yeni doblo premioda esp varmıdır ?

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
bu arada arabayı çok uyguna almışsınız nereden bu fiyata aldınız

bursa tofaş fabrikada çalışıyordum aldığımızda,şuanda çalışmıyorum kriz yüzünden işden çıkarıldım o indirimle aldım hocam fakat araçda espnin bi ibaresi işareti falan yok ne işdir anlamadım ..

esp,asr,hilholder ortak sunuluyor.asr niz varsa esp nizde var merak etmeyin.devre dışı bırakılamıyor esp o yüzden düğmesi yok.

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
kullanan arkadaşlar var diyolar. siz de servise gittiğiniz zaman bi sorun.
bu arada hanefi ben hiç karşılaşmadım 4 teker disk dobloyla. fiata kalıp yapan biri olarak.

erkans

Azimli Üye
o yüzden uygun almışsınız bende birmotta çalışıyorum

kriz çok kötü fabrikada hangi bölümdeydiniz

gövdede ön şasi kolundaydım hazırlamada punta işi yani linea mcv araç banotodan alındı birmot 35500 tl fiyat çekmişti:)

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
inşallah işinize geri dönersiniz

slhle_d

Daimi Üye
Şöyle bir olay var.Kampana demek illaki kötü bir fren sistemi demek değildir.Günümüzde çok tercih edilmese de bu araçların üstündeki kampanalar 10 sene öncesinin disklerine göre daha iyi diyebiliriz.Adamlar dünyaya sattığı araçta belli standartları tutturmak zorundalar.Başarısız sıradan bir kampana olsa idi bu aracı avrupaya satamazdı zaten.
Önemli olan frenin kampana mı disk mi olduğu değil fren merkezinin ABS ve okuyucularından gelen hız bilgilerine ne kadar çabuk tepki verdiğidir.Disk fren biraz da işin psikolojik rahatlama kısmıdır.Şuan piyasadaki rakiplerinin tümü disk frenli.Ama halen bir caddy veya connect yeni doblo gibi iyi yol tutamuyor yada viraj alamıyor.Çünkü arkada hala dingil sistemi var.Tamamen pürüssüz bir zeminde belki Caddy iyi dönebilir ama testine gittiğimde de gözüme ilk çarpan şey zorladığınızda ESP'yi çok çabuk devreye alıyor olması idi.Dobloda ise ciddi manada zorlamadan ESP devreye girme ihtiyacı hissetmiyor.Yol tutuşu çoğu binek otomobili bile kıskandıracak kadar iyi.

Gelelim soruyu soran arkadaşın aracında esp olup olmadığına.Bunu en basit şekilde fazla tehlikeye girmeden ıslak yada mıcırlı bir zeminde sert bir dreksiyon hamlesi ile öğrenebilirsin.Zaten devreye girdiğinde kayma eğiliminden toplama eğilimine geçer.O anda da kadranda ESP nin ışığı yanıp sönmeye başlar.bunu denerken gaza abanma.ASR ışığı ile karıştırmaman için gaza basmadan savrulmasını bekle.Zaten toplamaya çalıştığını anlayacaksın.
Ben araçta ABS hill holder varsa ESP zaten vardır diyorum ama en iyisi denemek.Trafik olmayan bir yerde tehlikeye girmeden denemeni bekliyorum.Kolay gelsin şimdiden.
Saygılar.

erkans

Azimli Üye
Şöyle bir olay var.Kampana demek illaki kötü bir fren sistemi demek değildir.Günümüzde çok tercih edilmese de bu araçların üstündeki kampanalar 10 sene öncesinin disklerine göre daha iyi diyebiliriz.Adamlar dünyaya sattığı araçta belli standartları tutturmak zorundalar.Başarısız sıradan bir kampana olsa idi bu aracı avrupaya satamazdı zaten.
Önemli olan frenin kampana mı disk mi olduğu değil fren merkezinin ABS ve okuyucularından gelen hız bilgilerine ne kadar çabuk tepki verdiğidir.Disk fren biraz da işin psikolojik rahatlama kısmıdır.Şuan piyasadaki rakiplerinin tümü disk frenli.Ama halen bir caddy veya connect yeni doblo gibi iyi yol tutamuyor yada viraj alamıyor.Çünkü arkada hala dingil sistemi var.Tamamen pürüssüz bir zeminde belki Caddy iyi dönebilir ama testine gittiğimde de gözüme ilk çarpan şey zorladığınızda ESP'yi çok çabuk devreye alıyor olması idi.Dobloda ise ciddi manada zorlamadan ESP devreye girme ihtiyacı hissetmiyor.Yol tutuşu çoğu binek otomobili bile kıskandıracak kadar iyi.

Gelelim soruyu soran arkadaşın aracında esp olup olmadığına.Bunu en basit şekilde fazla tehlikeye girmeden ıslak yada mıcırlı bir zeminde sert bir dreksiyon hamlesi ile öğrenebilirsin.Zaten devreye girdiğinde kayma eğiliminden toplama eğilimine geçer.O anda da kadranda ESP nin ışığı yanıp sönmeye başlar.bunu denerken gaza abanma.ASR ışığı ile karıştırmaman için gaza basmadan savrulmasını bekle.Zaten toplamaya çalıştığını anlayacaksın.
Ben araçta ABS hill holder varsa ESP zaten vardır diyorum ama en iyisi denemek.Trafik olmayan bir yerde tehlikeye girmeden denemeni bekliyorum.Kolay gelsin şimdiden.
Saygılar.

yorum için teşekkürler araç daha 5000 kmde pek zorlanmadı ama denerim :)

replay

Daimi Üye
Salih Bey gerçekten çok yerinde bir yorum olmuş denemek lazım.
Ben hayatım boyunca hiç bir dobloda 4 disk görmedim.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE

Saygılar.

abi süper açıklama

ben esp yi birde fa devreye soktum ondada korktum yolda kamyonların oluşturduğu cıvık çamur dan dolayı devreye girdi yolda hiç brşey yoktu normal tertemizdi aniden virajı döndüğüm gibi yol çamur oldu birde çiğde var bildiğiniz buz pisti gibi cıvık çamur var dı ve orada hafiften kayddı ve esp devreye girdi ama hakikaten d3 ün yol tutuşu alkışlanacak seviyede çou bineğe taş çıkartır:)

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
d3 üm en iyi özelliklerinden biri yol tutuşu.

erkans

Azimli Üye
bir sola dönüşte araç ıslak yoldan kaydı ve ünlem işaretli bir simge çıktı sanırsam ve araç kendini toparladı simgesi bumudur acaba :)

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
evet.üçgen içinde.

erkans

Azimli Üye
esp güzel şeymiş ;) bende ucuza aldık diye aracı yoktur deyip durdum araç faturasına baktım yazmıyor özellikleri varmış çok şükür yalnız fiat araçların fullerinde genelde var esp :)

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
premio larda var.elegance larda opsiyonel di.

emre9238

Azimli Üye
esp varmı yokmu diye bu kadar düşünüyosanız ki hakkınız bende aracı yeni aldıgımda arkalarda kampanalarla bunda nası esp olacakki filan diyodum 30 40 km ile giderken el frenini 1 saniyeliğine çekin dııt sesi gelir zaten anlarsınız esp olup olmadıgını :D ama arkadaşın dediği gibi espye ihtiyac çok zor oluyo aracın yol tutuşu sedanlar gibi otobanda çok dik bi rampadan yukarı bol virajla zar zor 100km ile döndüğüm yolda 2000 model passatla kapışmıştım.sürücüde öyle korkak filan değildi ama benimle aynı giremedi o viraja baktı araç kopuyo mecbur gazdan çekti ve virajda evet dobloyla 2000 modelde olsa passatı geçtim tabi düzde oda beni geçti ama araçları inanılmaz zorladık benim araca sert bi rüzgar vursa esp filan kurtaramaz direk 2 tekerdeydim ama maşallahı var o gün bugündür virajlarda bana kendini kanıtladı :D

slhle_d

Daimi Üye
Arkadaşlar şahsi fikrim araçlarımız iyi yol tutuyor ve ESP sistemi de araçla birlikte çok güzel tepki veriyor.Ama buna güvenerek risk almayın derim.Nihayetinde elektronik bir sistem ve nerde hata vereceği belli olmaz.ABS, ASR ve ESP gibi sistemler ard arda sürekli devreye girmeleri durumunda ısıdan kaynaklı geçici süre devre dışı kalabiliyor.Aracınızı kar-buz olan yerlerde çok zorlarsanız sistem sigortası atabiliyor.Burda söylemek istediğim gider gider size en lazım olduğu anda devre dışı kalırsa o zaman istenmeyen durumlar ortaya çıkabilir.Aracınızda ESP olduğunu unutmak, yokmuş gibi kullanmak en iysi.Zor bir durumda devreye girmesi size yeni bir araç hediye etmişler gibi sevindirir.Ama yanlış ve aşırı agresif kullanımlar sonucunda ona güvenerek girdiğiniz bir virajda devre dışı kalırsa iş helvaya kadar da gidebilir..
Hepinize kazasız belasız sürüşler diliyorum.Saygılar.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
evet.abartmadan temkinli kullanmakta her zaman fayda vardır.

slhle_d

Daimi Üye
uzun far işaretinin altındaki üçgen olması lazım.Bugün benimkinden kontrol eder tekrar söylerim.

hardcrss

Onursal Üye
gösterge paneli bu arkadaşlar hangisi esp simgesi ?

üşenmedim, fiatın sitesinden kullanım klavuzunu indirdim kontrol ettim. simge buymuş;

ku1uu.jpg