SÜRGÜLÜ KAPILARIN İÇERDEN AÇILMA SORUNUNA ÇÖZÜM......

premio2012_55

Fenomen Üye
Tepki
1.295
Adı
recep
Meslek
oto elektirik
Modeli
Renk
granit gri
hakikaten yazı yazmak lazım bu sürgülü kapıya. yada otomatik yapıcaz minibüslerdeki gibi. :) yazıyıda yazcaz
dikkat otomatik kapı çarpar. o çarpmazsa şöför çarpar! diye
:korsan:
*hehe**romi**kop*

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
13.368
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
hakikaten yazı yazmak lazım bu sürgülü kapıya. yada otomatik yapıcaz minibüslerdeki gibi. :) yazıyıda yazcaz
dikkat otomatik kapı çarpar. o çarpmazsa şöför çarpar! diye
:korsan:
*hehe**romi**kop*

:mad::eek:*bugs**chair**woot* :D:korsan:*hehe*

murathan

Azimli Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar; sürgülü kapı ile benim de başım belada. Ama benim sorunum dışardan açılmayla ilgili.
Kumandayla kapıları açtığımda herşey normal tüm kapılar şıkır şıkır çalışıyor. Sorun nerde?
Kapılar kilitliyken birisi kapıyı acmaya kalktığında kapı açılmıyor, tamam anladım. Buraya kadar herşey normal. Ancak kapıları kumandayla açtıkdan sonra işte o kapalıyken açılmaya çalışan kapı bir daha dışardan açılmıyor, ancak içerden açılıyor. Mübarek sanki hırsız geldi beni zorladı, artık dışardan açamazsın, sadece içerden tetikle açarsın diyor ve kendini askıya alıyor.
Sadece bir kapıda bu olay oluyor. Nasıl çözebilirim başına böyle garip sorun gelen var mı?

hardcrss

Onursal Üye
Tepki
13
aracıma her bindiklerinde kapıyı nasıl kapatacaklarını anlatıyorum. bıktı artık. sürekli anıyorum fiat mühendislerini.

böyle rezalet bir tasarım olamaz. kapıyı kopartacaklar yakında.

tokatnet

Azimli Üye
Tepki
1
Adı
Mete
Kan Grubu
A RH -
Meslek
ELEKTRİK TEKNİSYENİ
Modeli
Araç Yılı
2006
Renk
ÇELİK GRİ
Kapı kopacak fiat kazanacak mühendis kazanacak alıp vereceksiniz ekonomiye can gelecek :)

legend1926

Aktif Üye
Tepki
0
tamam eski doblolar gibi kara düzen kapı değil.iyi hoş ta arkaya oturan yolcumun yüzde 90 ı kap kolunun içten açılacağını akıl edemiyor.kırmızı düğmeden açılacağını sanıyor.yakın sağ arka kapıyı elime alıcam az kaldı.arabaya bakmak hakikaten dert.birileri ik defa biniyorsa seminer vermek lazım.dışardan açarken sorun yok ama çıkarken ugrasıyorlar.sadece yakın arkadaslar ve evdekiler biliyor.tek ve daha dayanıklı görünür basit anlaşılır bir açma kolu olabilirmiş.

legend1926

Aktif Üye
Tepki
0
birde gavurun malı gibi çarpıyorlar kapımı bende kaldırıp yüzüne çarpasım geliyor.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
ben herzaman inip kendim açıp kapıyorum yapacak bişey yok çünkü kapıyı biri koparacak diye korkuyorum:D

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Başka Araç
Tepki
3.193
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
ben herzaman inip kendim açıp kapıyorum yapacak bişey yok çünkü kapıyı biri koparacak diye korkuyorum:D
:D :D

ali1

Daimi Üye
Doblo
Tepki
40
Adı
ali nusret
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Bej
dostlar eskiden yolda tanıdık birini gördümmü almadan edemezdim. ancak doblolu olduktan sonra birkaç denemeden sonra artık tanıdık manıdık yoldan yolcu almıyorum her seferinde önce nazikçe uyarı yine ne açabiliyorlar ne kapata biliyorlar kendim inip özel söför gibi muamele ediyordum artık kimse gücenmesin doblosu olanlar yolda kimseyi tanımıyor.

2009_premio

Fenomen Üye
Tepki
536
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
bu kapı sistemi dobloyu tercih etmemdeki unsurlardan biri diyebilirim. ama biri arkaya bineceği zaman içimden "işte yine başlıyoruz ben bu sahneyi daha önce yaşamıştım diyorum" :D :D

legend1926

Aktif Üye
Tepki
0
benim kapıların en sağlamı kendi şöför kapım şu anda hemde sadece bir yıllık

legend1926

Aktif Üye
Tepki
0
içerden kapıyı açıp çıktıktan sonra da sıkıntı bitmiyo.bu sefer mandala takılan kapıyı kapatma sorunu baslıyo.bide bu kapı yürümüyor diye zorlamazlar mı iyice kanırdı yani artık.kolu kendine çekip kapatmayı bir allahın kulu akıl edemez mi.bizim doblonun kapısını açıp kapamak kimisi için ameliyat yapmak kadar zor

muhammet ali

Saygın Üye
Tepki
1
*chair*kapılarla ilgili nekadar anlatırsanız anlatın millet sanki hiç anlatmamışsın gibi kapıyı açıp kapapıyor bende sinir oluyorum kapılara açma kapama talimatı yazıp yapıştırmak lazım fakat bizim millet okumasınada sevmezki neyapmalı bilmem en iyisi arka tarafa kimseyi almamamk

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
4.454
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
tamam eski doblolar gibi kara düzen kapı değil.iyi hoş ta arkaya oturan yolcumun yüzde 90 ı kap kolunun içten açılacağını akıl edemiyor.kırmızı düğmeden açılacağını sanıyor.yakın sağ arka kapıyı elime alıcam az kaldı.arabaya bakmak hakikaten dert.birileri ik defa biniyorsa seminer vermek lazım.dışardan açarken sorun yok ama çıkarken ugrasıyorlar.sadece yakın arkadaslar ve evdekiler biliyor.tek ve daha dayanıklı görünür basit anlaşılır bir açma kolu olabilirmiş.

fatih abi eski doblolardan kastın d1 ise denin kasan ile d1in kapı mekanizmalarında, açma kapama kolu, rayları vs. hiçbir fark yok bunu belirteyim dedim.

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
4.454
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
*chair*kapılarla ilgili nekadar anlatırsanız anlatın millet sanki hiç anlatmamışsın gibi kapıyı açıp kapapıyor bende sinir oluyorum kapılara açma kapama talimatı yazıp yapıştırmak lazım fakat bizim millet okumasınada sevmezki neyapmalı bilmem en iyisi arka tarafa kimseyi almamamk

önceki sayfalarda bir önerim mevcut bu hususla ilgili :):)

legend1926

Aktif Üye
Tepki
0

fatih abi eski doblolardan kastın d1 ise denin kasan ile d1in kapı mekanizmalarında, açma kapama kolu, rayları vs. hiçbir fark yok bunu belirteyim dedim.
haklısın kardeşim benim bi arkadaş taksi çekiyor onda ilk çıkan doblo var.orda görmüştüm kapı koldan açılıp sonra ittirerek kapanıyodu.o belki de yolcusuna kolaylık olsun diye kapıyla oynamış olabilir.

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
4.454
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
alttaki kilitleme mekanizmasını sökmüştür yada yaşından dolayı arızalanmıştır abi. :)
sürgülü kapıyı dışarıdan açarken alt mekanizmaya bakarsan kapı sona gelince bir kilit mekanizması var mekanik bir sistem. onu iptal etmiş olabilir.

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
4.454
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest