Chiptuning Yaptık Cargoma:)

anka2556

Onursal Üye
Tepki
269
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
Lojistik uzmanı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl Gri
neyse bu konu çok uzar böyle, bir noktada anlayamıyoruz birbirimizi...bir çok insan düşük fiyata düşük vergisi olan araçları tercih ediyor mecburen bunu anlatmaya çalışoyorum.. siz alın 2,0 dobloyu ve ödeyin 1159 u şimdiden hayırlı olsun...

konu da zaten başlıktan baya uzaklaştı... başlığın konusu chiptunning... lütfen artık bu konuya dönelim...

Chiptuning konusunda zaten kaşıntılı olduğum için doblo 2.0 istiyorum.
155 bg lik yazılımla hem az yakan, hem de boğa kadar güçlü bi araç olacaktır doblo 2.0

mali_55

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Başka Araç
Tepki
4.666
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri
neyse bu konu çok uzar böyle, bir noktada anlayamıyoruz birbirimizi...bir çok insan düşük fiyata düşük vergisi olan araçları tercih ediyor mecburen bunu anlatmaya çalışoyorum.. siz alın 2,0 dobloyu ve ödeyin 1159 u şimdiden hayırlı olsun...

konu da zaten başlıktan baya uzaklaştı... başlığın konusu chiptunning... lütfen artık bu konuya dönelim...

Chiptuning konusunda zaten kaşıntılı olduğum için doblo 2.0 istiyorum.
155 bg lik yazılımla hem az yakan, hem de boğa kadar güçlü bi araç olacaktır doblo 2.0

dediğim gibi bu başlıkta 155 lik bir boğa almaya gücü yetmeyen ama elindeki nacizane 75 lik araçtan biraz daha fazla verim almak isteyenlerle ilgili bu başlık... Allah gönlünüze göre versin ve bir an önce kavuştursun sizi gönlünüzdeki araca inşaallah...

mali_55

Yetkili Kişi
Başka Araç
Tepki
4.666
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri
Arkadaşlar dün gece malesef üzücü bir olay yaşadık... kapı komşum köyde çalışırken tarlasının alt kısmındaki uçuruma yuvarlanarak hayatını kaybetti...

olay adli bir olay olduğu için samsun merkezde tıp fakültesinde otopsiye gönderildi... biz de yakınları ile otopsi öncesi yetişebilmek için yola çıktık...

bu araca ben yüksek hız performansını pek de düşünerek atmamıştım chiptunningi... ama dün gece bunun da bazen gerektiğini anladım... araç çok kısa sürede yüksek hıza ulaşabiliyor artık...ışıklardan kalkışta bir çok araç geride kaldı.. her viteste de toparlama çok iyi... ve 160 km ye kadar dayandı kadran yetişene kadar... yol boş olduğu için basabildik bu km lere kadar... ve tahminimzden çok daha önce yetiştik hastaneye...

vel hasıl acı bir olay yaşadık dün gece... ama chiptunnig in isabetli bir karar olduğunu bir kez daha anladım... artmış bir performans elinin altında olması iyi bişeymiş gerektiğinde kullanmak için...

Abd-ullah

Saygın Üye
Doblo
Tepki
79
Adı
ABDULLAH
Kan Grubu
0 +
Meslek
serbest
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
beyaz
Arkadaşlar dün gece malesef üzücü bir olay yaşadık... kapı komşum köyde çalışırken tarlasının alt kısmındaki uçuruma yuvarlanarak hayatını kaybetti...

olay adli bir olay olduğu için samsun merkezde tıp fakültesinde otopsiye gönderildi... biz de yakınları ile otopsi öncesi yetişebilmek için yola çıktık...

bu araca ben yüksek hız performansını pek de düşünerek atmamıştım chiptunningi... ama dün gece bunun da bazen gerektiğini anladım... araç çok kısa sürede yüksek hıza ulaşabiliyor artık...ışıklardan kalkışta bir çok araç geride kaldı.. her viteste de toparlama çok iyi... ve 160 km ye kadar dayandı kadran yetişene kadar... yol boş olduğu için basabildik bu km lere kadar... ve tahminimzden çok daha önce yetiştik hastaneye...

vel hasıl acı bir olay yaşadık dün gece... ama chiptunnig in isabetli bir karar olduğunu bir kez daha anladım... artmış bir performans elinin altında olması iyi bişeymiş gerektiğinde kullanmak için...
Başınız sağolsun.
Chip de hayırlı olsun bu arada. yağ değişim zamanlarını 1-2 bin km öne almayı genelde öneriyorlar bir de chipden sonra turboya çok yük bineceği için ilk çalıştırmada ve stop etmeden önce en az 1 dk boşta çalıştırmak gerekmiş turbonun yağlanabilmesi için.
Umarım yakıttan da verim alabilirsiniz.

mali_55

Yetkili Kişi
Başka Araç
Tepki
4.666
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri
Allah razı olsun...

Bu hususa dikkat ediyorum zaten chip olmasa da olması gereken de bu turbonun sağlığı açısından diye biliyorum...

cenaze ile geri dönerken de gidişin tam tersi konvoy halinde 90 ı geçmeden sakin şekilde geldik geri... anlık tüketim 5 i görmedi genelde 4,5-4,9 arası seyretti... bu da chip öncesine göre daha iyi gibi geldi bana... çünkü aynı kullanım tarzı ile 5 in üstüne de çıkıyordu daha önce...

Abd-ullah

Saygın Üye
Doblo
Tepki
79
Adı
ABDULLAH
Kan Grubu
0 +
Meslek
serbest
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
beyaz
Allah razı olsun...

Bu hususa dikkat ediyorum zaten chip olmasa da olması gereken de bu turbonun sağlığı açısından diye biliyorum...

cenaze ile geri dönerken de gidişin tam tersi konvoy halinde 90 ı geçmeden sakin şekilde geldik geri... anlık tüketim 5 i görmedi genelde 4,5-4,9 arası seyretti... bu da chip öncesine göre daha iyi gibi geldi bana... çünkü aynı kullanım tarzı ile 5 in üstüne de çıkıyordu daha önce...
Çok müthiş bir değer. Parasını çıkaracak !

FireExit

Onursal Üye
Tepki
8

Başınız saolsun abi.. Mekanı cennet olsun... Bende karalıyım artık yaptırmaya... Gerçi benim araç 1.6... Bu sefer 150 TL'ye komple şehir içi 700 km'ye dayandı... Yazılımdan sonra nasıl olur acep...

mali_55

Yetkili Kişi
Başka Araç
Tepki
4.666
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri

Başınız saolsun abi.. Mekanı cennet olsun... Bende karalıyım artık yaptırmaya... Gerçi benim araç 1.6... Bu sefer 150 TL'ye komple şehir içi 700 km'ye dayandı... Yazılımdan sonra nasıl olur acep...

Sağol kardeşim Allah razı olsun..

barış senin yakıt değerlerine hastayım başından beri maaşallah, ben göremiyorum o değerleri hiç. ... ben performanstan son derece memnunum, artık araca daha keyifli ve güvenle biniyorum... yakıt olayında ise şehir dışında özellkle bir miktar azalma var gibi geldi bana...

FireExit

Onursal Üye
Tepki
8
Abi işin özü gereksiz yere gazdan ayağını çekmekde yatıyor... Fren yapmamak gereksizce ve uzun beklemelerde aracı stop etmek...

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
mehmet abi başınız sağolsun ALLAH rahmet eylesin

abi bu chipi tüm team yyaptıracak galiba ben hep diyorum 1,3 bana yetiyor diye ama

FireExit

Onursal Üye
Tepki
8

abi bu chipi tüm team yyaptıracak galiba ben hep diyorum 1,3 bana yetiyor diye ama

Sağdan sağdan tın tın gidersen gerek yok tabe :D:D

mali_55

Yetkili Kişi
Başka Araç
Tepki
4.666
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri

oğuz senin araç 90 beygir olduğu için birde kilometresi düşük, işte motor elemanlarının aşınması falan yok henüz; çekişden memnunsun o yüzden.. ama bizim bu 75 hp lik1,3 lerin genelinde bu performans artışı isteği olyuor takip ettiğim kadarıyla.... ben de chip olayından sonra kendi kendime eğer olumlu anlamda bariz fark görmezsem tavsiyeye de bulnmayacam demiştim...

ama kardeş bariz fark var serilikte özellikle viteş geçiş arası süre olarak kısaldı araç kendini biraz yüklenence gaza ileri atmaya başladı... bunları gördükçe bu şekilde beklentisi olan arkadaşlara fikir versin diye de paylaşıyorum... karar kullanıcıların tabii. ben 5. gün itibariyle çok memnunum...

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE

oğuz senin araç 90 beygir olduğu için birde kilometresi düşük, işte motor elemanlarının aşınması falan yok henüz; çekişden memnunsun o yüzden.. ama bizim bu 75 hp lik1,3 lerin genelinde bu performans artışı isteği olyuor takip ettiğim kadarıyla.... ben de chip olayından sonra kendi kendime eğer olumlu anlamda bariz fark görmezsem tavsiyeye de bulnmayacam demiştim...

ama kardeş bariz fark var serilikte özellikle viteş geçiş arası süre olarak kısaldı araç kendini biraz yüklenence gaza ileri atmaya başladı... bunları gördükçe bu şekilde beklentisi olan arkadaşlara fikir versin diye de paylaşıyorum... karar kullanıcıların tabii. ben 5. gün itibariyle çok memnunum...

abi fark olur tabi

abi bizim d1 premio 1,3 70 hplikti ilk multijetlerden maximum 170 görüyordu yokuşlarda falanda hiç sıkıntımız yoktu sonra birde birtanede dobloya KARDEŞ D2 CARGO ALDIK ODA 1,3 75 hp di o cargo çok seriydi mesela ama ilk 1,3 180 nm tork 75 lik 200 nm torka sahipti cargo daha hafif ve 5 hp 10 nm tork güçlü ama çok seriydi d3 90 hp 200 nm torka sahip ama d2 ilk kalkışlarda daha seri ve d2 140 binde idi ama d3 te kalkıştan sonra daha seri yani kalkışta geçilir ama sonra alır lineada 90 lıktı onunda kalkışı ağardı ama sonra uzuyordu

ama açıkaçası performans için benzinli bambaşlka doblolardan öne palioweekend 1,6 vardı o arabanın sesi harikaydı hele o 6000 devirdeki motorun sesi süperdi o araba ile çok adam çıldırttık hele bi 307 1,6 rxt modeli ile yokuşta adam direksiyonu yumrukladı o arabada 1,6 103 hp di ama süper vgdiyordu son 200 km gördük dahada giderim diyordu zaten bana bu fiatı sevdirende o arabaydı ondan sonra doblo alınca gitmiyor gibi geeldi ama şimdi 4, 1,3 motorlu arabamız alıştık o yüzdende yetiyor performansı

premio2012_55

Fenomen Üye
Tepki
1.295
Adı
recep
Meslek
oto elektirik
Modeli
Renk
granit gri
mehmet ali abim başın sağolsun ALLAH yakınlarına sabır versin*realsad*

yakıt olayı baya bay düşmüş maşallah benim d2 şuana kadar 6,5 altı'na inmedi

mus55

SAMSUN YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Doblo
Tepki
1.205
Adı
MUSTAFA
Kan Grubu
0 +
Meslek
Mobilya
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Koyu gri

dostum kapı komşuna ALLAH rahmet eylesin.seninde başın sağolsun.

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Tepki
6.540
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
başınız sağolsun dostum...

mali_55

Yetkili Kişi
Başka Araç
Tepki
4.666
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri
teşekkürler dostlar ... dostlar sağolsun...

SamiSnmzlr

Aktif Üye
Tepki
0
Acaba 1.6 105hp ne kadar arttırabiliriz chiptuning sayesinde ? Çok güzel bir olay ve maliyetide öyle çok bişe değil.

bakiergul

Onursal Admin
Tepki
262
Renk
LAL KIRMIZI
Acaba 1.6 105hp ne kadar arttırabiliriz chiptuning sayesinde ? Çok güzel bir olay ve maliyetide öyle çok bişe değil.

aracın 120 bg olur......sitemize özel 300 tl ye yaptırıyoruz kardeşim ...istanbulda...

SamiSnmzlr

Aktif Üye
Tepki
0

aracın 120 bg olur......sitemize özel 300 tl ye yaptırıyoruz kardeşim ...istanbulda...

İstanbul uzak be abi bana :) Mehmet Gazihan'danmı yaptırıyorsunuz abi ?