Bilgi Hangi Motora Hangi Yağ Ve Kaç Litre Koyulur!

Bu makale sizin için yararlı oldu mu?

• Evet

• Hayır

• Toplam katılım
    41

Dobloo46

Aktif Üye
SMS Onaylı
Konu
5
Adınız
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2014
Sanayiden aldığınız opar yazan parçalar orijinal değil üzerinde yazmasına aldanmayın.Yetkili servisin taktığı filitre ile sanayide opar diye satılan filitreyi karşılaştırdım aynısı değil.Hatta aracımın ilk yıl bakımını 2015 yılında yaptırdığımda üzerinden çıkan filitre ile servisin bakımda taktığı filitre aynı.Araçları bitiren çakma yedek parça ve kötü kullanımdır.Zamanında(mümkünse 1 bin km daha erken yollarımız çok tozlu) orijinal yedek parça ile bakım,dikkatli kullanımla araçlar uzun yıllar size hizmet eder.Çukurdan geçerken dikkat ederseniz bozuk yolda zorlamazsanız,stop etmeden rolantide 1 dk.çalıştırırsanız,kış aylarında motor ısınana kadar dip gaz yapmazsanız,kaliteli mazot alırsanız ve yarım depo altına düşürmeden(depoda ki pislikleri çektirmeden),1.viteste dip gaz yapmadan sadece kalkış için kullanırsanız,park ettiğinizde direksiyonu düz konumda bırakırsanız,motor sıvılarını(şanzıman yağı,direksiyon ve hidrolik yağ vs.)kitapçıkta yazdığı zamanda ve tavsiye edilen uygun şekilde değiştirirseniz servise sadece yağ değişimine giderek inşaALLAH uzun yıllar sorunsuz şekilde kullanırsınız.

sedatdurmaz

Azimli Üye
SMS Onaylı
Doblo
Konu
2
Adınız
sedat
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Ticaret
Aracınız
Doblo
Modeli
Easy
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2013
Plaka
34TR0305
Renk
Beyaz
Yağ,yağ filitresi,hava filitresi,polen filitresi,akü ölçümü ve diğer kontroller ve işçilik toplamı.Sanayiye gitmiyorum world karta da 8 taksit yapıyorlar ayda 41 TL düşüyor.Mazot filitresini geçen bakımda değiştirdiğim için bu bakımda değiştirmedim o da değişseydi 400 TL idi bakım.
Servisin iletişim bilgilerini paylaşırmısın.

ufukeser

Azimli Üye
SMS Onaylı
Konu
3
Adınız
ufuk
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Tekstil
Modeli
Araç Yılı
2012
Plaka
34 km 1154
Renk
Siyah
Yağ,yağ filitresi,hava filitresi,polen filitresi,akü ölçümü ve diğer kontroller ve işçilik toplamı.Sanayiye gitmiyorum world karta da 8 taksit yapıyorlar ayda 41 TL düşüyor.Mazot filitresini geçen bakımda değiştirdiğim için bu bakımda değiştirmedim o da değişseydi 400 TL idi bakım.
Hangi servis yazarsanız sevinirim 2000 km var bakıma teşekkürler

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
İl Yöneticisi
Başka Araç
Konu
88
Adınız
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Plaka
78AAD161
Renk
BEYAZ

Vahid_sahin

Yeni Üye
Doblo
Konu
0
Adınız
Vahit
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Mekanik, sıhhi tesisat, havuz bakım onarım
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Plaka
41ABR281
Renk
Beyaz
1.3 motorun yağ bakımı mı

Night.35

Yeni Üye
SMS Onaylı
Doblo
Konu
1
Adınız
Engin
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Plaka
35 MBG 57
Renk
Beyaz
Selam hocam nerde bu servis hangi il

Yukarı Alt