0-100km hızlanmanız kaç sn.

safeline

Aktif Üye
mrb bende safeline 2010 1,9 var ve son olarak 210 gördüm resmen bunlar yer uçagı araçta hiç bir dizayn yoktur...

geremy

Onursal Kurucu
safeline tarafından yazılan metin:
mrb bende safeline 2010 1,9 var ve son olarak 210 gördüm resmen bunlar yer uçagı araçta hiç bir dizayn yoktur...

ne yaptın sen ya çok tehlike.

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
harbi 210 ne demek. Bize Fransa dan deli bir mercedes gelmişt onda bile Ankara otobanda 230 yaptık yol bittiydi. Yusuf yusuf *eek*

safeline

Aktif Üye
valla yaptık işte ama gidiyor kardeş sende engel olamıyorsun benim hız limiti zaten 160 a ayarlı :)

ERCAN

Daimi Üye
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
yahu arkadaşım lastiklerinin üzerindeki sembol ve yazıları okudunmu...okumadınsa bi oku ...çözümle... bi daha aynı denemeyi kesinlikle yapmazsın..

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE

maşallah diyorum aman dikkat hız tehlikedir

beyaz_kaplan

Azimli Üye
geremy tarafından yazılan metin:
benim doblo 160 hızda nerdeyse 6bin devir çeviriyor.
Doblo 6 bin deviri görmüo die biliorm bn de şahsen 1.9 var 4.8 de kapatıo araç bnzinli ise bilemem

Albay Yunus

Azimli Üye
Bilmeyenler için gösteriyorum, boş yere tartışmayın. Modifiyenin sınırı yoktur. Yok o öyle olmaz, yok o imkansız gibi kelimeler kullanmayın, gülmekten başka bir işime yaramaz. Bahsettiğiniz araç ilk Team Doblo dur. 2005 Ulusal Drag Türkiye Birincisi bir araçtan söz ediyorsunuz. Chip ile en fazla 9 sn nin altına inersiniz. Standart sağlıklı bir JTD 10 lu sn leri görür.

Yani konuşmadan önce biraz araştırırsak iyi olur. Kafadan konuşmamak gerekir. He bi arkadaş Merco demiş.. 500 ünü bilmem ama SLK 200 kompresörünü pistten kaçırdığımı bilirim. Geçildiğinde 2. sefere yarışmak için piste tekrar geri gelmedi, otoparka çekmişti aracını.

Bu işler öyle chipmiş falan filan ile olacak işler değil. Aracınızı profesyonel olarak modladıktan sonra draglarda istediğiniz aracı geçersiniz. Yeterki kendinize bir hedef koyun. He birazda maddi duruma bakar tabiki.

Fiat ile konuşup Nascar a sokun demişsiniz. Fiat ile konuştuk, daha sponsor olarak lastik ayarlamaktan aciz. Gerçi Bursa Abarth ile teknik olarak yardımlaştık, sağolsun Abarth Motor Sporlarının genel müdürü Serkan yazıcının teknikerlerini tahsis etti. Ama kendi olanaklarımız ile tabiki. Yani Fiat sahip çıkmadı kesinlikle. Konuştuğu gibi yapmadı.

Sonuç olarak; aracın 0-100 ü 7.2 sn dir. 180 hp ve 300 nm tork üretir. 1050 kg ağırlığı vardır ki o verinin en önemli sebeplerinden biri budur.

http://www.youtube.com/watch?v=7EBN5pKYv3g

Türkiye Birinciliğini bala değil, bileğimizin hakkı ile aldık.

NOKTA.

geremy

Onursal Kurucu
beyaz_kaplan tarafından yazılan metin:
geremy tarafından yazılan metin:
benim doblo 160 hızda nerdeyse 6bin devir çeviriyor.
Doblo 6 bin deviri görmüo die biliorm bn de şahsen 1.9 var 4.8 de kapatıo araç bnzinli ise bilemem

evet benzinli.

CLAPES

Azimli Üye
arkadaşlar hiç kusura bakmayın bende doblo kullanıyorum ama bu arabayı az çok biliyoruz ole yuksek hızlarda surulecek bı araba deıl doblo 120 sonrası dagılıyor ve acayip bi rüzgar sesi bana güven vermiyor şahsen lütfen yüksek hızdan kaçının...

bunyas288

Daimi Üye
Valla arkadaşlar benim hızla işim olmaz *tdown*ben senede 2 defa memlekete gidiyorum 850 km lik yol Antalya-Hatay en fazla 100 ile giderim zaten aracın hız limitide 100 e ayarlı ötünce ayağımı çekiyorum haa otoyolda bu en fazla 120 oluyor.

Hem güvenli hemde ekonomik...*tup*

beyaz_kaplan

Azimli Üye
bunyas288 tarafından yazılan metin:
Valla arkadaşlar benim hızla işim olmaz *tdown*ben senede 2 defa memlekete gidiyorum 850 km lik yol Antalya-Hatay en fazla 100 ile giderim zaten aracın hız limitide 100 e ayarlı ötünce ayağımı çekiyorum haa otoyolda bu en fazla 120 oluyor.

Hem güvenli hemde ekonomik...*tup*
Sana katılıyorum 90 100 arası gittikten snra 1.9 larda dahi 100 kmde 4.0 4.3 e kadar tüketim değerlerini gördüğünü biliorm... Bu da uzun yol olarak 60 l. ye oranladıktan snra 1300 km ye ykn yol alacağnı thmn ediorm

beyaz_kaplan

Azimli Üye
Ayrıca km ne derse desin fiatın motorları hem serilik hem ekonomi yönünden kndi snflarına göre 1 numara bu ister caddy olsn ister partner ister combo olsn.....

ERCAN

Daimi Üye
selcukan43 tarafından yazılan metin:
ama ne de olsa alman arabası işte abi ne kadar kötülersen kötüle farkını elbet bi yerden gösteriyo. baya bi önce kaza olmuştu 160 km süratle bi temprayla kafa kafaya çarpışmış arabanın motor kısmı komple gidikti inan konsolda dahi hiçbişey yoktu sadece motor gitmişti.
geçtiğimiz aylarda bodrumda marketçi bir arkadaşımızın başına ilginç bir olay geldi...WOLKVAGEN cady... çukur bir yerde selde kaldı..arkadaşın dediğine göre arabanın plakalarına kadar su yükselmiş..su biraz az çekilince ..marş yapmış araba çalışmasıyla stop etmesi bir olmuş..bi daha marş yapmış çalışmamış..turbodan su almış motor..kaskolu olduğu için yetkili servis devreye girmiş..kısaca yapıldı amma...avrupa olduğu için sıfır motor yapıldı..tabii motor maliyeti sadece 22000 TÜRK LİRASI oldu..işte buda avrupa farkı ..iyiki kaskosu vardı..2006 model bu arabaya bu masraf biraz zor yapılırdı..tahminen dobloya sanırırım 6000,7000 TL. ye sıfır motorda yapılır..

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Team DOBLO gayet iyi hazırlanmış, emeğinize sağlık. Söylemeden geçemeyeceğim, albaylı nicki olan kişi gereksiz şeyleri muhatap alıp, birkaç doblo severi es geçmiş, şahsım adına üzüldüm.

İnternet ortamından birkaç senedir uzağım. O yüzden sıkı takip içinde değilim.
Ehliyetimide 31 aralıkta anca çıkartabildim.

Arabayı kullanmayı çok sevmeme rağmen, Doblolarımı bir türlü zevkine süremedim. Hep bir iş telaşı, hep bir stress içindeyim.

Aracımın hızlanmasına bakma, ölçme tarzı bir fırsat edinemedim. Ancak yaklaşık 800-850kg yükle, İzmir-Aydın otobanında yer alan tünelin Aydın tarafı çıkışındaki meğilli düzlükte 175 km/h sürati aşamadım. Fethiye'ye acil girmem gerekiyordu, bende yüklendikçe yüklendim. Bir daha o hıza çıkmam demem ama, çiseleyen yağmurdu, bir daha o kumarı oynamam.

Araçta standart dışı olan tek şey Pirelli P6000 195 65 R15 lastiklerdir. Performansından çok memnunum.
Araç 2008 Combi Premio 1.3 multijettir.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bizimkide düz yolda en fazla 170 km gördü araba 1,3 multijet belki biraz daha olsa bişeyler daha olsur ama şunu söyliyeyim ilk kasa doblo orta kasadan daha dengeli hiç bi savrulma olmuyor daha oturaklı gidiyor

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Bugün 0-100 denedim.

17-18 arasında ulaşabiliyor ancak.

Daha altına olanak vermiyorum, çünkü mümkün olduğunca performans değerlerine göre denedim.

4000 devir vites geçişleri ile, turboyu mümkün olduğunca kullandım.
Maksimum 16-17 sn arası olur, o da gaz pedalından ayak çekmezsek... :)