VE BEKLENEN KAPIŞMA DOBLO-CADDY

Caddy

Azimli Üye
RAPTOR tarafından yazılan metin:
dsg şanzımanın tek hatası parçasının pahalı olması ve tamirinin neredeyse imkansız olması.onun dışında en güzel otomatik şanzımalardan biri dsg.sıralama yaparsa

1-mercdes smg F1 şanzıman (c200 kompressorün otomatik şanzımanı)

2-DSG şanzıman

diğer otomatikleri kabul etmiyorum!

Bir arkadaş vardı... Mercedesin otomatik şanzımanını kullanıyormuş... Mesajını bulabilirsem koyarım buraya... Diyorki "ben DSG'nin nekadar farklı bir şanzıman olduğunu kullanınca anladım.. mercedesinkinden bile iyi..."

tabi mercedesin otomatik şanzımanını kullanmadım ama kullandıklarım arasında (Toyota-Opel-Kia) DSG'nin tartışmasız açık ara önde olduğunu bizzat test ederek gördüm...

Sizler ciddi fiat fanatiklerisiniz kolay kolay fiattan vazgeçmezsiniz onun için ben de sizin için şöyle dua edeyim İnşallah fiat da DSG kadar konforlu bir otomatik şanzıman geliştirir siz de keyfini sürersiniz...

ben 20 yıllık şöförüm ve araba kullanmak bana eziyet olmuşdu.. Şu arabayı aldıktan sonra artık bir zevk oldu... Sıkışık trafikde de zevk uzun yolda da...

Evet eğer ekranda D3 görünüyorsa otomatik vitesin 3. vitesindesiniz demek... Eğer ekranda S3 görünürse otomatik vitesin sport modunun 3. vitesindesiniz demek (sport modda vites daha yüksek devirlerde yükseltiliyor mesela gazı köklediğinizde yaklaşık 4800 devirde vites değişir.. yine sport modda normal kullanımda devir 3000'e gelince vites değişir... Ama D modda normal kullanımda 1300 devirde vitesi değiştiriyor dsg..

Birde normal modumuz var.. O da ekranda sadece 3 olarak görünür... harfsiz olarak yani... o an hangi vitesteysek onun rakamı çıkar..

Şimdilerde diğer çiftkavramalı şanzımanlarda ortaya çıkmaya başladı.. Renonun edc fordun powershift felan...

EDC 2,4 mili saniyede vites değiştiriyormuş.. Gerçekten doğrumu acaba? bizimkisi 8 mil saniyede değiştiriyor..

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
Caddy tarafından yazılan metin:
dsg şanzımanın tek hatası parçasının pahalı olması ve tamirinin neredeyse imkansız olması.onun dışında en güzel otomatik şanzımalardan biri dsg.sıralama yaparsa

2-DSG şanzıman

Bir arkadaş vardı... Mercedesin otomatik şanzımanını kullanıyormuş... Mesajını bulabilirsem koyarım buraya... Diyorki "ben DSG'nin nekadar farklı bir şanzıman olduğunu kullanınca anladım.. mercedesinkinden bile iyi..."

tabi mercedesin otomatik şanzımanını kullanmadım ama kullandıklarım arasında (Toyota-Opel-Kia) DSG'nin tartışmasız açık ara önde olduğunu bizzat test ederek gördüm...

Sizler ciddi fiat fanatiklerisiniz kolay kolay fiattan vazgeçmezsiniz onun için ben de sizin için şöyle dua edeyim İnşallah fiat da DSG kadar konforlu bir otomatik şanzıman geliştirir siz de keyfini sürersiniz...

ben 20 yıllık şöförüm ve araba kullanmak bana eziyet olmuşdu.. Şu arabayı aldıktan sonra artık bir zevk oldu... Sıkışık trafikde de zevk uzun yolda da...

Evet eğer ekranda D3 görünüyorsa otomatik vitesin 3. vitesindesiniz demek... Eğer ekranda S3 görünürse otomatik vitesin sport modunun 3. vitesindesiniz demek (sport modda vites daha yüksek devirlerde yükseltiliyor mesela gazı köklediğinizde yaklaşık 4800 devirde vites değişir.. yine sport modda normal kullanımda devir 3000'e gelince vites değişir... Ama D modda normal kullanımda 1300 devirde vitesi değiştiriyor dsg..

Birde normal modumuz var.. O da ekranda sadece 3 olarak görünür... harfsiz olarak yani... o an hangi vitesteysek onun rakamı çıkar..

Şimdilerde diğer çiftkavramalı şanzımanlarda ortaya çıkmaya başladı.. Renonun edc fordun powershift felan...

EDC 2,4 mili saniyede vites değiştiriyormuş.. Gerçekten doğrumu acaba? bizimkisi 8 mil saniyede değiştiriyor..

bi konuya açıklık getirelim ben fiatın otomatik şanzımanını savunmuyorum savunmamda.ben kullandıklarımı konuşuyorum.benim eski patronun c200 ü uzun süre ben kullandım.o direksiyondan elektronik kontrollü smg F1 di
ben öyle bişey hiç görmedim.arabayı zaten anlatmaya lüzum yok!

dsg yide volkswagen jettada denedim güzel.sen ses var diyosun ben tahmin ediyorum o sesi düşük devirde bi ses var ama öyle sorunlu bi sese benzemiyor o ses.

o yüzden ben kendi açımdan diyorum en iyi iki şanzıman

1 mercedes smg F1
2 volkswagen DSG

bunların ikiside çift plakalıdır.ikisinide vites değişimini hissetemezsiniz.

bak proton wajanında şanzımanı lotus şanzımanıdır!o da dehşet bi şanzımandır

Caddy

Azimli Üye
:D

2-DSG şanzıman

bi konuya açıklık getirelim ben fiatın otomatik şanzımanını savunmuyorum savunmamda.ben kullandıklarımı konuşuyorum.benim eski patronun c200 ü uzun süre ben kullandım.o direksiyondan elektronik kontrollü smg F1 di
ben öyle bişey hiç görmedim.arabayı zaten anlatmaya lüzum yok!

dsg yide volkswagen jettada denedim güzel.sen ses var diyosun ben tahmin ediyorum o sesi düşük devirde bi ses var ama öyle sorunlu bi sese benzemiyor o ses.

o yüzden ben kendi açımdan diyorum en iyi iki şanzıman

1 mercedes smg F1
2 volkswagen DSG

bunların ikiside çift plakalıdır.ikisinide vites değişimini hissetemezsiniz.

bak proton wajanında şanzımanı lotus şanzımanıdır!o da dehşet bi şanzımandır

evet Reno'nun EDC'si şimdiden dökülmeye başladı..

Bir edc kullancısı yorumu:
Megan konusunda da paylaşıyorum . büyük hevesle aldığım EDC ne yazıkki sıkışık trafikte çuvallıyor . 10-20 km hızlarda 1-2 2-1 arası geçişlerde kararsızlık ve silkeleme yapıyor . Servis beklediğim gibi normal dedi . İstanbul trafiğinin çoğu sıkışık trafik olduğundan can sıkıcı oluyor tabii . Ama rahat yollarda EDC konforu mükemmel.

Gerçi bizde de zaman zaman kickdown öncesi kararsızlık olabiliyor ama 5.000 km'de 3 defa olmamışdır... Anladığım kadarıyla ilk EDC kullanıcılarını bayağı bir sorun bekliyor gibi... DSG'nin daha oturmuş bir yapısı var.. yıllardır denenmiş bir sistem... Mesela EDC öne kaydırma yapmıyor diyorlar.. fallahi bizimkisi yeri geldiğinde öne kaydırma yapıyor... (arkaya kaydırma yapmıyor hill holdtan dolayı) ama bu iyimi kötümü? kaydırma yapmaması şanzımanın ömrünü kısaltabilir... Çünkü ciddi bir yük biniyor şanzımana ...

Bu arada dün yeni dobloya alıcı gözüyle baktım:.)) gerçekten iç malzeme kalitesi bizimkinden üstün gibi geldi bana....Şu kolçak da çok kullanışlı gibi duruyor... bizim kolçak çok geride maalesef.. Ama bizim göstergeyi hiçbişeye değişmem haberin olsun Hacı :D:D

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
evet volkswagenin gösterge panelleri çok geniş ve okunaklı.otobüs gibi!

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
evet volkswagenin gösterge panelleri çok geniş ve okunaklı.otobüs gibi!

aynen mesela passat daki göstergeler çok güzel... :)

Caddy

Azimli Üye
istanbuldakizmirli tarafından yazılan metin:
1 SMG
2 DSG

Bunu bütün otomotiv dünyası söylüyor. Tartışması bile biraz abes kaçar.

Hacı bizde ayağı gazdan çekme şartı yok topuklamada bile dsg kendi vites değiştiriyor..

dsg çift kavramalı, smg ise tek kavramalı
smg'de vites değiştirmek için ayağı gaz pedalından kaldırmak lazım

http://tr.wikipedia.org/wiki/BMW#SMG_.28Sequential_Manual_Gearbox.29

SMG (Sequential Manual Gearbox)
SMG teknolojisi [1] BMW tarafından Formula yarış arabaları için geliştirilen ve sonradan günlük kullanım için üretilen BMW'lere adapte edilen bir şanzımandır. SMG şanzıman otomatik bir düz vites sistemi olarak düşünülebilir. SMG şanzımanlı BMW'lerde debriyaj vitesi yoktur, şanzımanın kendi içinde otomatik debriyaj sistemi vardır. Vites orta konsoldaki vites kolunun ileri ve geri itilmesiyle veya direksiyonun sağ ve solundaki pedalların geriye çekilmesiyle değiştirilir. BMW mühendisleri aynı zamanda vites değişim hızını kontrol etmek amacıyla orta konsola bir düğme koymuşlardır. En hızlı konuma getirildiğinde vites saniyenin çok altında değiştirilmekte(0,02s) fakat bu hızlı değişimler arabayı sarsabileceğinden konforlu vites geçişleri için vites kolunun arkasındaki düğmeden ayar yapılmaktadır. Yeni bir kullanıcının SMG şanzımana alışması 1 ay kadar alabilmektedir [2]. Bunun en büyük nedeni ise diğer arabalardaki otomatik vitesten farklı olarak vites geçişleri sırasında ayağın gazdan kaldırılmasının gerekliliğidir. SMG şanzıman en çok M serisi arabalarda tercih edilmektedir, hatta 2003 model M3 CSL'de 2006 yılında çıkan M5'te standart olarak sunulmaktadır. Volkswagen'in geliştirdiği DSG (Direct Shift Gearbox) ile pazarda çift kavramalı şanzımanlar daha popüler hale gelmiştir ve BMW'de buradan hareketle 2008 BMW M3'te DCT (Dual Clutch Transmission) sunulmuştur.

YASIN

Azimli Üye
Bence karşılaştırma gayet adil olmuş caddyi öne çıkaran en büyük artısı kullandığı malzemelerin daha kaliteli olduğundan söz edilmiş genelde AMA DOBLOMU yinede geçememiş*clap*

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
yeni doblo zaten caddyden iyi bi araba bu kesin heleki fiyatına göre caddy nin hiç şansı yok

ama bende dsg yi jettada kullandım gayet başarılı hiçbir şekilde aptallaşmıyor vites geçişleride çok net hissedilmiyor ama ben tabi manuel seviyorum otomatik araba çok zevksiz manuele hayatta değişmem

Caddy

Azimli Üye
YASIN tarafından yazılan metin:
Bence karşılaştırma gayet adil olmuş caddyi öne çıkaran en büyük artısı kullandığı malzemelerin daha kaliteli olduğundan söz edilmiş genelde AMA DOBLOMU yinede geçememiş*clap*

Hacı Bugün Doblo 1.3 premio mu premiummu nedir onu inceledim... caddy comfortlina göre gerçekten de döşeme kalitesi çok üstün itiraf etmek lazım.. Ama neolursa olsun caddy Alman işte...

En kötü Alman en iyi İtalyandan iyidir :.))

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE

Hacı Bugün Doblo 1.3 premio mu premiummu nedir onu inceledim... caddy comfortlina göre gerçekten de döşeme kalitesi çok üstün itiraf etmek lazım.. Ama neolursa olsun caddy Alman işte...

bence sana öyle geliyor yada kendini öyle teselli ediyorsun eskiden alman vardı şimdi çoğu iyi araba üretiyorlar vw gerçrkten güzel ama ülkemizde o istenen rakkamları kesinlikle haketmiyor

neolursa olsun caddy Alman işte şu laf teselli olma lafı şu vw sahiplerinin şu lafı meşhurdur

neyse herkesin arabası kendine güzdl dir ALLAH kaza bela vermesin

S@MeT38

Saygın Üye
doblo vip premio tarafından yazılan metin:

bence sana öyle geliyor yada kendini öyle teselli ediyorsun eskiden alman vardı şimdi çoğu iyi araba üretiyorlar vw gerçrkten güzel ama ülkemizde o istenen rakkamları kesinlikle haketmiyor

neolursa olsun caddy Alman işte şu laf teselli olma lafı şu vw sahiplerinin şu lafı meşhurdur

neyse herkesin arabası kendine güzdl dir ALLAH kaza bela vermesin
Almanlar yatışta abicim yaptıgı işi iyi yapıyor gevurlar ama cadyy markasıyla fiyatına ve teknolojisine göre bekleneni veremediler.DOBLO varken bu arabaya binmek para israfından başka bişey degil

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
Karga'dan başka Kuş,Doblodan başka Araba tanımam:D

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
Buarada alın size EN ÜNLÜ WW CADDY:d

http://www.google.com.tr/imgres?imgurl=http://www.belgeselvideolari.com/resimler/volkswagen-caddy-komik-kedi.jpg&imgrefurl=http://www.belgeselvideolari.com/volkswagen-caddy-komik-kedi/&usg=__OFAKmnReRVYSV6rs94QmZi5rzb4=&h=240&w=320&sz=17&hl=tr&start=1&zoom=1&tbnid=qhgcDeYZV0AGTM:&tbnh=89&tbnw=118&ei=1wKNTZGRJMmg8QPWmYShDw&prev=/images%3Fq%3Dww%2Bcaddy%2Bkomik%26hl%3Dtr%26sa%3DG%26biw%3D1024%26bih%3D677%26gbv%3D2%26tbs%3Disch:1&itbs=1

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
serdarengin tarafından yazılan metin:

http://www.google.com.tr/imgres?imgurl=http://www.belgeselvideolari.com/resimler/volkswagen-caddy-komik-kedi.jpg&imgrefurl=http://www.belgeselvideolari.com/volkswagen-caddy-komik-kedi/&usg=__OFAKmnReRVYSV6rs94QmZi5rzb4=&h=240&w=320&sz=17&hl=tr&start=1&zoom=1&tbnid=qhgcDeYZV0AGTM:&tbnh=89&tbnw=118&ei=1wKNTZGRJMmg8QPWmYShDw&prev=/images%3Fq%3Dww%2Bcaddy%2Bkomik%26hl%3Dtr%26sa%3DG%26biw%3D1024%26bih%3D677%26gbv%3D2%26tbs%3Disch:1&itbs=1
zuahahahah :D :D :D

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
cAn 3436 tarafından yazılan metin:
serdarengin tarafından yazılan metin:

zuahahahah :D :D :D

:D:D