Doblo D4 Fiyat ve Özellikleri

efsane05

Onursal Üye
Adı
Ahmet KELEŞ
Modeli
Renk
SİYAH-VİP
@Sezgin Tok

Yazılımsal olacağını sanmıyorum,Bu dobloların özelikle küçük motorların ortak sorunu,Fiatın araçları senelerdir piyasada kullanılıyor.Şayet yazılımsal olsaydı ve düzeltilebilseydi bundan haberimiz olurdu

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
bravoda kulanılan 1,6 120 lik motorda turbo farklı ve alt devirlerde daha canlı.bence donanım farkı.turbolu araçta turbo ne zaman devreye giriyorsa o devirde gücünü veriyor alışmak önemli.benim d1 im 1,9 düzdü.teyze oğlunda 1,9 jtd vip vardı.bir sefer onu kullandım.benim araçtan daha güçsüz geldi.sebebi turbo devreye girmediği devirde o gücü hissedemezsiniz.

menesay

Daimi Üye
Adı
M.Enes
Modeli
Renk
çöl gri
Arkadaşlar 1.6 105 bg 290 nm tork 6 ileri dobloyla 1.9 105 bg 200 nm tork 5 ileri doblo kıyaslanmış ve 1.6 ya şans tanınmamış yapmayın allah aşkına dayımın oğlunda 1.9 multi premio var tamam kalkışta motor büyüklüğünün avantajını kullanıyor arayı açıyor ama uzun menzilde geçiyorum özellikle rampalarda yanıma yaklaşamıyor beraber denedik ibre aşağı meyilli yolda max 190 aynı yolda bizimkini denedik 215 dedi tamam araç güçlü 1.9 cc motor iyi ancak tork gücü çok düşük bu büyük bir dezavantaj bi 250 nm falan olsa yine neyse diyeceğim... dediğim gibi kalkışta ve yükte 1.9 alır ama uzun menzilde 1.6 nın şans tanıyacağını sanmıyorum... saygılar...

ToeXicT

Onursal Üye
Adı
Gökhan
Modeli
Renk
Metalic Gri
@menesay

1.9 JTD 190 u geçemediyse bir sıkıntı var dır kesinlikle ....

JTD motordan bahsediyoruz ben 4. vites te 170 i görüyorum 5. viteste ibre tersine dönüyor 200 olan ibre yetmiyor.

Hangi araç olursa olsun motor ne olursa olsun motordan farklı etkenlerde var dır lastik ebadı boyutu durumu ve en önemlisi kullananın şöförlüğü aracı tanıyıp tanımaması.

ToeXicT

Onursal Üye
Adı
Gökhan
Modeli
Renk
Metalic Gri
Ayrıca minivan da neymiş ben sedan sınıfında rakip tanımıyorum 1,9 JTD motorla bkz.

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
gökhan haklı 190 da kesildiyse o jtd de problem vardır.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Ayrica 1.9jtd ile 1.9mjet arasindada performans farki var efsana jtd

tabi suda var ankaraya bulusmaya giderken biz 1.3 d3 ile 180 km ile giderken 1.6 d3 yanimizdan 210 ile gecti 1.6 Metin abinin arabasi sonra kia cerato ile oyun oynadi 1.6 ve fena tokatladi

menesay

Daimi Üye
Adı
M.Enes
Modeli
Renk
çöl gri
Araç 1.9 jtd değil multijetti jtd yle hiç kapışmadık onu bilmiyorum ama 1.9 multijetin şuana kadar gerisinde kalmadım 4. vites 160 5. vites 190 6. vites 220 kadran sonunu kesinlikle görüyorum.....(ama dediğim gibi aşağı meyilli yolda bu hızı yapıyorum kendi sınıfında düz yolda hiç bir araç bu hızları yapamaz)ayrıca hız konusunda silindir hacminin bir yere kadar olduğunu düşünüyorum beygir ve tork gücünün yüksek olması gerekiyor.....

Abd-ullah

Saygın Üye
Doblo
Adı
ABDULLAH
Kan Grubu
0 +
Meslek
serbest
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
beyaz
JTD hiç kullanmadım ama 1.9 MJ 190 da fena tıkanıyor. Bence bu durum şanzuman ile ilgili bir durum. Neticede motorun tork ve güç değerleri aynı.
Yine aynı şekilde multijetler alt devirlerde ölü denmesi de aktarma ile ilgili. Neticede mjetler max torklarını çok alt devirler olan 1500 dd da veriyor. Diğer motorlar da bildiğim kadarıyla bu devirlerde değiller. Fiatın orjinal sitesinde d4 de bu sorunu aşmak için transmisyon yani aktarmada iyileştirmeler yaparak özellikle 1,3 de %40 a varan iyileştirmeler yaşanacağını diğer 1,6 da aynı şekilde iyileştirme olacağını yazıyordu.
Benim görüşüm ara hızlanmalarda ve özellikle son hızda şanzuman dişli oranlarının önemli olduğu yönündedir. Bizim araçlarımızın ticari yönünden dolayı , hacimli ve ağır olduğu için son hızlarımızın özellikle dişli oranlarıyla oynanarak kısıtlandığı kanaatindeyim. Örneğin 2010 model 100 beygirlik mazda 3 ile 200 ü rahat vurabiliyoruz ama ondan sadece 30 kg ağır olan 105 lik d2 ile 195i düz yolda anca görebiliyoruz.

34 ysf 57

Fenomen Üye
Adı
Yusuf Gökdepe
Modeli
Renk
Kırmızı
benim 1.9 düz ama bende 160ı geçemedim orda takılı kalıyo okuş aşağı yukarı farketmiyo.. ikinci sahibiyim ben ilk sahibi motoru açmamış onun da çok etkisi var benim canno da:)

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
Duz olanlar maksimum ama maksimum yani biyerini de yirtsan en fazla 170 yapıyor yusuf kardeşim :)

34 ysf 57

Fenomen Üye
Adı
Yusuf Gökdepe
Modeli
Renk
Kırmızı
@Fethi KORKUT
:D haklısın fethi abi :) benim zaten hızla işim yokta arada içimden geliyo bi yapıştıriiim alem d1 görsün diyom sona malum 160 tıssss :) ama şu bi gerçek abi 1.9 lara 6 vites taaaa 2004 te yapılmalıymış :D

ToeXicT

Onursal Üye
Adı
Gökhan
Modeli
Renk
Metalic Gri
@Fethi KORKUT

Valla bana 170 te tıkansın sıkıntı değil yeterki 170 e kadar ok gibi çıksın :)

Bana yüksek hız değil ivmelen me lazım :)

minibuscu59

Onursal Üye
Adı
Barış KUŞKU
Kan Grubu
B RH -
Meslek
Şoför
Modeli
Araç Yılı
2009
Renk
Metalik Giri (Linea)
1.3 multijet kalıplaşmış motor beya türkiyede olur bence

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
Sana ne yapsalar yaranamazlar gökhan :)

Bayram Buldas

Daimi Üye
Doblo
Adı
Bayram
Kan Grubu
A RH +
Meslek
kuruyemiş imlt
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
beyaz
@Omer Akdemir
:) :) allah gonlune gore versin kardeşim :)

Bayram Buldas

Daimi Üye
Doblo
Adı
Bayram
Kan Grubu
A RH +
Meslek
kuruyemiş imlt
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
beyaz
@Sezgin Tok
valla dedigin gibi bişey yaparlarsa mukemmel olur ya.

Abd-ullah

Saygın Üye
Doblo
Adı
ABDULLAH
Kan Grubu
0 +
Meslek
serbest
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
beyaz
kardes 32 verebiliyorsan ve ayda 500-600 verebilirsen fiatin 2014 modeller icin 30 ay faizsiz kampnyasi devam ediyor. arac kaldiysa ellerinde bence hic ugrasma 2. elle. alacagin arabada
surpriz masraflar çıkabilir.

ToeXicT

Onursal Üye
Adı
Gökhan
Modeli
Renk
Metalic Gri
@oktay_1975

Bu fiyatlar hususi doblolarin fiyatidir ticari olanlarin fiyatlari farklidir