ENJEKTÖRE MAZOT İLE BERABER HAVA GİDİYOR

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
depo dolu diyordu ama mevlüt amcada depoyu bitirene kadar zaman lazım

MEVKU946

Onursal Kocaeli Yöneticisi
Adı
MEVLÜT KÜÇÜKTİFTİK
Modeli
Renk
GÜNBATIMI
SLM, RAPTORCUĞUM, OĞUZCUĞUM,MEHMETCİĞİM.ÖNCELİKLE DEPO SÖKME İŞİNİ NASIL YAPACAĞIM. BAGAJ HALİFLEKS KAPLI,ONU SÖKÜP ŞAMANDIRA KAPAĞINA ULASABİLİRMİYİM.BİDE ÜÇ GÜNDÜR BADANA İŞİ VAR. ONLARLADA UĞRAŞIYORUM.BU SORUN 2,5 YILLIK SORUN EMİN ADIMLARLA GİDİP SERVİSE İHTİYAÇ DUYMADAN SİZLERİN YARDIMIYLA ÇÖZECEĞİM. SAĞOLUN. YİNEDE ÖNCE BİDONDAN ENJEKTÖRE HAVASIZ MAZOT EMDİREREK MOTOR ARIZA IŞIĞININ YANMADIĞINI GÖRMEK İSTİYORUM DENEYİ GARAJDA YAPACAĞIM 10 LİTRE MAZOTUN TAMAMINI ENJEKTÖRE EMDİRİP IŞIĞI GÖZETLEYECEĞİM.IŞIK YANMAZSA KESİN SORUN ORTAYA ÇIKMIŞ OLACAK.SORUN % 80 DEPODAN ARA ARA GELEN HAVADAN AMA % 100 BU YAPACAĞIM DENEY SONUCUNDA ANLAŞILACAK.KAFAMA TAKILAN KIZDIRMA BUJISİNİN TEKİ PATLAK ENZOR YERDE ACABA DİYORUM ONUNDA İŞİKLA İLGİSİ VARMI DİYE DÜŞÜNÜYORUM. ONUN İÇİN YUKARIDA YAZDIĞIM DENEYİ YAPTIKTAN SONRA BUJİMİ YOKSA ŞAMANDIRAMI OLDUĞU ANLAŞILACAK.TEKRAR SAĞOLUN.SLM MEVLÜT AMCA.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
kızdırma bozuk olunca kendi lambasını yakıyor mevlüt amca.zor yer yok aslında d1 de.ben söktürmüştüm üst kapağı sökünce rahat değiştiriyor biraz işten anlayan birisi.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
mevlüt amca ısıtma bujisi motor arıza ışığını yakmaz büyük ihtimal zaten kendi ışığı yanmıştır

deneyin sonucunu merak ediyoruz

MEVKU946

Adı
MEVLÜT KÜÇÜKTİFTİK
Modeli
Renk
GÜNBATIMI
mevlüt amca ısıtma bujisi motor arıza ışığını yakmaz büyük ihtimal zaten kendi ışığı yanmıştır

deneyin sonucunu merak ediyoruz
SLM OĞUZCUĞUM, Bİ SİTEDE OKUMUŞTUM VE MASAJLADA YAZMIŞTIM. SORUNU SIKIŞTIRDIK İKİSİNDE BİRİNDE DE ŞAMANDIRANIN KOLAY SÖKÜMÜNÜ Bİ ANLATAN OLSA RAHATLAYACAĞIM. SLM MEVLÜT AMCA.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
mevlüt amca şamanıranın sökümü içim raptor abi bilgi verir sana o koularada en tecrübeli kendisi

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
e70W5Y.jpg

eWM858.jpg

emmi ben sana net konuşacam ben hiç doblo deposu sökmedim ama bütün arabalarda bu iş benzer şekilde yapılır.

birinci resimde gördüğün depo 2001 ve üstü seri doblonun mazot deposudur.bu depo üzerinde görülen beyaz kapak şamandıra tertibatıdır.

2.resimde aracın tabanında kırmızı okla işaretli kapak büyük ihtimalle şamandıranın üstündeki kapaktır.döşemeyi kaldırıp bu kapağı açarsan doğrudan şamandıraya ulaşman lazım.

birçok arabada bu iş böyle yapılıyor.bizim arabalarda da farklı olduğunu sanmıyorum.

MEVKU946

Adı
MEVLÜT KÜÇÜKTİFTİK
Modeli
Renk
GÜNBATIMI
emmi ben sana net konuşacam ben hiç doblo deposu sökmedim ama bütün arabalarda bu iş benzer şekilde yapılır.

birinci resimde gördüğün depo 2001 ve üstü seri doblonun mazot deposudur.bu depo üzerinde görülen beyaz kapak şamandıra tertibatıdır.

2.resimde aracın tabanında kırmızı okla işaretli kapak büyük ihtimalle şamandıranın üstündeki kapaktır.döşemeyi kaldırıp bu kapağı açarsan doğrudan şamandıraya ulaşman lazım.

birçok arabada bu iş böyle yapılıyor.bizim arabalarda da farklı olduğunu sanmıyorum.
SLM RAPTORCUĞUM.SAĞOL KAÇ GÜNDÜR BU RESMİ VE TARİFİ ARIYORDUM GİRMEDİĞİM SİTE KALMADI. BADANADAN FIRSAT BULURSAM YARIN İLK İŞİM BİDONDAN ENJEKTÖRE MAZOT EMDİRME VE IŞIK YANMAZSA ŞAMANDIRA SÖKME İŞİNE BAŞLAMAK.HAVALDIĞI KESİNDE IŞIĞI HAVAMI YAKIYOR O NETLEŞECEK. TEKRAR SAĞOL ELİNE VE BİLGİNE SAĞLIK. SLM MEVLÜT AMCA.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Mevlut amca o kapagi sokmeden once dosemeni korumaya al eger mazot akarsa falan cok koru kokar doseme zor arindirirsin kolay gelsin

MEVKU946

Adı
MEVLÜT KÜÇÜKTİFTİK
Modeli
Renk
GÜNBATIMI
SLM ARKADAŞLAR, BUGÜN 5+5 TOPLAM 10 LİTRE MAZOT ALDIM. ENJEKTÖRLE FİLRTE ARASINA EKLEDİĞİM ŞEFFAF HORTUMU KESTİM FİLTRE KISMINDA OLANI TIKADIM. ENJEKTÖRE GİDEN KISMI 5 LİTRELİK MAZOT DOLU PET ŞİŞEYE DALDIRDIM HORTUMU DİBE KADAR SOKTUM , BU İŞLEMİ YAPARKEN HORTUMA BİRAZ HAVA GİRDİ, MOTORU ÇALIŞTIRDIM. ARIZA IŞIĞI YANDI. YAKLAŞIK 4 LİTRE KADARI EMİLİNCE İŞİK SÖNDÜ, EKSİLEN MAZOTU DİĞER PETDEN İLAVE EDEREK TAMAMLADIM VE MAZOT BİTENE KADAR IŞIK YANMADI.(MOTOR HARARETİ NORMALDİ) MAZOT BİTDİ VE SİSTEME HAVA GİRDİ. ARIZA IŞIĞI TEKRAR YANDI.
BENİM BURDAN ÇIKARDIĞIM SONUÇ; ŞAMANDIRADAN ARA ARA GELEN HAVA BEYİNİ YANLIŞ YÖNLENDİRİYOR VE IŞIKDA ONUN İÇİN YANIYOR.YARIN VEYA ÖBÜRSÜ GÜN ŞAMANDIRAYI SÖKMEYE ÇALIŞACAĞIM .
YORUMLARINIZI BEKLİYORUM. SLM MEVLÜT AMCA.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
mevlüt amca yani motor arıza ışığı ara ara gelen havadan dolay yanıyor bunu buldun

MEVKU946

Adı
MEVLÜT KÜÇÜKTİFTİK
Modeli
Renk
GÜNBATIMI
mevlüt amca yani motor arıza ışığı ara ara gelen havadan dolay yanıyor bunu buldun
SLM OĞUZCUĞUM.YAPILAN DENEY SONUNDA, %99 ARIZA IŞIĞI DEPODAN GELEN ARA ARA HAVADAN YANIYOR.%100 DİYEBİLMEK İÇİN ŞAMANDIRADAKİ HAVA GİREN YERİ BULUP TAMİR EDİP VE HERŞEY ORİJİNAL ŞEKLE GELDİKDEN SONRA YAPILACAK TEST SÜRÜŞÜNDEN SONRA BELLİ OLACAK.ARKADA KOLTUK VAR ONUDA SÖKMEM GEREKEBİLİR GİBİME GELİYOR. BU DURUMDA BİLE ARIZANIN BEYİNDE OLMADIĞI KESİNLEŞTİ. USTAYA KALSAK 2750 TL YE BEYİN ALACAKTIK. SLM MEVLÜT AMCA.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
doğru gidiyoruz emmi.çözecez bu işi!ben sana bişey diyeyim,şamandırayı sökmüşken bence şamandıranın içerisindeki mazot hortumlarını değiştir.en azından bir 15 sene daha sökmezsin şamandırayı.

MEVKU946

Adı
MEVLÜT KÜÇÜKTİFTİK
Modeli
Renk
GÜNBATIMI
doğru gidiyoruz emmi.çözecez bu işi!ben sana bişey diyeyim,şamandırayı sökmüşken bence şamandıranın içerisindeki mazot hortumlarını değiştir.en azından bir 15 sene daha sökmezsin şamandırayı.
SLM RAPTORCUĞUM. BENDE ÖYLE YAPMAYI DÜŞÜNÜYORUM. ŞAMANDIRAYI GARAJDA SÖKECEĞİM VE GEREKLİ MALZEMEYİ ARAMAYA GİDECEĞİM. SORUN KELEPÇELERDE İSE VE HORTUMLAR SAĞLAMSA MESELE YOK DA BEN HORTUMLARDA ÇATLAK OLABİLİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM. BİDE HORTUMLAR ÖZELSE NASIL BULACAĞIM PİYASADAN ALINANI ADEPTE EDEBİLİRMİYİM.SLM MEVLÜT AMCA.

htezyal

Aktif Üye
alın yeni bir şamandıra arkanıza bakmayın bak beyin parasından kurtulmşunuz kolay gelsin

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
emmi parçacılarda hortumda var.keser verirler.

MEVKU946

Adı
MEVLÜT KÜÇÜKTİFTİK
Modeli
Renk
GÜNBATIMI
emmi parçacılarda hortumda var.keser verirler.
SLM RAPTORCUĞUM, ARKA BAĞAJDA HALİFLEKS VARDI KALDIRDIM ALTINDA 2MM KALINLIĞINDA LASTIK KAPLI ONUDA KALDIRMAYA ÇALIŞTIM. ŞAMANDIRANIN ÜSTÜNDEKİ KAPAĞI GÖRDÜM. ARKA KOLTUĞUN ALTINA GELİYOR KOLTUKLARI SÖKECEĞİM. BAYA Bİ İŞ VAR ARABA GARAJDA OLDUĞU İÇİN YAVAŞ YAVAŞ HALLEDECEĞİM. SANAYİDE HORTUM SATAN TANIDIK ESNAF VAR .ORDAN TEMİN EDEBİLİRİM HORTUMU SLM MEVLÜT AMCA.

MEVKU946

Adı
MEVLÜT KÜÇÜKTİFTİK
Modeli
Renk
GÜNBATIMI
alın yeni bir şamandıra arkanıza bakmayın bak beyin parasından kurtulmşunuz kolay gelsin
SLM HÜSEYİN BEY. ARIZA HORTUMDA İSE 5 TL LİK Bİ MASRAF ŞAMANDIRA İNTERNETDE 365 TL EMEKLİ MEVLÜT AMCA YA MASRAF ÇIKAR. İNŞALLAH HORTUM VEYA KELEPÇEDEDİR ARIZA ,UCUZ YOLDAN HALLEDERİZ. MARPUÇLARDA İSE ŞAMANDIRA ALMAK GEREKİR. SLM MEVLÜT AMCA.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
olmazsa burada var mevlüt amca.düze uyar mı bilemem.
http://www.ucuzyedekparcam.com/YAKIT-POMPASI-DEPO-SAMANDIRASI-FIAT-DOBLO-13JTD-19JTD-00-,PR-5704.html

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
SLM HÜSEYİN BEY. ARIZA HORTUMDA İSE 5 TL LİK Bİ MASRAF ŞAMANDIRA İNTERNETDE 365 TL EMEKLİ MEVLÜT AMCA YA MASRAF ÇIKAR. İNŞALLAH HORTUM VEYA KELEPÇEDEDİR ARIZA ,UCUZ YOLDAN HALLEDERİZ. MARPUÇLARDA İSE ŞAMANDIRA ALMAK GEREKİR. SLM MEVLÜT AMCA.

inşallah mevlüt amca kolay ve ucuz yoldan helledilir