Doblo Teyp Kodu

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
normalde iki can kablosu olası gerekir. teyip tesisatının orjinal olduğuna emin misiniz. ne oldu da böyle oldu mutlaka bir geçmişi vardır. yada bazı cargo araçlar teyipsiz ççıkmıştı ondan mı araç. sarı mavi kablonun orda bir işlevi yok boşta duruyor

Dosyalar

• teyp soket.jpeg
    teyp soket.jpeg
    135,5 KB · Okunma: 29
  • d2315948-c1ce-4665-ab0b-f169a2c4fc48.jpg
    d2315948-c1ce-4665-ab0b-f169a2c4fc48.jpg
    98,4 KB · Okunma: 27
Son düzenleme:

fatihbural

Daimi Üye
Doblo
Adı
Fatih BURAL
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Yazılım Uzmanı
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Gri
normalde iki can kablosu olası gerekir. teyip tesisatının orjinal olduğuna emin misiniz. ne oldu da böyle oldu mutlaka bir geçmişi vardır. yada bazı cargo araçlar teyipsiz ççıkmıştı ondan mı araç. sarı mavi kablonun orda bir işlevi yok boşta duruyor

Yanıtınız için teşekkür ederim @Ekrem bey.
Aracı aldığımda üzerinde fotoğraftaki teyp vardı. Şemasına göre sarı-mavi kablo teyp ışıklarını açıyor. Yeşil-Mavi kablo +15 soketi gösteriyor bu kabloda 13.83v var ne işe yarıyor bilmiyorum. Bu kabloları CAN kabloları yerine kullanabilir miyim?

Aracımın tam modeli, Doblo Combi 1.3 MultiJet Maxi Dynamic

20200404_163427.jpg

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
beyine giden can-a ve can-b kablolarını tamamlamak gerekir . Can uçları D soketi (body beynin arkasında alttaki) 16 ve 22 numaralı pinlere gidiyor

Dosyalar

• 11.JPG
    11.JPG
    39,3 KB · Okunma: 20

fatihbural

Daimi Üye
Doblo
Adı
Fatih BURAL
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Yazılım Uzmanı
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Gri
@Ekrem bey, D soketi ulaşabileceğim bir yerde ise ben yapabilirim, elim yatkındır bu işlere. Bu aralar oto elektrikçiler de açmıyor dükkanları. Sarı-mavi ve yeşil-mavi kabloları bulundukları yerden çıkarıp 16 ve 22 numaralı pinlere dahil edersem CAN kablosu çektirme işinden kurtulabilirim sanırım. :)

heraikan

Ray Medeniyettir!
Doblo
Adı
Emre Gözükara
Kan Grubu
0 +
Meslek
Raylı Sistemler Arıza Bakım onarım
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
en basit yol can low can high hattını bulup paralel bir hat çekmek ancak çok dikkat edin izole edin o kabloları araç üniteleri arasında haberleştiği kablolar

heraikan

Ray Medeniyettir!
Doblo
Adı
Emre Gözükara
Kan Grubu
0 +
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
@Ekrem bey, D soketi ulaşabileceğim bir yerde ise ben yapabilirim, elim yatkındır bu işlere. Bu aralar oto elektrikçiler de açmıyor dükkanları. Sarı-mavi ve yeşil-mavi kabloları bulundukları yerden çıkarıp 16 ve 22 numaralı pinlere dahil edersem CAN kablosu çektirme işinden kurtulabilirim sanırım. :)
sizin için araca koşup şu kabloları nereden en kolay çekersiniz ona bakacağım :D

fatihbural

Daimi Üye
Doblo
Adı
Fatih BURAL
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Yazılım Uzmanı
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Gri

heraikan

Ray Medeniyettir!
Doblo
Adı
Emre Gözükara
Kan Grubu
0 +
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
:D:D Teşekkür ederim Allah razı olsun.
bu arada bir şey soracağım benimde aracım dynamic ancak teyp easy teybi kafayı yiyorum müzik dinleyemiyorum aracımda acaba nereden aldınız teybi bende alacağım aynısını

fatihbural

Daimi Üye
Doblo
Adı
Fatih BURAL
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Yazılım Uzmanı
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Gri
bu arada bir şey soracağım benimde aracım dynamic ancak teyp easy teybi kafayı yiyorum müzik dinleyemiyorum aracımda acaba nereden aldınız teybi bende alacağım aynısını

Letgo aracılığı ile aldım, aracımın üzerindeki teyp D2 kasaya ait sanırım. Benden önceki sahibi değiştirmiş olabilir. Ben buna bluetooth modülü falan ekleyeceğim aux aktif ederek. Modülü içine yerleştireceğim fakat henüz teybi çalıştıramadığım için uğraşmak istemiyorum.

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz

16 ve 22 muhtemelen sizde boş

fatihbural

Daimi Üye
Doblo
Adı
Fatih BURAL
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Yazılım Uzmanı
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Gri
16 ve 22 muhtemelen sizde boş

@Ekrem bey, teype giden kablo hangi sokete bağlı peki? Arka yüzdeki D soketine CAN-A ve CAN-B bağlantısını yarın gündüz gözüyle yapacağım fakat teyp kablosu hangisi emin değilim :D

1586371495606.png

sedat28

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sedat
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknik Müdür
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
@Ekrem bey, teype giden kablo hangi sokete bağlı peki? Arka yüzdeki D soketine CAN-A ve CAN-B bağlantısını yarın gündüz gözüyle yapacağım fakat teyp kablosu hangisi emin değilim :D

Eki Görüntüle 35437
IMG_20200307_111932.jpg

Direksiyon tuşlarının bağlı olduğu haberleşme kablolarina direksiyon altındaki kapağı sökerek ulaşabilirsin. Doğru kabloları bulman gerekiyor. Daha önce renklerini yazdım. Direksiyon hava yastığı kabloları da aynı grupta karıştırınca arıza lambası yakıyor. Tecrübe ile sabit.

fatihbural

Daimi Üye
Doblo
Adı
Fatih BURAL
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Yazılım Uzmanı
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Gri
Direksiyon tuşlarının bağlı olduğu haberleşme kablolarina direksiyon altındaki kapağı sökerek ulaşabilirsin. Doğru kabloları bulman gerekiyor. Daha önce renklerini yazdım. Direksiyon hava yastığı kabloları da aynı grupta karıştırınca arıza lambası yakıyor. Tecrübe ile sabit.

Teşekkür ederim yanıt için, bu kabloyu ortaya çıkarıp takip ederek bulacağım anladığım kadarıyla.

sedat28

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sedat
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknik Müdür
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Teşekkür ederim yanıt için, bu kabloyu ortaya çıkarıp takip ederek bulacağım anladığım kadarıyla.
Bulduğun kablolara parelel olarak bağlasan da çalışabilir diye düşünüyorum.
Ekrem bey tesisat semalarına ulaşabildiği için daha iyi bilir. Ben farklı bir çalışma için uğraşmıştım.

fatihbural

Daimi Üye
Doblo
Adı
Fatih BURAL
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Yazılım Uzmanı
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Gri
Bulduğun kablolara parelel olarak bağlasan da çalışabilir diye düşünüyorum.
Ekrem bey tesisat semalarına ulaşabildiği için daha iyi bilir. Ben farklı bir çalışma için uğraşmıştım.

Benim iptal edeceğim kablolardan birinde 13v var diğer kablo da farlar açıldığında teyp ışıklarını yakıyor. Önce onları iptal etmem gerekli.

sedat28

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sedat
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknik Müdür
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Benim iptal edeceğim kablolardan birinde 13v var diğer kablo da farlar açıldığında teyp ışıklarını yakıyor. Önce onları iptal etmem gerekli.
Direksiyon altında bulduğun kablonun izolesini sıyırarak kablo ile ek alarak yeni kabloları teybe taşıyabilirsin. Teyp arkasındaki diğer kablolarla uğraşmamış olursun. Tabi bu işlerden anlıyorsan. Elektronik-elektrik bilgin yoksa sorun yaşayabilirsin Can bus haberleşme hattı far sinyal elektriğini benzemez. Araç ecu beyninde ciddi sorunlar yaşayabilirsin bilgine .

fatihbural

Daimi Üye
Doblo
Adı
Fatih BURAL
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Yazılım Uzmanı
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Gri
Direksiyon altında bulduğun kablonun izolesini sıyırarak kablo ile ek alarak yeni kabloları teybe taşıyabilirsin. Teyp arkasındaki diğer kablolarla uğraşmamış olursun. Tabi bu işlerden anlıyorsan. Elektronik-elektrik bilgin yoksa sorun yaşayabilirsin Can bus haberleşme hattı far sinyal elektriğini benzemez. Araç ecu beyninde ciddi sorunlar yaşayabilirsin bilgine .

Hepsini hallederim de beni düşündüren D soketini nasıl sökerim

heraikan

Ray Medeniyettir!
Doblo
Adı
Emre Gözükara
Kan Grubu
0 +
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Aslında odb2 portundan can low can high çekilebilir test amaçlı teybin çalışıp çalışmadığına bakmak amaçlı sonrasında paralel hat iş görecektir KIRMIZI LOW MAVİ HIGH
1586546273963.png

fatihbural

Daimi Üye
Doblo
Adı
Fatih BURAL
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Yazılım Uzmanı
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Gri
Aslında odb2 portundan can low can high çekilebilir test amaçlı teybin çalışıp çalışmadığına bakmak amaçlı sonrasında paralel hat iş görecektir KIRMIZI LOW MAVİ HIGH
Eki Görüntüle 35470

süper çözüm :D:D peki bu sistemi etkiler mi çalışma esnasında?

heraikan

Ray Medeniyettir!
Doblo
Adı
Emre Gözükara
Kan Grubu
0 +
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
süper çözüm :D:D peki bu sistemi etkiler mi çalışma esnasında?
Kısa devre olmadığı sürece problem yok :D bende letgodan aynı teybi 50 tl ye buldum bugün kargolattım aldığım arkadaşa yarın elime ulaşacak yarın kendimde kabloyu çekeceğim duruma göre bildiririm