Doblo Doblo 1.6 motor duman sorunu kronik bir sorunmu?

sadda

Aktif Üye
Aracım Yok
Adı
Mustafa
Kan Grubu
0 -
Meslek
operator
Aracınız
Aracım Yok
benim araçta 1,9 multijet sabahları aynı sıkıntı oluyor hemen hemen kara bi duman pis bi koku ısıtma bujisinin biri patlaktı heralde biri daha patladı sendede o olabilir
ben yetkili servise bıraktım kimse ne olduğunu anlamadı belkide anlayamadılar kızdırma bujileri sağlam görünüyor ama bundan 2 ay evvel bir tanesi patlamıştı değiştirmiştim bakalım servis ne diyecek

Shunter58

Daimi Üye
Adı
Furkan
Arkadaslar konuyla ilgili degil ancak 1.6 kullanicilari 1. Ve 2. vitesde sert gecme var mi sizlerde ?

sadda

Aktif Üye
Aracım Yok
Adı
Mustafa
Kan Grubu
0 -
Meslek
operator
Aracınız
Aracım Yok
Bende öyle bir sorun yok baskı balatan bitiyor olabilir veya sekromenç sorununda olabilir bir ustaya göstermende fayda var

Ahmetmedik

Azimli Üye
Doblo
Adı
Ahmet
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Türk Kahvesi
benimde boyle bir sıkıntım vardı.Enjektorlerden mis enjektorleri yeniledim.Sonradan yine cikti bu seferde subaplarsanmis onlarida yeniledim.Bu arada eger senin sikıntın enjektorlerde cikarsa yaptirmadan once yakit deponu temizlet sonra yaptir.Tunalar serviste degistirmislerdi enjektorlerimi ben yakit deposuna da bakin demistim mazot filtrem temiz diye temizlemediler depomu yeni yaptirdigim enjektorler 2 hafta sonra yine bozuldu yine gittim servise enjektorler yine bozulmustu.Onlardan kaynaklanan hatadan dolayi ucretsiz degistirdiler enjektorlerimi bu sefer yakit depomu temizledikten sonra taktilar enjektor degistirecekseniz yakit deponuzuda temizletin.

sadda

Aktif Üye
Aracım Yok
Adı
Mustafa
Kan Grubu
0 -
Meslek
operator
Aracınız
Aracım Yok
benimde boyle bir sıkıntım vardı.Enjektorlerden mis enjektorleri yeniledim.Sonradan yine cikti bu seferde subaplarsanmis onlarida yeniledim.Bu arada eger senin sikıntın enjektorlerde cikarsa yaptirmadan once yakit deponu temizlet sonra yaptir.Tunalar serviste degistirmislerdi enjektorlerimi ben yakit deposuna da bakin demistim mazot filtrem temiz diye temizlemediler depomu yeni yaptirdigim enjektorler 2 hafta sonra yine bozuldu yine gittim servise enjektorler yine bozulmustu.Onlardan kaynaklanan hatadan dolayi ucretsiz degistirdiler enjektorlerimi bu sefer yakit depomu temizledikten sonra taktilar enjektor degistirecekseniz yakit deponuzuda temizletin.
enjektörleri sıfır mı taktılar yoksa pompacı da tamiri mi yapıldı üst sübablara ne kadar masraf ettiniz Rize yetkili Fiat servisi çok aşırı yüksek bir fiyat çıkardı 6000 TL gibi bir rakam kafayı sıyırdılar sanırım oda sırasıyla enjektörler bakılacak sonra üst kapak sökülecek monifold temizliği yapılacak daha doğrusu değişecek bunlar da olmazsa üst kapak sökülecek kurumlar temizlenecek oda olmazsa sübablar yenilenecek rektefiyeci ayrı para alacak bunlar çıldırmış kardeşim

Ahmetmedik

Azimli Üye
Doblo
Adı
Ahmet
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Türk Kahvesi
Tunalar serviste bu islemlerin tamamina 7000 verdim enjektorler degisti subaplar degisti baska sıkıntılarda vardı.

Dosyalar

• Screenshot_20200510_195924_com.luteg.fiatconnectivity.jpg
    Screenshot_20200510_195924_com.luteg.fiatconnectivity.jpg
    152,7 KB · Okunma: 11
  • Screenshot_20200510_195841_com.luteg.fiatconnectivity.jpg
    Screenshot_20200510_195841_com.luteg.fiatconnectivity.jpg
    139,4 KB · Okunma: 11
  • Screenshot_20200510_195721_com.luteg.fiatconnectivity.jpg
    Screenshot_20200510_195721_com.luteg.fiatconnectivity.jpg
    147,8 KB · Okunma: 11
  • Screenshot_20200510_195712_com.luteg.fiatconnectivity.jpg
    Screenshot_20200510_195712_com.luteg.fiatconnectivity.jpg
    137,2 KB · Okunma: 11

Ahmetmedik

Azimli Üye
Doblo
Adı
Ahmet
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Türk Kahvesi
Ayni zamanda 1 hafta yedek aracta verdiler ucretsiz

sadda

Aktif Üye
Aracım Yok
Adı
Mustafa
Kan Grubu
0 -
Meslek
operator
Aracınız
Aracım Yok
Burdaki servisin bana söylediği 3 şey var 1. Enjektör sorunu olabilir 2. Monifold kurumu ve 3.sübablardaki kurumdan kaynaklı genelde euro 5 motorlarda aracın kullanıcısının aracı uzun mesafelere değil kısa mesafelerdeki düşük devirdeki kullanımından ötürü olduğunu söylüyorlar dökülmeden birşey dememiz imkansız önce enjektorler sökülüp bakılacak sonra monifold sökülüp bakılacak en son sübablar sökülüp bakılacak bunların toplam işçiliğine sadece kaba taslak 2000 tl fiyat yazılmış sadece aracın söküm işine 3800 tl sadece monifold conta vs bunlar yazılmış haliyle araca girilince ne çıkar oda belli değil iyi bir ustam var oda motoru açtırma diyor çünkü motorunda her hangi bir sorun yok diyor serviste motorunda anormal bir durum yok diyor ben 3000 km evveli würt yakıt temizleyici koydum araca onu koyduktan sonra böyle oldu desem yeridir çünkü araçta böyle bir sorun yoktu dediğin gibi yakıt deposunu temizletip enjektorlerine baktıracağım Trabzon tarafına bir türlü gelemiyorum hastalık yüzünden ötürü şehirler arası geçiş yasak şuanda kalkar kalkmaz o tarafa geleceğim ama servise girmem çünkü o kadar mebla ödeyemem kardeşim aracım 204 binde şuan 201 binde enjektor temizleyicisini koydum keşkede koymasaydım peki bunları yaptırdıktan sonra kesildimi bu duman işi benimki devamlı yapmıyor sadece soğukken yapıyor sabahları ilk marşta ve akşamları ilk marşta yapıyor bir çok araçta da gördüm bunu

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Yakıt sisteminin temizliğini yaptıracaksın egzost manifoltundan katalizöre kadar ne filtre varsa.Partikül filtresini temizlettin mi en son baca temizliği orada gerçekleşir.Zaten aracında meydana gelmiş kurumu katkıyla birlikte yerlerinden söktürüp bazı yerlerin tıkanmasına neden oldu buda motor gaz çıkışını zora sokuyor pis koku ve dumana neden oluyor.

Ahmetmedik

Azimli Üye
Doblo
Adı
Ahmet
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Türk Kahvesi
Burdaki servisin bana söylediği 3 şey var 1. Enjektör sorunu olabilir 2. Monifold kurumu ve 3.sübablardaki kurumdan kaynaklı genelde euro 5 motorlarda aracın kullanıcısının aracı uzun mesafelere değil kısa mesafelerdeki düşük devirdeki kullanımından ötürü olduğunu söylüyorlar dökülmeden birşey dememiz imkansız önce enjektorler sökülüp bakılacak sonra monifold sökülüp bakılacak en son sübablar sökülüp bakılacak bunların toplam işçiliğine sadece kaba taslak 2000 tl fiyat yazılmış sadece aracın söküm işine 3800 tl sadece monifold conta vs bunlar yazılmış haliyle araca girilince ne çıkar oda belli değil iyi bir ustam var oda motoru açtırma diyor çünkü motorunda her hangi bir sorun yok diyor serviste motorunda anormal bir durum yok diyor ben 3000 km evveli würt yakıt temizleyici koydum araca onu koyduktan sonra böyle oldu desem yeridir çünkü araçta böyle bir sorun yoktu dediğin gibi yakıt deposunu temizletip enjektorlerine baktıracağım Trabzon tarafına bir türlü gelemiyorum hastalık yüzünden ötürü şehirler arası geçiş yasak şuanda kalkar kalkmaz o tarafa geleceğim ama servise girmem çünkü o kadar mebla ödeyemem kardeşim aracım 204 binde şuan 201 binde enjektor temizleyicisini koydum keşkede koymasaydım peki bunları yaptırdıktan sonra kesildimi bu duman işi benimki devamlı yapmıyor sadece soğukken yapıyor sabahları ilk marşta ve akşamları ilk marşta yapıyor bir çok araçta da gördüm bunu
Bende senin gibi yaptim temizleyi koydum o mahvetti zaten hep arabayi.servisin bana dedigi su enjektorlerin bozulmasinin nedeni surucu kaynakli degildirr enjektor sadece yakit temas eder kotu yakit ve yahut kullandiginiz katkilar temizleyiciler bozar dedi.Enjektorleri degistirdikten sonra yakiti sadece opetten alin opet kartiniza isletin omur boyu garantili olur dedi opetle anlasmalari varmis eger katki filan atmassan testte cikiyor zaten ankaraya gidiyor enjektorler rapor veriyorlar yakittan diye yaptirdikdan sonra opete basvurup enjektor maliyetini aliyorsun ama sadece opetten yakit alman gerekiyor.Benimde sabah ilk calistirmada yaklasik 30 40 saniye karaduman atiyordu hatta otabana ciktigimda gazladigimda dikizden bakiyordum egzozdan karaduman cikiyordu sonra temizleyici attim 1 hafta duzeldi sonra daha beter oldu.Artik her calistirmamda duman atmaya basladi araba calistirdigimda rolantiyi sabitleyemiyordu.Tuvturkten Egzoz muayenesinden bile gecemiyordum.Ama Allaha sukur oyle bir sıkıntı yok araba bile baya cigerlendi acildi.Bu aralar sadece araba bostayken 4000 5000 devir arasinda kisa bir duman atiyor anlik duman atiyor onun icinde egr den supheleniyorum ona baktiracagim.Ama arabayi duzeltene kadar baya ugrastim.Bu arada bundan sonra araba alirsam benzinli arac alicam.?

sadda

Aktif Üye
Aracım Yok
Adı
Mustafa
Kan Grubu
0 -
Meslek
operator
Aracınız
Aracım Yok
Yakıt sisteminin temizliğini yaptıracaksın egzost manifoltundan katalizöre kadar ne filtre varsa.Partikül filtresini temizlettin mi en son baca temizliği orada gerçekleşir.Zaten aracında meydana gelmiş kurumu katkıyla birlikte yerlerinden söktürüp bazı yerlerin tıkanmasına neden oldu buda motor gaz çıkışını zora sokuyor pis koku ve dumana
sadece egr valfini temizlettim usta aynı zamanda aracı partikül ve jenerasyon temizliği yaptı pc ye bağlayıp bu söylediklerini söküp yapacak iyi bir yer var mı rizede kime gidiyorsan yüzüne bakıp bu bunu yapar

Ahmetmedik

Azimli Üye
Doblo
Adı
Ahmet
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Türk Kahvesi
sadece egr valfini temizlettim usta aynı zamanda aracı partikül ve jenerasyon temizliği yaptı pc ye bağlayıp bu söylediklerini söküp yapacak iyi bir yer var mı rizede kime gidiyorsan yüzüne bakıp bu bunu yapar
Egr temizligine ne kadar verdin

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Benim arabayı motor ustası yeğenim var ona verirdim o ne varsa yaptırırdı ama şimdi belediyenin kademesinde ona bir sorayım işini iyi yapan usta biliyorsa buraya yazarım.

sadda

Aktif Üye
Aracım Yok
Adı
Mustafa
Kan Grubu
0 -
Meslek
operator
Aracınız
Aracım Yok
Benim arabayı motor ustası yeğenim var ona verirdim o ne varsa yaptırırdı ama şimdi belediyenin kademesinde ona bir sorayım işini iyi yapan usta biliyorsa buraya yazarım.
Yaz kardeşim bekliyorum

sedat28

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sedat
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknik Müdür
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Forumda Wurt katkı satışı hakkında konu açıldığında yazmıştım. 80.000 km olan Peugeot 5008 aracımda uzun yolda 1 adet enjektöre sebep olmuştu. Hele ki 200.000 km araçta enjektörün canına okur. Enjektör memelerini işeme yapmasına yada Enjektörü tıkayarak bozuyor. Yakıt tüketiminiz arttı mı takip edin. Enjektör memeleri bozuldu ise tüketiminiz artacaktır. İyi bir pompacıya kontrol ettiniz. Öncesinde yeni enjektör fiyatını öğrenin. Bazı arkadaşlar tamir için yeni enjektör fiyatı istiyor. Tamir hiçbir zaman sıfırı gibi olmuyor. Söküp makineye bağlayarak işeme var mı aynı oranda yakıt püskürtme olayını kontrol edilmesi gerekir.

sadda

Aktif Üye
Aracım Yok
Adı
Mustafa
Kan Grubu
0 -
Meslek
operator
Aracınız
Aracım Yok
Bende senin gibi yaptim temizleyi koydum o mahvetti zaten hep arabayi.servisin bana dedigi su enjektorlerin bozulmasinin nedeni surucu kaynakli degildirr enjektor sadece yakit temas eder kotu yakit ve yahut kullandiginiz katkilar temizleyiciler bozar dedi.Enjektorleri degistirdikten sonra yakiti sadece opetten alin opet kartiniza isletin omur boyu garantili olur dedi opetle anlasmalari varmis eger katki filan atmassan testte cikiyor zaten ankaraya gidiyor enjektorler rapor veriyorlar yakittan diye yaptirdikdan sonra opete basvurup enjektor maliyetini aliyorsun ama sadece opetten yakit alman gerekiyor.Benimde sabah ilk calistirmada yaklasik 30 40 saniye karaduman atiyordu hatta otabana ciktigimda gazladigimda dikizden bakiyordum egzozdan karaduman cikiyordu sonra temizleyici attim 1 hafta duzeldi sonra daha beter oldu.Artik her calistirmamda duman atmaya basladi araba calistirdigimda rolantiyi sabitleyemiyordu.Tuvturkten Egzoz muayenesinden bile gecemiyordum.Ama Allaha sukur oyle bir sıkıntı yok araba bile baya cigerlendi acildi.Bu aralar sadece araba bostayken 4000 5000 devir arasinda kisa bir duman atiyor anlik duman atiyor onun icinde egr den supheleniyorum ona baktiracagim.Ama arabayi duzeltene kadar baya ugrastim.Bu arada bundan sonra araba alirsam benzinli arac alicam.?
Benim araçta çekiş düşüklüğü yok 30 40 sn duman var otobanda böyle bir dumanda yok boşta gaza kökleyince de duman yok ?şayet bende yakıt temizleyicisinin böyle yaptığına kanaat getirdim şuanda koymasam daha iyiydi şayet würtün distribütör satıcıları ilede iletişime geçtim onlar bununla bir alakasının olmadığını söylediler haliyle de bunu söyleyecekler zaten rolantide düşüş vs yok bu duman beni cidden rahatsız ediyor araçtan çokda memnunum sürüş keyfi var 6 ileri dağ bayır banamısın demiyor çıkıyor keçi gibi enjektörden başlayacağız artık sağlık olsun diyelim diğer arkadaşın dediği temizlikleri de yaptıracağız artık en son üst kapak açılmasına sıra gelirse onuda bu işlemlerden sonra yaptıracağız

sadda

Aktif Üye
Aracım Yok
Adı
Mustafa
Kan Grubu
0 -
Meslek
operator
Aracınız
Aracım Yok
Forumda Wurt katkı satışı hakkında konu açıldığında yazmıştım. 80.000 km olan Peugeot 5008 aracımda uzun yolda 1 adet enjektöre sebep olmuştu. Hele ki 200.000 km araçta enjektörün canına okur. Enjektör memelerini işeme yapmasına yada Enjektörü tıkayarak bozuyor. Yakıt tüketiminiz arttı mı takip edin. Enjektör memeleri bozuldu ise tüketiminiz artacaktır. İyi bir pompacıya kontrol ettiniz. Öncesinde yeni enjektör fiyatını öğrenin. Bazı arkadaşlar tamir için yeni enjektör fiyatı istiyor. Tamir hiçbir zaman sıfırı gibi olmuyor. Söküp makineye bağlayarak işeme var mı aynı oranda yakıt püskürtme olayını kontrol edilmesi gerekir.
Yakıt tüketimi arttı evet evvelde 100 km de ortalama 6.2 idi şimdi 7.4 den aşağıya inmiyor maalesef

Ahmetmedik

Azimli Üye
Doblo
Adı
Ahmet
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Türk Kahvesi
Yakıt tüketimi arttı evet evvelde 100 km de ortalama 6.2 idi şimdi 7.4 den aşağıya inmiyor maalesef
Ben doblonun herseyine hayranim durusundan heybetine kadar ama bu multijet motorlar sıkıntılı bence 5 yil kangoo kullandim bu kadar ustaya gittigimi bilmiyorum.en fazla sarj dinomosu balata filan degistiriyordum 130000 den 240000 ne kadar.