Ucuz Maliyet / Doblo Sis Farı

Gonzalez

Azimli Üye
yeni kasa dobloda sis farı kaça patlar sislerin takılacagı yerler kapalı kesilmesi gerekiyor bunu yaparsak orjinal gıbı saglam olurmu?

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
Gonzalez tarafından yazılan metin:
yeni kasa dobloda sis farı kaça patlar sislerin takılacagı yerler kapalı kesilmesi gerekiyor bunu yaparsak orjinal gıbı saglam olurmu?
serviste yaptırırsan çok para isterler ama kendin dışarda yaptırırsan 90-100 tl tutar tahminen :) :)

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Zaten yuvarlak yeri var.....Yuvarlağın çapında bir panç la del içlerini o çapta sisler al kendin yapabilirsen kendin yapamazsan bir elektrikçiye tesisatını çektir....max. sana 60 70 tl ye malolur......

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
önemli olan o sisleri oraya nasıl takacak müdürüm. bizim d2 lerin sis far kapaklarında 3 adet vida yuvası var. bu yüzden kesip montaj edilebiliyor. ancak d3 de montaj yerleri yok ise kesik tamponla gezmek zorunda kalırsınız. elbette çözümü bulunur ancak iyi ce araştırılıp öyle başlamak gerekir.

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Ekrem tarafından yazılan metin:
önemli olan o sisleri oraya nasıl takacak müdürüm. bizim d2 lerin sis far kapaklarında 3 adet vida yuvası var. bu yüzden kesip montaj edilebiliyor. ancak d3 de montaj yerleri yok ise kesik tamponla gezmek zorunda kalırsınız. elbette çözümü bulunur ancak iyi ce araştırılıp öyle başlamak gerekir.
Ekrem kardeşim deliklerden geçirdikten sonra sıcak silikonla veya U klipsle sabitleyebilir zaten dikkat ettiysen pançla del dedim zaten panç kullanabilecek yetisi varsa o sisleri her türlü takar....Zaten panç ne abi diye sorarsa sen onu bilen birine taktır diye salık verecem.....

Dark Knight

Fenomen Üye
bakiergul tarafından yazılan metin:
Ekrem kardeşim deliklerden geçirdikten sonra sıcak silikonla veya U klipsle sabitleyebilir zaten dikkat ettiysen pançla del dedim zaten panç kullanabilecek yetisi varsa o sisleri her türlü takar....Zaten panç ne abi diye sorarsa sen onu bilen birine taktır diye salık verecem.....

Abi panç ile delsin diyosun da normal matkap ucu takıp delmeye benzemez o. Dediğin gibi hiç duymamışsa bilen birine yaptırsa daha iyi olur.

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
istanbuldakizmirli tarafından yazılan metin:

Abi panç ile delsin diyosun da normal matkap ucu takıp delmeye benzemez o. Dediğin gibi hiç duymamışsa bilen birine yaptırsa daha iyi olur.

İşte zaten ondan yazdım ...bilmiyorsa soracak yazdım ya Ahmetcim o zaman işten anlayıp an lamadığını çözüp doğru yere kanalize yapacam....

Dark Knight

Fenomen Üye
İşte zaten ondan yazdım ...bilmiyorsa soracak yazdım ya Ahmetcim o zaman işten anlayıp an lamadığını çözüp doğru yere kanalize yapacam....

Sen işini bilirsin muhtar :)

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Eyvalla kardeşim......

Gonzalez

Azimli Üye
panç ı biliyorum ama o deligi actıktan sonra lamba nasıl sabitlenecek ayrıca tesisatı hazır çekilmiş

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
panç ı biliyorum ama o deligi actıktan sonra lamba nasıl sabitlenecek ayrıca tesisatı hazır çekilmiş

Tamam o zaman kardeşim sisin daha doğrusu alacağın sis açtığın delikten geçen ancak içine düşmeyen sis olmalı ...ki böyle sisler nevcut ....Deliğe geçecek sisin cam tarafı daha kalın olmalı ki içeri düşmesin.....Delikten geçtikten sonra arka taraftan sıcak silikonla sabitleyebilirsin ama yapıştırma işlemini yapmadan önce zeminin temiz olması gerekli ve mümkünse bir zımpara ile silikonun yapışacağı yeri pütürleştirirsen silikon çok daha sağlıklı tutar......

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
abi ısrarla söylüyorum öncelikle tampon arkasına bi şekilde göz atın. mutlak montaj şekli düşünülmüştür.

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
abi ısrarla söylüyorum öncelikle tampon arkasına bi şekilde göz atın. mutlak montaj şekli düşünülmüştür.

Tabi evet buda bir ihtimal öncelikle ona bakılmalı......................

Cetin

DENİZLİ YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Çetin ÖZDEMİR
Kan Grubu
0 -
Meslek
Pazarlama
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2012
Renk
Duman Gri
Bu http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-otomobil-arazi-araclari-fiat-palio-doblo-sis-lambasi/detay? linkte gözüken sis fari yeni kasa doblolara olurmu ? olursa ariza ışığı yakarmı ?

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
arıza lambası yakmaz ama yeni dobloya uyacağını sanmıyorum.albea ya uyarsa doblo classic le uyumludur.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
classic e uyacağındanda şüpheliyim.benim arabanın sislerine hiç benzemiyor.

can_61

Yeni Üye
arkadaşlar bende avatarımda da gördüğünüz gibi 2008 model DOBLO COMBI 1.3 MULTIJET ACTIVE var sis taktırmayı düşünüyorum. tesisatının çekilip çekilmediğini bilmiyorum bilen varsa söyleyebilrmi? ne kadar masrafı olur tesisat ve farlar dahil.

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
can_61 tarafından yazılan metin:
arkadaşlar bende avatarımda da gördüğünüz gibi 2008 model DOBLO COMBI 1.3 MULTIJET ACTIVE var sis taktırmayı düşünüyorum. tesisatının çekilip çekilmediğini bilmiyorum bilen varsa söyleyebilrmi? ne kadar masrafı olur tesisat ve farlar dahil.

konu başında herşeyi ayrıntılı yazmışım okumadınız mı ki ?

can_61

Yeni Üye
pardon görmemişim.bu farları nerden alabiliriz?sende varsa yollama imkanın varmı usta ?

tamz

Daimi Üye
ben d3 kasalar için şöyle bir sis farı buldum ama olur mu bilmiyorum http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-fiat-doblo-sis-fari-lambasi-far-2010-yeni-kasa-new-49735531/detay/?