Ucuz Maliyet / Doblo Sis Farı

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
benim aracım active modeldi ve orjinal sis farı alamamıştım. bunun üstüne kendim ucuz maliyet ile sis farı takmaya karar verdim. servis 350 tl fiyat istedi. aşağıdaki adresden 2 adet sis farı aldım ( yan sanayi ) 17 tl idi 20 olmuş zam gelmiş.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-otomobil-arazi-araclari-fiat-palio-doblo-sis-lambasi/detay?

internette satılan sis far kitlerinden sakın almayın beş para etmez. onlar da bunlar

17933976etu.jpg

Sis far kapakları normalde deliksizdir. delikli kapakların orjinalleri teki 45 TL. bunun yerine Üzerindeki kapakları yuvarlak degobaj ile kestim. 3 er tane vida ile zaten farlar bu kapaklara montaj edilebiliyor.

40218125.jpg

59724048.jpg
.

Geriye kalıyor elektrik tesisatı. bunun için araç üzerinde tesisat bulunmuyor. yani yeni tesisat çekilmesi lazım. bunu da elektrikçinin yapması daha uygun çunki tehlikeli bir durum. Göğüs üzerindeki arka sis farı düğmesinin tesisatına bağlamayı servis dahil kimse uygun görmüyor. bu işe girmeyin. aşağıya biyere anahtar koymak ve harici bir tesisat çekmek en sağlıklısı. Bunun yerine kendim yerine yakışacak bir anahtar taktım ve elektrikçiye tesisatı çektirdim. ve maliyeti ise

sis farları 17 x 2 = 35 TL
Tesisat role işçilik = 35 TL toplam 70 tl ye biter bu iş.
xenon isteğe bağlı 100 tl

dsc00734ti.jpg

dsc00799ki.jpg

dsc00803ef.jpg

salter.jpg

sis farı için tonlarca para vermeyin.

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
Kardeşim güzel çalışma yapmışsın......Ama sis düğmesini niye o kadar aşağı koydun ki araçta boş düğme yeri yokmuydu....

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
göğüs üzerindeki orjinal sis far düğmesinin yerine düğme takamıyorsunuz. grup satılan / takılan bir parça imiş. 300-400 liralardan bahsettiler. göğüs tarafına yukarlarda da böyle bir düğme hoş görünmezdi.

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Ekrem tarafından yazılan metin:
göğüs üzerindeki orjinal sis far düğmesinin yerine düğme takamıyorsunuz. grup satılan / takılan bir parça imiş. 300-400 liralardan bahsettiler. göğüs tarafına yukarlarda da böyle bir düğme hoş görünmezdi.
o düğme yeri çıkıyormu bilmiyorum ama çıkıyorsa çok şık bas bırak anahtarlamalı ışıklı buton lar var çıkıyorsa hoş dururdu diye söyledim.....

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
bakiergul tarafından yazılan metin:
o düğme yeri çıkıyormu bilmiyorum ama çıkıyorsa çok şık bas bırak anahtarlamalı ışıklı buton lar var çıkıyorsa hoş dururdu diye söyledim.....

bu düğmeden bahsediyrum abi. burası bizde boş. grup halinde sökülüp değişiyor. burayı söküp de farklı bişeyler takmak zaten olmaz.

sisv.jpg

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI

bu düğmeden bahsediyrum abi. burası bizde boş. grup halinde sökülüp değişiyor. burayı söküp de farklı bişeyler takmak zaten olmaz.

sisv.jpg
Haaa evet oraya orjinal olması lazım sonradan takma abesle iştigal olur...Haklısın...Ama taktığın düğmeyi ışıklı yap dalgınlığına gelir ceza yersin ben yedim biliyorum ...Bilgine kardeşim.....

geremy

Onursal Kurucu
önleri yakınca göstergede ışığı yanıyordur değilmi.

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
doğru diyorsun abi. bazen unutuluyor benim de akü bitti :)

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
geremy tarafından yazılan metin:
önleri yakınca göstergede ışığı yanıyordur değilmi.

orjinalde yanıyor abi. bizde yok

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
kontağa bağlı değilmi akü bitecek

sonradan çekilen tesisat direk aküden besleniyor abi. böyle olması tesisata ellenmemesi açısından ve güvenlik açısından daha iyi. bir de aracın halen garantisi var. tesisatta bir değişiklik tadilat yapıldığı zaman body computer ( beyin) ve tesisat garanti dışına çıkıyor

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI

sonradan çekilen tesisat direk aküden besleniyor abi. böyle olması tesisata ellenmemesi açısından ve güvenlik açısından daha iyi. bir de aracın halen garantisi var. tesisatta bir değişiklik tadilat yapıldığı zaman body computer ( beyin) ve tesisat garanti dışına çıkıyor
Aaaa çok saçma ama sen onu hemen kontak ceryanından röleli olarak değiştirttir ...Hep yolda kalırsın ...Bırak onu akünüde yersin haberin olsun.....

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz

Aaaa çok saçma ama sen onu hemen kontak ceryanından röleli olarak değiştirttir ...Hep yolda kalırsın ...Bırak onu akünüde yersin haberin olsun.....

abi bu kontak ceyranından almak basit bir iş değil. elektrikçilerin geneli cesaret edemiyor. garanti bitsin bulucaz bir yolunu :)

geremy

Onursal Kurucu

anladım.

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI

abi bu kontak ceyranından almak basit bir iş değil. elektrikçilerin geneli cesaret edemiyor. garanti bitsin bulucaz bir yolunu :)
Ya kardeşim ben eski elektronikçiyim elektronikçi olmak için önce elektrikçi olmak lazım... Allah aşkına getir aracını ben yapayım...En az 10 aracıma yaptım......

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
A pardon senin Eskişehirde olduğunu unutmuşum...Ya abicim adam gibi bir elektirikçiye götür yapar...Öyle şeymi olur gülerler adama.....Demekki benim starex i görseler aman abi götür patlamasın derler sizin orda.....Benim müzik sistemim hariç hepsi ne varsa kontağa bağlıdır.....Pardon birde invertör üm...Onlarda çok harcadığı için 230 amper yaşam aküsü koymuştum arayaboat şalter durduğum yerde yaşam aküsünden yerdik elektriği giderken zaten şarj dinamasu iki aküyüde doldururdu....

emre18

Aktif Üye
Adı
emre
Modeli
Renk
bej
ABİLERİM BENİM ARABAMDA 2007 ACTİVE YANİ SİS LAMBASI YOK DÜĞMESİ TORPİDONUN ORTASINDAKİ PANELDE VARDI 60 TL VERDİM MONTAJ İÇİNDE TAKIM SAĞ SOL ORJİNAL GİBİ OLDU FARLAR AÇILMADAN SİSLER AÇILMIYOR GÖSTERGEDE SİS LAMBASI İŞARETİ YANIYOR STOPLARDA DA YANIYOR ÇOK MEMNUNUM BİDE BEYAZ AMPUL ALDIM 30 TL MÜKEMMEL OLDU TAVSİYE EDERİM.
(HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER)

Uploaded with

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
emre18 tarafından yazılan metin:
ABİLERİM BENİM ARABAMDA 2007 ACTİVE YANİ SİS LAMBASI YOK DÜĞMESİ TORPİDONUN ORTASINDAKİ PANELDE VARDI 60 TL VERDİM MONTAJ İÇİNDE TAKIM SAĞ SOL ORJİNAL GİBİ OLDU FARLAR AÇILMADAN SİSLER AÇILMIYOR GÖSTERGEDE SİS LAMBASI İŞARETİ YANIYOR STOPLARDA DA YANIYOR ÇOK MEMNUNUM BİDE BEYAZ AMPUL ALDIM 30 TL MÜKEMMEL OLDU TAVSİYE EDERİM.
(HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER)

Uploaded with
bilgi katkın için teşekkürler kardeşim.....

Dark Knight

Fenomen Üye
Ekrem orjinal'den farksız olmuş, emeğine sağlık. Butonu da güzel yere koymuşsun, göze batmıyor.