Doblo Doblo 1.6 motor duman sorunu kronik bir sorunmu?

sadda

Aktif Üye
Aracım Yok
Tepki
25
Adı
Mustafa
Kan Grubu
0 -
Meslek
operator
Aracınız
Aracım Yok
Ben doblonun herseyine hayranim durusundan heybetine kadar ama bu multijet motorlar sıkıntılı bence 5 yil kangoo kullandim bu kadar ustaya gittigimi bilmiyorum.en fazla sarj dinomosu balata filan degistiriyordum 130000 den 240000 ne kadar.
Bu konuda sana sonuna kadar katılıyorum kardeşim aracın duruşu heybeti evlat gibi şayet multijet motor kendini kanıtlamış olmasına rağmen bu kadar uğraştıran bir motor bence yoktur bende bundan evvel linea vardı 1.3 sanayiye girmedim desem doğrudur satarken turbosunun bozuk olduğunu öğrendim ? onuda yaptırıp sattım ondan öncede Peugeot partnerim vardı oda 1.9 motor du yağ la su karışmıştı 1 hafta şansa binmiştim ? yinede üst kapak conta ile kendini toparlattı az bir masraf ile burda öğrendiğim tek şey 100 bine dayanmamış bir araç almak cidden ben 1.6 multijete güvenerek 195 binde araç aldım ama bizim hatamızlamı böyle oldu yoksa evvelde vardı da biz mi anlamıyorduk oda tartışılır ?

Ahmetmedik

Azimli Üye
Doblo
Tepki
8
Adı
Ahmet
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Türk Kahvesi
Bu konuda sana sonuna kadar katılıyorum kardeşim aracın duruşu heybeti evlat gibi şayet multijet motor kendini kanıtlamış olmasına rağmen bu kadar uğraştıran bir motor bence yoktur bende bundan evvel linea vardı 1.3 sanayiye girmedim desem doğrudur satarken turbosunun bozuk olduğunu öğrendim ? onuda yaptırıp sattım ondan öncede Peugeot partnerim vardı oda 1.9 motor du yağ la su karışmıştı 1 hafta şansa binmiştim ? yinede üst kapak conta ile kendini toparlattı az bir masraf ile burda öğrendiğim tek şey 100 bine dayanmamış bir araç almak cidden ben 1.6 multijete güvenerek 195 binde araç aldım ama bizim hatamızlamı böyle oldu yoksa evvelde vardı da biz mi anlamıyorduk oda tartışılır ?
[/QUO
Kilometre fark etmiyor sans isi bence 1.6 d3 kasa ben aldigimda aracim 85000 deydi.Aldığımda hiçbir sıkıntısı yoktu.Arkadasimda aldi 1.3 d3 kasa 140000 de onda boyle sıkıntı hiç cıkmadı.

sadda

Aktif Üye
Aracım Yok
Tepki
25
Adı
Mustafa
Kan Grubu
0 -
Meslek
operator
Aracınız
Aracım Yok
Bunu satarsam euro 4 urban 1.3 kasa alacağım bu konuda artık onların pek sorunu olmadığını duydum şans tabiki kardeşim bizler aracımızı evlat gibi bakıyoruz bazısı aracını hor kullanır ralli yapar yinede sanayiye uğramaz bizim araçlar garajda durur ama usta arar durduk yerde ?

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Tepki
712
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Ben doblonun herseyine hayranim durusundan heybetine kadar ama bu multijet motorlar sıkıntılı bence 5 yil kangoo kullandim bu kadar ustaya gittigimi bilmiyorum.en fazla sarj dinomosu balata filan degistiriyordum 130000 den 240000 ne kadar.
Euro 4 ler iyi d3 kasalardan sonra euro 5 ve 6 da özellikle yakıt sisteminden kaynaklı sıkıntılar çok,çabuk tıkanabiliyor yakıta ve yağa dikkat etmek gerek

Ahmetmedik

Azimli Üye
Doblo
Tepki
8
Adı
Ahmet
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Türk Kahvesi
Euro 4 ler iyi d3 kasalardan sonra euro 5 ve 6 da özellikle yakıt sisteminden kaynaklı sıkıntılar çok,çabuk tıkanabiliyor yakıta ve yağa dikkat etmek gerek
Bundan sonra alirsam yeni nesil benzinli arac alicam az yakiyolar dizele vericegim parayi benzilli alsam okadar yakmaz

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Tepki
712
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Bunu satarsam euro 4 urban 1.3 kasa alacağım bu konuda artık onların pek sorunu olmadığını duydum şans tabiki kardeşim bizler aracımızı evlat gibi bakıyoruz bazısı aracını hor kullanır ralli yapar yinede sanayiye uğramaz bizim araçlar garajda durur ama usta arar durduk yerde ?
Yeğene durumunu anlattım direkt enjektör dedi iyi bir pompacıya baktırabiliriz dedi.

sadda

Aktif Üye
Aracım Yok
Tepki
25
Adı
Mustafa
Kan Grubu
0 -
Meslek
operator
Aracınız
Aracım Yok

sadda

Aktif Üye
Aracım Yok
Tepki
25
Adı
Mustafa
Kan Grubu
0 -
Meslek
operator
Aracınız
Aracım Yok
Bundan sonra alirsam yeni nesil benzinli arac alicam az yakiyolar dizele vericegim parayi benzilli alsam okadar yakmaz
100 bine gelmemiş temiz benzinli bir araç almak daha mantıklı kardeşim hayırlısı olsun

doktoryusuf

Onursal Üye
Doblo
Tepki
906
Adı
Yusuf İmamoğlu
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
1.3 firefly veya yakında gelecek olan 1,5 firefly turbo benzinli motor dobloya gelse çok iyi olurdu özellikle 1.5 firefly sol şerit fatihi yapar dobloyu. 200 beygir 350 nm torklu olacağı söyleniyor.

sadda

Aktif Üye
Aracım Yok
Tepki
25
Adı
Mustafa
Kan Grubu
0 -
Meslek
operator
Aracınız
Aracım Yok
Merhaba arkadaşlar aracın enjektörlerini söktürdüm memelerini değiştiler kaçırma sorunu var diye şayet araç yine soğukken duman çıkardı sanırım üst kapak sökülüp bakılacak sona doğru geldik sanırım sübablar bakılacak bayramdan sonra yazacağım iyi geceler