Yakıtınızı genelde hangi petrolden alıyorsunuz ve memnun musunuz?

34 ysf 57

Fenomen Üye
Adı
Yusuf Gökdepe
Modeli
Renk
Kırmızı
babam genelde opet kullanıyor özellikle fulleyeceği zaman ikisinden yarım yarım alıyor ve araba hantallaşmadan yürüyor az alacağı zaman ne denk gelirse onu alıyo ben genelde fullerim shellden fullediğim zaman çekiş çok iyi olur az alacağım zaman Türkiye Petrollerinden alıyorum arabaya bişey katmıyor belki ama performanstanda götürmüyor bence opet gibi kalitesi var tavsiye de ederim yani. ayrıca @Rizeli92081 @gkhng46 1.9 çok fazla yakmıyor arkadaşlar ne kadar ekmek o kadar köfte 30 krş bulmadı daha bizim ki ama bu kullanım faktörü göz önüne alınarak hesaplanmalı :D

ceyhungulen

Fenomen Üye
Adı
Ceyhun GÜLEN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Sigortacı
Modeli
Araç Yılı
2014
Renk
BEYAZ
Ben eski araçlarımdan beri shell alırdım,
shell yakıtı fazla harcıyor performans güzel faka opete geçtim performansda düşme pek olmadı ama km olarak bakarsak opet daha fazla gidiyor.
Bayi ye görede bu durum değişebilir.

kaan_akcay

Daimi Üye
Adı
Kaan AKÇAY
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Bilişim
Modeli
Araç Yılı
2018
Renk
KURŞUN GRİ
@Sezgin Tok
2010 Den beri opetten alıyorum 2010 da yakıt güvence sistemi çıkarttılar Ford aracımız da var öyle geçtik bugüne kadar sorun yaşamadım. Şehir içinde işimiz gereği sık istop et çalıştır yaptığımız için araba ister istemez traktör nidasında çalışıyor hiç mazota bağlamadım ama bu sesi.

Yolgezer

Onursal Üye
Adı
Salih YILDIRIM
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Elektronik Servisi
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Beyaz
Bende 2010 yılında sıfır aldığım aracımla verilen kart ile yakıt koruma sistemi var diye
bir kaç yıl sürekli opetten aldım fakat sonra bir nedenle opet harici farklı istasyondan alınca
Aracımın opet ile aldığım yakıttan daha fazla yol gittiğimi farkettim ve sonra bir daha opete geri dönmedim
Genellikle shell.Po, dan almaya devam ediyorum

ali0635

Onursal Üye
Adı
ali aydın
Modeli
Diğer Model
Sürekli şehir içi dur kalk her 500 metrede stop çalıştır kullanılıyor aracım partikül filtresi dejenerasyon yapma sıklığına göre değerlendirme yapınca shell fazla yaktığı gibi hemde dpf yi 4 günde bir çalıştırıyor,BP 3 günde bir, opet 6 günde, petrol ofisi 8 günde Türkiye petrolleri 11 günde bir çalıştırıyor yani mazotun kalitesini bu şekildede ölçebiliriz
Tpden fulleyip würht katkı atıp 600 km uzun yola gidiyorum gelince dpf çalışma süresi en az 7 gün uzuyor ve araç sanki temizlenmiş gibi sanki dua eder gibi sessizleşiyor ::-D

Samet Melikoğlu

Azimli Üye
Adı
samet
D2 2006 model genel olarak opetten alıyoz ama bu zamana kadar sıkıntı çıkmadı gayet memnunuz

Son düzenleme:

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
4 sene boyunca petrol ofisi kullandım 1 senedir opet kullanıyorum. opet şehir içi menzil daha uzun oluyor onu anladım. petrol ofisinden depoyu doldurunca şehiriçi 700 km yi geçemezken, opet ile tam depo şehir içi 850 km den fazla yapıyor

Yolgezer

Onursal Üye
Adı
Salih YILDIRIM
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Elektronik Servisi
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Beyaz
@ali0635
Bu süreyi nasıl ölçüyorsunuz dpf nin çalışıp çalışmadığını nasıl anlıyorsunuz bunun ölçüm şekli nasıldır ?

ali0635

Onursal Üye
Adı
ali aydın
Modeli
Diğer Model
@Yolgezerdpf çalıştığında aracın sesi değişir koyulaşır grip olmuş burnu tıkalı gibi çalışır ayrıca devir saati rölantide 1000 devire yükselir ilk gaz verişinde egzostan beyaz bir duman atar çekiş düşer bazen yokuşu bile çıkamaz hale gelir bu durum 15 dk devam eder bu bitene kadar stop edilmemelidir duman atarken kapalı alanda durursan o kadar pis kokarki 5 dkda zehirler
Tabi bu dediklerim doblo için
Daha önce kullandığım hiç bir dpfli araçta bu kadar etkisini hissetmedim