Doblo Oynar volantdan sabit volana çevirmek zararlı mı?

nuri53

Azimli Üye
Adı
nuri
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2015
arkadaşlar aracım 2007 model 1.9 multijet premium aracımın kalkışlarda bazen ufaktan titreme yapıyor bazende normale dönüyor ustanın demesine göre doblolarda kronik sorumuş volant sabit olmadıgı için yaptıgını ve sabite çevirirsek bu sorunun ortadan kaltıgını söyledi tabi bu arada baskı balatada degişmesi gerekecekmiş bu şekilde aracını sabit volanta çeviren arkadaşların fikirlerini ve yorumlarını bekliyorum

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
benim bildiğim tam tersi doblolarda zaten volan sabit opellerde oynar tip var diye biliyorum ve opellerde çatlama problemi var

burhan

Aktif Üye
Adı
burhan
Modeli
Renk
GRİ
benimde aracımda aynı sorun var balatayı değiştirdim ama soğuk havalarda bazen kalkışta sarsıntı yapıyor bende biraz yüksek devirde kalkıyorum.1,9 multijetlet oynar valon..

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
fakat onar valant (yaylı) bu tip daha konforlu ve debriyajdaki titreşimi yaylar vasıtası ile absorve edebiliyor fakat ömrü daha kısa olan tipmiş bu durumda sabit volan daha uzun ömürlü fakat titreşimi vs absorve edemiyor ozaman ben 1.3 lerde fiattaki sabit volant opeldeki oyanar volattı 1.9 da oynar olduğunu bimiyordum

bence orjinalden şaşmayı fabrika oynar taktı ise sizde orjinalini taktırın vardır adamların bildiği

Son düzenleme:

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
arkadaşım sabit volanta çevirirsen her baskı balata değişiminde volantı taşlatman gerekecek,volant eskaza eğrilirse arabada direkt hissedeceksin v.s..

ara sıra yetersiz gaz yüzünden debriyja titriyor diye arabayı komple titretmenin gereği yok!

poyraz otomotiv

Azimli Üye
nuri 53 bu işin içerisinde olan birisi olarak sana tavsiye edebilirim. sabit volant taktırmanın hiçbir sıkıntısını yaşamazsın.bu sayede kalkışlarda silkeme olayını çözmüş olur ayrıca debriyaj pedalınıda yumuşatmış olursun...

minibuscu59

Onursal Üye
Adı
Barış KUŞKU
Kan Grubu
B RH -
Meslek
Şoför
Modeli
Araç Yılı
2009
Renk
Metalik Giri (Linea)
bencede orjinelden şaşma

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
Orijinal 4 oldu :)

nuri53

Azimli Üye
Adı
nuri
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2015
bencede orjinal ama sabite çevirmek basktı balata 500 tl orjinal 1000 tl ye mal oluyor ama ben herzaman orjinalden yanayım fakat aynı sorunu tekrarlama olasılıgı yüksekmiş 20.000 km den sonrası

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
@nuri53

20 binden sonrası falan bana çok inandırıcı gelmedi?yani ben 110 binde daha baskı balata bitiremedim,volant bozmakda neymiş?yetkili servisin görüşü mü bu?

bakın arkadaşlar biz opel araçlada uğraşıyoruz,balata sıyırdımı dobloda masraf sadece baskı balata seti,o da orijinalinden 300-350 lira gibi bir fiyata çıkıyor.ayrıca oynar volant çakma balata,yan sanayi balata gibi kaçak işlere esneklik sağlar.çok fazla sorun çıkartmaz.opelde sorun bu kadar kolay halledilemiyor.

volant'ı sökecen,taşlatacan+baskı balatanın kesinlikle orijinalini takacan.aksi halde sen gör titreme nasıl olurmuş,sadece debriyajı değil,komple arabayı sallıyor.bu işinde maliyeti minimum 750 lira.

nuri53

Azimli Üye
Adı
nuri
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2015
@RAPTOR
mesajınızı tam olarak anlayamadım oğuz istanbul servis isminizmi bu forumda daha yeniyimde

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
istanbulda Özkar Oto Sefaköy Benim Gittiğim ve Memnun Olduğum Bir Servistir.
Önerebilirim...

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
İstanbul Esenler gürses otomotiv var yetkili servis sürekli buraya gidiyoruz memnunum yaptıkları işten

BALCI

Yeni Üye
Doblo
Adı
Rıdvan Balcı
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
DERİN BORDO
Merhaba konunun üzerinden 6 yıl geçmiş bu zaman zarfında bu meseleyi deneyimlemiş arkadaşlarım olduğunu umarak ben de tavsiyelerinize müracaat etmek istiyorum.
Aracım 2012 1.6 120 bin de.
Motor ısınana kadar ön taraftan vuruntu sesi geliyor (oynar volant olduğunu düşünüyorum) debriyaja basınca ve motor ısınınca kesiyor ve debriyaj yukarıda kavrıyor baskı balata değişmeli ama oynar volant ile ikisinin değişimi 5 bin lirayı buluyor sabit volant ile masraf neredeyse 2 binlira gibi bir rakama kadar düşüyor.

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Bazı markalarda sorunlu oynar volanlar mevcut ve ustalar o araçları hep sabit volan a çeviriyor bu konuda birçok video izledim.Oynar volanlarda baskı bozulduğunda genelde aynı anda volanda değişiyor ondan çok masraflı oluyorlar sabite çevirmekte fayda var.

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Bazı markalarda sorunlu oynar volanlar mevcut ve ustalar o araçları hep sabit volan a çeviriyor bu konuda birçok video izledim.Oynar volanlarda baskı bozulduğunda genelde aynı anda volanda değişiyor ondan çok masraflı oluyorlar sabite çevirmekte fayda var.
Dobloda düzen tutmuyo özellikle dobloda
Yıllar boyu araştırıldı çözüm yok dobloya.

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Merhaba konunun üzerinden 6 yıl geçmiş bu zaman zarfında bu meseleyi deneyimlemiş arkadaşlarım olduğunu umarak ben de tavsiyelerinize müracaat etmek istiyorum.
Aracım 2012 1.6 120 bin de.
Motor ısınana kadar ön taraftan vuruntu sesi geliyor (oynar volant olduğunu düşünüyorum) debriyaja basınca ve motor ısınınca kesiyor ve debriyaj yukarıda kavrıyor baskı balata değişmeli ama oynar volant ile ikisinin değişimi 5 bin lirayı buluyor sabit volant ile masraf neredeyse 2 binlira gibi bir rakama kadar düşüyor.
Dobloda düzen tutmaz yıllar boyu araştırdık çözümü yok
Sponsorumuz ile görüşün gerekli iskontoyu yapar
www.eparca.com