Yetkili Servis (!)

zaff34

Daimi Üye
Serdar abi 20 bin bakımı için Kartal da Medos otomotiv var oraya götürdüm..Arma oto nun aksine o kadar titiz çalışıyorlar ki ..Aracı ne zaman teslim edersiniz diye sorduğum zaman '' vaktiniz varsa aracınızın başında bekleyin '' cevabını aldım..O beni rahatlattı..Ve mekanik tamir kısımları bekleme salonları müşteri ile diyalogları Arma oto nun aksine 10 üzerinden 10 diyebilirim
çok geçmiş olsun , kötü bir talihsizlik yaşamışsınız. :|

Arma benim de evime çok yakın (Göztepe'de oturuyorum). Doblomuzu alacağımız zaman oraya da bakmıştık. Ancak test sürüşünden 3-4 gün sonra cebimizde parayla almak için gittiğimizde , 3 gün önce verdikleri fiyatı inkar edip, başka fiyat söyledikleri için vazgeçmiştik. Ondan sorna da Medos'dan aldık zaten aracımzı. İyiki de ordan almışız.
Biz de Medos'dan çok memnun kaldık. Aracımızı cumartesi günü almaya gittiğimizde bazı sorunlar oldu. trafik plaka ve ruhsatı farklı yazmış. aracı alamadık. Pazartesiye kaldı teslim işimiz. Daha ben birşey demeden, kendilerinin teklifiyle test araçlarını verdiler bize. pazartesi aracı teslim edinceye kadar fiorino araç verelim onu kullanın dediler. bence müşteri memnuniyeti budur. Servislik bir işim olduğunda da Arma dibimde olmasına rağmen bende hep kalkıp Medos'a giderim Kartal'a kadar. Bacanağı da yılbaşında götürdüm, onu da ordan bir doblo sahibi yaptık :D

yedek araba vermeleri güzel olmuş halal olsun medos otomotive *clap*
Bende göztepede oturuyorum.. Bir daha Armaya asla gitmem:) yedek araci bile zorla verdiler bana

Diren

Azimli Üye
2010 Model Granit Grisi Doblo Safeline aracım var..2010 yılı nisan ayında 345 km de ve 4 günlük olarak aldım..2011 temmuz ayının başında Gözüm gibi baktığım aracımın sağ arka çamurluğuna minibüs sürttü ve jantı yamulttu.Yekili servise götürdüm yaptırdım..Aracı teslim aldıktan 3 gün sonra sağ arka tekerden uğultu gelmeye başladı..4 kez servise gittim birşey yok dediler..En sonunda dayanamadım tahmin ettiğim şeyi söyledim..Bu aracın aks bilyasında sorun var ben müşteriyim değiştirmenizi istiyorum dedim..Kaldı ki aracı bana teslim ettiklerinde verilen faturada aks bilyası yazıyordu ve değiştiğini söylemişlerdi..Ancak değiştirmemişler..Dağılmış bilyayı geri takmışlar.Haklı olarak hatalarını düzeltmelerini istedim ve aracı tekrar servise bıraktım..Aynı gün akşam üzeri aracı teslim almaya gittiğimde sağ arka çamurluğu ve sağ sürgü kapının çıta kısmını hasarlı olarak buldum.Ne olduğunu sorduğumda manevra yaparken direğe sürttüğünü söylediler..Teslim almadım aracı tekrar yapılmasını istedim..Yaptılar ama bu sefer de boyasınu tutturamadılar boya akmıştı Temmuz başında servise bıraktığım aracı servisin hatası yüzünden Ağustosun başında ancak teslim alabildim ..Bu yüzden İstanbul Anadolu yakasında Kozyatağında ki '' Arma Oto '' adlı servisi kimseye tavsiye etmiyorum..

Saygılar

bende oraya gitmiştim adam pis üstüyle koltuklara oturmuştu pislenmişti koltuklar hep birdahada gitmedim iyi bi servis değilmiş anlaşılan.

Dark Knight

Fenomen Üye
Ben de servisten uzak duranlardandım, apartmanda komşum var ona götürüyordum. Mecbur kalmadıkça yetkili servisten uzak durun derim.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
sanırım türkiyenin en kaliteli servisi tunalar.bizimkilerde biraz tuzlu ama olsun,değer.adamların işi pırıl pırıl.arabayı çiçek gibi teslim ediyolar.

dışarıda bakım mı?çok şakacısın!

mersinde boranlar da çok kaliteli ama kaporta boya bölümü iyi değil.

ANLOVE

Onursal Üye
Aracım Yok
Adı
QQQQ QQQQ
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Q
Aracınız
Aracım Yok
Renk
Metalik Siyah
https://www.facebook.com/FIATTurkiye

Şu Adresden şikayet edin.

Bende bir arıza için gitmiştim yetkili servise ayak bastı parası 200TL talep ettiler hadi eyvallah dedim çıktım.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ

Bende bir arıza için gitmiştim yetkili servise ayak bastı parası 200TL talep ettiler hadi eyvallah dedim çıktım.

o servis neredeymiş be yahu.iyiki çıkarkende para istememişler.

ANLOVE

Onursal Üye
Aracım Yok
Adı
QQQQ QQQQ
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Q
Aracınız
Aracım Yok
Renk
Metalik Siyah

o servis neredeymiş be yahu.iyiki çıkarkende para istememişler.

İzmir Çiğli-Fiat Serisi abi.

Arabayı ilk alırken ekpertizde 2-3 yerinde arıza çıktı aracın eski sahibi yaptıracaktı gittik 200TL talep ettiler arıza tespit için. Aracın eski sahibi ben ödeyemem bu parayı boşa dedi adama bile hak verdim ve çıktık gittik oradan.

bybilo

Yeni Üye
2012 de aldığım 2008 model 1,9 vip 2 hafta olmuşken kartalda biyerde ışıklarda kalkarken sol ters şeritden uzun araç sıkıştırmışdı sol camurluk ön tarafı sürtünme den ezilme meydana geldi farda da yok denilecek kadar bi kırık vardı topkapıda özel servis tanıdık varmış ona götürdük adam motorcu ustası kendi arkadasına yaptırmış bir hafta sürdü çamurluk değişmiş far değişmiş hepsi yan sanayii fiyat servisinin yanında biryerde bana dediği sigorta yan sanaii sini karşıladı dedi bende bişi diyemedim adam tanıdık diye çok saf kaldım bu konularda insan kendi gibi görüyor karşısındaki insanları yok dürüst insanlar deng gelmiyor bazen :(

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
2010 Model Granit Grisi Doblo Safeline aracım var..2010 yılı nisan ayında 345 km de ve 4 günlük olarak aldım..2011 temmuz ayının başında Gözüm gibi baktığım aracımın sağ arka çamurluğuna minibüs sürttü ve jantı yamulttu.Yekili servise götürdüm yaptırdım..Aracı teslim aldıktan 3 gün sonra sağ arka tekerden uğultu gelmeye başladı..4 kez servise gittim birşey yok dediler..En sonunda dayanamadım tahmin ettiğim şeyi söyledim..Bu aracın aks bilyasında sorun var ben müşteriyim değiştirmenizi istiyorum dedim..Kaldı ki aracı bana teslim ettiklerinde verilen faturada aks bilyası yazıyordu ve değiştiğini söylemişlerdi..Ancak değiştirmemişler..Dağılmış bilyayı geri takmışlar.Haklı olarak hatalarını düzeltmelerini istedim ve aracı tekrar servise bıraktım..Aynı gün akşam üzeri aracı teslim almaya gittiğimde sağ arka çamurluğu ve sağ sürgü kapının çıta kısmını hasarlı olarak buldum.Ne olduğunu sorduğumda manevra yaparken direğe sürttüğünü söylediler..Teslim almadım aracı tekrar yapılmasını istedim..Yaptılar ama bu sefer de boyasınu tutturamadılar boya akmıştı Temmuz başında servise bıraktığım aracı servisin hatası yüzünden Ağustosun başında ancak teslim alabildim ..Bu yüzden İstanbul Anadolu yakasında Kozyatağında ki '' Arma Oto '' adlı servisi kimseye tavsiye etmiyorum..

Saygılar

Allahtan serviste daha önce boyanan yeri sürtmüşler.ikinci bir parça boyanmamış.

ben serviste bi kere bi tartıştım.haydutun biri benim arabanın kapısını açıp başka arabanın kapısına çarptı.sanki arabalar babasının malı.har vurup harman savuruyor.bırak arabamı "defol git başkası gelsin ilgilensin" dedim.o olaydan sonra birdahaki sefere o adamı orada görmedim.

kardeşim insanların ekmeğiyle eften püften sebeplerle oynamayı sevmem.ama bu servise ben araç veriyorsam verdiğimden daha temiz teslim edeceksin.senin işin bu.ben sana temiz teslim edip senden bozuk geri alıyorsam YAPMA BU İŞİ!BIRAK ADAM GİBİ YAPACAK OLAN GELSİN.

herif hayatında 2 bin liradan pahalı araç kullanmamış,nerden bilsin 30 bin liralık araca nasıl bakılacağını?

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
2012 de aldığım 2008 model 1,9 vip 2 hafta olmuşken kartalda biyerde ışıklarda kalkarken sol ters şeritden uzun araç sıkıştırmışdı sol camurluk ön tarafı sürtünme den ezilme meydana geldi farda da yok denilecek kadar bi kırık vardı topkapıda özel servis tanıdık varmış ona götürdük adam motorcu ustası kendi arkadasına yaptırmış bir hafta sürdü çamurluk değişmiş far değişmiş hepsi yan sanayii fiyat servisinin yanında biryerde bana dediği sigorta yan sanaii sini karşıladı dedi bende bişi diyemedim adam tanıdık diye çok saf kaldım bu konularda insan kendi gibi görüyor karşısındaki insanları yok dürüst insanlar deng gelmiyor bazen :(

malesef bazı sigortalar yan sanayi parça kullandırıyor.hatta çıkma parça kullandıran sigorta şirketleri bile var.sigorta yaptırırken bu hususlara dikkat edin.bunun servisle alakası yok.orijinal parça servisin işine gelir.kendi envanterindeki orijinal parçayı satarak karını yükseltir.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE

Saygılar

Allahtan serviste daha önce boyanan yeri sürtmüşler.ikinci bir parça boyanmamış.

ben serviste bi kere bi tartıştım.haydutun biri benim arabanın kapısını açıp başka arabanın kapısına çarptı.sanki arabalar babasının malı.har vurup harman savuruyor.bırak arabamı "defol git başkası gelsin ilgilensin" dedim.o olaydan sonra birdahaki sefere o adamı orada görmedim.

kardeşim insanların ekmeğiyle eften püften sebeplerle oynamayı sevmem.ama bu servise ben araç veriyorsam verdiğimden daha temiz teslim edeceksin.senin işin bu.ben sana temiz teslim edip senden bozuk geri alıyorsam YAPMA BU İŞİ!BIRAK ADAM GİBİ YAPACAK OLAN GELSİN.

herif hayatında 2 bin liradan pahalı araç kullanmamış,nerden bilsin 30 bin liralık araca nasıl bakılacağını?

abi çok haklısın aynen bende çok sinir oluyorum

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
onunla geçmiş olsun.maalesef çıkıyor böyle hıyarlar.benim eski aracımda da arka sileceği değiştirmek için çekiç kullanmaya kalkmıştı. koca serviste anahtar mı kalmadı diye çıkışmak zorunda kalmıştım.

evet bazı sigortalar orjinal parça ve servis kabul etmeyebiliyor ben bu yüzden 50 tl fazla verdim kaskoya.sırf serviste yapılması ve orjinal parça kullanılması için.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
1-serviste işçilikten oluşan hasarlar hatalı işçiliği yapan ustaya yansıtılacak
2-servise verilen araçlarda servis içerisinde oluşan hasarlardan hasarı oluşturan personel doğrudan sorumlu tutlacak
3-müşteri şikayeti aynı gün içerisinde değerlendirilip gerekli görülen maddi ceza doğrudan personele yansıtılacak.
4-her araç için ilgelenen personel bakım formunda belirlenecek ve işlem sonunda ustalarla ilgili değerlendirme formu alınacak.bu şekilde oluşturulacak puanlama ve personelin baktığı toplam araç sayısı değerlendirilerek personel ücreti belirlenecek.belli puanlamayı aşan ustalar primle ödüllendirilecek.

bu uygulanırsa servise verdiğin arabayı sıfır km geri alırsın.verimlilik tavan yapar.işçilik hatalarından oluşan kayıplar minimuma iner.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
abi formul mükemmel:)

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
abi formul mükemmel:)

bu ara çok kaptırdım kendimi hesap-kitaba...oha..harbi la ben ne yapmışım?way anasını.ösym görse soru yapar.harbi la,dur kimse görmeden sileyim.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
:D

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
*tup*

bu adamların terleri neden değişmiş.:D

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
:)))

Abd-ullah

Saygın Üye
Doblo
Adı
ABDULLAH
Kan Grubu
0 +
Meslek
serbest
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
beyaz
Ben Bursa Birmot'a götürüyorum sürekli. Çok memnunmuyum değilim ama diğerlerine göre birazdaha kurumsallar.

hasansahin586

Yeni Üye

Saygılar

AYNI ŞEKİLDE SİZİN ANALATTIĞINIZ GİBİ BİR OLAY BİRMOT ZİNCİRLİ KUYUDA BAŞIMA GELDİ
SAĞ YAN KAPIMDA KÜÇÜK BİR VURUK VARDI.KÜÇÜCÜK BİR VURUK BOYASINI TUTTURAMA VE VERNİK AKITMA VS VS SAĞ TARAFI KOMPLE BOYAMIŞLAR.
KASKOMLA VE FİATLA GÖRÜŞTÜM,AXA SİGORTA OLAYI ARAŞTIRDI VE FAZLA PARA ALMAK İÇİN ARACIN SAĞ TARAFINI KOMPLE BOYADIKLARI ORTAYA ÇIKTI.
TÜKETİCİ MAHKEMESİNDE OLAY DEVAM EDİYOR.
BOYAYI FIRIN BOYA VEYA GÜZEL YAPMIŞ OLSAYDI NEYSE TOZLU ORTAMDA ARABAYI TEMİZLAMEDEN YAPMIŞLAR REZALET.