldukları nasıl anlasılır ruhsatta yazmaz sanırım yada anlamanın yolu nedir computest dediğinizde sanırım expertiz oluyor doğrumu

ofas

Daimi Üye
Adı
Oğuzhan
Kan Grubu
0 +
Meslek
Çiftçi
Modeli
Araç Yılı
2008
@ugurbahcelı
Ruhsatta yazar.
Ama dinamik ve Premio arasında başka fark varmı bilmiyorum.
Aslında bence bu konudan daha önemlisi temiz ve bakımlı olması.
Bir araç kaza yapabilir. Bu sık olduysa özensiz kullanılan bir araç olma ihtimalini güçlendirir.
Bir veya daha çok ciddi kaza yapmış arabada ise özensiz bile kullanılsa ileride farklı sorunlar çıkarmaya gebedir diyebiliriz. Çünkü ciddi sarsıntı geçiren araçların parça birleşim yerleri oynayabilir ve ileride ses artar, bunun yanında elektrik ve sensör arızaları baş gösterebilir.
Kazalı araçta dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise aracın nerede yapıldığıdır. Bu konuda en iyi durum aracın kasko tarafından yetkili serviste yapılmasıdır.
Size şunu söyleyeyim galeri bu araçlardan %10 gibi kar planlamış olabilir. Bu da sizin bu ayardaki bir aracı sahibinden daha hesaplı alabileceginizi gösterir.
Galerinin kar marjını tahmin edip ona göre sahibinden bir araç almanız daha ekonomik olabilir.
Ben 3 hafta kadar önce 2006 model D2 1, 3multijet Doblo aldım. Premio donanım, 124.000km de servis bakımlı sürtme kaynaklı bir kazası var. Servis tamir etmeyip 2 parça değişimi yapmış. Expertiz de %97 motor performansı çıktı. Fiyat 25.000 dedi, 23.500e aldım. Sabah ilana çıktı öğleden sonra satış işlemini gerçekleştirdik. İyi araba ederini yazınca ilanda uzun süre beklemez. Hele Doblo ise.
Bende Eskişehir deyim ve aldığım aracin eski sahibinden yine buradan.

ugurbahcelı

Azimli Üye
Adı
ugur
@ofas

benim galeriden bakma sebebim elimdeki nakitin tamamını kullanmadan şuan kullanmakta olduğum kendi aracımıda elden çıkarma niğetimdir
o yüzden galerideki araçlarla kendi aracımı takas edip üstünüde nakit ödersem benim elimde de nakit kalmış olucak diğer türlü hem elimdeki nakitin neredeyse hepsini araca bağlamış olacağım ve şuanki aracımda halen bende kalmış olacak kendi aracımı elden de satabilirim tabiki ama belki biraz zaman alır diye takas düşüncesine girdim

ofas

Daimi Üye
Adı
Oğuzhan
Kan Grubu
0 +
Meslek
Çiftçi
Modeli
Araç Yılı
2008
@ugurbahcelı
Galeri 1.000₺ kar ile size bu dobloyu vermeyecektir.
Ama siz Broadway i 500₺ aşağıya indirseniz hemen satabilirsiniz.
Takas derseniz galeride olan ve onun belirleyeceği yani en iyi ihtimalle size eserinde bir araç satacak. Ama galeri iyi arabayı ederinden fazlaya satacaktır. Çünkü bekleyecek.
Buna ek olarak galeri sadece doblodan değil Broadway sende kar hedefleyerek sizin arabanıza daha az para verecek.
Broadway e 1.000₺ az, dobloyada 2.000₺ fazla verdiniz mi bu işin anlamı kalmaz.
Eğer bir müddet arabasız kalmayı göze alırsanız kendiniz satıp sahibinden alın. Olmadı yine galeriyle tamamı nakit para ile pazarlığa oturun.
Takas sizin elinizi en az 1.500₺ zayıflatır.

ofas

Daimi Üye
Adı
Oğuzhan
Kan Grubu
0 +
Meslek
Çiftçi
Modeli
Araç Yılı
2008
@ugurbahcelı
Bu arabaya ben baktım. Diğer aracımı ben bu galeriden aldım. Araba Dinamic değil. Tek hava yastığı var. Kaput boyalı ama çok bariz bir ton farkı var. Kötü, üstün körü boyanmış. Değişen yok km orjinal dedi. Araba orta halli bence. Az buçuk tanıdık olunca birkaç bin TL beklerim dedi. Ama isinamadigim için değerlendirmedim.

hasankaya

Yeni Üye
Adı
Hasan
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2005
IMG-20170207-WA0003.jpg selamlar.22 bin tl arkadaşım satıyor.1.3 premio

ofas

Daimi Üye