Triger?

Tolga1090

Azimli Üye
Aracım 2013 1.6mjet 116.000 km Premio Dün akşam üstü aracı çalıştırıp biraz hareket ettikten sonra klimayı çalıştırdım ve akü lambasının yandığını gördüm hemen klimayı kapattım ve aracı stop ettim. Sonra tekrar çalıştırdım ve klimayı açınca yine akü lambası yandı ama aracın rolanti devri 1100 devirin altına düşmemeye başladı. Sokak arasından 800-900 metre ilerledikten sonra evin önünde park edecekken farkettim ki,direksiyon ağırlaştı zor dönmeye başladı ve hava filtresinin arkasından alternatör (v kayışı) üzerinden duman geliyor. Kontağı kapattım eve çıktım aracın sıkıntısını motorun ısınmamış olabileceğine bağladım ama duman tedirgin etti. 2 saat sonra 3-4 km daha kullandım arabayı ve duman iyice çoğaldı. Bu sabah mecbur sanayiye kadar 5-6 km daha gittim araçla ve araba en son tamircinin önünde vuruntu yaptı kontağı kapattım en son ve tekrar çalıştıramadık. Ustanın tespitine göre krank kasnağı ve V kayışı değişti(350 TL işçilik dahil) Kontağı açtık birde ne görelim motor arıza ışığı yakıyor ve araç gitmiyor,gaz yemiyor vesaire. Ustanın söylemesine göre krank kasnağı kitlendiği vakit aracı yürüttüğümüzden dolayı triger kayışına ve rulmanlarına zarar vermiş olabileceği bunun da motorun sentesini kaydırdığı. Triger seti için bir kaç yerden fiyat aldım, forumun istanbulda ki servis danışmanı olan firmadan da fiyat istedik. Benim ustam trigerin aparatlı söküldüğünü,sökülürse tekrar toplayamama ihtimali olduğunu söyleyerek yardımcı olamaycağını söyledi. Bende samimiyetinden ötürü teşekkür ettim ve Rami Gökere götürdüm aracı. Şimdilik triger kayışı gergi rulmanları değişimi ve aracın sente ayarı için 2600 lira fiyat aldım ve garanti sunmaları açısından da orayı tercih ettim.

Tavsiyem triger kayışınız kullanılmasa bile dezenformasyondan dolayı eskimiş yıpranmış olabilir.Rulmanlar dağılmış,içerisinde ki gresleri kurumuş olabilir. Mümkün mertebe bu işlem için garanti veren bir yerden bu işi halledin. Çünkü triger gerçekten çok önemli bir parça ve benim aracın yarım motor açılma durumu da olabilir. Sente kaydığında subapları eğmişte olabilir dediler. Bakalım haber bekliyoruz. İyi forumlar

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
@atank
merhaba bu fiyatı veren hangi servis acaba size?

ERDEM3850

Azimli Üye
Adı
erdem
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2004
TRİGERİN DURUMUNU NASIL ÖĞRENİRİZ PEKİ. İYİ Mİ ESKİ KÖTÜ MÜ. ŞİMDİ USTAYA GİDİYORSUN SAĞLAM PARÇAYI BİLE DEĞİŞTİRİP PARA ALMAYA ÇALIŞIYOR. BU ÜLKEDEKİ OTO SANAYİ OLAYI BAŞKA BİR YERDE YOK. BİZİM SANAYİCİMİZ HEM TOK İŞ GELSİN YAPAYIM DEMİYOR. HEM DE GELEN İŞİN AĞZINA TÜKÜRÜYOR. SONUMUZ HURDALIK

barış06

Yeni Üye
Adı
barış
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2014
Renk
Kırmızı
Herkese merhaba,aranıza yeni katıldım.Triger ile benimde kafam karışık.Aracım 2014 1.6 premio black 115.000 de.Bugün Ankara Kavaklıderedeki fiat servisi arayıp görüştüm.Aracın trigerinin 5 yılda yada 120 bin km de değişmesi gerektiğini söylediler.2.450 lira civarında da masrafı olacağını belirttiler.

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
@barış06

team doblo üyesiyim dediniz mi direkt olarak müdür Müslüm Kaymak ile görüşmeniz iyi olacaktır

barış06

Yeni Üye
Adı
barış
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2014
Renk
Kırmızı
Hayır sadece fikir edinmek için aramıştım.Aklımda triger değişimi ile ilgili birşey yoktu.Normal bakımlarını yaptırdım aracın.Ama bi konuşma ortamında laf lafı açınca bi arkadaş değişmesi gerektiğini söyledi.Onun için araştırmaya başladım.Kendi ustama da sordum 1000 küsür civarı birşey tutar dedi.

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
@ERDEM3850

bu yüzden bu aile var. Ankara olsa yardımcı olurduk. Bizi bilen bizim de onları bildiğimiz ustalarımız mevcut çoğu ilde güvenle ne olacağını söylüyorlar.

@Ayd Kayseri yöneticimiz de Kayseri de size usta önerecektir

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
5 yıl 120000 e dikkat etmek lazım. Km çok az ise en azından kayışı değiştirtmek lazım. Ben su devirdaimini ve v kayışını bile değiştirmiştim.kafam rahat olsun diye.

ERDEM3850

Azimli Üye
Adı
erdem
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2004
@kardelenkurt
HERKES ÖVER ANKARANIN SANAYİSİNİ DAHA UCUZA MAAL EDİLDİĞİNİ DUYMUŞTUM DA. KAYSERİDEN ANKARA GELMEK AYNI FİYATA EŞ DEĞER OLUR NAPALIM KISMET :)

Ayd

KAYSERİ YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Adı
Aydın
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Elektronik
Modeli
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
@kardelenkurt
Kayseride OTS tamirhane var bizim burdaki dobloculari oraya yonlendiriyorum bi sikinti cikmadi simdiye kadar dsi den gir bir degil ikinci sola dön sağdan 5. sokak jet oto lastik sokaginda gidince team doblo aydin dersen yardimci olurlar ismi turgut

Ayd

KAYSERİ YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Adı
Aydın
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Elektronik
Modeli
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz

ERDEM3850

Azimli Üye
Adı
erdem
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2004
abiler ne dersiniz yapılır mı bu :D
@ERDEM3850

Doblocu Nuri

Azimli Üye
Doblo
Adı
Nuri
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Conformatic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
@ERDEM3850
Geçmiş olsun.yapılmaz.ben olsam yaparım diyen bile olsa kaçarım ordan. Lastik şakaya gelmez çıkma olsun böyle yapılmış olmasın bence

Doblocu Nuri

Azimli Üye
Doblo
Adı
Nuri
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Conformatic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Birincisi aklına girmiş triger mevzu su değiştirinceye kadar sürekli tabiri caizse diken üstünde,aklının bir köşesinde duracak.
İkincisi ben olsam değişirim.Allah Korusun aksi bir durumda maliyet ve nerede başına geildiğini asla (çeken bilir)unutulmaz.Daha uygun ama ehil birinde yaptırılabilir.Bence değiş

ERDEM3850

Azimli Üye
Adı
erdem
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2004
HAKLISIN NURİ ABİ TRİGERİ AKSATIYORUM BEN YA. LASTİĞİN BU HALE NASIL GELDİĞİNİ BİLMİYORUM AMA :D GEÇEN SENE KULLANDIK BİRAZ GARAJDAN BU SENE BÖYLE ÇIKTI. ŞAŞKINIM. KULLANILMAZ BU YA HAKLISIN

Hamza

Yeni Üye
Doblo
Adı
Haydar
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Easy
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
Arkadaşlar beni yeni 2013 model 1.3 90 beygir doblo aldım. Araç 140.000 de usta zincirinin değişmesi gerek diyor. Ama araçta herhangi bir ses yok. Bu zincir ne zaman değişir. Yardımcı olursanız sevinirim.

doblo3

Aktif Üye
Adı
Abdurrahman
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
160.000 km olması lazım

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
@Hamza
Kitapçıkta yazılan km 160 bindir.Fakat zincirden ses gelme durumu varsa 160 bini beklemeye gerek yok değişim yapılmalıdır.Zincirin uzun ömürlü olması için motor yağının ve filtrelerinin zamanında değişmesi gerekiyor.160 bini görmeden kopan zincirde var.Yağ değişimini 10 binde değilde 13-15 binde yaparsan kaliteli malzeme kullanmazsan türbin(turbo),motor ve zincir'in ömrü çok çabuk biter.1.3 multijet için motor yağı ve bakımı en önemli husustur.