Doblo 1.3 90 mı 1.6 105 mi?

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
@gurcan59

bu arkadaşımız çok haklı.eğer "sürratli kullanırım" diyorsanız 1.6-6 ileri almanız mantıklı olur.1.3 e basarsanız normal olarak fazla yakacaktır.

işte 1.3'ün 6 ileri versiyonu çıkartılmalı.1.3 ecojetîn 6 ilerisi olsa tadından yenmez.

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
Valla super olurdu 1.3 ecojet 6ileri

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz

dblnymn

Aktif Üye
Adı
MEHMET
Modeli
Renk
BEYAZ
merhaba Türkiye'de satılan dobloların %70'i 1.3 90 bg multijet

at2015

Aktif Üye
Adı
Ahmet KÜPELİ
@RAPTOR
1.3 motorda 6 ileri vitesi, opel astra h da kullandı ve sorun yaşaması nedeniyle (ilk kalkışta 1. Vitesin hemen değiştirilme ihtiyacı gibi) astra j lerde (yeni kasada) 5 ileri vitesi tercih etti. Ben her iki aracıda kullandım şunu diyebilirim ki 1.3 motora en uygun vites seçeneği 5 ileri olanı

yklbzrk

Aktif Üye
Adı
yüksel
Modeli
Renk
türk kahvesi
105 ligi tavsiye ederim. yakın arkadaşımda 90 lıgı var benımkıne bindi bambaşka diyor çekişinde fln bayagı fark varmış tavsiyem 1.6 lıktan yanadır. yakıttada şunu diyebilirim aracım 1.6 sakin kullanımda 7.0 ort yakıt tüketimini görmedim . 6.5 6.7 lerde sürekli lamba yandıgında depoyu fulledim . 790 km yol yaptım tekrar lamba yandıgında bu veriler şehir içidir.

Son düzenleme:

muratozgur

Yeni Üye
Adı
murat uçar
Modeli
Renk
gri
iki hafta oldu 2012 model 1.3 90 hp aldık..bu yetiyo diyenler neye göre yetiyo diyo şaşıyorum.tamam yetiyor ama araba alt devirlerde çok ölü sürekli küçük vitesle gitmen lazım.2500 devirde tam 100 km/h yapıyor.yani otoyol kullanımında 120 ile gitmek istediğinde 3000 falan oluyor devir motor bas bas bağırıyor.kırmızı ışıkda kalkıyosun birinci vites arabayı hiç hızlandırmıyor nasıl ayarlamışlarsa iyice 3000 deviri geçirip ikiyi takman lazım yoksa ikiye takınca motor boğulup kalıyor.motorun gücü iyi dolu dolu bi 90 beygir var ama işte anlattığım sebeplerden memnun değiliz biz yarış arabası gibi hep üst devirde kullanıcan.105 hp olan hemde 6 vites bence ona bakın.

yklbzrk

Aktif Üye
Adı
yüksel
Modeli
Renk
türk kahvesi
ben 3000 deviri çok acil işim yoksa görmüyorum bile 2000 2500 yetiyor

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bence kullanım ile alakalı ayrıca beklentiniz yüksekse neden 1.3 aldınız vallahi devrinde kullanırsan hiçte batılmıyor yeterki motoru hissedip kullanın eğer hissedemeden kullanırsanız sorun bence kullanıcıda oluyor 1.3 mjet b arabayı çok rahat taşıyor

ama dediğim gibi beklenti çok önemli

şuan d4 alsak hiç düşünmeden yine 1.3 ecojet alırdık

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
Bencede 1.6 105 bg ne kadar doğru bir degerlendirme olur bilmiyorum ama internetten satışlarda 1.6 çok fazla yok alan pek satmak istemiyor genelde düşük motordan dolayı 1.3 hemen elden cıkarılıyor en yakın arkadaşım sırf bundan dolayı doblodan sogudu

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Ali abi bence hiç alakası yok 1.3 daha fazla satış rakkamına ulaşıyor hali ile ikincieldede daha canlı olur ayrıca 1.3 ikincielde herzaman daha parlak -tır

1.3 mjet her konuda sıkıntızı problemsiz bi motor 1.3 ün bakım fiyatlarıda daha ekonomik daha sessiz buda konforu arttırıyor

hele 1.3 ecojete bindikten sonra kesinlike diğer versiyonları düşünmem ecojeti çok kullanamadım ama kısa mesafede bile sessizliği beni etkiledi ayrıca 1.3 şehir içi çok daha ekonomik bunu servise gelen arabalardan çok net görebiliyorum

bu işin kısa ve özü beklenti eğer basınc yer uçağına dönüşssün uzasın gitsin diyorsan 1.66 alacaksın basacaksına basıncada yakıtı düşünmeyecen

ama bana ekonomi osun basınca orta derecede hızlansın yokuşta bayılmasın dersen 1.3 mjet

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
@doblo vip premio
Dedigim gibi karşılaştırma yapmak ne kadar doğru olur bilmem tabiki 1.3 daha fazla sattı ama çevremden hep aynı şikayetleri duydum 1.3 ecojet e gelince gelişen teknolojiyle araçlar daha az enerjiyle daha fazla güç elde ediliyor 1.2 motordan 125 bg güç alıyorlar artık örnegin benim d1 1.9 ama d3 1.6 uzun mesafede hem sürüş keyfi hemde hızlanmada daha iyi en son yazdıklarına katılmamak elde degil gerektiginde basınca kanatlanıp gitmeli diye düşünüyorum hız delisi degilim aksine karşıyım ama güç iyidir yakıta da hiç aldırmam en uzak mesafeye gitsen arada 50 tl farkeder bukadar farkı düşünüp konfordan ve güçden kaçtıgına degmez diye diye düşünüyorum nacizane fikrim

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Abi dedigim gibi senin beklentin yuksek s ozaman 1.6 zaten efsane jtd den inip en az 1.6 alman lazim

yenidoblocu

Daimi Üye
Adı
Berkay
Modeli
Renk
siyah
yüklü kullanım ve sürekli uzun yol yapıyorsanız kesinlikle 1.6

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
araçtan herkes ne beklediğini ne beklemesi gerektiğini bilirse ona göre alsın.iki motorda çok iyi.ne beklediğinize bağlı.ben basınca gitmesini çok seviyorum.
kangodaki 1,5 dizel bile beni tatmin etmedi.amcamda var 2014 model 2015 1. ay çıkışlı.
alışkanlıklar da çok önemli.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
sürat hastalığınız varsa 1.6 alın.ama benim gibi 85-95 kullanan arkadaşlar 1.3 alabilir.

30 devirde 100 yaptığı olayında bir hem fikir değiliz.ben senelerdir 1.3 kullanıyorum 30 devirde 120 yi geçiyor.

beyler bu araçlar otomobil değil kamyonet.o yüzden 5 ileri araçlardan 100 den sonra çok sessiz bir sürüş beklemek çok adil olmaz.sonuçta yük aracı bunlar.