hp ve tork arttırmak için neler yapılabilir yapan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim

korkmaztaha

Saygın Üye
anka2556 tarafından yazılan metin:
RAPTOR tarafından yazılan metin:
beyaz_kaplan tarafından yazılan metin:
AlperAkbiyik tarafından yazılan metin:
kardelenkurt tarafından yazılan metin:
Doblo da JTD demek performans demek, toz yutmamak demek. Allah kaza bela vermesin

Dostum 1,9cc 105bg diosun hala artırmak istiyorsun altındaki araba doblo daha fazla performansı gücü ne yapacan tutupta audi'ye mercedese kafamı tutacan....

şunu unutmamak gerek doblo basarsın gider ama durmaz ve dönmez... arkalar makas oldugu için aracın arkası biraz daha havadadır bi frenleme anında yüklenme direk ön tekerlere oldugu için bi nevi dengeyi saglamakta çok sorun cıkaracaktır..onun için 1.9 105 lik motorlara yükleme yapmanın bi anlamı oldugunu düşünmüorm ayrıca yeni çıkan 1.6 m.jetlerinde bunlar kadar performanslı oldugunu düşünmüyorum...

baştan uca yanlış düşünüyorsun...

1-doblo basarsın gider...döner ve durur!döndüremiyorsan o senin sorunun!

2-arkaların makas olması süspansiyona nazaran viraj stabilitesinde bir avantajdır.zira süspansiyondan sert olan makas virajda aracın aşırı salınımlarını önler!

3-viraj dönerken frene basılmaz!(senin neden dönemediğin belli oldu!)viraja girmeden hız azaltılır,viraj ortasından itibaren gaza yüklenilir.viraj dönerken frene basman dediğin etkiyi yaratmasının yanı sıra ıslak/kaygan zeminde abs yoksa ön tekerleklerinin kitlenmesine sebep olarak aracın viraj dışına savrulmasına neden olur.

4-1.6 multijet motor turbo enjektör pompa regülatör ve ecu su ile kökten uca farklı bir motordur ve 6 ileri vitestir.senin 1.9 arabanı rampada toza dumana boğar ki düzü hiç karıştırma!

Bi sorum olacak.
D3 2011 1.6 105bg multijet aracıma önce 205/55 r16 lastik takmayı ,
sonrada yazılım ile güç artırımında bulunmayı tasarlıyorum.
Güç arttırmı ne kadar olmalıdır.
Şanzıman, ayna ,mahruti ile oynanmalı mıdır?
1.6 Şanzıman ile 2.0 şanzıman aynımıdır?
1.6 ile 2.0 arasında aktarım organalrı aynı mıdır?
Frenler diskleri farklı onu biliyorum.
chip tuning işiyle uğraşanlar maksimum %35 güç artışı öneriyolar

anka2556

Onursal Üye
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
Lojistik uzmanı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl Gri
korkmaztaha tarafından yazılan metin:
anka2556 tarafından yazılan metin:
RAPTOR tarafından yazılan metin:
beyaz_kaplan tarafından yazılan metin:
AlperAkbiyik tarafından yazılan metin:
kardelenkurt tarafından yazılan metin:
Doblo da JTD demek performans demek, toz yutmamak demek. Allah kaza bela vermesin

Dostum 1,9cc 105bg diosun hala artırmak istiyorsun altındaki araba doblo daha fazla performansı gücü ne yapacan tutupta audi'ye mercedese kafamı tutacan....

şunu unutmamak gerek doblo basarsın gider ama durmaz ve dönmez... arkalar makas oldugu için aracın arkası biraz daha havadadır bi frenleme anında yüklenme direk ön tekerlere oldugu için bi nevi dengeyi saglamakta çok sorun cıkaracaktır..onun için 1.9 105 lik motorlara yükleme yapmanın bi anlamı oldugunu düşünmüorm ayrıca yeni çıkan 1.6 m.jetlerinde bunlar kadar performanslı oldugunu düşünmüyorum...

baştan uca yanlış düşünüyorsun...

1-doblo basarsın gider...döner ve durur!döndüremiyorsan o senin sorunun!

2-arkaların makas olması süspansiyona nazaran viraj stabilitesinde bir avantajdır.zira süspansiyondan sert olan makas virajda aracın aşırı salınımlarını önler!

3-viraj dönerken frene basılmaz!(senin neden dönemediğin belli oldu!)viraja girmeden hız azaltılır,viraj ortasından itibaren gaza yüklenilir.viraj dönerken frene basman dediğin etkiyi yaratmasının yanı sıra ıslak/kaygan zeminde abs yoksa ön tekerleklerinin kitlenmesine sebep olarak aracın viraj dışına savrulmasına neden olur.

4-1.6 multijet motor turbo enjektör pompa regülatör ve ecu su ile kökten uca farklı bir motordur ve 6 ileri vitestir.senin 1.9 arabanı rampada toza dumana boğar ki düzü hiç karıştırma!

Bi sorum olacak.
D3 2011 1.6 105bg multijet aracıma önce 205/55 r16 lastik takmayı ,
sonrada yazılım ile güç artırımında bulunmayı tasarlıyorum.
Güç arttırmı ne kadar olmalıdır.
Şanzıman, ayna ,mahruti ile oynanmalı mıdır?
1.6 Şanzıman ile 2.0 şanzıman aynımıdır?
1.6 ile 2.0 arasında aktarım organalrı aynı mıdır?
Frenler diskleri farklı onu biliyorum.
chip tuning işiyle uğraşanlar maksimum %35 güç artışı öneriyolar

135 lik yapıp bırakalım diyorsun, 120 de oluyor ayrıca.
Araç devirlenince sanki içerde biri onu tutuyormuş gibi hissettiriyor .
Ondan kurtulmak ve yakıtı azaltmak istiyorum.
Lastikleride daha iyi tutunma için değişeceğim zaten.

korkmaztaha

Saygın Üye
aynen yazılımla abi 135 ps yap bide K&N kutu içi hava filitresi tak bırak bence
http://www.hepsiburada.com/Liste/kn-fiat-kutu-ici-filtre-e-2995/productDetails.aspx?productId=otelf14585&categoryId=20024762

linkte 1.6 doblo yok ama 1.6 dizel bravo var motor aynı olduğu için birbirine uyar heralde

anka2556

Onursal Üye
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
Lojistik uzmanı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl Gri
aynen yazılımla abi 135 ps yap bide K&N kutu içi hava filitresi tak bırak bence
http://www.hepsiburada.com/Liste/kn-fiat-kutu-ici-filtre-e-2995/productDetails.aspx?productId=otelf14585&categoryId=20024762

linkte 1.6 doblo yok ama 1.6 dizel bravo var motor aynı olduğu için birbirine uyar heralde

Açık hava filtresi ile 142 felan olur.
Şanzımanı dağıtmıyalım sonra.

korkmaztaha

Saygın Üye
bilmiyom abi pek anlama sadece duyduklamı söylüyom chip yapınca performans filitresi takma daha iyi oluyomuş

anka2556

Onursal Üye
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
Lojistik uzmanı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl Gri
bilmiyom abi pek anlama sadece duyduklamı söylüyom chip yapınca performans filitresi takma daha iyi oluyomuş

Tırsıyorum yazılımla 135 bg yapmaya, yaptıranlarda pek bi şey anlatmıyor.

anka2556

Onursal Üye
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
Lojistik uzmanı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl Gri
Mehmet gazihan dan başka Maslak Erol Usta 'yı buldum.
http://www.otoerol.com/

Kendisi 120 bg' in çok sağlıklı olacağını , kurum bağlama yapmıyacağını söyledi.

Bilmem ne filitresi varmış, o tıkanabilir miş.