VE BEKLENEN KAPIŞMA DOBLO-CADDY

Caddy

Azimli Üye
Birde hatasızlık önemli... bizim arka kapı kilitleri kısa sürede bozuluyor(ben değiştirttim)... Sizde ne gibi sorunlar var?

Yedek parçanın pahalı olmasına katılıyorum ekstra garanti satın alıp 2 yıl daha garantiyi devam ettirecem. yaklaşık 1400 TL bayılıcaz ama olsun..

tLqA

Daimi Üye
evet açık konuşmak gerekirse doblonun sorunları şuanda çok. yeni doblo 1 veya 2 yıl sonra tamamen sorunsuz olarak üretilecektir bence. klasik dobloda zaten göze batan hata yok

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
hatasızlık konusunda bazı sıkıntılar mevcut.yeni dobloyla ilgili kayar kapı sert kapatıldığında ön kapıya çarpması gibi bir sıkıntı var.birde yol bilgisayarının menzül bölümüyle ilgili bir sıkıntı oladuğundan söz ediliyor.ben kullandım,benim kullandığım arçta bunlar gözüme batmadı.ama sürekli kullanan arkadaşlardan bazıları bu konulardan muzdarip.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
tLqA tarafından yazılan metin:
evet açık konuşmak gerekirse doblonun sorunları şuanda çok. yeni doblo 1 veya 2 yıl sonra tamamen sorunsuz olarak üretilecektir bence. klasik dobloda zaten göze batan hata yok

classic doblonun gözünü seveyim çek kapıya servisi unut!ben açık konuşayım aldım 2009-2011 2 yıl oldu daha peryodik bakım dışında servise gitmişliğim yoktur!

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
yedek parça konusuna gelince,hakkaten allah sabır versin!

bide bu yedek parçanın bu fiyata daha uzun ömürlü olması lazım.2006 senesinde transporter kullanırken bana sorsalar başka araba tanımazdım.taaa ki 80.000 de debriyaj balatasını volanla birlikte değiştirene kadar.

bi volan 80.000 de bozulurmu ya...17 yaşında doğan var 155.000 de daha volanına anahtar değmedi.

ben beklerdim ki bir volkswagen balatası 120.000 yapsın.şimdi diyeceksiniz ki kullanım farkı.e hemşerim bu arabaları bu gündür kullanmıyorum ki ben.doğan debriyaj setini 60.000 km kullanan adamın transporter balatasını 120.000 km rahat kullanması lazım.

ama volkswagen son zamanlarda kalite politikasında değişikliğe gitti.kullananlar bilir.transporterin de 1.9 tdi cadyninde baskı balatası gereğinden fazla küçük.aracı taşımıyor.vites değişikliklerinde vurma yapıyor.fiyata bak,serviste montajla birlikte neredeyse 1000 tl,bide volan 1250 tl,2250 tl...hayırlı uğurlu olsun!

sadece ben değilim.kuzenimdede transporter vardı.95000 de aldı vazgeçiremedim.120.000 de bi ağır bakım.baskı balata triger seti...4000 tl,29.000 liraya aldı,4000 tl harcadı, 28.000 e sattı!hep zarar!

ama eğri oturup doğru konuşacam transporterin konforuda başka ticari araçta yok,mercedes de kullandım mercedesde de yok!

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
ha diyeceksin ki doblonun bakımı çokmu ucuz?valla yalan söylemeyeyim daha 200 tlden aşağı servisten çıkamadım.oda yağ filtre vs.yetkili serviste yaptırıyorum bakımı ayrıntılı bakıyolar diye ama onlarda fatura yazarken hiç esirgemiyolar.

ama işte 1.3 dobloda triger dalgası yok.zincir.170.000 de bi kontrol ediyolar ayarını o kadar.öte yandan bizim arabanında motor küçük debriyajı iyi kollaman lazım.rampada mümkün mertebe durmayacan.durdunmu boşsa sorun yok,yüklüyse çok dikkat etmek lazım.mümkünse gidip düzden kalkmak lazım.

1.3 dışındaki motorlarda bu sorun yok.ama 1.9 lada da triger davası var yine.1.9 larda triger kayış,60.000 demi 120.000 demi ne değişiyomuş.

Caddy

Azimli Üye
Şu yeni kelimesi beni oldum olası huylandırmıştır. Evet herşeyin yenisi güzel ama yenileri ilk kullananlar dediğiniz gibi bir nevi kobay oluyor... Yeninin tüm sıkıntılarını ilk kullanıcılar yaşıyor sonrakiler sefasını sürüyor...

Kapı üstünden su alma problemi yaşadım kapı ayarı yapıldı düzeltildi.. Bir arkadaşım tazyikli suyla arka pencereye su tutulması durumunda(küçük pencereden) su aldığından bahsediyor... Bu durumu yaşamadım . Ayrıca araç ilk verildiğinde stepnesiz veriliyor bu da oldukça can sıkıcı oluyor...

Stepneyi almak için de gidişimi sayarsak şuana kadar 3 defa gittim servise bu rakam çok fazla... Birde şu dsg 7 den kıl kapmaya başladım. şanzıman harika.. Ama yeni işte ... acaba ileride sorun yaşarmıyım diye düşünmeden edemiyorum. Keşke DSG 6 dan devam etselerdi... ses sorunumuz sadece düşük devirlerde oluyor devir 1500'ün üstüne çıkınca herhangi bir ses sorunu olmuyor...

Aracımın en çok sevdiğim özelliği gece görüntüsü... gerçekten büyüleyici...

http://img828.imageshack.us/i/x13.mp4/

Şu arkalar da bağımsız olsaydı tadından yenmezdi beah ::)) yine de genel olarak çok memnunum..

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
Caddy tarafından yazılan metin:
Şu yeni kelimesi beni oldum olası huylandırmıştır. Evet herşeyin yenisi güzel ama yenileri ilk kullananlar dediğiniz gibi bir nevi kobay oluyor... Yeninin tüm sıkıntılarını ilk kullanıcılar yaşıyor sonrakiler sefasını sürüyor...

Kapı üstünden su alma problemi yaşadım kapı ayarı yapıldı düzeltildi.. Bir arkadaşım tazyikli suyla arka pencereye su tutulması durumunda(küçük pencereden) su aldığından bahsediyor... Bu durumu yaşamadım . Ayrıca araç ilk verildiğinde stepnesiz veriliyor bu da oldukça can sıkıcı oluyor...

Stepneyi almak için de gidişimi sayarsak şuana kadar 3 defa gittim servise bu rakam çok fazla... Birde şu dsg 7 den kıl kapmaya başladım. şanzıman harika.. Ama yeni işte ... acaba ileride sorun yaşarmıyım diye düşünmeden edemiyorum. Keşke DSG 6 dan devam etselerdi... ses sorunumuz sadece düşük devirlerde oluyor devir 1500'ün üstüne çıkınca herhangi bir ses sorunu olmuyor...

Aracımın en çok sevdiğim özelliği gece görüntüsü... gerçekten büyüleyici...

http://img828.imageshack.us/i/x13.mp4/

Şu arkalar da bağımsız olsaydı tadından yenmezdi beah ::)) yine de genel olarak çok memnunum..

o su davası transporterin orta camlarındada fitillerden.keçelerden su alıyodu.servis bastı silikonu olmadı,gittim oto camcıda söktürüp tekrar yaptırdım.öyle kurtardık.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
eğer o dsg audi a6 daki dsg ise ilk aldığında sorun çıkarmazsa daha çıkarmaz.kuzen elmadağda bıraktı sıfır A6 yı .dsg koyverdi!servis arabayı elmadağdan yükledi sıfır şanzıman bekledi 10 gün serviste,sonra taktı verdiler.bi dünyada tantana çıktı!

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
caddynin yaprak yayları o kadarda kötü değil.rahatsız etmiyor çok fazla!

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
o ses 1.9 larda kalkışta vardı.hasta ediyodu beni,sanki stop edecek gibi boğoluyodu,titriyodu.ilk kez üstüne çıkan sürücüyüde şaşırtıyor.acaba bi yanlışmı yapıyorum diye.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
valla benim fikrim beğenirsiniz beğenmezsiniz.bu kadar kasa değiştirmeye hiç gerek yoktu dobloda.d2 kasaya asr esp dijital klima start&stop opsiyonu koyacaktı sürecekti piyasaya.
hatta bide defransiyel kilidi çok sağlam olurdu ama asr-esp ile bi arada olurmu?bilmiyorum

cnkshn

Saygın Üye
Caddy hoş geldin. aslında iyi olduda geldin :)

İstanbulda Optimum alışveriş merkezinde vardı Siyah renk dsg li caddy. orda bi bakma şansım olmuştu. ilk dikkatimi çeken çift kayar kapılıydı ama tek tarafta açılır cam vardı. diğer taraf opsiyonelmiş. içi gri renklerdeydi ağır bi havası vardı.

caddy güzel ama fiyatı ve bakımı nedeni ticaret yapan adama gelmiyor.

ort. yakıt tüketiminiz kaç litredir ?
stepne niye araçla gelmiyor ki ?
olduda bayiden çıktınız lastiğiniz patladı. aldığınız yer servis aracımı göndercek lastik için

yeni doblonun sorunu arka sürgülü kapılar bayanlar ve bilmeyenler için içerden açması sıkıntı olabiliyor. 2 kişininde arka amortisör değiştini gördüm burda. 1,6 motorlarda motor soğukken 1. vitese bazen sert geçebiliyo ama motor ısınınca sorun yok. 290 nm tork fazlasıyla yeterli.

tek sinir olduğum şey giderken park lambalarını açıp gidemiyorsunuz. hava tam kararmamış, göstergeler biraz karanlık ise ya farları açacaksınız yada sisleri yakacaksınız.

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
RAPTOR tarafından yazılan metin:
valla benim fikrim beğenirsiniz beğenmezsiniz.bu kadar kasa değiştirmeye hiç gerek yoktu dobloda.d2 kasaya asr esp dijital klima start&stop opsiyonu koyacaktı sürecekti piyasaya.
hatta bide defransiyel kilidi çok sağlam olurdu ama asr-esp ile bi arada olurmu?bilmiyorum
Aynen d2 motorlarını ve donanımlarını değiştirip sunsaydı daha güzel olurdu :)

geremy

Onursal Kurucu
RAPTOR tarafından yazılan metin:

evet katılıyorum sana.
d3 ün içini koyacaktı d2 ye 10 yıldaha lider di.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
bak tecrübeli doblocuya,biliyor işi!aslan yürek geremy! :D :D

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
aslında keşke fiat d2 görünümlü d3 ün içine ve motorlarına benzeyen doblo yapsa çok tutulur :) :)