Doblo D4 Fiyat ve Özellikleri

efsane05

Onursal Üye
Adı
Ahmet KELEŞ
Modeli
Renk
SİYAH-VİP
@Ultralion
motorda ne gibi problem varki,bence fiatın yaptığı gayet doğru her keseye her talebe göre uygun araç çıkartıyor.ben aracımın motorundanda kasasındanda şasesindende memnunun.Bu araçlar adı üstünde hafif ticari araçlar.Benim gibi aile arabası olarak kullanacaksanız 10 numara diyebilirim.Ama ticarette kullanılacaksa ona bişey diyemem daha güçlü motor tercih edilmesi uzun vadede kar sağlayacaktır.

Ultralion

Saygın Üye
Adı
KAYHAN GÜMÜŞ
Modeli
Renk
BEYAZ
Genel olarak ben de memnunum D3 den ama insan hep daha iyisini istiyor işte.Bana göre motorun tek eksi yönü alt devirlerde çok cansız olması.2000 devirin altındayken turbo devreye girene kadar araç hızlanmak için baya bir nazlanıyor.Yeni D4 lerde bu alt devirlerdeki cansızlık daha iyileştirilmiş deniyor.Göreceğiz bakalım...

efsane05

Onursal Üye
Adı
Ahmet KELEŞ
Modeli
Renk
SİYAH-VİP
bardağın dolu tarafından bakacak olursan turbo açmadığı için yakıt tüketimin azalıyor.:D ama haklısın bu konu kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir.Mesela bana göre faydalı bir problem gibi gözüküyor.Mesala aracınız birden hızlansa ışıklarda ve trafikte aracı kontrol etmeniz o derecede zor olacaktır.Bu kez yolda tutamayacaksınız.Yinede umarım çözmüşlersede çıkabilecek problelere çözüm düşünürler.Benim hoşumada gitmiyor değil gaza dokunduğun anda koltuğa yapıştırıyor seni.turbo hissettiriyor kendini.
Ultralion 1,6 ile 1,9 arasında belirgin bir fark varsa bilmiyorum.Yanlış bilgi vermekte istemem.

Omer Akdemir

Onursal Üye
@efsane05

Ahmet abi yapıştırsın beni koltuğa diye basıyorumda -.- Yapıştırmıyo koltuğa falan ya -.-

D4 alırızda inşAllah yapıştırır koltuğa dokununca :D

Ultralion

Saygın Üye
Adı
KAYHAN GÜMÜŞ
Modeli
Renk
BEYAZ
@efsane05

Ahmetcim bence aracın kontrolünde bir sorun olmaz.Aracı konrol etmek gaza ne kadar bastığınla alakalı olsa gerek.Bu mantıktan yola çıkarsak Ferrari,Lamborghini kullananlar hiçbir şekilde kontrol edemezler araçlarını:)

efsane05

Onursal Üye
Adı
Ahmet KELEŞ
Modeli
Renk
SİYAH-VİP
@Ultralion
Abi haklısın aracına alıştıktan sonra sıkıntı yok boeing 777 kullanırsın ama dedimya talebe göre araç var.Bana göre özelikle doblonun 1.2 ve 1.3 leri illaki senin anlattığın problemleri yaşıyor.Kasa motora göre ağır geliyor arabanın atikliği kalmıyor. birde ticaretle uğraşıyorsan durum içler acısı oluyor.

Omer Akdemir

Onursal Üye
Vallahi abi babam der " eğer kontrolü kaybettiğini hissediyosan gazdan çekiceksin ayağını " diye sizin konuştuğunuz olay bu galiba. Araba kullanmak birazda özgüvene dayalı birşey. Örneğin 17 yaşındayım ve araba kullanıyorum. Ara sokaklardan fırlayan fırlayana oluyor fakat kendime güveniyorum kontrol bende diyorum. Yani aracım istiyosan 5 saniyede 100km hıza ulaşsın kontrol bende olduktan sonra gerisi önemli değil :)

Ultralion

Saygın Üye
Adı
KAYHAN GÜMÜŞ
Modeli
Renk
BEYAZ
Ahmet sadece 1,3 lerde değil 1,6 larda da var bu alt devirlerdeki cansızlık problemi.Ben 1,6 105 HP kullanıyorum bunu gözlemliyorum.Sırf bu yüzden pedalbox taktıranlar var araç çabuk toplasın diye.Mesela D4 lerde özellikle 1,3 motorlarda bu problem %40 oranında iyileştirilmiş deniyor.Demek ki bir şikayet vardı bu konuyla ilgili...

efsane05

Onursal Üye
Adı
Ahmet KELEŞ
Modeli
Renk
SİYAH-VİP
@Ultralion

1.6 larda olduğunu bilmiyordum.Umarım d4 te düzeltirler.Abi ayrıca ben arabamı alırken özelikle 1.9 multijet istedim Allah bana V.İ.P ini verdi.Şayet bu arabaya taktıysan doblo alacaksan motorun güçlü olacak demi.araba 1500 kg hacimde var.başka motor illaki problem olacaktır diye düşündüm.sanki doğru bir karar vermişim. Umarım gönlüne göre olur.

Ultralion

Saygın Üye
Adı
KAYHAN GÜMÜŞ
Modeli
Renk
BEYAZ
Gayet doğru düşünmüşsün Ahmet.Arabanın güçlüsü makbul.Araban da gayet güzel iyi günlerde bin:)

efsane05

Onursal Üye
Adı
Ahmet KELEŞ
Modeli
Renk
SİYAH-VİP
en güzeli senin olsun inşallah :)

Ultralion

Saygın Üye
Adı
KAYHAN GÜMÜŞ
Modeli
Renk
BEYAZ
İnşallah cümleten Allah bir D4 nasip eder.gerçi benim arabanın daha en az 2 senesi var 90 binde şu an:)

efsane05

Onursal Üye
Adı
Ahmet KELEŞ
Modeli
Renk
SİYAH-VİP
Abi daha çıtırmış ya bende olsa en az 5 senesi var derdim .Allah kaza bela vermesin :)

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Bilgisayar Destekli Üretim (CNC)
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
Abi bari bu alt devirlerdeki cansızlığı yazılım ile düzelttiler ise mekanik bir değişim olmadı ise d3 kullanıcılarına bi servis bakımında yazılım güncelleme ile verebiliriler diye düşünüyorum.

Ultralion

Saygın Üye
Adı
KAYHAN GÜMÜŞ
Modeli
Renk
BEYAZ
Insallah Ahmet biz genelde 200 bine yaklasinca degistiriyoruz arabalari.Sezgin kardesim o dedigin olsa keske...

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Bilgisayar Destekli Üretim (CNC)
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
Abi arkadaşın focus 3 ilk modelleriydi tam olarak hatırlamıyorum sorunu ama servis kağıdında yazılım güncelleme yazıyordu. yapmışlardı ordan aklıma geldi. Belki biz kullanıcılar olarak servise gittiğimizde bu işi talep eder isek oluru var gibi geliyor bana. Tabi gerçekten dedikleri kadar fark var ise d3 le d4 arasında.