MOTORDAN GELEN ŞAKIRTI SESİ

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
@Alirüzgar

%12.5 eksik hava küçümsenecek bi değer değil bence.turbo sökmek sorunlu iş.ustalar arabayı görmüşler.önce ustaların dediği yerlere baktırın.buradan yazmakla arabayı görmek,bilgisayara bağlamak aynı şey değil.senide yanıltmak istemem.önce ustalarının dediği yerlere baktır,bişey çıkmazsa en son turboyu söktür.ama gerçekten diğer yerlerde bişey çıkmazsa turboyu kesin söktür.çünkü yağ boşaltırsa iş iyice sarpa sarar.

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
Evet turbo sıkıntılı bişey daha önce başka bir araçta başıma geldi bu şekilde degildi tabi ama baya bi sıkıntı olmuştu yardımların için tekrar teşekkürler

avsarbey33

Azimli Üye
Adı
KADİR BEYOĞLU
Modeli
Arkadaşlar sahibinden.com sitesinde 600 TL 'ye çıkma enjektör satıyorlar, satıcı ile görüştüm, garanti verdiğini, taktırmadan önce testini yaptırırsın eğer arızalı çıkarsa geri gönderirsin dedi, aracımın üzerindekilerin bu haliyle daha ucuza tamir olacağını düşünmüyorum, pis mazot kullanıldı ise ki hatay aracı kesin kullanılmıştır, bu aracın enjektörleri zift ile kilitlenmiş olmalı, buda bana meme değişimine mal olurki bu gün 4 memenin değişimi enjektör başına 300 lirayı geçiyormuş, kısa dönemde ucuza bu çözümü buldum, sizde nasıl uygun olurmu.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
@avsarbey33

başkan çıkma parça işine ben karışamam."al" desem,kötü çıkarsa zarar edersin;"alma" desem iyi çıkarsa zarar edersin.o yüzden çıkma parça işine giremiyorum.

bosch diesel servisleriyle bi görüş,ona göre karar ver.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
çıkma parça ve enjektör bencede Raptor Abi ye katılıyorum

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
@RAPTOR
Raptor baktırdım allaha şükür pompada turboda saglam ama anlaşılamayan bişey var cözemedik ne oldugunu devir saati 9 un az bişey üstünde duruyor ayagını gaza hafif dokunup çektigin zaman tekrar 9 a iniyor,işin garip tarafı devir yüksekken silindir degerleri degişmiyor 9 da dururkende aynı degerler gösteriyor ,diyeceksinki gaz pedalında sıkıntı olabilir onada baktık devir yüksek gösterdiginde deger sıfır hiç hareket yok ustada bende anlayamadık bende cok üstünde durmayacam

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
@Alirüzgar

hava girişi yükte yine düşük mü çıkıyor?

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
Ona tekrar baktırmadım gösterdigim pompacı cıkan degerin cok düşük olmadıgını bugüne kadar gelen doblolarda 750 civarı oldugunu söyledi istersen debimetreyi degiştirelim ama bir seneyekalmazaynı sonuç cıkar dedi bendeşimdilik vazgeçtim biraz daha sıkıntı olunca degiştireyim diye düşünüyorum ama cumartesi günü başkabiryere daha sorucam bakalım orası nediyecek ona göre bakacaz artık

avsarbey33

Azimli Üye
Adı
KADİR BEYOĞLU
Modeli
Ustalarım bu EGR soğutucu kapak denilen parça ne işe yarar, kapağın üst kısmında kapak üzerindeki boşukta az bir miktar su olduğunu gördüm. damlatma ve su eksiltme görünmesede bu kapakta bir sorunmu var yoksa bu araçların motoru parçaların üstünde kalan suyu buharlaştıracak kadarda hiç ısınmıyormu, sanırım benim araçtaki termostatın iptal edilme nedeni bu parçanın yüksek ısıda patlama sorunuymuş, hatay ili sıcak olduğundan orada sanırım motor ve su ısısı fazla olduğundan bu plastik gövdeli parçayı patlatıyormuş, en azından bana anlatılan bu şekildeydi, bende cesaret edip termostatı taktıramadım, bu konuda sizler ne düşünüyorsunuz.

avsarbey33

Azimli Üye
Adı
KADİR BEYOĞLU
Modeli
Birde halen enjektörleri yaptıramadım maddi nedenlerden dolayı, araç tek marşta çalışmıyor, marşa tık diye değilde 10-15 saniye basmam gerekiyor çalıştırmak için, ilk çalıştığındada zaten gaz yemiyor 10 saniye kadar sonra yavaşça gaza basınca gaz pedalı tepki vermeye başlıyor, sonuç olarak aracı bu şekilde çalıştırmaya mecburum çocukları okula bırakıyorum. bu şekilde uzun marşa basmak özellikle elektronik aksamlarına zarar verirmi, kontak hızlandırıcı siprey aldım, bunu en kolay nereden sıkarsam araç daha kolay çalışır, hava filtresinin girişi aşağıda kalıyor, oraya direk sıkamıyorum, bir su borusunu hava filtresi girişine sokup onuda ön panjura bağlamayı düşünüyorum, kaputu açmadan oradan sipreyi sıkmak için, bu konuda görüşlerinizi almak isterim.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
@avsarbey33

hocam marşa en fazla 15 sn basılır.uzun marş basarsan marş motorunun kömürlerini kısa sürede bitirirsin.bu sefer hiç marş basmaz araba.masrafıda 50-100 lira civarıdır.ayrıca uzun marş aküyü erken bitirir.

sabah ilk çalıştırma için size bir tüyo vereyim.kontağı açın,arabayı hemen çalıştırmayın..1. kızdırma bittikten sonra kontağı kapatın ve tekrar açın.2.kızdırma bittikten sonra marşa vurun.aracınız daha kolay çalışacaktır.

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Bilgisayar Destekli Üretim (CNC)
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
Bildiğim kadarı ile tüm markalar ürettikleri aracı her türlü hava koşullarına göre test ederler. Yüksek Sıcak ve soğukta. Aracın limitlerini bilirler. Buna göre de üretirler. Dobloda Türkiye şartlarından daha zor şartlara dayanacak şekilde üretilmiştir.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
abi bence sprey falan sıkma zaten sprey nasıl hazlandırıyor ilk defa duydum bence bu şekilde çokta fazla kullanma masraf büyümesin yada bi ustaaya sor

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Bilgisayar Destekli Üretim (CNC)
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
Soğukta motorların hava filtresinden balata spreyi sıkarak ateşlemeyi hızlandırıyorlar ve yüksek ısı ve patlama dizel motorlarda zamanla sıkıntı yaşatır. Hızlandırıcı diye millete balata spreyi satıyorlar.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
@doblo vip premio

zor çalışan yada hava yapan diesel motora eter yada benzin koklatılır.yalnız bu bir sefere mahsus yapılan birşeydir.yani her sabah aracın bu şekilde çalıştırlması ne sonuç doğurur bilemeyiz.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
bence başka sıkıntı vardır.sıcakta termostat patlatsa bu o bölgelerdeki tüm araçların başına gelirdi.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Mehmet Abi zaten arabanın termostatı falan orjinal değil başka aracınkini takmışlar yapılan işler kontrol edilmeli

Raptor Abi bilgi için teşekkürler