Bugün doblonuzda ne değişiklik yaptınız?

doktoryusuf

Aktif Üye
SMS Onaylı
Doblo
Konu
4
Adınız
Yusuf İmamoğlu
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Plaka
34 YP 5349
Renk
Beyaz
S.A

Şu tespitiniz çok doğru ''' Hem yaptıkları işin özensizliğinden hem müşteri ile olan ilgisizliklerinden hemde yüksek fiyat istemelerinden dolayı kendim yaptım '''

bizde bu kültür yok , bende kendim yapıyorum eş dost eleştiriyor bi ustaya gitsen kaç para ?

aslında sorun tam anlamıyla para da değil '' Özensizlik '' .

1.6 mj yağ filitresi çok zor bir yerde sökmek sıkıntılı , ustaya dedim altına bir şey sokalım (poşet vs.) , koydum ya dedi , yere koyduğu kovayı kastdediyor.

filitreyi sökünce tüm aks yağ içinde :) , sonra diyor ki git bi balata spreyi al temizleyelim ..

B... ettin koydun arkadaş .

İmkanın varsa kendin yapacaksın .
Ruslarda bu kültürün alası var bence , bundan önce Lada Samara vardı , tüm teknik dökümanları var , gözün kesiyorsa yapabilirsin .
Evet benim gittiğim serviste 5w40 yağ atmış motora birde hava filtresinin kutusunu yerine tam oturtmamış 2 vidasınıda sıkmamıştı. Arabayı servisten aldıktan sonra hemen eve gidip garaja bıraktım sonra metroyla havalimanına gittim şehir dışında 10 günlük işim vardı aracı kontrol etmeden gittim. Servise güvendin ama güvenimi boşa çıkardılar. Eve döndüğümde garaja indiğimde araca bakayım dedim kaputu açtım hava filtresinin halini gördüm. Birde üstüne hız sabitleyici koluna takılmış yap kartını gördüm başımdan aşağı kaynar sular döküldü. Akabinde servise gittim hava filtresini düzelttiler yağ içinde sıcakta motor yağ yakmasın diye 5w40 koyduk dediler. Ben o servisle ilişiğimi kestim sonra.

Faturada da 5w30 yazıyordu. Serviste olsa Kontrol etmeden aracınızı teslim almayın. Ben bunu zor yolla öğrendim. Neyseki aracı çok kullanmadığım için yağı ve filtreyi temin edip değiştirdim kendim.

Yağ filtresi kutusu için ilk söktüğümde bende yağladım biraz sonra 5 litrelik su şisesini kesip uygun bir aparat haline getirdim. Şimdi yağ dökülmüyor.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
İl Yöneticisi
Başka Araç
Konu
88
Adınız
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Plaka
78AAD161
Renk
BEYAZ
Ben yağ filtresi olarak opar yağ kaçırdıktan sonra purflux L400 kullandım sıkıntı yaşamadım.

Samet mutlu

Yeni Üye
Doblo
Konu
0
Adınız
Samet mutlu
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Plaka
34 EU 0709
Maske lip colivır taktım amerikan park taktım çok guzel oldu d2

duyar28

Yeni Üye
SMS Onaylı
Doblo
Konu
2
Adınız
ibrahim
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 D Sx
Araç Yılı
2002
Plaka
34 RBM 88
Renk
mavi
Merhaba arkadaşlar benim arabam sizin arabalara göre eski ama (2002) arabamı seviyorum kontak anahtarı zor dönüyordu takımı pahalı geldi start stop düğmeli sistem aldım kendim monte ettim çalıştırırken ve stop ederken frene basmak gerekiyor klima kontrol panelinin cam açma ve dörtlülerin olduğu panelleri söküp ışıkları led e çevirdim yani arabamla ilgilenmeyi seviyorum

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
İl Yöneticisi
Başka Araç
Konu
88
Adınız
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Plaka
78AAD161
Renk
BEYAZ
Merhaba arkadaşlar benim arabam sizin arabalara göre eski ama (2002) arabamı seviyorum kontak anahtarı zor dönüyordu takımı pahalı geldi start stop düğmeli sistem aldım kendim monte ettim çalıştırırken ve stop ederken frene basmak gerekiyor klima kontrol panelinin cam açma ve dörtlülerin olduğu panelleri söküp ışıkları led e çevirdim yani arabamla ilgilenmeyi seviyorum
Start stop daha pahalı değil mi ?

duyar28

Yeni Üye
SMS Onaylı
Doblo
Konu
2
Adınız
ibrahim
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 D Sx
Araç Yılı
2002
Plaka
34 RBM 88
Renk
mavi
Start stop daha pahalı değil mi ?
Yok bildiğin start stop olayı değil ışıklarda durunca stop eden değil kontağı çıkarttım yerine bunu taktm anahtar kullanmıyorum düğmeye basıyorum

fthpl

Azimli Üye
SMS Onaylı
Doblo
Konu
6
Adınız
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Plaka
35DGV80
Renk
Yıldız Mavi
Bağlantıyı kendiniz yapabildiniz mi
Skodam forumunda ike görmüştüm. Cok teferuatli degil. Ama immobilizier devre dışı birakiliyor dobloda herhalde yoksa nasil caliscak... Düz kontak olmaz diye biliyordum ben

duyar28

Yeni Üye
SMS Onaylı
Doblo
Konu
2
Adınız
ibrahim
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 D Sx
Araç Yılı
2002
Plaka
34 RBM 88
Renk
mavi
Skodam forumunda ike görmüştüm. Cok teferuatli degil. Ama immobilizier devre dışı birakiliyor dobloda herhalde yoksa nasil caliscak... Düz kontak olmaz diye biliyordum ben
Evet kendim taktım elektronik elektrik bilgim var anahtardaki imbolizeri söküp karşılığına sabitledim aldığım sistemin kendi imbolizeri var onu vites altında gögüs içine yerleştirdim arabaya girimce elimdeki imbolizeri yaklaştırınca bip bip sesiyle tanıyor sonra çalıştırıyorumIMG_20190625_150453.jpg

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
İl Yöneticisi
Başka Araç
Konu
88
Adınız
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Plaka
78AAD161
Renk
BEYAZ
Evet kendim taktım elektronik elektrik bilgim var anahtardaki imbolizeri söküp karşılığına sabitledim aldığım sistemin kendi imbolizeri var onu vites altında gögüs içine yerleştirdim arabaya girimce elimdeki imbolizeri yaklaştırınca bip bip sesiyle tanıyor sonra çalıştırıyorumEki Görüntüle 31449
Araç hareket halindeyken stop etmemesi için bir sistemi var mı bu sistemlerin çocuklar falan yanlışlıkla basarsa falan diye.

duyar28

Yeni Üye
SMS Onaylı
Doblo
Konu
2
Adınız
ibrahim
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 D Sx
Araç Yılı
2002
Plaka
34 RBM 88
Renk
mavi
Araç hareket halindeyken stop etmemesi için bir sistemi var mı bu sistemlerin çocuklar falan yanlışlıkla basarsa falan diye.
Frene basarak stop eder yoksa 100 seferde bassan tepki vermez

fthpl

Azimli Üye
SMS Onaylı
Doblo
Konu
6
Adınız
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Plaka
35DGV80
Renk
Yıldız Mavi
valla güzel olmuş. elinize sağlık. varsa ürün linki alabiliriz fikir olsun :) güle güle kullanın. araç yıldız mavi mi?

duyar28

Yeni Üye
SMS Onaylı
Doblo
Konu
2
Adınız
ibrahim
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 D Sx
Araç Yılı
2002
Plaka
34 RBM 88
Renk
mavi

Çılgın Sürücü

KOCAELİ YÖNETİCİSİ
İl Yöneticisi
Doblo
Konu
2
Adınız
Muhammet ÇILGIN
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Plaka
70 FV 382
Renk
Alev Kırmızı
Ben bugün doblomun namı değer Bu Dumanlı nın motorunu sökmekte ustaya yardım ettim ve şuanda aracım motorsuz yarışlarda.
😊

frkyksl

Yenimahalle Temsilcisi
İlçe Temsilcisi
Doblo
Konu
1
Adınız
Faruk YÜKSEL
Kan Grubu
0 +
Meslek
Elektronik Teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Plaka
06 DF 0776
Renk
Lal Kırmızı
En son Ankara'da Bilal Gül e bakım yaptırmıştım. Şanzıman takozunda sorun yakaladı Bilal. Değişim sonrası bugün aracı eşimden alıp ben kullandım. Vallahi eskiye dönmüş çok zevk aldım.

Mars basarken tüm araç sallanıyor ve sanki debriyaj kaçırıyor gibiydi. Hepsi gitmiş

Yukarı Alt