0-100km hızlanmanız kaç sn.

selcukan43

Daimi Üye
Albay Yunus tarafından yazılan metin:
JTD lerde 12.4 0-100 fabrika verisidir. Lakin bunu sağlıklı bir motor ile işi bilen birisi 11 sn nin altına çeker. Yani 10 küsür saniyelere inebilmeniz mümkün. Bu veriyi 2002 JTD ler ile rahatlıkla görebilmeniz mümkün. Orta kasa Doblo' larda 0-100 verisi yazmaz. JTD ler kadar hızlı değillerdir zaten.

Top speed olarak fabrika verisi 168 km/h yazar. Buda en sağlıklı bir şekilde verilmiş veridir. Yani 168 den sonrası can güvenliği için ideal olmadığını ifade ediyor. Lakin bunuda ister JTD olsun ister m.jet olsun; 1.9 turbolu olan her Doblo' rahatlıkla 200 km/h nin üzerine çıkabilir.

benimkilerin verilerine gelince;

7.2 sn 0-100

ustam naptın yaw 0-100 (7.2 sn) imkansız.. benim doblo 1.9 JTD 10 saniyenin altına düşemedim.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
selcukan43 tarafından yazılan metin:
Albay Yunus tarafından yazılan metin:
JTD lerde 12.4 0-100 fabrika verisidir. Lakin bunu sağlıklı bir motor ile işi bilen birisi 11 sn nin altına çeker. Yani 10 küsür saniyelere inebilmeniz mümkün. Bu veriyi 2002 JTD ler ile rahatlıkla görebilmeniz mümkün. Orta kasa Doblo' larda 0-100 verisi yazmaz. JTD ler kadar hızlı değillerdir zaten.

Top speed olarak fabrika verisi 168 km/h yazar. Buda en sağlıklı bir şekilde verilmiş veridir. Yani 168 den sonrası can güvenliği için ideal olmadığını ifade ediyor. Lakin bunuda ister JTD olsun ister m.jet olsun; 1.9 turbolu olan her Doblo' rahatlıkla 200 km/h nin üzerine çıkabilir.

benimkilerin verilerine gelince;

7.2 sn 0-100

ustam naptın yaw 0-100 (7.2 sn) imkansız.. benim doblo 1.9 JTD 10 saniyenin altına düşemedim.

maaşallah audi A4 1.6 FSI le aynı

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
*hilarious* Audi

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
chip uygulamadan 7.2 sn de 100 km'ye çıkabileceğine ihtimal bile vermiyorum yaw..

ya beyler ne chip i ne diyonuz,bu araç fiat doblo hafif ticari araç.subaru impreza 2.5 wrx 7.2 sn de hızlanıyor.chiple miple kurtarmaz.bu aracın gazı intibak süresi 1 saniye sürüyor.5 vites değişiminde 5 intibak süresi kafadan 5 saniye eder.geri kalan 2.7 sn de 0-100 hızlanıyorsanız (vites değişim süreside buna dahil)bu aracı ticaride süründürmeyelim.götürelim nascar da formüla F1 de yarışsın

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
Formulaya teklif götürelm raptor :D sabah sabah güldürdün ya beni helal olsun :D

selcukan43

Daimi Üye
RAPTOR tarafından yazılan metin:
chip uygulamadan 7.2 sn de 100 km'ye çıkabileceğine ihtimal bile vermiyorum yaw..

ya beyler ne chip i ne diyonuz,bu araç fiat doblo hafif ticari araç.subaru impreza 2.5 wrx 7.2 sn de hızlanıyor.chiple miple kurtarmaz.bu aracın gazı intibak süresi 1 saniye sürüyor.5 vites değişiminde 5 intibak süresi kafadan 5 saniye eder.geri kalan 2.7 sn de 0-100 hızlanıyorsanız (vites değişim süreside buna dahil)bu aracı ticaride süründürmeyelim.götürelim nascar da formüla F1 de yarışsın

doğru sölüyorsun da araç chip'e girdiği zaman sırf onla bitmiyor abi yaw carbon clean ile ilk günkü kadar temizliyolar turbo 2000 de açıyosa onu geri çekiyolar. dolayısıyla gaza bastığında tepkime süresi düşmüş oluyor. buna etki edecek herşeyi düzenliyolar. chip'le 7.5 saniye falan olacağına inanıyorum ama chip olmadan imkansız yaw 7.2 sn :)))) nascar güzelmiş bu arada xD xD

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
RAPTOR tarafından yazılan metin:

doğru sölüyorsun da araç chip'e girdiği zaman sırf onla bitmiyor abi yaw carbon clean ile ilk günkü kadar temizliyolar turbo 2000 de açıyosa onu geri çekiyolar. dolayısıyla gaza bastığında tepkime süresi düşmüş oluyor. buna etki edecek herşeyi düzenliyolar. chip'le 7.5 saniye falan olacağına inanıyorum ama chip olmadan imkansız yaw 7.2 sn :)))) nascar güzelmiş bu arada xD xD

ya kardeşim benim arabam daha 19000 km de.carbonclean'in benim arabam gibi bi arabada etkisi nekadar olur?sıfır!turbonun erken açması gaz intibakıyla alakalı değilturbonun açması için bi kere gaz intibakının bitmesi lazım.yani anlayacağınız 7.2 sn hadi 3 vitesde yaptın diyelim yine zor.

abi arabalara kötü demiyorum ama her aracın yapacağı iş var yapamayacağı iş vareğer 1.9 doblo 7.2 sn de 100 km/saa hıza çikabiliyorsa ne gerek var mercedes clk 500 sürmeye dobloyla bas basabildiğin kadar.

o işde bi yanlışlık vardır.yanlış ölçülmüştür!

hem carbonclean le tamizlenecek duruma gelmiş bi aracın hiçmi kompresyon kaçağı turbo kaçağı olmaz sence?

selcukan43

Daimi Üye
carbon clean işlemi temizleme işlemi oldugundan pek ihtiyaç duymasanda yine de bir nebze olsun fayda faydadır. turbonun açması gaz intibakından ziyade ecu yazılımı ile ilgili. onu tekrar programlayıp 2.000 devirde turbo açan bir arabayı 1.500 devir gibi bi ayara çekebiliyolar. bu sayede turbo erken açtığı için erken kapış sağlıyo. bu da zamandan tasarruf. yani aracın ivmelenmesi de artmış oluyor. chip uygulaması da zaten ben hesaplatmıştım araç 140 beygir oluyor. bide filtre falan taktın mı 7.5 saniye falan mümkün bence. mercedes clk 500 sürmeye ne gerek var demişsin. arabanın konforu olsun, güvenliği kaportası işçiliği olsun elbet ki dobloyla bir tutulmaz ki. adamda bundan biniyor zaten. güvenlik istiyor. heryeri hava yastığıyla dolu sırf bununla da bitmiyor. doblo'lar allah muhafaza en ufak bi kazada kağıt gibi oluveriyor :( yani herşeyi göz önünde bulundurmak lazım.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
carbon clean işlemi temizleme işlemi oldugundan pek ihtiyaç duymasanda yine de bir nebze olsun fayda faydadır. turbonun açması gaz intibakından ziyade ecu yazılımı ile ilgili. onu tekrar programlayıp 2.000 devirde turbo açan bir arabayı 1.500 devir gibi bi ayara çekebiliyolar. bu sayede turbo erken açtığı için erken kapış sağlıyo. bu da zamandan tasarruf. yani aracın ivmelenmesi de artmış oluyor. chip uygulaması da zaten ben hesaplatmıştım araç 140 beygir oluyor. bide filtre falan taktın mı 7.5 saniye falan mümkün bence. mercedes clk 500 sürmeye ne gerek var demişsin. arabanın konforu olsun, güvenliği kaportası işçiliği olsun elbet ki dobloyla bir tutulmaz ki. adamda bundan biniyor zaten. güvenlik istiyor. heryeri hava yastığıyla dolu sırf bununla da bitmiyor. doblo'lar allah muhafaza en ufak bi kazada kağıt gibi oluveriyor :( yani herşeyi göz önünde bulundurmak lazım.

bu araçalar kağıt gibi olmaz,araçların kupalarının içerisinde çelik profil iskeletten ana gövde var.dış kaportanın soyulmasına bakma o sadece görüntü yeni araçların çoğunda kaporta olarak saç kullanılmıyor zaten çoğu fiberglass!hava yastığına gelince doblonunda 8 hava yastıklı malibu modelleri var.:D

ne diyeceğimi bilemiyorum turboyu kaç devirde açarsan aç bir ticari aracın 7.2 sn de 100 km ye çıkması hadi çok ısrar ettin imkansız demiyecem ama zor...hemde çok zor!yapan arkadaşı tebrik ediyorum.bende yarın istanbula gidip chip tunning yaptırıp,turboyu enjektörleri değişiyorum.bukadar ısrarına göre 7.2 saniyeyi geçtim,9 sn de 100 km yapmazsa satarım arabayı!:D

selcukan43

Daimi Üye
yok abi cidden yapar. bu işle uğraşan arkadaşlarım var kütahyada. tabi istanbulda çok daha geniştir biliyorum ama istediğin tuning firmasından bilgi alabilirsin. güzel bir modifiye işleminden sonra 7.5 saniye mümkün abi yaw. bende olanak vermiyodum ama mümkün. araca yapılcaklar chip tuning, carbon clean, turbo açma geri çekilecek, kat iptali, performans eksoz ve açık hava filtresi.. hepsi 1.5 milyarı geçmez toplam masraf. bunlarla bence 7.5 sn mümkün :) :) tabiiiikideeeeee düz 1.9 JTD bile 7.2 sn de çıkamaz. anca bunlar olacak o zaman anca. yoksa düz dobloda yaptım diyen yanlış ölçümdür seninde dedğin gibi.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
yok abi cidden yapar. bu işle uğraşan arkadaşlarım var kütahyada. tabi istanbulda çok daha geniştir biliyorum ama istediğin tuning firmasından bilgi alabilirsin. güzel bir modifiye işleminden sonra 7.5 saniye mümkün abi yaw. bende olanak vermiyodum ama mümkün. araca yapılcaklar chip tuning, carbon clean, turbo açma geri çekilecek, kat iptali, performans eksoz ve açık hava filtresi.. hepsi 1.5 milyarı geçmez toplam masraf. bunlarla bence 7.5 sn mümkün :) :) tabiiiikideeeeee düz 1.9 JTD bile 7.2 sn de çıkamaz. anca bunlar olacak o zaman anca. yoksa düz dobloda yaptım diyen yanlış ölçümdür seninde dedğin gibi.

valla ne yalan söylim selçuk hala aklıma yatmış değil ama hayırlısı olsun diyelim.demekki tıp çok ilerledi :D

selcukan43

Daimi Üye
wala abi teknoloji aldı başını gidiyor. insan inanamıyor işte başta bende inanamıyordum. ama en çok sevindiğim bi yanı ne biliyomusun. caddy chip ile 9.7 sn :) :) her halükarda doblo'nun eline veremiyor :) zaten bende anticaddy'ciyim. ha güzel araba hoş ama içine binen birisi olarak içeri aldığı ses'ten ve kapıyı kapatırken şarrrr şurrr diye gelen kapı sesinden çok miğdem bulandı :)

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
wala abi teknoloji aldı başını gidiyor. insan inanamıyor işte başta bende inanamıyordum. ama en çok sevindiğim bi yanı ne biliyomusun. caddy chip ile 9.7 sn :) :) her halükarda doblo'nun eline veremiyor :) zaten bende anticaddy'ciyim. ha güzel araba hoş ama içine binen birisi olarak içeri aldığı ses'ten ve kapıyı kapatırken şarrrr şurrr diye gelen kapı sesinden çok miğdem bulandı :)

al bendende o kadar!hele o kalkışta stop edecek gibi boğulması yokmu deli eder adamı!

selcukan43

Daimi Üye
ama ne de olsa alman arabası işte abi ne kadar kötülersen kötüle farkını elbet bi yerden gösteriyo. baya bi önce kaza olmuştu 160 km süratle bi temprayla kafa kafaya çarpışmış arabanın motor kısmı komple gidikti inan konsolda dahi hiçbişey yoktu sadece motor gitmişti.

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
o boğulma benimde canımı sıkıyor. Toparlanması geç aracın

selcukan43

Daimi Üye
yok abi caddy'den bahsediyoruz biz. yanlız bu dobloda boğulmanın önüne açık hava filtresi takarak geçtim.. ne caddy dinliyorum ne de başka bişey açık hava filtresi uygulayın. yakıt bariz artıyo ama çekiş mükemmmelllllll derecede maşallahhh..

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
kardelenkurt tarafından yazılan metin:
o boğulma benimde canımı sıkıyor. Toparlanması geç aracın

dobloda boğulma olmuyor.ama caddy ile kango classic de çok fena.araba kalkarken hertarafı sallanıyor.1.9 TDI VW motorun hastalığı bu!