Doblo 1.3 90 mı 1.6 105 mi?

aktan45

Yeni Üye
Adı
Korhan Aktan
Arkadaşlar,merhaba! aranıza yeni katılmak üzereyim zira henüz doblo aracım yok.Bugünlerde fiorino aracımı satıp yeni doblo (D4) alacağım.Fakat motor tipi konusunda çok kararsızım.
Çünkü çevremde bu konuda herkes farklı bir şey söylüyor kafam iyice karıştı.En iyi ve en doğru yardımı siz kullanıcı arkadaşların yapabileceğini düşünerek sormak istiyorum.
Alacağım araçtan çok çok fazla bir performans beklemiyorum.Zaten arabayı zorlamadan,sakin kullanırım fazla hız yapmam.
Ani hızlanmalara tepki veren,yüklü iken rampada bayılmayıp rahatça çıkan bir araç olsun yeter.
Buna göre,1.3 90HP motor yeterli midir? Yoksa illa ki 1.6 105 hp lik motoru mu tercih etmeliyim?
Ayrıca bayilerden aldığım fiyatlara göre de iki motor seçeneği arasında fazla bir fark da yok.
Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.Vereceğiniz bilgiler son kararımı netleştirecek,birkaç gün içinde kesin karar vermek durumundayım.Saygılar...

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
1.6 multijet aldığınızda ne kadar doğru bir karar verdiğinizi anlıcaksınız.

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
@aktan45

öncelikle aramıza hoşgeldiniz.
Aracınız şimdiden hayırlı olsun. Alınca fotoları bekliyoruz. İlk alan üyemize sürpriz hediyelerimiz olacak bilginize :D
Aradaki fiyat farkını önemsemiyorsanız yani sizi sarsmıyorsa tabiki 105 lik almanız iyi olacaktır.
Yani bana sorarsanız almışken 105 lik alın.
Ben de bu kasadan bir önceki D3 diye tabir ettiğimiz 2011 1,3 multijet var. Performans için bana yetiyor motor gücü.

Ultralion

Saygın Üye
Adı
KAYHAN GÜMÜŞ
Modeli
Renk
BEYAZ
Murat kardeşim konuyla alakası yok ama birşey soracağım.Sen aracına chiptuning06 power box taktırmıştın değil mi? Memnun musun o aletten?

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
Hosgeldiniz. Şimdiden hayırlı olsun aracınız.

mali_55

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri
@Ultralion
@kardelenkurt görmedi sanırım.. bildiğim kadarı ile box olan aracını sattı..

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Bilgisayar Destekli Üretim (CNC)
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
2 motorda çok güzel. 1.3 yakıt kasmak için ideal performansı yeterli. 1.6 kullandım 1.6 zaten dobloda uçak modu gibi bişey basınca alıp başını gidiyor kerata :D

mustafa200295

Misafir
Adı
Mustafa
Modeli
Renk
bordo
Bende 1.3 90 hp vardı çok memnundum, sonra otomatik olsun dedim 1.6 90hp otomatik aldım, beygir gücü artmamış olmasına rağmen 1.6 motor çok daha iyi ivmeleniyor, 1.3 te arabanın devri düştüğünde illa vites küçültmek gerekirken bunda gaza basınca kendini çabuk toparlıyor.

Ben keyfime düşkünüm, çok vitesle oynamayı sevmiyorum, arabanın devri düştüğünde bile gaza basınca kendini toplasın beni uğraştırmasın, sollama yaparken, rampa çıkarken devirsiz girme hatasını yaptığımda gaza basınca işi kotarsın uğraştırmasın diyorsanız 1.6 105hp 6 ileri alın çok memnun olursunuz.

Bu arada benim araba 1.6 90hp olduğu için bir üst vites ihtiyacı hissediliyor, keşke koysalardı. En azından 3000 devirde motoru fazla bağırtmadan daha hızlı giderdik iyi olurdu :)

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Biz yillardir 1.3 kullaniyoruz 3. Doblomuz ve hepsi 1.3 tu ayrica 1.3 linea da vardi ve palio da kullaniyoruz

dobloda 1.3 kesinlikle yeterli

yeni doblo gercekten agir bi araba ama hicbir yokusta falan bizi uzmedi rahat 170 km hiza ulasiyor ben 180 gordum en fazla ve yakititda gayet ekonomik sehir ici 100 kmde 6.5 7 litre arasi yakiyorr normal trafikte buda cok iyi rakam yokuslarda falan asla bayilmiyor devrinde kullanilirsa vites ile oynamaya gerek yok en guzelide 1.3 olmasina ragmen yokuslarda cogu 1.6 benzinli arabayi tokatlamasi torku cok cok yeterli bence sehir ici cogunlukla kullanacaksaniz asiri performans beklemiyorsaniz 1.3 alin o 1.3 e gitmiyor diyenler bence araba kullanmayi bilmiyor motoru hissedemiyor

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
1.6 mjet bayideki test aracini cok kuulandim d4 1.66 da kullandim 1.6 gercekten cok net hizlaniyor bastin mi koltuga yapistiriyor ama ona gorede yakiyor yani bence ikisinide test edin oyle karar verin 1.3 kesinlikle yeterli d4 alirsak yine 1.3 alirixz diye dusunuyorum

Cetin

DENİZLİ YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Çetin ÖZDEMİR
Kan Grubu
0 -
Meslek
Pazarlama
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2012
Renk
Duman Gri
@aktan45 1.6 derim 6. ileri olduğu için. Yanılmıyorsam puntolarda da 1.3 90hp 6 ileri kasaları vardı 2004 2006 model aralarında.