Triger?

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
@ERDEM3850
Triger gözle anlaşılmaz.Sanayide çok fazla miktarda kalitesiz,çin malı yan sanayi parça var.Eğer trigeri yetkili serviste değiştirmiyorsaniz bile en azından parçayı yetkili servisten alın.Aracınızın trigerinin ne zaman değiştiğini bilmiyorsanız risk almayın yetkili servisten orijinal parça alıp sağlam bir ustaya değiştirtin.Yalnız servisler bu ara indirim yapıyorla işler yavaşladı onlarda da müşteri bulamıyorlar eskisi gibi bu nedenle indirim yapıyorlar garantisi biten araçlara.Birde world karta bütün işlemlerde 9 taksit yapıyorlar vade farksız peşin fiyatına.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@Dobloo46
Yağ bakımları tüm araçlar için önemli. ???

Tolga1090

Azimli Üye
@Tolga1090

Evet arkadaşlar aracı dün teslim aldım. Araç bir iki diş sente kaydırmış,haricinde subaplara bir zarar ziyan yok. Triger seti değişimi yapıldı 2400 liraya Fiat Göker otomotivde. Bugünde İstanbul-Gebze yaptık araç sanki eskisinden daha gürültülü çalışıyormuş gibi geldi. Servis danışmanı arkadaştan alırkende söylemiştim sanki fazla gürültülü diye abi 1.6 normaldir dedi. Ama bu arabayı sıfır km’den itibaren ben kullanıyorum. Bu araç eskiden böyle çalışmıyordu. İçimi kemiren bir şeyler var,yağ bakım zamanımda geldi yağını,filtrelerini bir değiştireyim eğer ki devam ederse gürültü tekrar servise sokucam aracı. Olmazsa artık başka bir servis-usta bakıcaz artık.

Freak Show

Yeni Üye
Doblo
Adı
Kübra
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Siyah
@atank
Benim aracım 2012 model 1.6 90000 de triger seti için servis 3.500 tl masraf çıkardı. Bende sanayide 1000 tl ye değiştirttim. Plastik güneşte kaldığında nasıl gevreyip çıtlıyosa kayışta öyle olmuştu. Değiştirmeniz en mantıklısı kayış koparsa daha büyük sıkıntılara yol açar dediler.

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
@Freak Show
Kayış koparsa subapları eğer.Araç üretcilerinin işine gelmiyor yoksa kamyon ve tırlarda bulunan dişli sistemi olsa ömrü boyu değişime gerek kalmazdı.Tabi yedek parça satışı ve yetkili servislerin para kazanması gerekiyor.

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Yetkili servislerde işçilik pahalı oda garanti verdiklerinden yedek parça fiyatları sanayi ile aynı sayılır.Hatta sanayiden opar diye aldığım filitre ile yetkili serviste takılan opar aynı değil.Bakımı sanayide yaptırıyorsanız bile yedek parçanızı yetkili servisten alın.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@Dobloo46
1.3 lerde zincirli.büyük motorlarda sesi azaltma amaçlı kayış kullanıyorlar diye hatırlıyorum bir araç programından.

Arif Akyol

Çekmeköy Temsilcisi
Yetkili Kişi
İlçe Temsilcisi
Doblo
Adı
Arif Akyol
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Kompresör servis hizmeti
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
Bende 2013 1.3 E5 var şuan 115 binde ve ben henüz devirdaim kayışını değiştirmedim kayış da en ufak bir deformasyon ve sertleşme çatlama söz konusu değil ki dış etmenlere daha açık pozisyonda triger e göre ayrıca servis değişim zamanı da 60 bin km bence sene olayına çok takılmayın

Alp.Onurr75

Daimi Üye
Doblo
Adı
onur
Kan Grubu
0 +
Meslek
Yetkili serviste mekanik teknisyen
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl grisi
Triger kayisin ömrü 4 yildir

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@Alp.Onurr75
Klavuza göre 5 yıl.

Alp.Onurr75

Daimi Üye
Doblo
Adı
onur
Kan Grubu
0 +
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl grisi
@MEHMET78en sagliklisi 4 yıl

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@Alp.Onurr75
Bence en sağlıklısı kullanma kılavuzudur. Ondada 5 yıl dediğine göre daha erkene gerek yok. Zaten maliyeti yüksek bir değişim.

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
@MEHMET78
Benzinli araçlar çok sessiz olmasına rağmen neden kayış kullanılıyor?Otomotiv üretcilerinin 1.önceliği mali durumdur.Yani sadece aracı üretip satıp bir daha kazanmama düşüncesi olamaz.Sürekli kazanma(yedek parça,servis vs.) önceliklidir.

Alp.Onurr75

Daimi Üye
Doblo
Adı
onur
Kan Grubu
0 +
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl grisi
@Dobloo46
Firmalar zaten yedek parcadan daga çok kazanıyor

Ömer uğur öner

Yeni Üye
Doblo
Adı
Ömer uğur öner
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
1,3 multijet 2013 doblom var düzenli olarak her 10 binde yağ değişimi 80 binde tüm yağlar ,160 binde bir triger 1,3 lerde zincirdir. Düzenli bakılması halinde ve devirli kullanımda 2000 2500 aralığı ,yakıt kesinlikle iyi bir marka kullanın ucuz mazot pompaya zarar veriyor, kauçuk hortumları 250 binde veya 5 yılda bir mutlaka değiştirin , ön takım zayıf ama onuda 250 300 bin aralığında yenileyin ben 7 yılda 400 bini geçtim Allah kaza bela vermezse 600 e kadar motor düşünmem bakım maliyeti olarak ford wv opel e kıyasla çok daha ucuz kalite olarak bu yoğunlukta gayet iyi koltuk süngeri ezildi sadece aracı kesinlikle yormadan devirli kullanılması halinde 1 milyon görürmü bilmem ama nasipse 600 görür diye düşünüyorum şimdilek yağ ek iltme yok