Sonradan Cruise control (hız sabitleyici) taktırmak.

Mehmet Akif

Saygın Üye
Adı
Mehmet Akif Gülbaş
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
Siyah
Screenshot_20160930-221303.png
Ürünler için açıklamada garantili demiş ama bu fiyata da çıkma mi yan sanayi mi acaba

engin34hj6863

Azimli Üye
Adı
engin
[QUOTEult Akif, post: 191906, member: 10118"]Eki Görüntüle 9514
Ürünler için açıklamada garantili demiş ama bu fiyata da çıkma mi yan sanayi mi acaba[/QUOTE]
Punto unitesi puntoya ,doblo imitesi dobloya,fiorino unitesi fiorinoya uyumludur. uBu unitelerin hic biri lineaya uymuyor.
Linea tamamen farklıdır cikma unite bilmeyen icin tamamen sans işi hesabınızı iyi yapin arkadaşlar.

Mehmet Akif

Saygın Üye
Adı
Mehmet Akif Gülbaş
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
Siyah
@engin34hj6863
Punto unitesi puntoya ,doblo imitesi dobloya,fiorino unitesi fiorinoya uyumludur. uBu unitelerin hic biri lineaya uymuyor.Eki Görüntüle 9514
Linea tamamen farklıdır cikma unite bilmeyen icin tamamen sans işi hesabınızı iyi yapin arkadaşlar.[/QUOTE]
Bunlar doblo değil galiba zaten dobloda tek park açma yeri yok bu kol da var

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
@engin34hj6863
engin bey bunu konuşmuştuk sanırım..neden bu kadar ısrarcısınız?sitemiz genelinde ve sosyal mecralarımızda sponsorlarımız hariç satış yapılmasını istemiyoruz...Buna saygı duymak bu kadar mı zor acaba?

engin34hj6863

Azimli Üye
Adı
engin
Tamam serdar bey konu anlaşılmıştır facebok sayfanızda ki kurallar burdada gecerli olduğunu ogrenmis oldum konu ile ilgili mesajimi siliyor ve team doblo com ailesine burdan elveda diyorum Allaha emanet olun E="serdarengin, post: 196659, member: 1093"]engin bey bunu konuşmuştuk sanırım..neden bu kadar ısrarcısınız?sitemiz genelinde ve sosyal mecralarımızda sponsorlarımız hariç satış yapılmasını istemiyoruz...Buna saygı duymak bu kadar mı zor acaba?[/QUOTE]
tamam

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
teşekkür edrim anlayışınız için..size hayırlı kazançlar...

Poyraz hakan

Azimli Üye
Adı
Hakan coskunsu
Fiat in teknik servisinde arkadaşım çalışıyor . Gecende bu olayı ben sordum dediği cevap beni baya bi sevindirdi. Premio veya maxi farketmiyo.. boş bi premio bile alsanız bütün özellikler arabanın içinde varmış .. sadece yazılım ile aktif hale getiriliyormus. Ornegin. Esp aktif eden parça aracınızda var yazılımda kapalı . Örnegin yokuş kalkış testegi sansumanda var ama aktif değil .. ve bunun gibi ne özellikler star stopda içinde olmak kaydıyla hepsi var bunların hepsini faal duruma getirmek 1200 lirayı buluyor .. ama bunlarida yaptırınca full + full oluyor resmen aracınızın garantisi varsa bunları denemeyin derim .. garantiden çıkartıyor bilginiz olsun .. çünkü resmi servis yapmiyormus .. alt servislerde yaptıra bilirsiniz..

MultijetSayko

Azimli Üye
Adı
Yavuz
@serdarengin
Merhaba,

Yeni bir üye olarak ben bu konuya takıldım. Neden başka insanlar satış yapmasın ? Neden forum üyelerinin hinterland'ı küçük kalsın? Art niyet geliyor aklıma. Aynı hizmeti daha uygun fiyata versinler, zaten müşteri SPONSOR firmalara gidecektir. Başka bir firma Chip olayını yarı fiyatına ve 1 ay deneme süreli veriyorken, bunu bloklayıp herkesi tek yere yönlendirmenin mantığı nedir acaba ?

Türk otomotiv tarihinin en sansasyonel olaylarından birine imza atmış bir firma bu sitenin sponsoru. :) Oraya yönlendirilen bir doblodaşın başına aynı olayların gelmeyceğinin garantsi yok.

Gidiyim mi ben de ? :agla:

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
@MultijetSayko
Evet dostum..Düşüncene saygı duyuyoruz..Lakin 2012 yılına kadar sponsorumuz yoktu ve insanların burada satış veya adına ne dersen yapmasına pek karışmıyorduk..Nedeni şu:Burada satış yapan kişiden bişeyler alanlar madur olduklarında bize şikayete geliyordu,hiçbir sorumluluğumuz olmadığı halde bizim bu işten çıkarmız varmış gibi bizim burada buna izin vererek onların bir nevi arkalarında durduğumuzu söyleyerek suçluyorlardı.Bizde o yıldan sonra izin vermedik ve yeni bir uygulamayla sponsor almaya başladık..
Bunun başlıca 2 avantajı oldu...
1-Sitenin masrafları(bilmiyorum konuya vakıfmısın) sosyal bir paylaşım sitelerini geçmeye başlayınca arttı,aynı zamanda Türkiyede birçok ilde buluşmalar ,hediyeler,çekilişler,yemekler,stickerlar(ki sadece 2016 yılında dağıtılan stickerin tutarı 8500tlyi geçti)ve bu tür masrafları karşılamanın 2 yolu vardı ,biri aidat toplamak,ikincisi sponsordu,bizde üyelerimiz herşeyden bedava faydalansın diye bunu seçtik..(Hata mı sence?)
2-Sponsor olan firmanın üzerinde etkimiz oldu..Bu kadar önemli kitle olunca hata yapmamaya,eksik yapmamya ve bizim üyelerimizi üzmemek için ellerinden geleni yapmaya başladılar(ki bu da üyee için iyi bişey değimi?)aynı zamanda ,şimdiye kadar olmasada ,eğer böyle bir durm ortaya çıkarsa üyemiz bizim de kanalımızla bunun düzeltilmesini daha rahat sağlayacaktır..Bu bilinçli toplu bir hareket olunca biliyosunuz önünde koca şirketler duramaz...(burada hemfikirmiyiz?)

Kimseyi savunacak değilim elbette zira bizim üyemize yapılan bir yanlış yok ama Türk otomotiv tarihinin sansasyonel firması dediğiniz firma,otomotivden gıdaya,mobilyada beyaz eşyaya kadar birçok şirketin sahibi ve büyük bir firma....o konuda sosyal medyada okuduklarından başka birşey bilemediğin ve karşı tarafı dinleyemediğin için haliyle normaldir böyle düşünmen...Lakin(o tarafı bizi fazla bağlamasada) bizim sponsorumuz olan firmalarından biridir,yönetimi ve yöneticileri farklıdır ama yinede bizim üyemize bir sorun teşkil ederse gereken yapılacaktır....

Son olarak ta; Diyeceksinki bu kadar teferruatlı işlerde sizin karınız ne,neden ilgileniyosunuz...
Bizim için insan önemli,araçlar değil..dostluk ve aile kavramı..İçinde 5 kuruş karımız olmayan işleri binlerce kişiyle birlikte üretiyor yönetiyoruz ve sana da diğerlerine verdiğimiz değeri verdiğimizden dolayı cevap veriyoruz...Gideyimmi derken burada suçlama hakaret ve terbiye sınırları aşılmadığı sürece düşünceler özgürdür....ama isteyende gidebilir zira bizim için ÇOK KİŞİ OLMAKTAN ZİYADE DOLU KİŞİ OLMALIDIR üyelermiz..
Bilmem anlatabildimmi...
Bundan sonra soracağın bişey olursa buradan değil,özelden sorarsan,konu altında polemik olmasın,insanların zamanını boşuna çalmayalım derim...
İlgin alakan ve düşüncelerin içinde teşekkür ederiz...

Cihan

Yeni Üye
Adı
Cihan
Arkadaşlar aranıza yeni katılan bir doblocuyum İstanbul'da ikamet ediyorum, bu hız sabitleme olayına takmış durumdayım. Yukarıda fotoğrafını paylaştığınız kollardan aldım ancak benim araçta çalışmadı. Avcı oto'nun Sahibi ömer bey sağolsun çok yardımcı olmaya çalıştı ancak kendisinde bizim araça uyan kol yoktu. 735606802 numaralı koldan başkası olmuyor sanırım. Bu Kolu nereden bulabiliriz? Yardımcı olabilecek bir arkadaşımız varmı? Veya ulaşabileceğimiz bir telefon numarası. Saygılar sağlıcakla kalın

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
önerdiğimiz biri yok malesef..sonradan takılanların sağlıklı olmadığını düşünüyor,üyelerimize önermiyoruz..

cihatbayir

Onursal Üye
Adı
cihat
Modeli
Renk
beyaz
@Cihan
Usta kolu taktıktan sonra yazılım kısmını aktif hale getirmek gerekiyor onu halletmişmiydin

Cihan

Yeni Üye
Adı
Cihan
Aktif hale getirdim. O işlem çok basit proxy ayarlarına giriyorsun oradan aktifleştirebiliyorsun. Hatta orada birçok özelliği açıp kapatabiliyorsun. Ben sağlıklı olmadığı konusunada pek katılmıyorum sonuçta araçta var olan bir özelliği aktif hale getirmeye çalışıyoruz. Tek sorun bizim araçların sinyal Kolu çok pahalı, çıkma sinyal Kolu bulmaya çalışıyorum. Umarım uğraşımız boşa gitmez

Cihan

Yeni Üye
Adı
Cihan
Arkadaşlar bugün sanayiye 735606802 numaralı sinyal kolunun sıfırını almaya gittim ve 600 tl karşılığında orjinal sıfır kolu aldım aracıma taktım. İhtiyacı olan varsa temin edebiliriz bilginize

sinka251

Daimi Üye
Adı
Sinan
Modeli
Renk
kutup mavisi
Fabrika çıkışlı hız sabitleyici sonradan taktırdığınızla aynı,sonucta beyin aynı taktığın kolda orjinal nasıl bir tehlike olacak aktif edip kullanıyorsun.Fabrikada bunlara uygulanan ayrı bir işlem yok kimse tereddüt etmedem taktırabilir.

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
@sinka251
@serdarengin öylemi baba taktırakmı direğemi toslayak

sinka251

Daimi Üye
Adı
Sinan
Modeli
Renk
kutup mavisi
Niye toslayasın ki kim toslamış, fren debriyaj ayağının altında.

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
@sinka251
hadi takılı kalıpta devreden cıkmazsa

sinka251

Daimi Üye
Adı
Sinan
Modeli
Renk
kutup mavisi
Ne alaka ozaman tüm hız sabitleyici arabaları piasadan çeksinler orjinalide yapar dediğiniz olayı.Öyle bir arıza olduna zaten devreye alamazssın çalışmaz hata verir.

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
arkadaşlar herkesin fikrine saygı duyuyoruz ama BİZ TEAMDOBLO OLARAK ORJİNAL OLMAYANA KARŞIYIZ.. Tavsiye de etmiyoruz...İnşallah kullananlar da zarar görmeezler...