VE BEKLENEN KAPIŞMA DOBLO-CADDY

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
Caddy tarafından yazılan metin:
RAPTOR tarafından yazılan metin:
Gonzalez tarafından yazılan metin:
Eğri oturup Dogru konuşmak lazım araba iyi doblo yenide olsa caddy gidiyor yetişmesi zor .Bu sebeble bir laf vardır kargaya yavrusu şahin gözükür diye

beyler böyle diyorsunuz ama siz 1.6 dobloyla 1.6 caddy i bi karşılaştırın bakalım ne oluyor?bi kere kafadan 6 vites farkı var!caddy 5 attığında doblonun 1 vitesi boşta kalıyor!

ayrıca volkswagenin 1.6 litre motoru 90 hp güç üretiyor,doblonun 1.6 litre motoru 105 hp güç üretiyor.buna bide 6 vites farkı eklendimi....

1.3 multijet motor bile 90 HP güç üretiyor.daha analtalım mı?bunun bide 2.0 litre 135 hp tarafı var...konuşturmayın beni...

Hacı yanılıyosun..

Doblo da 5 vites... 1. vitesiniz çalışmıyorya o açıdan hani :D:D:D

onuda nerden çıkardın?kütür kütür çalışıyor!hem doblo 2 ilede kalkar sen rahat ol!sen 5 e geldiğinde yine bizim bi vitesimiz boş kalır.hiç sıkıntı etme!

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
3842.jpg
[/img]

Caddy mi?Ne caddysi?Caddy ne arar la Bazarda?

Caddy

Azimli Üye
tLqA tarafından yazılan metin:
1. vites arabayı ısıtana kadar vitese zor geçiyor. çalışmıyor diye birşey yok. 1.vites çalışmıyorsa bizimkiler bayırda kalıyor ozaman

Hacı sizin arabaları afrikaya-sıcak iklimlere göre üretmişler ozaman...

Araba İstanbulda 5 vites Antalyada 6 vites :D:D
Rusya'da 5 vites Mısır'da 6 vites.. Sibirya'da 4 vites :D

sıcaklık düştükçe vites sayısı azalıyor vesselam :D:D

Fiat size doblo'yu verirken yanında resistanslı soba felan hediye etmiyormu? hani bütün vitesleri kullanabilmeniz için :D:D

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
ya alakası yok bütün arabalar 2. vitesten 1 e zor düşer.bi ara gazı koklatırsın inceden lınk diye düşer 1 e.

olay senkromençlerin yeni olmasından kaynaklanıyor.zamanla parçalar birbirine alıştıkça şakır şakır geçer vites.tabi sabah soğokken şanzıman yağıda kalın oluyor.araba yeni normal olarak oluyor böyle şeyle.dobloyla alakası yok.her yeni arabada böyle!

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
tLqA tarafından yazılan metin:
1. vites arabayı ısıtana kadar vitese zor geçiyor. çalışmıyor diye birşey yok. 1.vites çalışmıyorsa bizimkiler bayırda kalıyor ozaman

Hacı sizin arabaları afrikaya-sıcak iklimlere göre üretmişler ozaman...

Araba İstanbulda 5 vites Antalyada 6 vites :D:D
Rusya'da 5 vites Mısır'da 6 vites.. Sibirya'da 4 vites :D

sıcaklık düştükçe vites sayısı azalıyor vesselam :D:D

Fiat size doblo'yu verirken yanında resistanslı soba felan hediye etmiyormu? hani bütün vitesleri kullanabilmeniz için :D:D

niye size serviste sakinleştirici mi veriyolar?

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
60.000 km bakımyla beraber servise arabanın 1/3 ünü ödüyosunuz.ticarette bir malın tamir masrafı toplam fiyatının 3 te birini geçiyorsa o mal tamir edilmez yenisi alınır!

siz bence 60.000 yapan arabayı verin yenisini alın.servis bakım maliyetlerine göre sizin arabanın ömrü 60.000 km

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
o otomatik şanzımana dikkat et o şanzıman sattıracak sana arabayı!bu lafımı unutma!demedi deme ibrahim!

Caddy

Azimli Üye
onuda nerden çıkardın?kütür kütür çalışıyor!hem doblo 2 ilede kalkar sen rahat ol!sen 5 e geldiğinde yine bizim bi vitesimiz boş kalır.hiç sıkıntı etme!

Ah hacı ah...

ben demiyorum yeni doblo alanlar söylüyo haberiniz yokmu? Bu resmen imalat hatası... Başka markalarda olsaydı kullanıcılar o fabrikayı firmanın başına yıkarlardı...sizler yine iyi insanlarsınız paşa paşa kabulleniyorsunuz... İçinizde kabullenmeyenler mücadele edenler de var ama...

http://forum.donanimhaber.com/Yeni_Doblo_Alacaklar_DiKKAT_!!!!!!!!/m_46336196/tm.htm

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
yani bu malın salladığını sen anlamadın öylemi!

1.doblo %100 türkiyede üretiliyor italyadan hangi malak parça bekliyomuş?

2.senkromenç i telafuz edemeyen malak o arabayı vitese zorda olsa geçirmiş ya oda bi başarı!

3.tekil hatalar her fabrikada çıkar.daha önce yazdık sizin dsg şanzımanın 500 km de felç olanı var.

4.ben burda fabrikada hasar gören,hemde avrupa caddy e atılan kat boyanın nasıl soyulduğunu,hasarlı aracın avrupada bile millete nasıl sıfır diye kakalandığını,yeniden boyanan araca en azından bir zımpara atma zahmetinde bile bulunmayan volkswagen fabrikasının kalite anlayışının zihniyetiyle sınırlı olduğunu yazmıyorsam bunların tekil sorunlar olduğunu düşünmemdendir.

ama ben bunu gördüm.avrupadan gelmiş sıfır caddynin boyası haşlanmış patatesin kabuğu gibi soyuluyodu.hasarlı arabayı bile kaçırmıyor kanırtıyor herifler müşteriye!trabzon sanayinde bile atılan boya volkswagen fabrikasından temiz oluyor!

ama sen yine de volkswagen kalitesi diye...sanki bunu biz kullanmadık!keyfimizden sattık geçtik dobloya!

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
ama allah var o caddynin renk tonuda muhteşemdi...mavinin bi tonunu atmışlar her neyse çok güzel görünüyodu ama soyuluyodu!

Caddy

Azimli Üye
Şu start stop özelliği doğrusu bizde yok dobloda opsyonlu da olsa var.... Caddylerin bluemotion'lı versyonlarında var sadece . Bu versyonlarda Türkiyeye gelmiyor ve kısa vade de gelmiyecek...

Arkadaşlar start-stop gerçekten de söylendiği kadar tasarruf sağlıyormu? Aracın sürekli stop edip çalışması marş motorunu ciddi anlamda yıpratmazmı?

Benim bilgisayar durduk yerde 0,7 l/h tüketim gösteriyor.. yani satte 0,7 litre 0,7*3,55= 2,50 tl yapar..

Sıkışık trafiğe girenler için anlamlı olabilir ama eğer sıkışık trafikde kullanmıyorsanız aracı , ozaman bu özellik çok ta işe yaramıyor diyebilirmiyiz?

Birde arkadaşlar tutturdunuz ticari de ticari diye.. Allahaşkına her 10 hafif ticari kullanıcısından kaçı aracı ticari amaçla kullanıyor?belki 2 belki 3...

çoğu kalabalık aile olduğu için rahat etme amacıyla kullanıyor.... ve şu da bir gerçekki bizim araçların ÖTV'si %10...

Yani siz aslında yeni doblonun donanımında bir binek almaya kalksanız 43.000 tl yerine en az 53.000 tl verecektiniz... Bu da yenilir yutulur bir avantaj değil... Devlet böyle bir avantaj sağlamış...

Haa bunun yanında hız limitlerimiz düşük ve yılda 1 vizemiz varkii bunlarında maliyeti aylık 15 tl'yi geçmez..

yani bu araçlar artık öyle ticari micari değil aslında... Haa cargo versyonları 2 kapılılar başka tabiki...

Yılda bir servise girsek sizden en fazla 100 tl fazladan para veririzki buda sorun değil... Golf2004 servisi en son 330 tlmi ne tutmuştu.. 90.000 bakım.. yani biraz abartıyosunuz..

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
Şu start stop özelliği doğrusu bizde yok dobloda opsyonlu da olsa var.... Caddylerin bluemotion'lı versyonlarında var sadece . Bu versyonlarda Türkiyeye gelmiyor ve kısa vade de gelmiyecek...

Arkadaşlar start-stop gerçekten de söylendiği kadar tasarruf sağlıyormu? Aracın sürekli stop edip çalışması marş motorunu ciddi anlamda yıpratmazmı?

Benim bilgisayar durduk yerde 0,7 l/h tüketim gösteriyor.. yani satte 0,7 litre 0,7*3,55= 2,50 tl yapar..

Sıkışık trafiğe girenler için anlamlı olabilir ama eğer sıkışık trafikde kullanmıyorsanız aracı , ozaman bu özellik çok ta işe yaramıyor diyebilirmiyiz?

Birde arkadaşlar tutturdunuz ticari de ticari diye.. Allahaşkına her 10 hafif ticari kullanıcısından kaçı aracı ticari amaçla kullanıyor?belki 2 belki 3...

çoğu kalabalık aile olduğu için rahat etme amacıyla kullanıyor.... ve şu da bir gerçekki bizim araçların ÖTV'si %10...

Yani siz aslında yeni doblonun donanımında bir binek almaya kalksanız 43.000 tl yerine en az 53.000 tl verecektiniz... Bu da yenilir yutulur bir avantaj değil... Devlet böyle bir avantaj sağlamış...

Haa bunun yanında hız limitlerimiz düşük ve yılda 1 vizemiz varkii bunlarında maliyeti aylık 15 tl'yi geçmez..

yani bu araçlar artık öyle ticari micari değil aslında... Haa cargo versyonları 2 kapılılar başka tabiki...

Yılda bir servise girsek sizden en fazla 100 tl fazladan para veririzki buda sorun değil... Golf2004 servisi en son 330 tlmi ne tutmuştu.. 90.000 bakım.. yani biraz abartıyosunuz..

l/h ı araba rolantideyken gösterir.ilerlemeyen araçta l/100km anlamsız olur.ince düşünülmüş.yolda anlık tüketimi l/100km olarak göstermesi lazım!

o 43 binlik model zaten otomobil...panaroma!onun hız limiti 110!bütün işlemleri otomobil gibi!

bide golf başka bi olay.330 tl tutan bakım dizel golf mü?benzinliyse normaldir!

hem 90.000 bakımı ağır bakım değil.yağ filtre vs.ağır bakımlar 60.000-120.000 yani debriyaj baskı balata-triger v kayışı v.s. değişen bakımlar volkswageni kullanılır olmaktan çıkarıyor.bak parçası ucuz olsun herşe rağmen yine transporter düşünürüm.çünkü konforundan çok memnundum.müthiş konforluydu.seyahat ederken mest oluyodum.
ama o parça-servis skandalını tekrar göze alamam!

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
bizim dediğimiz doblo premio 1.6 105 hp 6 vites modelin fiyatı 37.210 tl.

Caddy

Azimli Üye

2.senkromenç i telafuz edemeyen malak o arabayı vitese zorda olsa geçirmiş ya oda bi başarı!

3.tekil hatalar her fabrikada çıkar.daha önce yazdık sizin dsg şanzımanın 500 km de felç olanı var.

4.ben burda fabrikada hasar gören,hemde avrupa caddy e atılan kat boyanın nasıl soyulduğunu,hasarlı aracın avrupada bile millete nasıl sıfır diye kakalandığını,yeniden boyanan araca en azından bir zımpara atma zahmetinde bile bulunmayan volkswagen fabrikasının kalite anlayışının zihniyetiyle sınırlı olduğunu yazmıyorsam bunların tekil sorunlar olduğunu düşünmemdendir.

ama ben bunu gördüm.avrupadan gelmiş sıfır caddynin boyası haşlanmış patatesin kabuğu gibi soyuluyodu.hasarlı arabayı bile kaçırmıyor kanırtıyor herifler müşteriye!trabzon sanayinde bile atılan boya volkswagen fabrikasından temiz oluyor!

ama sen yine de volkswagen kalitesi diye...sanki bunu biz kullanmadık!keyfimizden sattık geçtik dobloya!

Hacı bu arkadaşa bence haksızlık yapıyorsun... Eğer mesajın tamamını okursan göreceksinki bu arkadaş eğer verdiği mücadeleyi kazanırsa araçlarınız geri çağrılacak ve uygun yöntemle bu şanzıman arızası giderilecek... Bundan daha güzel birşey olabilirmi?

Her firmada hatalar olabiliyor Başta Toyota olmak üzere birçok firma buna Mercedes de dahil araçlarını geri çağırıp hataları düzeltebiliyor.. önemli olan da bu bence... Keşke şu dsg'deki ses sorunu da düzeltilse.. yani düşük devirlerde çok hafif bir ses geliyor.. Ses demek sürtünme demek sürtünme demek aşınma demek aşınma demek zamanla arıza verebilir demek...

Tatlı atışmalarımız bir yana ... lütfen hakkını arayan arkadaşlarımıza marka fanatikliği yaparak karşı çıkacağımıza destek olalım.. Bundan tüm tüketiciler olarak fayda göreceğimiz kesin...

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz

Hacı bu arkadaşa bence haksızlık yapıyorsun... Eğer mesajın tamamını okursan göreceksinki bu arkadaş eğer verdiği mücadeleyi kazanırsa araçlarınız geri çağrılacak ve uygun yöntemle bu şanzıman arızası giderilecek... Bundan daha güzel birşey olabilirmi?

Her firmada hatalar olabiliyor Başta Toyota olmak üzere birçok firma buna Mercedes de dahil araçlarını geri çağırıp hataları düzeltebiliyor.. önemli olan da bu bence... Keşke şu dsg'deki ses sorunu da düzeltilse.. yani düşük devirlerde çok hafif bir ses geliyor.. Ses demek sürtünme demek sürtünme demek aşınma demek aşınma demek zamanla arıza verebilir demek...

Tatlı atışmalarımız bir yana ... lütfen hakkını arayan arkadaşlarımıza marka fanatikliği yaparak karşı çıkacağımıza destek olalım.. Bundan tüm tüketiciler olarak fayda göreceğimiz kesin...

bu araba çıkalı 1 seneyi geçkin oldu,ilk kullananlardan biri benim.bizim sitede bir dünya kullanıcısı var.ilk kez bu şikeyeti dillendiren oldu.

hem farkındamısın yerli arabanın parçasını italyadan bekliyor adam!sencede bi tuhaflık yokmu?

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
dsg şanzımanın tek hatası parçasının pahalı olması ve tamirinin neredeyse imkansız olması.onun dışında en güzel otomatik şanzımalardan biri dsg.sıralama yaparsa

1-mercdes smg F1 şanzıman (c200 kompressorün otomatik şanzımanı)

2-DSG şanzıman

diğer otomatikleri kabul etmiyorum!

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
istanbuldakizmirli tarafından yazılan metin:

1-SMG F1 şanzıman

2-DSG şanzıman

diğer otomatikleri kabul etmiyorum!

*tup**clap*

bu dsg şanzıman d3 de olan otomatik vites değil mi?? :)

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
istanbuldakizmirli tarafından yazılan metin:
cAn 3436 tarafından yazılan metin:
bu dsg şanzıman d3 de olan otomatik vites değil mi?? :)

Evet Can.
teşekkürler Ahmet abi sağol ...