ENJEKTÖRE MAZOT İLE BERABER HAVA GİDİYOR

MEVKU946

Onursal Kocaeli Yöneticisi
Adı
MEVLÜT KÜÇÜKTİFTİK
Modeli
Renk
GÜNBATIMI
SLM ARKADAŞLAR, DÜLDÜLÜN SORUNLARINI ÇÖZMEK AMACIYLA YAPACAĞIM DEDİĞİM DENEMENİN İLK AŞAMASINI GERÇEKLEŞTİRDİM.
DEPODAKİ BASINÇTAN YOLA ÇIKARAK KAPAK CEKVALFİNİ DEVRE DIŞI BIRAKMIŞTIM.FAKAT DEPODAKİ OLUŞAN BASINÇIN NEDENİNİ BULMAK İÇİN DENEYLER YAPACAĞIMI YAZMIŞTIM.
MAZOT FİLTRESİNDEN ENJEKTÖR POMPASINA GİDEN HORTUMU ÇIKARDIM VE ŞEFFAF HORTUM TAKTİM KELEPÇELERLE SABİTLEDİM VE MOTORU ÇALIŞTIRDIM.İLK AŞAMADA MAZOT ÇOK HAVALI GELDİ. SEBEBİ HORTUM TAKARKEN FİLTREDEKİ MAZOTUN DEPOYA GERİ GİTMESİ VE SİSTEME HAVA GİRMESİ OLARAK YORUMLADIM. BUGÜN İKİNCİ GÜN MOTOR ÇALIŞIRKEN KAPUTU AÇTIM VE ŞEFFAF HORTUMU GÖZLEMLEDİM. SONUÇ; DEPODAN ARA ARA HAVA GELDİĞİNİ GÖRDÜM. VE MOTOR ARIZA IŞIĞI BAZEN YANIYOR BAZEN SÖNÜYOR. BİRKAÇ GÜN DAHA DENEYE DEVAM EDECEĞİM. YORUMLARINIZI BEKLİYORUM. SLM MEVLÜT AMCA.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
mevlüt amca ozaman senin arabaya yakıttan daha fazla hava geliyor
ve zengin karışım fakirleşiyor bu yüzdende motorun tam verimi için yakıt hava karışımı tam dengeli gelmiyor o yüzdende motor arıza ışığı yanıyor olabilir bundan benim çıkardığım senin arabanın yakıt hava karışımının ayarında bi problem olabilir bence karışımın ayarını bi kontrol ettir ama bu yaptığın deneyden sonra raptor abinin yorumu çok öenmli bakalım o nediyecek bu konuya bende merak ettim bakalım raptor abi ne diyecek

mevlüt amca gerçekten güzel tespitler elde ediyorsun

MEVKU946

Adı
MEVLÜT KÜÇÜKTİFTİK
Modeli
Renk
GÜNBATIMI
ve zengin karışım fakirleşiyor bu yüzdende motorun tam verimi için yakıt hava karışımı tam dengeli gelmiyor o yüzdende motor arıza ışığı yanıyor olabilir bundan benim çıkardığım senin arabanın yakıt hava karışımının ayarında bi problem olabilir bence karışımın ayarını bi kontrol ettir ama bu yaptığın deneyden sonra raptor abinin yorumu çok öenmli bakalım o nediyecek bu konuya bende merak ettim bakalım raptor abi ne diyecek

SLM OĞUZCUĞUM,SORUNU ÇÖZERSEK. RESMİSİ, ÖZELİ İKİ SERVİSİDE TOPA TUTCAĞIM. YAKIT HAVA KARIŞIMI DİYE NOT DÜŞMÜŞSÜN, SORUN DEPO HATTINDAN GELEN DÜZENSİZ MAZOT HAVA KARIŞIMI.DEPODAN GELEN HAVANIN NEDENİNİ BULURSAK ENJEKTÖRE HAVA GİRİŞİNİ ÖNLEMİŞ OLACAĞIZ.BİR.. İKİ BİRKAÇGÜN SONRADA 2.5 LİTRELİK PET ŞİŞEYE MAZOT KOYUP ENJEKTÖRE GİDEN HORTUMU SOKUP ORDAN HAVASIZ MAZOT EMDİREREK MOTOR ARIZA LAMBASINI GÖZLEMLEYECEĞİM.VE BU ŞEKİLDE SORUNA ÇÖZÜM ĞRETECEĞİZ, SİZLERİN YORUMLARIYLA. SLM MEVLÜT AMCA.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
mevlüt amca mesajını gördüm.şu an biraz yoğunum.öğleden sonra sana ayrıntılı bi mesaj yazacam.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE

SLM OĞUZCUĞUM,SORUNU ÇÖZERSEK. RESMİSİ, ÖZELİ İKİ SERVİSİDE TOPA TUTCAĞIM. YAKIT HAVA KARIŞIMI DİYE NOT DÜŞMÜŞSÜN, SORUN DEPO HATTINDAN GELEN DÜZENSİZ MAZOT HAVA KARIŞIMI.DEPODAN GELEN HAVANIN NEDENİNİ BULURSAK ENJEKTÖRE HAVA GİRİŞİNİ ÖNLEMİŞ OLACAĞIZ.BİR.. İKİ BİRKAÇGÜN SONRADA 2.5 LİTRELİK PET ŞİŞEYE MAZOT KOYUP ENJEKTÖRE GİDEN HORTUMU SOKUP ORDAN HAVASIZ MAZOT EMDİREREK MOTOR ARIZA LAMBASINI GÖZLEMLEYECEĞİM.VE BU ŞEKİLDE SORUNA ÇÖZÜM ĞRETECEĞİZ, SİZLERİN YORUMLARIYLA. SLM MEVLÜT AMCA.

inşallah mevlüt amca çözülecek bu sorun

htezyal

Aktif Üye

mevlüt bey pet şişe içindeki mazotla arabanızı çalıştıramazsınız gibi geliyor benim jtd de depo içinde mazot pompası var .sizin araçtada olması lazım.eğer sizin araçtada pompa var ise pompa yakıtı aşağıdan çeker.depo içindeki pompanın üst kısmında çatlak delik var ise sisteme havada gönderiyor olabilir.dışarıda olsa sızıntı yapar görülür depo içindekini malum göremeyiz

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
mevlüt emmi...düşündüm taşındım,araştırdım inceledim.emmicim aracının sıkıntısı depo içerisindeki besleme pompası yada o pompanın borularından kaynaklanmakta.zaten pompa borular ve şamandıra yekpare.kısa süre içerisinde besleme pompasını değiştirirsen en azından hava kabarcığı sıkıntın çözülecektir.

sökmüşken depoyada bakarsınız.

geçmiş olsun.

MEVKU946

Adı
MEVLÜT KÜÇÜKTİFTİK
Modeli
Renk
GÜNBATIMI

mevlüt bey pet şişe içindeki mazotla arabanızı çalıştıramazsınız gibi geliyor benim jtd de depo içinde mazot pompası var .sizin araçtada olması lazım.eğer sizin araçtada pompa var ise pompa yakıtı aşağıdan çeker.depo içindeki pompanın üst kısmında çatlak delik var ise sisteme havada gönderiyor olabilir.dışarıda olsa sızıntı yapar görülür depo içindekini malum göremeyiz
SLM HÜSEYİN BEY, DÜLDÜL 2001 MODEİ DEPODADA POMPA YOK.SORUN MOTOR ARIZA LAMBASININ ARA ARA YANMASI VE MOTOR DEVRİ ROLANTİDE İKEN BAZEN 3000 DEVİRE KADAR ÇIKMASI VE 2,5 SENEDİR SERVİSLER TARAFINDAN SORUNUN ÇÖZÜLMEMESİ ÜZERİNE DENEME YANILMA METODU İLE VE BİLEN ARKADAŞLARIN YORUMLARI İLE ÇÖZMEYE ÇALIŞIYORUM. DEPODAN MAZOTLA BERABER HAVA GELDİĞİ KESİN. BUMU MOTOR ARIZA IŞIĞINI YAKAN ACABA . SLM MEVLÜT AMCA.

MEVKU946

Adı
MEVLÜT KÜÇÜKTİFTİK
Modeli
Renk
GÜNBATIMI
mevlüt emmi...düşündüm taşındım,araştırdım inceledim.emmicim aracının sıkıntısı depo içerisindeki besleme pompası yada o pompanın borularından kaynaklanmakta.zaten pompa borular ve şamandıra yekpare.kısa süre içerisinde besleme pompasını değiştirirsen en azından hava kabarcığı sıkıntın çözülecektir.

geçmiş olsun.
SLM RAPTORCUĞUM SAĞOL. DEPODAKİ BASINÇ SORUNUNU CEKVALFİ GÖREV DIŞI BIRAKARAK ÇÖZMÜŞTÜM. DEPODA MAZOT POMPASI YOKMUŞ. ENJEKTÖR POMPASININ EMİŞİ İLE MAZOT GELİYOR.GELİRKENDE BORU HATTINA Bİ YERDEN HAVA GİRİYOR VE ARA ARA ŞEFFAF HORTUMDAN ENJEKTÖRE GİDİYOR.
BENİM ESAS ÖĞRENMEYE ÇALIŞTIĞIM 2,5 SENEDİR ARA ARA YANAN VE SERVİSLERİN BULAMADIĞI MOTOR ARIZA LAMBASINI YAKAN SEBEP BUMUDUR. SLM MEVLÜT AMCA.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz

geçmiş olsun.
SLM RAPTORCUĞUM SAĞOL. DEPODAKİ BASINÇ SORUNUNU CEKVALFİ GÖREV DIŞI BIRAKARAK ÇÖZMÜŞTÜM. DEPODA MAZOT POMPASI YOKMUŞ. ENJEKTÖR POMPASININ EMİŞİ İLE MAZOT GELİYOR.GELİRKENDE BORU HATTINA Bİ YERDEN HAVA GİRİYOR VE ARA ARA ŞEFFAF HORTUMDAN ENJEKTÖRE GİDİYOR.
BENİM ESAS ÖĞRENMEYE ÇALIŞTIĞIM 2,5 SENEDİR ARA ARA YANAN VE SERVİSLERİN BULAMADIĞI MOTOR ARIZA LAMBASINI YAKAN SEBEP BUMUDUR. SLM MEVLÜT AMCA.

emmi bekle birazdan bir resim paylaşacam.bütün sıkıntı çözülecek.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
çözeceniz bu işi inşaallah.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
xGVnpZ.jpg
[/img]

şimdi emmi yukarıda görülen resim 1.9 doblonun depo şamandırası.

sarı ile işaretli olan kelepçelerin gevşek olması,mavi ile işareli hortumların çatlak yada delik olması,bu hortumların bağlandığı memelerin çatlak yada bozuk olması,yeşil ile işaretli memelerin bozuk yada gevşek yada çatlak olması,hava kabarcığı yapar.

pompa varmış yokmuş çok önemli değil.pompa varsada yoksada aynı yerden sıkıntı çıkartır.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
zaten bu şamandıra setlerinin alayı aynı halt.81 model fiat 50 nc kamyonun deposunuda söksen şamandıranın çalışma prensibi aynı.

MEVKU946

Adı
MEVLÜT KÜÇÜKTİFTİK
Modeli
Renk
GÜNBATIMI
zaten bu şamandıra setlerinin alayı aynı halt.81 model fiat 50 nc kamyonun deposunuda söksen şamandıranın çalışma prensibi aynı.
SLM RAPTORCUĞUM, DEPO İÇİNDEKİ MAZOT EMİŞ HATTINDAN HAVA EMİLDİĞİ KESİN. ÜÇGÜNDÜR TAKİP EDİYORUM.ŞAMANDIRAYI BEN SÖKEBİLİRMİYİM BİR. İKİ, MOTOR ARIZA IŞIĞINI BU HAVAMI YAKIYOR. BU OLAYI NETLEŞTİRMEK İÇİN SİZLERDEN YARDIM BEKLİYORUM. SERVİSLERE KALIRSA BEYİN ARIZALI DİYİP SIYIRIYORLAR. 2,5 LİTRELİK PET ŞİŞEYE MAZOT DOLDURUP ENJEKTÖRE MAZOTU BURDAN EMDİRECEĞİM,BAKALIM MOTOR ARIZA IŞIĞI YANACAKMI VERDİĞİN BİLGİ İÇİN SAĞOLUN. SLM MEVLÜT AMCA.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
SLM RAPTORCUĞUM, DEPO İÇİNDEKİ MAZOT EMİŞ HATTINDAN HAVA EMİLDİĞİ KESİN. ÜÇGÜNDÜR TAKİP EDİYORUM.ŞAMANDIRAYI BEN SÖKEBİLİRMİYİM BİR. İKİ, MOTOR ARIZA IŞIĞINI BU HAVAMI YAKIYOR. BU OLAYI NETLEŞTİRMEK İÇİN SİZLERDEN YARDIM BEKLİYORUM. SERVİSLERE KALIRSA BEYİN ARIZALI DİYİP SIYIRIYORLAR. 2,5 LİTRELİK PET ŞİŞEYE MAZOT DOLDURUP ENJEKTÖRE MAZOTU BURDAN EMDİRECEĞİM,BAKALIM MOTOR ARIZA IŞIĞI YANACAKMI VERDİĞİN BİLGİ İÇİN SAĞOLUN. SLM MEVLÜT AMCA.

emmi daha sağı solu gurcalama.önce bu şamandıra setini kontrol et.bu şamandıra seti deponun üstünde ayın 14'ü gibi bellidir.depoyu ortaya çıkardın mı beyaz (bazen siyah)kapak gibi bi parça göreceksin.o parça bu şamandıranın üst tarafıdır.zaten çıkan memeleri ve boruları görünce ne olduğu bariz anlaşılıyor.

hadi kolay gelsin.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
hava sıkıntısı çözülsün önce mevlüt amca. raptorun dediği gibi önce onu hallet zaten sonra anlarsın arıza lambasını o mu yakıyormuş.

MEVKU946

Adı
MEVLÜT KÜÇÜKTİFTİK
Modeli
Renk
GÜNBATIMI

emmi daha sağı solu gurcalama.önce bu şamandıra setini kontrol et.bu şamandıra seti deponun üstünde ayın 14'ü gibi bellidir.depoyu ortaya çıkardın mı beyaz (bazen siyah)kapak gibi bi parça göreceksin.o parça bu şamandıranın üst tarafıdır.zaten çıkan memeleri ve boruları görünce ne olduğu bariz anlaşılıyor.

hadi kolay gelsin.
SLM RAPTORCUĞUM.SAĞOL.DEPO MAZOT DOLU, SÖKMEDEN ŞAMANDIRAYA NASIL ULAŞABİLİRİM. BAGAJ HALİFLEKS KAPLI . KALDIRSAM ŞAMANDIRAYI SÖKME ŞANSIM VARMI YOKSA DEPO TAMAMEN SÖKÜLDÜKTEN SONRAMI ŞAMANDIRA SÖKÜLECEK. SİZİ YORDUM AMA YAPACAĞIM İŞLEMİ MADDELER ŞEKLİNDE SIRALABİLİRMİSİN. EĞER BAGAJDAN HALLEDİLEBİLİRSE KENDİM UĞRAŞACAĞIM YOKSA YİNE SERVİS YOLU GÖZÜKECEK.İNAT ETMEMDE SEBEP SERVİSLERİN BAŞTAN SAVMA İŞ YAPMASI. BUGÜN YİNE ÇALIŞTIRDIM ARA ARA HAVA GELİYORDU. SAĞOL SLM MEVLÜT AMCA.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
şamandıra deponun en üstünde emmi.depoyu komple sökmene gerek yok.depoya üstten baktınmı şamandıranın kabak gibi ortada olması lazım.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
emmi ne yaptın?iki gündür sesin çıkmıyor?sorun çözülünce sende mi bizi bıraktın?

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor