Chiptuning Yaptık Cargoma:)

MEVKU946

Onursal Kocaeli Yöneticisi
Adı
MEVLÜT KÜÇÜKTİFTİK
Modeli
Renk
GÜNBATIMI
baksın dalgasına.......bizimde burada ibrahim kardeşimiz var....allah razı olsun kimi gönderdiysek işinı halledip yolladı......sıkıntımız yok.
SLM BAKİ BEY, İBRAHİM USTA TUZLA DAKİMİ , YOKSA KAVACIK TAKİMİ. BENİM BEYİNİDE Bİ HALLETTİRSEK DİYORUM. MAYIS BAŞINDA SERBEST DOLAŞIMA KAVUŞACAĞIM BAŞKA Bİ SORUN ÇIKMAZSA. TABİKİ YÜK OLMAZSAK. SLM MEVLÜT AMCA.*comfort**bye*

MEVKU946

Adı
MEVLÜT KÜÇÜKTİFTİK
Modeli
Renk
GÜNBATIMI
Arkadaşlar dün gece malesef üzücü bir olay yaşadık... kapı komşum köyde çalışırken tarlasının alt kısmındaki uçuruma yuvarlanarak hayatını kaybetti...

olay adli bir olay olduğu için samsun merkezde tıp fakültesinde otopsiye gönderildi... biz de yakınları ile otopsi öncesi yetişebilmek için yola çıktık...

bu araca ben yüksek hız performansını pek de düşünerek atmamıştım chiptunningi... ama dün gece bunun da bazen gerektiğini anladım... araç çok kısa sürede yüksek hıza ulaşabiliyor artık...ışıklardan kalkışta bir çok araç geride kaldı.. her viteste de toparlama çok iyi... ve 160 km ye kadar dayandı kadran yetişene kadar... yol boş olduğu için basabildik bu km lere kadar... ve tahminimzden çok daha önce yetiştik hastaneye...

vel hasıl acı bir olay yaşadık dün gece... ama chiptunnig in isabetli bir karar olduğunu bir kez daha anladım... artmış bir performans elinin altında olması iyi bişeymiş gerektiğinde kullanmak için...

Başınız saolsun abi.. Mekanı cennet olsun... Bende karalıyım artık yaptırmaya... Gerçi benim araç 1.6... Bu sefer 150 TL'ye komple şehir içi 700 km'ye dayandı... Yazılımdan sonra nasıl olur acep...

Sağol kardeşim Allah razı olsun..

barış senin yakıt değerlerine hastayım başından beri maaşallah, ben göremiyorum o değerleri hiç. ... ben performanstan son derece memnunum, artık araca daha keyifli ve güvenle biniyorum... yakıt olayında ise şehir dışında özellkle bir miktar azalma var gibi geldi bana...
SLM MEHMET ALİ BEY. BAŞINIZ SAGOLSUN. ALLAH GERİDE KALANLARA UZUN ÖMÜR VERSİN.SLM MEVLÜT AMCA.*comfort**bye*

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
malicim başınız sağolsun...allah geride kalanlara uzun ömürler versin..

MEVKU946

Adı
MEVLÜT KÜÇÜKTİFTİK
Modeli
Renk
GÜNBATIMI
tuzladaki baba...
SLM BAKİ BEY.ADRES VEYA TEL İNİ YAZABİLİRMİSİN. BİDE İKİ YILLIK ARIZANIN HARİCİNDE BENİM DÜLDÜLE DE TUNİG İŞİ OLURMU. OLURSA İKİSİNİ Bİ ARADA ÇIKARIRIM DİYORUM. SLM MEVLÜT AMCA.*comfort**bye*

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
baba yarın seni arıyacam.....verecem telini adresini......arabada bir yerlerde kartı....tunuing den kastın chip mi...eğer buysa senin aracın kara dizel olmaz baba...

MEVKU946

Adı
MEVLÜT KÜÇÜKTİFTİK
Modeli
Renk
GÜNBATIMI
SLM BAKİ BEY.SAĞOL. ZATEN YAKINDA DEVLET EGZOSTAN SİYAH DUMAN ÇIKARIYOR DİYE HURDAYA ÇIKARACAK DÜLDÜL Ü. YİNEDE BEYİNDEKİ ARIZAY GİDERİRSEK. YAZIN RAHAT EDERİZ.TEKRAR SAĞOL.SLM MEVLÜT AMCA.*comfort**bye*

mali_55

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri
malicim başınız sağolsun...allah geride kalanlara uzun ömürler versin..

Sağol Allah razı olsun abi...

geremy

Onursal Kurucu
konuları lütfen yerlerine açalım.
konu tarafımdan taşınmıştır.

tugra23vip

Yeni Üye
(öncelikle başınız sağolsun allah geride kalanlar sabır versin. ) benim 1,9 jtd ye yazılım yapsak tork ve beygir kac olur acaba tşklerr ... orjinal 200tork 105 bg

mali_55

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri
(öncelikle başınız sağolsun allah geride kalanlar sabır versin. ) benim 1,9 jtd ye yazılım yapsak tork ve beygir kac olur acaba tşklerr ... orjinal 200tork 105 bg

teşekkür ederim... benim düşüncemi sorarsanız 1,9 motor 105 beygir araç zaten keyif verir... yazılım ben olsam attırmam... ama 1,3 motor için tartışmasız herkese tavsiye ederim...

tugra23vip

Yeni Üye
tşkler.. ama eğer 1,9 jtd ye olursa, ileride sorun cıkarmayacaksa attırmayı düşünüyorum. ve merak ediyorum acaba tork ve bg ne kadar artar.
bilgi icin şimdiden tşkler saygı ve sevgiler.

Abd-ullah

Saygın Üye
Doblo
Adı
ABDULLAH
Kan Grubu
0 +
Meslek
serbest
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
beyaz
arkadaşlar, chipten sonra yakıt düşüşünü yol bilgisayarından değil de klasik yöntemle takip etmenizi öneririm zira chip sonrası bilgisayar daha az gösteriyor.

mali_55

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri
arkadaşlar, chipten sonra yakıt düşüşünü yol bilgisayarından değil de klasik yöntemle takip etmenizi öneririm zira chip sonrası bilgisayar daha az gösteriyor.

evet aynen doğru tespit... chip ten sonra her depo bitişinde ölçüyorum yol bilgisayarı tam bi puan düşük gösteriyor gerçek değerden ... yani yol bilgisayarı ortalama tüketimi 5,1 gösteriyor mesela ama alınan yakıta göre hesaplayınca 6,1 çıkıyor... tabii bu durum her yazılım da aynı olmayabilir benim araca atılan yazılımda böyle bir durum var...

chipten sonra, yine söylüyorum sakin kullanım tarzı ile devam edilirse yaktıtta en azından artış olmuyor... bir miktar fazla yaksa bile sağladığı performans ve sollamalardaki verdiği güven için değer bence....

Abd-ullah

Saygın Üye
Doblo
Adı
ABDULLAH
Kan Grubu
0 +
Meslek
serbest
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
beyaz

evet aynen doğru tespit... chip ten sonra her depo bitişinde ölçüyorum yol bilgisayarı tam bi puan düşük gösteriyor gerçek değerden ... yani yol bilgisayarı ortalama tüketimi 5,1 gösteriyor mesela ama alınan yakıta göre hesaplayınca 6,1 çıkıyor... tabii bu durum her yazılım da aynı olmayabilir benim araca atılan yazılımda böyle bir durum var...

chipten sonra, yine söylüyorum sakin kullanım tarzı ile devam edilirse yaktıtta en azından artış olmuyor... bir miktar fazla yaksa bile sağladığı performans ve sollamalardaki verdiği güven için değer bence....
Mehmet Ali Bey,
Öğrendiğime göre bilgisayar enjektörlerin açma kapama sürelerini baz alarak hesaplama yapıyormuş yada en azından ölçüm parametrelerden bir tanesi bu imiş. Chip tunning işleminde de enjektörlerden geçen yakıt miktarı arttırıldığı için doğal olarak bilgisayar yanılıyor. Benim arabam da chipli dolayısıyla benim bilgisayardaki sorun da çözülmüş oldu. Dediğiniz gibi basmassanız yakıt aynı kalıyor.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
normalde çünkü doğru gösteriyor

Abd-ullah

Saygın Üye
Doblo
Adı
ABDULLAH
Kan Grubu
0 +
Meslek
serbest
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
beyaz
normalde çünkü doğru gösteriyor
Normalde benim 0,6 fark veriyordu. Chipden sonra 1,5 oldu.

mali_55

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri
chipten önce virgülüne kadar doğru gösteriyordu chip sonrası ise tam 1 puanlık fark çıkıyor... özellikle her depo dolumunda sıfırlayıp ölçüyorum...

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
chipten dolayı normaldir abi