hp ve tork arttırmak için neler yapılabilir yapan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim

S

sxjtd

Misafir
arkadaşlar doblom 2004 model 1.9 sx jtd 105hp ne gibi motor modifikasyonları önerirsiniz yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler ..

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Avatarınızı da güncellerseniz seviniriz.

Doblo da JTD demek performans demek, toz yutmamak demek. Allah kaza bela vermesin

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
arkadaşım ben 1.3 75 hp kullanıyorum performansında çok memnunum.sen 105 lik 1.9 kullanıyorsun hala performans arıyorsan öncelikle sana şunu söyleyeyim altınızdaki araç bir ticari araçtır yarışlarda kullanılmaz.

yok illede isterim diyorsan ozaman turboyu istediğin oranda güçlendirebilir yada daha güçlü bir turboyla değiştirirsin.tabi bunu yaparken yeni güce uygun turbo borularınıda uygulaman gerekir.performansa dönük bir yazılım hatta yeni bir yakıt bilgisayarı kullanabilirsin.tabi buna uygun enjektör takımları,enjektör kabloları ve bu yeni enjektörlerin beslemesine yetecek daha güçlü bir mazot pompası ve hava-mazot filtrelerine ihtiyaç duyacaksın.bu seferde soğutma yaterli olmayacak bunada yağ soğutma yada farklı ebadlardaki radyatör uygulamaları çözüm olabilir.

tabi tüm bunların uygulanması için yaklaşık 3000-5000 tl nakite yada bu limitte bir kredi kartınada sahip olman şart

tabi tüm bunların sonunda fren,süspansiyon ve jant-lastik şikayetleri baş gösterecektir.zamanla bunlarada 2000-3000 TL haracarsan fiat doblo cup açıldığında pool pozisyonunda yarışa başlayabilirsin.ama yinede BMW m5 le kapışmak gibi bi hayalin olmasın!

sonuç olarak doblaya bukadar yatırımı yapıp bir yarış combivanı edineceğinize aracınızı satıp bu masrafıda üzerine ekleyerek hatırı sayılır performans sunan bir spor otomobil edinebilirsiniz.

S

sxjtd

Misafir
saolun arkadaşlar galiba en iyisi orjinal olarak binmek olacaktır çünkü raptor haklı çok masraflı bi iş ve doblo tüm bunları kaldırabilecekmi orasıda tartışılır..

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
arkadaşım belirttiğiniz gibi en iyi ve güvenlisi fabrikanın uyguladığı orijinal ayar ve parçalardır.

doblo bunu kaldırırmı? Evet kaldırır (belli sınırlarda).Ancak modifiye işinin çok ince ve özen isteyen bir iş olması nedeniyle basit modifikasyon işleri bir süre sonra büyük arızalara hatta komple motor rektefelere yol açabiliyor.

örneğin alelade bir açık hava filtresi ile donatılan bir araç kısa süre sonra hava filtresinin yetersiz süzme yapması nedeniyle silindir,segman ve pistonları bozar.segmanlar yağı iyi sıyıramaz ve motor yağ yakmaya başlar.motor yanma haznesinde ve subaplarda hem yağ yakmadan hemde havadan süzülemeyen partiküllerden dolayı aşırı kurunlanma oluşturur.bu durum motoru kullanılmaz hale getirir ve belki 500.000 km rahatlıkla kullanacağınız motoru 70-80 bin km de rektefe etmek zorunda kalırsınız.

hepimiz yarışlarda kullanılan araçlara gıpta ediyoruz.ancak unutmayalım ki bu araçların çoğu hatırı sayılır bütçeler sağlayan sponsorlar desteğinde fabrika veya atölyeler tarafından reklam amaçlı üretilmektedir.ve hepsi milyon dolarlık bütçeler ve onlarca kişinin bir yıllık emeği sonucu ortaya çıkmasına rağmen yanlızca bir sezon için üretilir kullanılır ve belki bi kaza sonucu tamamen hurdaya ayrılır.yada yenisi yapıldığı için eskisi müzeye kaldırılır.

takdir edersinizki hiçbirimizin böyle bir bütçesi yoktur.zaten olsa kimse modifiyeyle uğraşmaz doğrudan herkes mercede-ferrari-porche-bugatti-astonmartin-lamborgini v.s. sürer.

ank_erdogan

Aktif Üye
RAPTOR tarafından yazılan metin:
arkadaşım belirttiğiniz gibi en iyi ve güvenlisi fabrikanın uyguladığı orijinal ayar ve parçalardır.

doblo bunu kaldırırmı? Evet kaldırır (belli sınırlarda).Ancak modifiye işinin çok ince ve özen isteyen bir iş olması nedeniyle basit modifikasyon işleri bir süre sonra büyük arızalara hatta komple motor rektefelere yol açabiliyor.

örneğin alelade bir açık hava filtresi ile donatılan bir araç kısa süre sonra hava filtresinin yetersiz süzme yapması nedeniyle silindir,segman ve pistonları bozar.segmanlar yağı iyi sıyıramaz ve motor yağ yakmaya başlar.motor yanma haznesinde ve subaplarda hem yağ yakmadan hemde havadan süzülemeyen partiküllerden dolayı aşırı kurunlanma oluşturur.bu durum motoru kullanılmaz hale getirir ve belki 500.000 km rahatlıkla kullanacağınız motoru 70-80 bin km de rektefe etmek zorunda kalırsınız.

hepimiz yarışlarda kullanılan araçlara gıpta ediyoruz.ancak unutmayalım ki bu araçların çoğu hatırı sayılır bütçeler sağlayan sponsorlar desteğinde fabrika veya atölyeler tarafından reklam amaçlı üretilmektedir.ve hepsi milyon dolarlık bütçeler ve onlarca kişinin bir yıllık emeği sonucu ortaya çıkmasına rağmen yanlızca bir sezon için üretilir kullanılır ve belki bi kaza sonucu tamamen hurdaya ayrılır.yada yenisi yapıldığı için eskisi müzeye kaldırılır.

takdir edersinizki hiçbirimizin böyle bir bütçesi yoktur.zaten olsa kimse modifiyeyle uğraşmaz doğrudan herkes mercede-ferrari-porche-bugatti-astonmartin-lamborgini v.s. sürer.

vallaha aynen öle ama ufak seyler olabilir mesela turboyu açıolar bilgisayarla arabanın beynine chip atıolar 105 beygir araba 150 beygir oluo turboyu fazla verio tabi yakıtıda oda zararlımı bide GEPARDO FIAT Doblo 1.9 jtd cc 105 bg 200 tork tan 125 bg 250 torka çıkaran powerbox chip var bu zararlımı GEPARDO FIAT Doblo 1.9 jtd cc 105 bg 200 tork tan 125 bg 250 torka çıkaran powerbox chip

· Özellikler:

· CE ve TÜV Belgeli.

· 3 Yıl Uluslararası Garanti

· Made in Germany

· Dizel Aracınızda %15 ile %25 arası Beygir ve Tork artış sağlamaktadır

· Uygulama :

· Dünya Standardı ve Kalitesinde Kolay Montaj ve Tüm Dizel Araçlarla Mükemmel Uyumluluk

· Aracınızın orjinal aksamını bozmadan yetkili özel servisin yada herhangi bir ustasının uygulama yapabileceği bir üründür

· Aracınıza montajı ve performans ile ilgili sorularınız için uzman teknik ekibimizden telefon yada mail yoluyla tam destek alabilirsiniz

· Montaj:

· Aracınızı stop (kontak kapalı) halinde bırakınız

· Kaput içinde motor kapağının arkasında bulunan enjeksyon pompasının fişini çekerek powerbox chip; inizin üzerindeki karşılık olan sokete monte ediniz

· Tekrar powerbox chipinizden çıkan 2. Soketide aracın enjeksiyon pompasının üzerine takarak işlemi sonlandırmış olacaksınız.

· Not: Bu ürünü aracınıza monte ettikten hemen sonra aracınızı test edip gücünü hissedebilirsiniz

· Ürünün tek isim sahibi ototarz.com olup taklitlerden kaçınmanızı tavsiye ederiz.

yardımcı olursan sevinirim

safeline

Aktif Üye
bu çipten bnmde haberim var en güzeli bu hiç oynamaya gerek enjektörlerin zamanlamasıyla oynadıgını duymuştum bende ama bununda zararlı oldugunu biliyorum zaman la motorda problem çıkartıyor kullanan arkadaşlarımdan biliyorum en güzeli orginal e devam :D

ank_erdogan

Aktif Üye
safeline tarafından yazılan metin:
bu çipten bnmde haberim var en güzeli bu hiç oynamaya gerek enjektörlerin zamanlamasıyla oynadıgını duymuştum bende ama bununda zararlı oldugunu biliyorum zaman la motorda problem çıkartıyor kullanan arkadaşlarımdan biliyorum en güzeli orginal e devam :D

ama kardes 2 viteste devir 5000 bin ibre 85 90 oluo onu takınca 105 110 olur o bakımdan düşün yani ben arabayı zorladım araba 3 te 130 yapıo 4 te 185 i gördüm 5 inci vitesi sökecem ne geregi var :))))))

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
ank_erdogan tarafından yazılan metin:

ama kardes 2 viteste devir 5000 bin ibre 85 90 oluo onu takınca 105 110 olur o bakımdan düşün yani ben arabayı zorladım araba 3 te 130 yapıo 4 te 185 i gördüm 5 inci vitesi sökecem ne geregi var :))))))

yavaş topraam ne ettin sen :D

ank_erdogan

Aktif Üye
kardelenkurt tarafından yazılan metin:
ank_erdogan tarafından yazılan metin:

yavaş topraam ne ettin sen :D

vallaha öyle kardes yalanda yok hulafta deneyin görün ben bide bisim arabalar rampada daha iyi hızlanıyolar ona süper hayranım o turbonun sesi gaza basıp basıp çek hisset tııssss tıss die adam bastıkça basacagı gelioo ibreyi 200 e vurdum devir 4200 flandı ibre 200 dü devi 5000 oldu arttı yani kararımca 220 230 flan yaptıkö çünkü devit çıkıop araba ibre yok 200 220 240 olsa güzel olurdu :)))

DBL35

Yeni Üye
sxjtd tarafından yazılan metin:
arkadaşlar doblom 2004 model 1.9 sx jtd 105hp ne gibi motor modifikasyonları önerirsiniz yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler ..

abi power box diye acaip bişi var..fiyatı 200 liralarda değişebiliyor..ben pek gerek duymadığım için araştırmadım .. sen bi araştır bakalım..beğenirsen tam senin istediğin gibi hp ve tork arttırıcı..:)
______________________________________________________________________________________________
35-DBL-35

beyaz_kaplan

Azimli Üye

arkadasim yine sen bilirsn ama Cip e falan bosuna masraf senin arabanda zaten yeternce performansli motor var..Ticariler icinde yamultmucagi da yok kendi sinifinda..Cip takarsanda mazot pompasini cabuk yedigini ve turbonun omrunu kisalttigini duymstm yetkili servisten

smh53

Azimli Üye
abi orjinalde hiç gitmiyo araba , benim doblo 1.3 düz yolda 150 yi yukarı çıkmıyor hafifi yokuş olursa belki bi 160 -170 torkda düşük ben düşünüyorum arttırmayı ama en sağlamını ve faydalısını araştıroyrum .

saNTANA

Azimli Üye
bendede 1.9 var performansı yeteri kadar iyi piyasadaki bi çok otomobili çok rahat yiyor ama dahada performanslı bişey istersen dobloya yapma çünkü kamyonet sınıfına girdiğinden arkada makas var pek aerodinamik değil araç boşken yüksek hızlarda tehlikeli olabilir

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
beyaz_kaplan tarafından yazılan metin:

arkadasim yine sen bilirsn ama Cip e falan bosuna masraf senin arabanda zaten yeternce performansli motor var..Ticariler icinde yamultmucagi da yok kendi sinifinda..Cip takarsanda mazot pompasini cabuk yedigini ve turbonun omrunu kisalttigini duymstm yetkili servisten

he yaaa...servise bi sor bakalım yeni 1.3 mjet 95 hp ile eski 1.3 mjet 75 hp arasında yazılım ve chip dışında bi fark varmı?

alacağın cevabıda ben sana yazayım!kocaman bi YOK!

beyler ben bu chip ve yazılım işinden tırsıyıdom.1.3 mjet 95 hp çıktığı zaman fiatı aradım,sordum,aradaki fark nedir dedim,adamlar yeni 1.3 mjet 95 hp de super chip ve farklı yazılım kullanadık dediler!

şimdi istanbula yolum bi düşsün direkt tüv onaylı alman malı süper chip attırıp yazılımını yükletiyorum 1.3 98 HP olarak geri dönüyorum!asfaltı sallıyorum!

ToeXicT

Onursal Üye
Adı
Gökhan
Modeli
Renk
Metalic Gri
Arakadaşım Green die bi markanın hem açık hemde kapalı performans hava filtre kitleri var bunlar dan kullanabilirsin

Ama dikkatini çekerim hava filtresi kitleri dedim yani

sadece kafa değil komple değişio hortumları kafası vs. vs.

ve bu hava filtresi biraz maliyetli ve %20 gibi bi performans artışı sağlıyor

bunu uguladıktan sonra egsozu manifolttan itibaren akesiyorsun ve manifoltta ta düz boru çekip ucuna da performans Egsozların dan koyuyor sun bu da sana performan s artışı sağlıyacak tır

Bunları yaptıktan sonra ise Chip tuning denen bi uygulama var Ecu su değişiyor aracın bunu da uyguluyorsun

1,9 Jtd 105 bg 160+ bg olup 250+ Tork üretmeye başlıyor ama Sırasıyla yapmaan lazım çünkü chip tuning uygulaması araca takarken arac ta bulunan gücü yaklasık %30 civarında arttırıyor ...

Bunları yapabilmen içinde kafadan 2 bin lira yı gözden çıkarman gerekiyor ki buun sonucunda aracı yolda tutabilmen yani frenlerini güçlendirebilmen lazım ki

benimde aracım 1,9 JTD ve orginal frenleri ne hiç güven olmaz

Fren içinde Yaklaşık 1,5 civarı bi mevla ayırman gerekiyor ...

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
ToeXicT tarafından yazılan metin:
Arakadaşım Green die bi markanın hem açık hemde kapalı performans hava filtre kitleri var bunlar dan kullanabilirsin

Ama dikkatini çekerim hava filtresi kitleri dedim yani

sadece kafa değil komple değişio hortumları kafası vs. vs.

ve bu hava filtresi biraz maliyetli ve %20 gibi bi performans artışı sağlıyor

bunu uguladıktan sonra egsozu manifolttan itibaren akesiyorsun ve manifoltta ta düz boru çekip ucuna da performans Egsozların dan koyuyor sun bu da sana performan s artışı sağlıyacak tır

Bunları yaptıktan sonra ise Chip tuning denen bi uygulama var Ecu su değişiyor aracın bunu da uyguluyorsun

1,9 Jtd 105 bg 160+ bg olup 250+ Tork üretmeye başlıyor ama Sırasıyla yapmaan lazım çünkü chip tuning uygulaması araca takarken arac ta bulunan gücü yaklasık %30 civarında arttırıyor ...

Bunları yapabilmen içinde kafadan 2 bin lira yı gözden çıkarman gerekiyor ki buun sonucunda aracı yolda tutabilmen yani frenlerini güçlendirebilmen lazım ki

benimde aracım 1,9 JTD ve orginal frenleri ne hiç güven olmaz

Fren içinde Yaklaşık 1,5 civarı bi mevla ayırman gerekiyor ...

160 beygiri triger kaldırırmı?krank kaldırırmı?debriyaj seti kaldırırmı?eksantrik mili,subaplar?...160 hp arabada bi yeri kesin yıkar gibi geliyor bana!