Chiptuning Yaptık Cargoma:)

Abd-ullah

Saygın Üye
Doblo
Adı
ABDULLAH
Kan Grubu
0 +
Meslek
serbest
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
beyaz
0 olan araçlarımda (linea ve fiorino) tutuyordu ama 2. el araçlarımda (doblo, ****) daha aşağı gösteriyor. Her neyse uzatmanın bir anlamı yok her araçta farklılık gösterebilir ama chip sonrası 1- 1,5 L düşmesi bence chip yapanların da işine geliyordur.

uceliveco

Yeni Üye
arkadaşlar, chipten sonra yakıt düşüşünü yol bilgisayarından değil de klasik yöntemle takip etmenizi öneririm zira chip sonrası bilgisayar daha az gösteriyor.

evet aynen doğru tespit... chip ten sonra her depo bitişinde ölçüyorum yol bilgisayarı tam bi puan düşük gösteriyor gerçek değerden ... yani yol bilgisayarı ortalama tüketimi 5,1 gösteriyor mesela ama alınan yakıta göre hesaplayınca 6,1 çıkıyor... tabii bu durum her yazılım da aynı olmayabilir benim araca atılan yazılımda böyle bir durum var...

chipten sonra, yine söylüyorum sakin kullanım tarzı ile devam edilirse yaktıtta en azından artış olmuyor... bir miktar fazla yaksa bile sağladığı performans ve sollamalardaki verdiği güven için değer bence....
Mehmet Ali Bey,
Öğrendiğime göre bilgisayar enjektörlerin açma kapama sürelerini baz alarak hesaplama yapıyormuş yada en azından ölçüm parametrelerden bir tanesi bu imiş. Chip tunning işleminde de enjektörlerden geçen yakıt miktarı arttırıldığı için doğal olarak bilgisayar yanılıyor. Benim arabam da chipli dolayısıyla benim bilgisayardaki sorun da çözülmüş oldu. Dediğiniz gibi basmassanız yakıt aynı kalıyor.

yakıt miktarını bsi gövde bilgisayarı diğer adıyla body computer hesaplar . bu bilgiyi ise yakıt deposundaki şamandıradan alır.yakıt deposunun hacmi body computere aracın üretimi sırasında programlanır.enjektör açılıp kapanma zamanları ecu tarafından başka parametreleri düzenlemek için düzenlenir.

Ersin

Yeni Üye
İbrahim Ustanın tam adresini verebilirmisin acaba bende bu chip olaıyını düşünüyorumda

mali_55

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri
İbrahim ustanın adresi telefonu sitemiz adminlerinden baki abide var... onunla görüşülebilir...

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
450 tl ye chip firması ile anlaştık arkadaşlar..

ayrıca teamdoblo üyelerine bizden alacakları kod ile 50 tl indirim yapılacak, kredi kartına taksit var..

ayrıca memnun kalmayanlar sorgusuz,sualsiz 30 gün içinde para iade alabileceklerdir...

haftaya ürün sitemizden duyurulacaktır...

yenidoblocu

Daimi Üye
Adı
Berkay
Modeli
Renk
siyah
Bu chip işini yetkili servisler yapıyor mu?servis dışında işlem yapılınca insan güvenemiyor tam olarak.

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
Bu chip işini yetkili servisler yapıyor mu?servis dışında işlem yapılınca insan güvenemiyor tam olarak.
yetkili servisler chip tuning yapmaz......

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
yetkili servisler chip tuning yapmaz......

aynen.yapsalar zaten araçlarını o şekilde üretir firmalar.

umitbaydar

Yeni Üye
Lütfen takanlar , Bilgisayar ortamında alınan değerleri buraya yazabilirlermi ? Yakıt - çekiş- sürat hızlanma v.b. gibi değerleri..... Teşekkürler....

mali_55

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri
Benim aracımda chip var .. memnunum.. dyno testi yaptırmadım ama çekişi arttı gayet iyi... yakıt için ise normal kullanımda en azından artış olmadı diyebilirim.. ancak şimdi yaptırmış olsam sitemizde reklamı olan 400 tl lik harici chip i tercih ederim... başka araca da taşınabilir olması çok artı bi faktör...

ercan_2

Yeni Üye
2011 doblo 1.6 'm var bana önereceğiniz ADANA DA chip box var mı acaba 1.9 vardı aralarında bayaaaa fark var onun gibi olmasısı istiyorum TEŞEKKÜRLER

ustalar nerdesiniz

mehmet zahit

Onursal Üye
adana'dayım 2011 doblo 1.6 'm var bana önereceğiniz chip box var mı acaba 1.9 vardı aralarında bayaaaa fark var onun gibi olmasısı istiyorum
Lütfen kendinizi tanışma bölümünden tanıtınız,aksi taktirde sorularınıza cevap verilmeyecektir.

ercan_2

Yeni Üye
2011 doblo 1.6 'm var bana önereceğiniz ADANA DA chip box var mı acaba 1.9 vardı aralarında bayaaaa fark var onun gibi olmasısı istiyorum TEŞEKKÜRLER

ustalar nerdesiniz

chiptuning06 aldım 900 tl

tamererdil_41

Yeni Üye
aracına yazılım yapan arkadaşlar kutu içi filtre takmayı ihmal etmeyin.hem motoru rahatlatırsınız farkınıda hissedersiniz *B*

mali_55

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri
Kutu içi filtre ile ilgili çok yazı okudum nette.. Olumlu olumsuz yarı yarıya gibi yorumlar...

selmanbahar

Onursal Düzce Yöneticisi
Doblo
Adı
selman bahar
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Vip
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2009
Renk
metalik siyah
bende chip tunig yaptırdım gercekten cok memnun kaldım benim araçda birde blow off vardı vites aralarında ki o 1 yada 2 saniyelik de kayboldu tavsiye ederim