VE BEKLENEN KAPIŞMA DOBLO-CADDY

geremy

Onursal Kurucu
araba.com ocak sayısında yeni doblo 1,6 ile caddy 1,6 test etmiş zafer elbette DOBLO nun

bir cümle çok hoşuma gitti.

doblo fanatiklerinin kendi aralarında kurduğu gruplar da rakibinin önünde buda demek oluyorki daha fala paylaşım yardımlaşmadoblo 82 puan
caddy 80 puan almış.

motor sesi yol tutuş yakıtta caddy öndeymiş

testin tamamını okudum doblo birinci olmuş ama çok puan kırılmış vw biraz kollanmış gibi izlenim var.
makyajlı caddy tasarımı daha güzelmiş bence yanlış.

cnkshn

Saygın Üye
bu karşılaştırma dergidemi yapılmış ?

bu caddyler ne kadar yakıyoki ? vw sayfasında göremedim ben. yazılan şu

Bu teknolojiyle motor daha da sessiz, yakıt tüketimi daha da düşük. Yeni Caddy TDI, 90 km/h sabit hızda ve yarı taşıma kapasitesinde; düz şanzıman ile 100 km’de 0.4 litre, otomatik şanzımanla 0.5 litreye varan daha az yakıt tüketimiyle yakıt masrafınızı en aza indiriyor.

motor sesi olarak da ne kadar bi fark varmış acaba.
120 km/h 6. vitesde giderken motor sesi hiç duyulmuyo dobloda.

merak ettim şimdi nerde yapılmış bu karşılaştırma :)

geremy

Onursal Kurucu
araba.com da ocak sayısında yapılmış.
hızlanmada ve yakıt azlığında caddy hafif önde motorda daha sessizmiş.
arka süspansüyon sistemine rağmen yol tutuşda beğenilmemiş yeni doblonun

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
Enterasan bir türlü ısınsmadım şu cady e

geremy

Onursal Kurucu
eğer testi dikkatli okursanız ve her iki aracın iyi kötü yanlarını bilirseniz caddy acaip kollanmış testte.
ben öyle hissettim.skor daha farklı olabilirdi.

geremy

Onursal Kurucu
değişmeyecek kurallar.

doblo alırken fiyatta avantajlı

satış rakamı caddy nin 2 katı olduğu için 2.elde daha cazip

servis ve yedek parçada avantajlı.

içi dışı eleştiri alsada ucuz görünümlü olsada motorda söylenecek laf yok.ömür ve ekonomi yönünden lider.

fiat ticari araç boşluğunu iyi kapatıyor bu işde pro oldular.

arka süspansiyon ve açılır arka cam doblo da cazip

mod lamak için mükemmel 1500 tl ye dışını süper yaparsınız.

geremy

Onursal Kurucu
http://www.arabam.com/edergi/index.aspx?vzn=7

buradan baksana

cnkshn

Saygın Üye
" vw için Aracın çıkık tamponu ufak tefek çarpmalarda bagaj kapağını koruyacak yapıda.
Doblo’da ise bagaj kapağınızın değişmesi ihtimali yüksek" demişler

kapakdaki cam olan kısmın altındaki şişme olan bölüm plastik. kapağı açınca altta kalan kısımda baya sert. ufak çarpmalarda plastik bölüm değişerek kurtarılır.

"Doblo’nun elektrikli ayna kontrollerinin yeri çok kullanışsız." demişler.
ayna bi kere ayarlanıyo zaten. elli kere oynamıyoruzki niye takmışlar buna bu kadar.

"VW Caddy yolcuları ufak ve elle açılan bir cama mahkumlar."
bu cam sadece sağ sürgülü kapıda var. galiba sol tarafada olmuyomuş. ve el kadar bi cam.

2 tane eleman yapmış testi.

Neyse sonuç ortada :)

2010 yılının ilk 11 ayında Fiat Doblo 26.712 adet satarak, 10.517 adet satan Volkswagen Caddy’e büyük bir üstünlük sağladı.

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Ya arkadaşlar iki tane adamı otorite kabul edecekseniz bilmem ama bence bir iki sene içinde kimin ak kimin bok olduğu anlaşılır.......Her ne olursa olsun Kuzguna yavrusu Sahin gözükürmüş......Domlolarımız Türkiye yol şartlarında en dirayetli ticari segment bir araçtır.....Ben foruma üye olduğumda şunu söylemiştim.....DOBLO GARİBANIN JİPİDİR...Halada iddae diyorum kendi sınıfında en kıvrak en seri parçası servisi en hesaplı aracıdır....

geremy

Onursal Kurucu
test yapılmış ve doblo her nekadarda haksızlığa uğrasada galip gelmiş.
testi dikkatli incelerseniz bana hak verirsiniz.

bu gidişata göre caddy kasayı değiştirip süspansüyonu ekledimi birde arkacam işi koyarsa dobloya bu test te fark atar gibi.:D

tLqA

Daimi Üye
şekil itibari ile eski kasa bile caddyden şekilli. bunlar saçmalamış resmen.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
hak eden kazanmış doblo herzaman her şekilde lider

sınıfında tek

Dark Knight

Fenomen Üye
Arkadaşlar tamam hepimiz doblocuyuz, kapışmayı da doblo kazanmış ama şu gerçeği kabul etmek lazım ki caddy nin en büyük dezavantajı fiyat ve yedek parça olayı. Alman arabalarının hemen hepsinin (opel hariç) ne kadar süper araçlar olduğunu tüm dünya kabul etmiş durumda.

Tabii ki ben de yeni bir doblo kullanıcısı olarak bu habere çok sevindim ama caddy nin de hakkını yemeyelim.

doblom ve ben

Azimli Üye
benim için önemli olan aracı aldıktan sonrasıdır caddy alan iki arkadasım ''abi wv sonuçta'' diyerek aldılar.ama sonradan yedek parça ve bakımlarda oturup bir ağlamadıkları kaldı. her ne olursa olsun dobloyu daha ucuza alıyorsun ayrıca yedek parçalarıda ucuz wvye göre en önemli etken budur bence.

geremy

Onursal Kurucu
doblo her ne kadarda türk malı olsada almanlardan çok çok bir eksiği yok.alman otomotiv endüstrisini küçümsememek lazım.fakat pahalı satılıyor.

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Valla Alman falan yalan arkadaşlar yeni Doblo teknolojisi ile hepsini yakalamış.....

Dark Knight

Fenomen Üye
geremy tarafından yazılan metin:
doblo her ne kadarda türk malı olsada almanlardan çok çok bir eksiği yok.alman otomotiv endüstrisini küçümsememek lazım.fakat pahalı satılıyor.

Adamlardaki mantık basit. Ben en iyisiyim, fiyatım da bu, işine gelirse. Baksana sloganları bile "Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu" :)

Gel gör ki buna rağmen diğer firmalar da yerinde durmuyor. Baki abinin dediği gibi Doblo hem çok yol aldı hem de fiyat ve parça yönünden ezici bir üstünlük kurmuş durumda.

yildiz mavisi

Daimi Üye
anketi bende inceledim sonuçta doblo lider her zamanda öyle olacaktır ama geçmiş zamanlarla bugünü kıyaslarsak fiat yeni teknoloji dobloyla kendini aşmıştır. şöyle düşünün 2000 model bir dobloyla 2000 model caddy'i kıyasladıklarında caddy teknolojisiyle üstün çıkardı. ama şimdi devir değişti artık bu teknolojiyi alman yada fransızlardan daha iyi yaptığımız kesin. bu yüzden fiyat ve kalite açısından, yedek parça ve servis kalitesiyla fiat rakiplerine fark atıyor.